Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
26. sep 2015

@dioliana1 hmmm 😒

19041978
27. sep 2015

ahojte baby... som tu nova.rada by som poprosila ,keby mi niektora napisala ,presny postup pri adopcii.kde mame zacat.. a musime byt manzelia ked si chceme dietatko adoptovat? dakujem 🙂

kikuska_wedge
27. sep 2015

@19041978 poslala som ti info do ip.

siska25
28. sep 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, či má niektorá z Vás vzor žiadosti, čo ste dávali na súd pri návrhu na osvojenie (pri tom záverečnom súde). Nám z úradu poslali spísaný návrh, ale teda zdá sa mi to dosť stručné. A ešte aké prílohy ste dávali už pri podaní? Lebo mne bolo povedané, že len sobášny list a oznámenie o zaradení do zoznamu žiadateľov a ostatné si vraj vyžiada súd. A ešte ak ste niektorá posielali na súd žiadosť o nepresúvanie spisu, tiež by mi pomohol vzor, chystáme sa ich totiž požiadať, aby nám spis nepresunuli. Veľmi pekne ďakujem.

peja
29. sep 2015

@zwalsh ahoj, ďakujem za informáciu. No, ťažko povedať, či by som išla do "lepšieho" poradovníka, momentálne patrím pod BA a išla by som pod Trnavu. Neviem, či sa to rýchlejšie hýbe niekde inde, ako v Bratislave ☹ Tak uvidíme, ako sa situácia vyvinie, nechávam zatiaľ všetko plynúť tak, ako príde.

karkana
29. sep 2015

@peja áno v BB kraji 😉

continental
1. okt 2015

@karkana ,zajímavé.Veď sa chodí čo 2 roky na aktualizáciu ku psycholog.A tým pádom je to nemožné,že niekoho zabudnú zapisať do poradovnika.......

marcelarefat
2. okt 2015

Niak ma začína chytať depka. Je to rok od zapísania do poradovníka, a mne to pripadá ako nekonečno ☹

erio
3. okt 2015

@marcelarefat Buď rada, že nepatríš do ZA kraja to by si mala depku minimálne 7 rokov.

bylinkaa
3. okt 2015

Presovsky kraj ako ste na tom? My po roku 144
Miesto

bobulka109
8. okt 2015

ahojte,nemate niekto skusenosti s adopciou z kosickeho kraja?ako dlho to trvalo ( konkretne adopcia novorodenca), my sme uz zapisani,ale mam taky tvlastny pocit,ze sa tam v poradovniku deju nejake machinacie.

lillik3
8. okt 2015

@bobulka109 ahoj... nooo my mame doma uz 19mes syna, aaa brali ame si ho z nemocky ako 5dnoveho aaa cakali sme 2r a par dni od zapisania do zoznamu... neviem ako teraz ale pocula som ze cakacka je teraz waw dlha... ale co sa nas tyka ja sa nemozem stazovat

bobik77
11. okt 2015
bobik77
11. okt 2015

@bobulka109 Ahoj bobulka.Tam to mas urcite dobry pocit, ja som o tom viiac ako presvedcena. My sme boli v poradovniku tri roky, par co s nami chodil na pripravu bol za nami a dostali dieta skor, po roku a to iste par pred nami. Nakoniec som vsak rada ze to takto dopadlo, lebo vdaka ich pristupu som z toho nemala dobry pocit.....a nakoniec tu pri mne lezi moje babetko, pockali sme si sice 15 rokov, ale stalo to zato😊😊😊😊😊😊😊takze asi vsetko zle je aj na nieco dobre😊😊😊

mata71
11. okt 2015

@peta1223 vítame ta v téme kludne si počítaj a dozvieš sa velmi velmi vela.. 😵

2210sgr
12. okt 2015

@bobulka109 ahoj...aj my sme z Kosic. robili sme si pripravu spoli s lillik3 a my sme sa dockali po 3 rokoch od zapisania skoro presne a mame doma krasnu slecnu. ale my sme mali poziadavku len na slecnu, parobka sme nechceli akosi ☺ drzim prsty a neboj aj nam sa to zdalo ako nekonecne a zbehlo to, len na to netreba casto mysliet. zamestnaj mysel niecim inym a ani si neuvedomis a pride den D ☺☺☺

moly15
14. okt 2015

ahojte. som tu nová a zaujímalo by ma či náhodou niekto nevie ako dlho sa čaká na adopciu v okresoch poprad alebo spišská nová ves. ďakujem

tortelinka
14. okt 2015

@moly15 čaká sa podľa krajov, nie podľa okresov

yukki
14. okt 2015

@moly15 Poprad...je prešovský kraj, Spišská je Košický.....čaká sa podľa požiadaviek. Ja som robila prípravu v Spišskej na ÚPSVaR-e, nečakala som vôbec dlho, podpisovať som chodila do Košíc na Staničné námestie 9.... ale ako píšem, podľa požiadaviek. Ak chcete len biele a len v nejakom veku do pol roka tak nejaké 2-3 roky odhadujem....ak máte voľnejšie požiadavky (vek, zdr,stav, etnikum, možno súrod.pár-skupina) tak samozrejme menej.

bobulka109
18. okt 2015

@2210sgr dakujem, vasa mala je velmi zlatucka, krasna, naozaj sa oplatilo cakat, nech prezivate same krasne okamihy

bobulka109
18. okt 2015

@bobik77 blahozelam, je to urcite prekrasny pocit, v dobrom zavidim 😊drzte sa

erikadodo
18. okt 2015

Ahojte, všetko sa to začalo v januári 2011, august 2011 sme boli zaradený do zoznamu čakateľov na 69 miesto. Čas plynul a po troch rokoch sme sa dočkali, v auguste 2014 sme si domov priniesli maličký balíček, z ktorého vykúkali dve krásne zvedavé očká. Bola to naša vytúžená dcérenka Nelly Sofia. A teraz máme doma už aj nový rodný list a Nellka je už len naša...nedali by sme ju za nič na svete. Držím všetkým čakateľom palce a verte že sa oplatí čakať....

dioliana1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata71
19. okt 2015

@dioliana1 krásna princeznička 🙂

mata71
19. okt 2015

@erikadodo krásne kukadlá 😵

erikadodo
19. okt 2015

@dioliana1 je krásna a tie vlásky....hotová modelka 🙂

marcelarefat
19. okt 2015

@erikadodo
@dioliana1 Dievcence, mate ozaj krasne zlaticka. Urcite aj ja sa raz budem moct takto pochvalit.

peja
22. okt 2015

@karkana ahoj, no, do BB kraja sa zrovna neplánujeme sťahovať 🙂

Inak aktuálne z BA kraja, my sme marec 2014 a sme momentálne na 66. mieste, vybavujú stále júl 2013 ☹

Pekný dník všetkým. 😎

naduska72
22. okt 2015

Ahojte maminky a čakateľky 🙂 ako dlho sa caka v TT? 😝

ereska
22. okt 2015

@bylinkaa kolky ste boli pred rokom ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre