Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jajulaa
11. apr 2015

no ved tiež si myslím, ale cítim, že nastal čas 🙂

mana85
12. apr 2015

@jajulaa To je ťažko odhadnúť kedy je ten správny čas , náš Kubko také ešte nechápe vôbec minule mu kamarátka povedala na jednu tetu čo sme videli že ma v tom veľkom brušku bábo no paráda tam síce zostal len prekvapene pozerať po tete no teraz sa každého kto ma väčšie bruško pýta či spapau bábo 😀 také vysvetľovanie že bábo sa do bruška dostane len tetam a dostane sa im tam z lásky ako maličká fazuľka a pomaličky rastie až kým sa nenarodí to nechce počúvať ma už svoju verziu 😝 tak pokiaľ nezačne chápať najskôr toto tak sa k srdiečku asi tak ľahko nedostaneme . najhoršie je že v škôlke sa ho deti na to pýtajú že prečo bol v DD a ako mu tam bolo prípadne či mal kamarátov keď sme sa obliekali domov tak som sa snažila zvedavému dievčatku vysvetliť že Kubko v žiadnom DD nebol a keď sa narodil tak teta čo ho mala v brušku nám ho hneď dala lebo sa nevedela o neho postarať či to pomohlo neviem náš Kubi nám ešte nevie povedať čo sa ho pýtajú a čo mu hovoria od učiteľky som sa dozvedela že tému deti z domovov už prebrali tak deti rozumejú tak dúfam že to bude už v pohode len dúfam že Kubko začne vnímať skôr tieto info od nás ako skomolené od detí v škôlke bude mať 3 roky v polovičke júna tak verím že po prázdninách už nabehne poučený a nič ho od deti nezaskočí .... 😉

ingridlukacova1123
15. apr 2015

Damy len vas chcem povzbudit aby ste vydrzali to cakanie. Nam sa to vyplatilo takehoto smejka mame doma.

hora_lka
15. apr 2015

@ingridlukacova1123 krasny chlapcek 🙂 patrite do BA? ako dlho ste cakali?

ingridlukacova1123
15. apr 2015

Ahoj ano patrime do Ba cakali sme presne dva roky a od doby co nam zavolali tak tri tyzdne to uz bolo strasne rychle.

klaudia84
15. apr 2015

Ahoj,baby kde ste absolvovali pripravu zo psychologickou,ako dlho trvalo ,kym ste absolvovali tych 26 hodin?piatok zaciname🙂

gelinka75
15. apr 2015

@klaudia84 ahoj, cez koho robite pripravu?

klaudia84
15. apr 2015

@gelinka75 ahoj, upsvr v Ga

kikuska_wedge
16. apr 2015

Ahojte. Pred tromi týždňami sme podali na upsvar žiadosť o zaradenie do zoznamu žiadateľov. Včera mi prišiel od nich doporučený list (našla som si v schránke doručenku). Zajtra pôjdem pre to, len som teraz večer celá nervózna, že čo mi posielajú. Nepamätáte si, či vám niečo potom prišlo poštou?

nikadomi
16. apr 2015

@kikuska_wedge neboj, to bude len informatívny list, že žiadosť prijali a k akému dátumu 🙂 oni o všetkom informujú listom...

kikuska_wedge
16. apr 2015

@nikadomi dakujem som kludnejsia. Uz som sa zlakla, ze sme nieco nedodali a vyzvaju nas na predlozenie alebo tak. Z okresneho uradu nam uz poslali otazky, tie sme zodpovedali, ale na navstevu este neprisli. Tak teraz kazdy den stresujem, bezim z roboty upratovat. Len aby vsetko bolo tip top. Muza chudaka nutim montovat skrinky a pod. Aaaaaaaaaaaaaa uz nech je tento pripravny kolotoc za nami a mozeme v klude cakat na bociana.

nikadomi
16. apr 2015

@kikuska_wedge jj 🙂 ale z úradu sa vám najprv ohlásia kým prídu 🙂 teda aspoň nám sa ohlásili a dohodli sme termín 🙂 ale upratujte, montujte... Aspoň budete mať potom menej. 🙂

hora_lka
16. apr 2015

@ingridlukacova1123
@ingridlukacova1123 do dvoch rokov nam uz vela nechyba, tak sa snad dockame 🙂

veve13
16. apr 2015

@klaudia84 Ahoj. My sme robili v galante na upsvr a trvalo 3 mesiace. 🙂

lewica
17. apr 2015

Ahojte dievčatá. Od augusta máme chlapčeka v predosvojiteľskej starostlivosti.... v najbližšej dobe by sme mali podať žiadosť na súd o osvojenie... Viete mi poradiť, na koho sa máme obrátiť, aby nám to pomohol napísať. Žiadosť o predosv. starostlivosť nám písali v detskom domove, ale detský domov vraj už teraz s nami nič nemá.... My by sme si to napísali aj sami, ak by ste mi poradili , čo tam treba uviesť... Ďakujem.

vargatomas1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
johanka121
17. apr 2015

@lewica ahoj, nam to pomohli napisat na UPSVR

johanka121
17. apr 2015

@lewica boli sme za pani z UPSVR ktora bola s nami na sude o predosvojitelsku starostlivost a tiez cakame kedy bude sud..ziadost sme dali zaciatkom marca ale sud ma na to 6 mesiacov..aj ked vacsinou ze to je okolo 1 roku dietata

lillik3
17. apr 2015

@lewica ... my sme vsetko riesili s nasou kuratorkou. Aj posledny list ktory sme podavali pred cca 1mes sme spisovali pri nej.

kikuska_wedge
17. apr 2015

@nikadomi uz sa nám ohlásili. Prídu koncom budúceho týždňa (presný termín ešte upresnia). Z krajského úradu nám len poslali, že evidujú žiadosť + na vedomie kópie listov, ktoré posielali na register trestov, obecnému úradu a príslušnému UP. Bola som veľmi príjemne prekvapená, že listy boli z toho istého dňa ako som podala žiadosť t. j. že to hneď riešili.

nikadomi
17. apr 2015

@kikuska_wedge 🙂 niet sa čoho obávať 🙂

mana85
18. apr 2015

@kikuska_wedge Vau že v ten istý deň to ešte riešili 😅 to je paráda , keď budú takto rýchlo postupovať tak za pár mesiacov ste v zozname 😉 bodaj by boli všade takí šikovní ...Nám to trvalo 7 mesiacov od podania žiadosti po zaradenie na všetko mali kopu času 😝

kikuska_wedge
18. apr 2015

@mana85 môžem sa spýtať že či nás do zoznamu zaradia teraz alebo až po absolvovaní prípravy?

jahanka
18. apr 2015

@kikuska_wedge
Až po absolvovaní prípravy budete zaradení do zoznamu ziadatelov.

jahanka
18. apr 2015

@lewica
Posli mi mail a ja ti poslem vzor, aj my uz mame 3 mesiace podany navrh na osvojenie nasej Hanky 🙂

jahanka
18. apr 2015

@klaudia84
Ahoj, my sme absolvovali v usmeve, bolo vynikajuco. Trvalo to zhruba 6 tyzdnov, ak si dobre pamätám. Aj jednu sobotu sme potiahli 6 hodin.

jahanka
18. apr 2015

@kikuska_wedge
A hlavne sa nestresuj, mne nikto nepozeral do skriniek, do hrncov ani ci mam vyzehlene, chcu len vidiet ako byvate. Ponukni kolacik kavicku a uvidis atmosfera sa uplne uvolni. My sme sa popytali na vsetko co nas zaujimalo a tety boli velmi zlate. Izbicku sme malej zariadili az ked sme sa stretli s Hani. Asi by ma to dost stresovalo, vidiet krasne zariadenu detsku izbicku a prazdnu. Takto to bolo troska v casovej tiesni ale o to veselsie 😉

jahanka
18. apr 2015

@ingridlukacova1123
Uz sa tesim, az sa aj ja pochvalim nasou princeznickou, este nemame ukonceny cely proces a mame zakaz davat fotky malej na socialne siete, az bude po sude, aj my sa pochvalime😀 Malemu zelame len dni s krasnym usmevom na tvaricke ako vidim na foto😀

mana85
18. apr 2015

@kikuska_wedge až po príprave zaradia do poradovníka ...

kikuska_wedge
18. apr 2015

@mana85 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre