Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beka22
23. mar 2016

@tlucka Super nech vám to rýchlo ubieha 😉

mana85
24. mar 2016

Gúľaj sa, vajíčko, cez hory, doliny, prines náš Veľkonočný pozdrav do každej rodiny. 😵 Všetkým prajeme požehnané Veľkonočné sviatky ... 🙂

nikadomi
24. mar 2016

... A zivot v trojici zacina ....

kikuska_wedge
27. mar 2016

@nikadomi už máte malinkého domka?

nikadomi
27. mar 2016

@kikuska_wedge hej mame, manzel ho prave uspava.. Som netusila, ze mam doma nielen dokonaleho manzela, ale aj otca nasho dietata 🙂 zatial zvladame 🙂 a malinky vyzera, ze tiez 😋😇

kikuska_wedge
27. mar 2016

@nikadomi tak to je super. Teším sa s tebou 😵 a gratulujem.

nikadomi
27. mar 2016

@kikuska_wedge dakujem.. Vy ste ako na tom? Cakate v zozname cakatelov, alebo mate v plane nakuknut do zoznamov deticiek ? Myslim na vas...

kikuska_wedge
27. mar 2016

@nikadomi ukončili sme prípravu. Správa išla pred sviatkami na krajský upsvar, takže čakáme na list o zaradení. Hneď potom plánujeme nakúkať.

nikadomi
27. mar 2016

@kikuska_wedge ahaa 🙂 no parada, budem to vsetko nadalej sledovat 🙂

tortelinka
27. mar 2016

my máme po súde, naše dieťatko je už konečne naše aj na papieri 🙂

tlucka
27. mar 2016

@nikadomi
@tortelinka Dievčatá, gratulujem 🙂

kikuska_wedge
27. mar 2016

@tortelinka gratulujem. Jooooj aké krásne dieťatko. Hneď by som ho vystískala.

nikadomi
28. mar 2016

@tlucka dakujem !! ☺️

nikadomi
28. mar 2016

@tortelinka skvela spravicka!! Maly pomarancik je krasnyy 😉

mana85
28. mar 2016

@tortelinka Gratulujeme ! ♥ 😵

cairka
28. mar 2016

@kikuska_wedge, ak je šanca, že v zozname nájdete to vaše dieťatko, tak to môžeš o chlp urýchliť a ísť na krajský úrad vzdať sa odvolania 😉 Ako ide o nejakých 15 dní, ale pre nedočkavých viac ako 2 týždne 😀

kikuska_wedge
28. mar 2016

@cairka ďakujem za radu. Pôjdeme sa vzdať odvolania. Aspoň sa môžeme rovno popýtať, čo a ako.

mata71
28. mar 2016

@tortelinka gratulujem ste už doživotne mama mama,tata,syn,,, 😵 😵

cairka
28. mar 2016

@kikuska_wedge, 🙂, ja som tak bola a odchádzala so súhlasom k interakcii 😉

mana85
28. mar 2016

@kikuska_wedge My sme si najprv zavolali keď nám prišiel list o zaradení do poradovníka a dohodli sme si termín kedy prídeme podpísať že sa vzdávame odvolania a do vtedy nám nachystali spis ktorý sa k našim požiadavkám najviac hodil , mala ich aj viac asi teta prevetrala aj všetke šufle 😀 no hovorila že sú ( pre nás ) až na východe že to len keby niečo 😝 tak sme videli dva a s toho jedno dievčatko nebolo právne volné no a naša malá 😵 ktorú už chcem mať domaaaa !!! 😵 nechápem prečo keď má súd na rozhodnutie 30 dni tak just musí rozhodnúť až ten 30 deň 🤐

liwka
28. mar 2016

Srdiečkové maminky, odvčera na Vás tak myslím- musím sformulovať pár pekných slov. V prvom rade, krásne sviatky všetkým- tým, čo sú už spolu, aj tým, čo ešte čakajú- nech je to čakanie čo najkratšie.

Včera sme mali síce nečakanú, no o to milšiu návštevu. Prišlo nás pozrieť naše profíčatko so svojou novou rodinkou.
Chápem Vás všetky, ako sa "svojich" detí neviete dočkať, ako ich chcete mať pri sebe (a už nikdy nikam nepustiť...) Neviem, ako často a či vôbec komunikujete s profirodičmi, u ktorých Vaše dietky boli, ani Vás nebudem presviedčať, aby ste to robili.
Ja len svoje pocity-
"noví" rodičia nášho profíčatka nás od začiatku brali ako súčasť jeho života, boli sme na jeho krstinách, boli sme pozvaní na narodeniny (kvôli chorobe sme nakoniec nešli, darček putoval poštou). Na FB si pravidelne píšeme, na fotkách vidíme pokroky...
Milujeme to dieťa, hoci bolo u nás "len" pol roka. Možno to bude pre niekoho zvláštne, ale nebola som smutná, keď odchádzal. Spoznali sme jeho budúcich rodičov a vedeli sme, že s nimi malý vyhral tú naj lotériu svojho života. Sme nesmierne šťastní, keď vidíme, ako rastie, ako ho ľúbia a dajú mu všetko (aj to, čo by nepotreboval).
Mám pocit, že s odchodom malého sme získali novú rodinu.
Ospravedlňujem sa za výlev, tehotenské hormóny si teraz robia so mnou, čo chcú...chcela som len trošku obraz "spoza zrkadla", ako to vidíme my, profimatky 😀

mana85
28. mar 2016

@liwka Ja rozumiem a krásne si to napísala , ale úprimne ako to znášajú Tvoje profíčata keď sa už skoro 2 mesiace stretávajú 2 krát týždenne s novými rodičmi sme 12 hodín preč z domu a môžme byť s malou len 2 , 5 hod. lebo sa nedá 🤐 a čo tie deti Kubko odchádza s plačom malá odchádza s plačom po kontakte a obaja bývajú oveľa mrzutejší a je vidieť že na nich už dolieha všetok ten zmätok v ich hlavičkách malá nás volá mamina , tatino vie že pôjde bývať ku nám a pýta sa kedy tiež Kubko všetkému rozumie a stále sa pýta čo už dne s príde sestrička ... S profi sme väčšinou stále počas celého kontaktu jsnami občas keď niečo má tak odbehne a rozprávame sa veľa je super a určite s ňou kontakt chceme udržiavať ... Ja viem že každý máme iný pohľad 😉

magimary
28. mar 2016

@mana85 myslím, že s týmto livka ako profimama nič nenarobí (chápem, ako to myslíš, ale myslím, že aj ona chápe, ako ťažké by to bolo pre jej deti, ak by jej tak dlho odchádzali, jej vyšší príspevok to nijako nepoprel), takže jej pohľad nemusí byť až tak "iný" 😉...
ona (ako profi) je tá posledná, ktorá by vedela nejako ovplyvniť dĺžku stretávania...
my sme zažili to, čo opisuješ ty, POL ROKA (6 mesiacov, 24 týždňov), čo vy teraz zažívate dva mesiace...
síce zo strany profíkov, ale rovnako bolestne a smutne sme prežívali to, že sa nám doma profíčatko trápilo, plakalo a polroka vlastne ani nevedelo kam poriadne patrí...
všetci sme z toho boli hotoví-aj babuľko, aj naše deti, aj my...
ale, hold... nepomohli sme si... 😔
boli sme tí poslední, ktorí by sme to vedeli ovplyvniť (i napriek tomu sme sa však o to snažili)
rozhodne to nebolo nič príjemné na prežívanie... hoc z úplne inej strany, akú zažívate teraz vy...
každopádne-i tak- i napriek všetkému- to skončilo rovnako šťastne, ako opisuje @liwka vyššie...

teraz s odstupom 6tich rokov je nám možno trochu smutno z toho, ako dlho sa to vtedy ťahalo,
každopádne-napokon nikto "zo zúčastnených" neostal tým poznačený tak, aby ten smútok pretrval doteraz 🙂 a tak sa tešíme z pokrokov a kontaktov...

liwka
28. mar 2016

@mana85 chápem tvoje pocity. je to, ako písala @magimary , bolestivé pre všetky zúčastnené strany.
Pamätám si, na prvej prednáške na profi príprave, nám kurátorka rozprávala o tom, ako súdy vybavujú tieto prípady detí expresne rýchlo, aby deti netrpeli ap. ....škoda, že to bolo len čisto teoretické a realita je úúúúplne inde ☹ Naozaj by som si veľmi želala, keby všetky inštitúcie pracujúce s deťmi (DeD, UPSVAR a potom aj súdy) konali naozaj v ZÁUJME dieťaťa, a teda expresne rýchlo....

beka22
28. mar 2016

@nikadomi gratulujem a ptajem veľmi veľa šťastných dní🙂🙂🙂

beka22
28. mar 2016

@tortelinka gratuľujem a veľmi sa tešim. Už aby sme mali aj my papierik o Našom zlatíčku

mana85
28. mar 2016

@magimary Veď to že ani nevie kto je kto a kam naozaj patrí a k tomu malá bola dva krát vrátená už od rodín vtedy ešte pestu. takže v tej hlávke a ešte viac v srdiečku toho má dosť a aj profi nieje jej prvá ... Jasné že profimamina to nemôže ovplyvniť to chápem skôr som narážala na vedenie domova " nám netreba dlhšie kontakty lebo reaguje na nás dobre " a zase iné deti môžu stráviť aj pol dňa s rodičmi lebo to potrebujú a niektoré sú odobraté od profi do dd kvôli odpútaniu a pripútaniu k niekomu novému 😒 Viem , smútok prejde no aj tak mi je to ľúto ...

😉 Veď ma poznáte veľa veci vnímam nejako inak akosi cez seba 😔

magimary
28. mar 2016

@mana85 akože ja úplne chápem, o čom píšeš...
ako vravím-zažívali sme to... ☹
u nás to bolo vtedy tak, že malý mal vždy návštevu v piatok (neskôr k rodičom chodil aj na víkendy),
takže počas víkendu/alebo neskôr teda po víkende sa malý dával do ďalšieho štvrtka "dokopy"-to znamená, že po večeroch plačkával, zle nám papkal, ťažko sa utišoval, všeobecne bol plačlivejší ako inokedy...
vo štvrtok už bol konečne v pohode, spokojný ako obvykle, žiadne nočné náreky a desy-skrátka pohodové deculinko a v piatok?
v piatok zase odchod k novým rodičom... a zase povíkendové "depresie"... zase do štvrtka... a takto 24týždňov...
naozaj... smutné...ťažké...boľavé... 😔

mana85
28. mar 2016

@magimary No my sme sa dohodli na odporúčanie profi s psychologičkou že víkendové pobyty nechceme tak už chodila a veľmi zle to znášala , tak sme sa dohodli že ak zamietnu predbežko a bude vytýčený termín pojednávania tak nám ju dajú na týždenne pobyty s tým že by sme sa do domova prišli len raz za týždeň ukázať a vždy by nám pobyt predĺžili aby sme ju nemuseli vracať ak by to takto bolo tak by to bolo fajn ...

beka22
28. mar 2016

@mana85 aj my to tak máme zatiaľ hosťovský ale je to super. Malý je dokonalý pred včerom začal sedieť veľa vecí vieuž si vyberá ku komu pôjde a koho nechce a keby sme ho nemali o toto všetko by sme prišli. A tie úsmevy nedala by som ho za nič a neviem si predstaviť že by sa DD rozhodol inak a museli by sme sa len stretávať. Bolo by to veľmi boľavé nie len pre nás ale hlavne pre dcéru ktorá ho neskutočne ľúbi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre