Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lily311
12. sep 2016

@withoutname všetky bábätká na adopciu idú rovno do rodín, len tá rodina sa nedá vopred vybrať, všetko je anonymné

marcelarefat
12. sep 2016

@withoutname v kazdom kraji je vela cakatelov na adopciu, treba sa informovat na urade prace soc. veci a rodiny v kraji do ktoreho patris. Vsetko ti tam vysvetlia ako prebieha ked das dietatko na adopciu. A mozem ta ubezpecit, ze kazdy kto caka na dietatko, ho bude nesmierne lubit. Ja ho lubim uz teraz, a to neviem kedy mi zavolaju, ze maju dietatko pre mna. Pre nas mamicky cakatelky je to najvacsi dar.

withoutname
12. sep 2016

@lily311
Len ide o to že to moje už má svete je a situácia v ktorej som je dosť zlá som rozvedená, s priateľom s ktorým som žila som sa rozišla dosť čerstvo a viem že sa to už nerovná problém boli peniaze pretože ja som chodila do práce co jemu sa nepáčilo ale jeho príjem nám nestačil. A ja som už proste nemyslela to riešit donekonečna, vybavil som si byť a zavolala môžu manu ktorá mi mala pomôcť že ja jej pomôžem aby mala kde bývať a ja sa o všetkých postaral ale ona to nezvlada lebo má 8mesacne a na
Moje dvoj ročné nemá čas.... Alebo ako to povedať, nemám vlastný byt našla som si síce súkromnú skolku pre neho ale ta je od 6do 6 a ja som v robote 12 hodín proste mi nevie pomôcť a mňe narástli len dlhý a bez práce to všetko neutiahnem je to komplikované.... Proste preto chcem dát syna na adopciu aby sa mal lepšie ako ja sama som z detskeho domova lebo má tam mama dala preto nechcem aby tam šiel proste hladam buď pestunov alebo pár ktorý si chce dieťa adoptovať

withoutname
12. sep 2016

@withoutname
Pokiaľ by to bolo pestuni platila by som lebo zarabam dosť ale toľko úderov podpas už nezvladam keď človek sa snaží aby bolo všetko fajn, ten byt dom hľadala aj pre mamu lebo nemala kde bývať a ona mi o dva dní povie že odchádza pritom môj maly je taký zlatý a poslusny a jedine co potrebujem je nájsť si niekoho buď ktomi ho postrazi v noci keď budem v práci a večer pokým prídem z práce.

magimary
12. sep 2016

@withoutname
skús zavolať sem:
http://www.alexisporadna.sk/tu-najdes-pomoc/
alebo sa spoj priamo s Návratom
tu: http://www.navrat.sk/kontakt
alebo skús osloviť priamo nejaké krízové centrum
tu: http://www.kmotricky.sk/potrebujem-pomoc/
...
ešte stále máš viac možností...

lily311
12. sep 2016

@withoutname
Ako píše @marcelarefat treba teda ísť na úrad práce, soc. vecí a rodiny a povedať, aký máte problém, určite Vám poradia ako postupovať. Chlapček má dva roky? Čakateľov na adopciu je veľa a dvojročné dieťaťko je ešte malé, určte by neskončil v detskom domove, ale je viac čakateľov na adopciu, pestúnov je už pomenej, e mi ľúto, že to máš ťažké a nemôžeš sa o svoje dieťa postarať...v prvom rade treba naozaj ísť na úrad práce a tam ťa nasmerujú aké máš možnosti

marcelarefat
12. sep 2016

@withoutname uf, chod na ten urad prace a rodiny, skus sa tam poinformovat, mozno ti poradia ako postupovat, najdu riesenie ako by sa dalo zit aby si mohla mat synceka pri sebe. On ta uz vnima, a neviem ci by si sa ho dokazala len tak lahko vzdat. Ved su aj krizove centra pre mamicky v hmot. núdzi. Urcite ti tam budu vediet viac poradit ako my tu. Drzim ti moc palce

withoutname
12. sep 2016

Dik

timi1606
12. sep 2016

@withoutname Keď sa toho dieťaťa vzdáte hneď po pôrode, alebo budete mať utajený pôrod malo by to dieta isť do rodiny, veď sú tisícky čakateľov. Len v ojedinelých prípadoch dávajú deti do domovo, a vlastne ani nie do domova ale do profirodiny. My sme našu maličkú dostali keď mala 5 mesiacov, a tiež bola u jednej profimamy. Nám ma úrade povedali, že do troch rokov deti neidú do domovov...

timi1606
12. sep 2016

@johanka121 Aspoň viete na čom ste?! My keď sme volali nevedeli kde sme v poradí, lebo, že to záleží ma tom či chceme dieťa veľké, malé, rómske, nerómske, dievča, chlapca...

timi1606
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
johanka121
12. sep 2016

@timi1606 cakame na zdraveho novorodenca..ine poziadavky nemame ☺

burka8
12. sep 2016

@withoutname Čo si čakala od tvojej mamy, veď ťa dala do ded., a bude starať o tvoje dieťa? ! A ty chceš riešiť problémy ako ona? Vzdať sa svojho dieťaťa je jediný východisko? Je to úplne jedno, kam ho dáš, jemu ty si mama, jemu už budeš chýbať! Mám 16 mesačnú dcérku, neviem si predstaviť, že by som ju niekomu dala. Keď zamyslím nad tým, čo by ona prežívala. ..Prečo nehladaš iné riešenie? Nájdi babysitter, keď zarábaš toľko, alebo tiež slobodnú mamičku, v podobnej situácii, a mohli by ste bývať spolu, a navzájom si pomôcť.

kattyb
12. sep 2016

Ahojte baby , s manzelom prave absolvujeme pripravu na UP.Nase poziadavky su zdrave dievcatko , biele od 0 do 3 rokov. Sme Nitriansky kraj. Kolko asi mozem predpokladat ze budeme cakat , neviete ako to momentalne ide rychlo ?

kattyb
12. sep 2016

@timi1606 tááá je nááádhernaaaa

iivviikk
13. sep 2016

Baby asi od veci otazka ale môžu sa tu dávať foto deticiek keď ešte není ofi nás, je v predosvojitelskej?

timi1606
13. sep 2016

@johanka121 My to isté. Ale v Trnave nám povedali, že sa to nedá presne povedať. Ale nevadí. Mám už doma dievčatko 🙂

timi1606
13. sep 2016

@kattyb My sme mali požiadavku len, aby to bolo zdravé a čakali sme necelý rok. Ale na biela, male bábätká sa čaká asi dlhšie.

maartinkaa
13. sep 2016

ahojte, idem sa pochvalit,,,,tento krasny zazrak je po dlhych sestnastich mesiacoch oficialne nas 😵 po cely cas sme narazalili len na tych najlepsich ludi, ci uz socialnych pracovnikov, lekarov a sestricky v porodnici a este lepsich a ludskejsich sudcov 😵 🙂

csandalova
13. sep 2016

@maartinkaa nadherna je 🙂 gratulujem

timi1606
13. sep 2016

@maartinkaa Gratulujem, nech sa vam darí aj naďalej. Je nádherná.

silvik1
13. sep 2016

Dievčence práve som volala na úpsavar a BA-kraj vybavuje žiadosti z januára 2014.
my sme v zozname od mája 2015 a sme cca 98. na dvojičky sú pred nami vraj len tri páry 😀

karkana
13. sep 2016

@maartinkaa je nádherná,,,,,krásna bambulka 🙂

beka22
13. sep 2016

@maartinkaa gratulujem nádherné dievčatko🙂🙂🙂

vanillaskyy
13. sep 2016

@maartinkaa úžasná 😍

marcelarefat
13. sep 2016

Aktualizácia úspešne ukončená. Neostáva už nič iné, len opäť čakať. Ale viem, že každý deň som bližšie k svojmu vytúženému cieľu 🙂

annavallova
13. sep 2016

Ahojte chcem sa spytat ze ci ma niekto skysenost s adopciou starsieho dietata tak 2-5rokov a cudzinca mozno vam to pride ze som vadna ale po tom co mam za sebou oremyslam o adopcii ale chcem dievcatko Japonku alebo Cinanku neviem ci sa teda da vyvrat aj pohlavie no myslim ze sa to da nemate nirkto skusenost vzdy som tuzila mat take dievcatko no asi je to osud ze vlastne sa nedari a uz ozaj nemam nervy ani chut bojovat. Musi mat nachystanu dirmeta aj izbicku a tak ako to prebieha mna odradzuje ta socialka len nech sa pripravim co ma caka dakujem

timi1606
13. sep 2016

@annavallova Pohlavie sa dá vybrať, ale neviem ako sa vybavuje aziatko. Sociálka v poho, veľmi nápomocní, všetko vysvetlia, pomôžu-aspoň u nás. A izbu nemusíte mať nachystanú.

katkuz
13. sep 2016

@annavallova este pocas skoly sme boli aj DeD a rozpravali nam o medzinarodnej adopcii ale opacne - od nas napr. do Talianska (ale jednalo sa o deti, ktore boli najskor ponuknute na Slovensku a az potom do medzinar. adopcie) a predpokladam, ze z cudziny by to bolo podobne - najskor v krajine povodu a potom mimo - myslim vsak, ze je to velmi zdlhavy proces, ale to je len moj skromny nazor, na upsvare snad podaju presnejsie info.

kikuska_wedge
13. sep 2016

@annavallova neviem o tom, že by sa dalo adoptovať dieťa zo zahraničia. Naopak to ide.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre