Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
23. feb 2016

@sophina z celého srdiečka ďakujeme

papillon76
23. feb 2016

@nikadomi dakujem.

kikuska_wedge
23. feb 2016

Dievčatá aj Vám robila sociálka problémy? Dnes bola pani u nás na návšteve v inej veci (švagriná, ktorá dočasne býva u nás, lebo ju fyzicky napádal už našťastie jej bývalý partner sa s sním súdi o malého a sudkyňa si vyžiadala preverenie sociálnych a bytových pomerov u oboch). Pozisťovala čo chcela a potom sa osopila na manžela, že ako si to predstavujeme, že sme hovorili na prvej návšteve, ktorá bola už pred rokom, že budeme mať všetko pripravené. Čo v podstate aj máme, okrem schodiska. Zariadili sme na kompletku podkrovie. Spravili sme detskú izbu, vrátane vybavenia. Máme doma veci na oblečenie od 0 do 2 rokov, postielku, hračky, detskú stoličku, vaničku, nové periny a x ďalších vecí. Nestálo to teda málo. K tomu sme mali aj iné výdavky ako napr. pohreb, výdavky na švagrinú a malého (lebo on samozrejme neplatí žiadne výživné, čím sa ako slobodná mama dostala do zlej finančnej situácie). Plus manžel musel ostať doma s babinou, lebo ostala nevládna a zároveň sa po škôlke stará aj o malého, kým neprídeme s roboty, čím sme stratili jeden príjem. No proste a jednoducho na schody už nevyšlo a potrebné fin. prostriedky budeme mať našetrené najskôr v lete. Nič z tohoto ju však nezaujímalo a len skonštatovala, že ona si to bez schodiska nevie predstaviť, ale že ona o tom nerozhoduje, že ona len píše správu. Neviete mi teda poradiť, ako nám môže dnešná návšteva v tomto procese uškodiť. Je možné, aby nás napriek absolvovanej príprave a prešetrení bytových pomerov ešte pred začiatkom prípravy nezaradili do zoznamu žiadateľov? Kedy ste vy riešili reálne prípravu na dieťatko. Veď ak budeme čakať 2-3 roky, tak to tu teoreticky ani nemusíme bývať. Ešte podotknem, že 3. marca máme oficiálne končiť prípravu a máme posledné stretnutie na ÚP.

nikadomi
23. feb 2016

@kikuska_wedge uf, to nemyslis vazne?? Teta bud nemala svoj den alebo neviem. Vies my uz ideme maleho pozriet a pravdu poviem, a i jeden cumel pren nemame. Byt mame zariadeny sice ale detsku izbu vobec, ved aj tak bude s nami v spalni do casu .. A potom dorobime. Soc. pracovnicky u nas praveze zatial v pohode. Chceme maleho vidiet a potom cakame co podostVame, podedi po bratrancoch a tak dokupime co bude chybat. Aj tak bude u nas najskor o dva, tri mesiace aspon tak nam vraveli. Tak si aspon cas vyplnim zhananim vybavicky. Kikus, velmi drzim palce a ja verim ze to bude v poriadku, len teta si potrebovala rypnut. Mate velke srdiecko ze toho tolko zvladate 🙂

liwka
23. feb 2016

@kikuska_wedge uf, nezávidím túto situáciu a veľmi dúfam, že to bol naozaj len tetin zlý deň- lebo už len to, že ste nápomocní rodine, veľa svedčí o vašej povahe 😉
odo mňa deti odchádzali do troch rôznych okresov a fakt je to všade inak- niekde sociálka rýpe a potrebuješ doložiť každú blbosť, inde to berú s nadhľadom...
držím palce, nech to dopadne dobre...
občas mám pocit, že tým tetám uniká podstata, že vy vlastne chcete tým deťom dobre, dať im domov, lásku...

kikuska_wedge
23. feb 2016

@nikadomi dúfam, že to bolo len v dobrom ako odporúčanie a že nám to papierovo nijako neuškodí. Ja si uvedomujem, že ten rebrík nie je ideálny, ale musíme fungovať s tým čo máme. Ja som si tiež predstavovala, že prípravu budeme mať za pár mesiacov za sebou, že sa budeme venovať len tomuto cieľu. Že všetko budeme mať tip top pripravené. Ale človek mieni a pán Boh mení sa hovorí a je to pravda. Pracujeme na tom, aj na sebe. Ten čas keď tu máme malého je pre nás dar. Aspoň sme sa naučili ako s takým malým človekom tráviť čas. Ja sa na to pozerám úplne z iného pohľadu. Som rada, že môžeme pomáhať rodine, že sú v bezpečí, zdraví, sýty. Teším sa z každého jedného výkresu, z pokrokov čo robí malý vo výslovnosti, slovnej zásobe, motorike a pod. Teším sa tvorivé dielne v škôlke, že urobíme výzdobu na oslavu, že si upečieme spolu tortu. Úplne si vychutnávam, že sú tu a desím sa toho keď odídu.

yukki
23. feb 2016

@kikuska_wedge ale no......hádam mala len zlý deň....ja bývam v jednoizbovej storocnej drevenici, a dve deti mi dali...dopredu som toho veru nemala veľa lebo čo-----keď vekové rozpätie bolo do 4 rokov......ona to iste potom pri káve v kľude zvážila a nebude z toho robiť kovbojku

mata71
23. feb 2016

@kikuska_wedge neboj moja nebude to také horúce,zrejme len pozrela že chýbajú chody a nie každý má predstavu ako to bude potom vyzerať,určite si zváži čo napíše,ved pomáhate aj švagrinej s malým čo tiež nieje malo a myslím že pre Vás aj plus...ved počas čakania na babenko si všetko doriešite a keby aj nie,že príde drobec skorej,budeš mať takúúú silu že vyriešiš hneď aj to čo sa nedalo.. 😵 😵
veď aj tetušky na Up sú pod tlakom.. 🙂

loginexistuje
23. feb 2016

@kikuska_wedge klud aj ked to napise do spravy nic sa nedeje. Ale poropravala by som sa o tom s psychologickou co vas ma na priprave a jasne a fakticky by som jej popisala situaciu schody su v plane atd. Ona dava vysledne stanovisko k zaradeniu do zoznamu neboj sa bude to dobre.

marinka2030
23. feb 2016

ahojte

marcelarefat
23. feb 2016

@kikuska_wedge tak tomu teda nerozumiem, preco tetuska bola taka nevrla ked si jej to vsetko vysvetlila. A este nerozumiem tomu, ze vy len robite pripravu a pokial budete v poradovniku a budete cakat na drobca tak pri tom tempe co dokazujete zvladat tak budete mat postavený uz aj druhy domcek hadam 😀 😀 😀
Urcite by som sa o tom porozpravala so psychologickou u ktorej robite pripravu.
No uz len to ako pomahate svagrinej je velke plus pre vas a patri vam velky obdiv, a hlavne tvojmu manzelovi, ze sa dokaze postarat aj o babinu. Ved to je ukazka toho, ze bude starostlivy ocko.
Neboj, vsetko dobre dopadne 🙂

beka22
23. feb 2016

Ahojte druhý deñ máme za sebou a drobček je dokonalo usmiaty. Som najšťastnejšia "dvojmama" na svete🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

solyka
23. feb 2016

@beka22 <3

sophina
23. feb 2016

@beka22 tesime sa s tebou ... Urvite to bude aj narocne qj kadejaké ale za ten pocit pri srdiecku to stoji ... A za detský úsmev a šťastie a lásku keď sa nasobi ...

beka22
23. feb 2016

@sophina je to presne tak prvé dni zaberák ale dáko to hádam dáme ten úsmev stojí za to a to aká je šťastná dcéra nemenila by som ani za všetko zlato sveta

sophina
25. feb 2016

@beka22 Aky ste malimdalsi den ? Myslim na vas 😉

@mana85 Boli ste uz znovu pozriet krasnu bambulku?

beka22
25. feb 2016

@sophina ahoj máme za nami sú 4dni moja únava naberá na obrátkach ale MOJE DETI mi to vynahrádzajú tie úsmevy sú nádherné a objatia dobíjajú energiu . Je to nezameniteľné a dokonalé. Dnes sme mali návštevu z DD ktorá dopadla na 1★tak som spokojná a pokračujeme v sebaspoznávaní a mazninkaní.

mana85
26. feb 2016

@sophina A prečo to práve Vás zaujíma ? vymazali ste mi príspevok , píšete že som zakomplexovaná a to len preto že odcudzujem ľudí čo propagujú nacizmus akýmkoľvek spôsobom aj videom na svojom FB profile s diktátorom v hlavnej úlohe tak ako Vy ...Že som to nepochopila ? Že som sa mala smiať na vulgárnom preklade v titulkoch , ale no tak 😒 nie nepochopila a bolo mi smutno . Rada sem prispievam , rada čítam novinky od báb teším sa s úspechov a keď viem poradím . No keď mi niečo vadí tak neviem byť ticho možno som úzkostlivá , tvrdohlavá , zakomplexovaná a neviem aká no rozhodne som úprimná a neznášam pretvárku ... ďakujem a pekný deň 😎

sophina
26. feb 2016

@mana85 zlata ... nie nepochopila ste to ... nevadi ... a viete ze propagovanie nacizmu je trestne? hm,,, tak asi by to ludia len takvvolne nerobili co myslite ... tak teda pekny bezpretvarkovy den aj vam ...

continental
26. feb 2016

@beka22 gratulujem a tešim sa s tebou 🙂 ,my čakáme 4 roky.....takže podla všetkého ešte rok a sme po dlllllhych 19-tich rokoch traja 😵 😀 .

liwka
26. feb 2016

baby, viem, že sem politikárčenie nepatrí, no mňa dnes tak naštvali, že až. dávať deťom z decáku vodičáky zadarmo (teda za 30€) načo??? nie žeby si deti z decáku nezaslúžili, ale zasa riešia niečo, čo vôbec nie je podstatné. keby radšej odbremenili tú kopu byrokracie a viac sprístupnili možnosť adopcie, aby ste tu mnohé nemuseli čakať xy rokov....nebolo by o pár rokov toľko mladých dospelých v decákoch ☹

nikadomi
26. feb 2016

@liwka tak je.. Čo tam po tom, že nebudú mať kde bývať či čo do úst 😠 dostanú lacný vodičák..

najjulinka
26. feb 2016

@liwka to kedy kto vymyslel???? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 ja žasnem ako niekto nevie prejsť ZŠ pomaly a vodičak ma......... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

na vodičak halvne zodpovednosť treba a tomus a viacmenej maju problem naučiť.... :-/

liwka
26. feb 2016

@najjulinka dnešná slávnostná tlačovka Pellegriniho, Richtera a zástupcov automobiliek. možno nájdeš v archíve TA3, ale zdvihne ti to žlč, tomu ver. budú to financovať automobilky sumou 45tis. €- a to v pilotnej fáze plánujú dať vodičák cca. 100deťom (vyrátaj si, koľko vyjde vodičák na jedného...)
sú tri podmienky, aby to decká získali, jednou z nich (vraj najdôležitejšou je napísať motivačný list- sociálnym pracovníkom pribudne ďalšia povinnosť 😀)

marcelarefat
26. feb 2016

@liwka hi hi ze vodicak, a naco im bude ked nebudu mat na com jazdit? Ved deti z DD maju problem aby mohli vobec z coho vyzit ked odidu z DD. Kde zoberu peniaze na auto? Iba ak by sa vsetci zamestnali ako vodici, malo by to pre nich vyznam.

najjulinka
26. feb 2016

@liwka
@nikadomi
tak po prečitani mi to dava vacsi zmysel....

zaplati to automobilka..... potrebuju mat vacsi odbyt aut..... 😅
pustit na cestu par nezodpovedných je navratna investicia.....

navyše sa to preleje cez 2% dane pre OZ , ktoré možno (asi) je pri automobilke na tie dane presne vymyslene....

a navyše si niekto spravi predvolebnu kampaň...

no dokonale....

len snad toho domovaka na ceste stretne zoči voči Pellegrini a nie my 🤐 🤐 🤐

liwka
26. feb 2016

@najjulinka inak, presne toto sme hovorili aj my s mužom, keĎ sme to pozerali- totiž pred tlačovkou bola správa, že sa (zase) v Amerike strieľalo a x ľudí je v nemocnici...jasné, nechajme voľný prístup k zbraniam a čudujme sa...dajme ľuďom, ktorí nie sú úplne mentálne v poriadku (česť výnimkám) vodičák a čudujme sa, ak sa pozabíjajú na ceste...
o tom, že ZA Čo si to auto kúpia...

nikadomi
26. feb 2016

@najjulinka hej.. Veď práve 😁 nejde o to že by im to človek nedoprial, len sme realisti. No ale čo kampaň je kampaň.. Hlavne že vodičák bude a tak chcem aj veriť tomu že aspoň jednému to tú prácu najsť pomože.. Chcem tomu veriť!!

mana85
26. feb 2016

No veru dávali to aj na markíze v správach to radšej keby sa tie automobilky zaviazali že tým deckám zabezpečia prácu najlepšie s ubytovaním 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre