Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

katkuz
30. sep 2016

@lilienkalilina GRATULUJEM, nech vsetko dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

anettta
30. sep 2016

@lilienkalilina zo srdca gratulujem!!!! je to pozitivne!!!! vyskusaj zajtra rano dalsi a este dalsi test a objednaj sa k dokimu na krv.

lilienkalilina
1. okt 2016

@beka22 dakujem dievčatá,so velmi šťastná.dnes ráno som robila digi tes a je pozitívné + 2-3 cca som 4-5 tyždňe 🙂 🙂 🙂 🙂

csandalova
1. okt 2016

@lilienkalilina zo srdca ti gratulujem,drzim palce😊

continental
7. okt 2016

Ahojte 🙂 ,nevie náhodou niektorá z vás,ako pokračuje adopcia - poradovník v ZA kraji?ďakujem za info.Pekný deň 😉

annavallova
7. okt 2016

@lilienkalilina drzim palce je mozne nemozne 😊😊😊😊

nana39
9. okt 2016

Ahojte v PO kraji je už 6 ročné čakanie na novorodenca. 😖 Informovala som sa minulý týždeň. Zapísaní sme už 3 roky a 2 mesiace na osvojenie novorodenca a rozmýšľame, že doplníme aj pestúnsku starostlivosť , len neviem či môžem - to pestúnstvo podmieniť tým, že bude vysoko pravdepodobné adopciou. Nemáte niektorá s týmto skúsenosť. Ďakujem

dia6
10. okt 2016

@nana39 áno, my sme si tak dávali do papierov, že do pestúnstva s pravdepodobnosťou, že pojde neskor do adopcie.
Ale my sme zase nechceli novorodenca...ale asi to je jedno.

karkana
10. okt 2016

tento mesiac mi končí rodičák 😠 podla ludí na socialke,,,,,,ešte že mi tu na fore veľa krát poradia, a viem, že to tak nie je,nikto Vám nič nepovie,tak oni ani netušili,že mne končí až v deň vykonatelnosti, 😨 úplne novú vec počuli,,ach,,,,

tortelinka
10. okt 2016

@karkana to sa stáva často..ak bude problém, žiadaj si to podpísať od niekoho kometentného, oni sa potom rozhýbu a zistia

karkana
10. okt 2016

@tortelinka dík,však povedali, že budú volať, či je to tak,,,,zatial sme nič nevybavili hned,,,,,,veľká vdaka babám ,čo tu poradia,,,však všetko čo viem ,vďačím im,,,ako postupovať atd...

tortelinka
10. okt 2016

@karkana tak to je už pozitívum, že ťa aspoň nepresvidčajú o svojej "pravde"

kikuska_wedge
10. okt 2016

Nakoľko sa poradovník nehýbe už niekoľko mesiacov, rozhodli sme sa kontaktovať Návrat. Volala som tam minulý týždeň s tým, že by som sa chcela informovať či nemajú v evidencii detičky podľa našich požiadaviek. Mala som im pozvať ich záverečnú správu a ozvať dnes. Tak som sa ozvala a to som nemala robiť. Pani mi dala termín o 2 týždne s tým, že najprv sa chce s nami stretnúť a potom sa pozrie, či vôbec majú nejaké detičky. Apelovala som na to, že sme predsa prípravu robili u nich (aj keď na inej pobočke) a že v správe aj v emaily je uvedené o aké detičky máme záujem a pod. Namietala, že ona chce vedieť také informácie, ako kto s nimi bude doma. Keď som jej odpovedala, že manžel zaklincovala: "o to viac". Nerozumiem tomu. Myslela som si, že žijeme v dobe, kedy sú rodičovské práva rovnocenné. Manžel má skvelý vzťah k deťom, je neskutočne trpezlivý, ochotný (oveľa viac ako ja) a ešte k tomu je ako chlap stále dieťaťom 🙂 Tak prečo by nemohol byť na rodičovskej dovolenke? Za druhé, načo sme prešli prípravou, absolvovali to všetko, máme právoplatné rozhodnutie o zaradení do zoznamu žiadateľov? Načo je potrebné sa znovu rozprávať o týchto veciach? Mala som chuť je dnes poslať oficiálnu žiadosť o informáciu, so všetkými dokladmi a s kópiu na ministerstvo práce. Nech mi oficiálne odpovedia. Aj vy máte takúto skúsenosť? Ako ste pochodili, keď ste chceli nahliadať do spisov v neziskovkách? Ako na nich? Prosím poraďte.

labudka
10. okt 2016

@kikuska_wedge a neskúsiš zavolať na pobočku kde ste prípravu robili vy, tam vás poznajú, možno by to bolo rýchlejšie

kikuska_wedge
10. okt 2016

@labudka tam nám hneď po príprave povedali, že máme na spisy kontaktovať Bratislavu.

jafnka
10. okt 2016

@kikuska_wedge ahoj. my sme robili prípravu v návrate v bb a hneď sme to spravili tak, že nám hľadali drobca. mali sme určité požiadavky o ktorých vedeli, ale aj tak chceli skúsiť, či si to nerozmyslíme a neprijmeme aj nejaké iné dieťatko (rozumej úplne rómske). ale inak máme s nimi len dobré skúsenosti a hlavne to išlo rýchlo keďže oni hľadajú dieťa pre rodičov a nie rodičov pre dieťa ako na úrade. na konci apríla sme boli zaradení do poradovníka a začiatkom augusta sme si už bambuľku viezli domov. chce to len pevné nervy

kikuska_wedge
10. okt 2016

@jafnka veď aj my sme mali doteraz úplne najsamlepšie skúsenosti. Dievčatá v Žiline boli super, veľmi nám pomohli. A teraz toto. No ako radíš, dám tomu šancu, veď čo iné mi ostáva. Asi len príliš emotívne reagujem. Začínam mať z toho depresie. Dokedy sme mali doma synovca, tak som to tak nebrala. Ale tie dva mesiace, čo sa odsťahovali sú na nevydržanie.

jafnka
10. okt 2016

@kikuska_wedge každý čakateľ si to berie osobne, to je normálne. a oni sa snažia umiestniť aj také deti, ktoré veľmi šancu nemajú. my sme mali zase naťahovačky so súdmi lebo si nás pohadzovali z jedného okresu do druhého a potom naspäť takže viem o čom hovorím, že to chce pevné nervy. ešte to len začne byť "veselé". nechcem ťa strašiť, nie všetci majú zlé skúsenosti, ale ozaj sa treba pripraviť na kadečo

dia6
11. okt 2016

@kikuska_wedge My sme boli v úsmeve a nerobili absolútne žiadny problém, ale robili sme u nich aj prípravu. No tak či tak, zavolali sme, prišli sme a pozreli sme si spisy. Dokonca sme tam boli celkom 4-krát takto pozrieť.

mary17
11. okt 2016

Ahojte. Ako často sa informujete o poradí? Ja to nechcem preháňať, ale som zvedavá a volala som na začiatku septembra naposledy.

csandalova
11. okt 2016

@mary17 mi sme tam volali koncom jula a teraz budeme v oktobri

mary17
11. okt 2016

@csandalova Tak asi ešte počkám, aby som tam často nevolala.

tatiana6
11. okt 2016

Ahojte, tak uz by sme mali byt konecne zaradeni do zoznamu cakatelov na adopciu v ZA kraji..... Je mi smutno, ked vidim ako dlho budeme cakat, ani neviem kolko ziadosti je v ZA alebo, ktory mesiac teraz vybavuju. Nech nam ten cas dievcata rychlo ubehne 😒

livinkita
12. okt 2016

Ahojte,vie mi niekto povedať aké sú čakacie doby v bb kraji? Ďakujem.

dona12
12. okt 2016

@nana39 a na ktorom ste mieste? Je to strašne dlho... ☹

mary17
12. okt 2016

@livinkita Ahoj. My tiež čakáme v BB kraji, čakacie doby sú asi 1-2 roky. Záleží to dosť aj od požiadaviek. Ak chcete len novorodenca, tak asi aj viac. Zapísaní sme od apríla a teraz sme na nejakom 20 mieste.

livinkita
12. okt 2016

@mary17 Ahoj,dakujem za info. No my sme sa len teraz rozhodli to všetko podstúpiť,tak uvidíme...a áno,urcite novorodenca,chcem to všetko zažiť....a vy chcete väčšie dieťatko ?

anettta
12. okt 2016

@mary17 a na ake vacsie dietatko su take cakacky? ked sa mozem opytat?

mary17
12. okt 2016

@anettta My máme v požiadavkách dieťa do roka. Možno sa mýlim, ale tak som počula, že sa približne čaká. My sme sa za dva mesiace posunuli cca. o 10 miest, ale sú tam aj odklady a tí môžu hocikedy zrušiť odkad.

vanillaskyy
12. okt 2016

Ja mam neštandardnú otázku. Ak si beriem dieta do pestunstva sama ale som vydata tak koľkokrát sa musi manžel zúčastniť sedenia? Riešim to sama na seba kvôli jeho pracovnej vyťaženosti a začína s tym byt problem kedze prípravu mam po pol dni cez tyzden :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre