Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
16. feb 2013

@yukki neviem či take malinke aj nesonduju a tak.. čiže strieknu kolko ma spapať.... a potom sa proste musia rozpapať, tak to nejde tak rýchlo hore..... v nemocke asi bola zasondovana take predčasniatko....

neviem. lebo neviem ako jej rastla hmotnosť od narodenia do vtedy čo sme ju vzali...

suezana
16. feb 2013

@najjulinka v pase máš, že NIka má 2 roky a voľačo - to ju myslíš s tým jogurtom? 😕

milenka74
16. feb 2013

@najjulinka ja som vlani v juni odovzdavala profica a malo rok aj dva mesiace a 7kg ale tak aspon ma kríze neboleli 😀
a Marcus bol predcane narodeny a mal 3,2kg ked sa narodil v 35tt ,to aj tie donosene niektore mali menej

najjulinka
16. feb 2013

@suezana ano....

klaudia2310
17. feb 2013

@mata71 a to ste odkiaľ nabrala...aké finančné problémy ??!! žiadne finančné problémy nemal...

najjulinka
17. feb 2013

no iank ak nie je z providentu tak nemože tušiť.... a ak je z providentu, tak take info nesmie dať...
a tiež mi to nesedi na to, žeby si popožičiaval takto............
kedže vieme akých ma rodičov a myslim, žeby v pohode mu požičali, ak by potreboval...

lenkove
18. feb 2013

@najjulinka Juli, šikovníček Nika.. sa rozpapá.. aj na jedenie, aj samostatnosť 😉 teším!!!!

môj valibuk mal v 10 mesiacoch 12 kil... už z nemocky šla ako riadny medveď... 4 mesiace 7 kíl (pôrodná 2500 g).. To viete, ona ako urevanec dostala vždy na signál jedno - jedlo... doktor z profi vravel, nedávať dieťaťu viac jesť!!!! ale to sa nedalo, bola doslova... rozožratá.. po chvíli u nás sa upokojila a prestala tak papať (a dosť som na jedlo dávala u nej pozor...) Váhu 12 kíl mala vlastne skoro do dvoch rokov... Teraz je chudá dosť a že 17 kíl.. asi nám váži váha zle, alebo neviem 😅 😅

lenkove
18. feb 2013

Dievcata a muzi, jednym slovom ludkovia... co tak vytvorit si vlastnu skupinu?

dioliana1
18. feb 2013
lenkove
18. feb 2013

@dioliana1 Nuz , neviem ci ste zaregistrovali skupiny pri fotoblogoch.. Ide o to vytvorit skupinu - urcitu zaujmovu - a vsetky spravy, pripadne albumy budu v tejto skupine.. to vsetko je viditelne iba ak si kliknes pri fotoblogoch na tu skupinu.. Vstup do skupiny je volny, ale zda sa mi, ze traja zakladatelia skupiny mozu niekoho vymazat, ak robi sarapatu..
Mohli by sme tam lepit napr. clanky, linky atd... a bolo by to pokope...
no na to aby sa to zalozilo nam treba nazov 😀 a troch clenov zakladatelov
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/martinjasen/...

dioliana1
18. feb 2013

@lenkove Ježkovia?

lenkove
18. feb 2013

@dioliana1 to nie, malo by to byt nieco podla coho si mozu skupinu vyhladat novi ludia..
rozmyslala som adoptivne a pestunske rodinky... neviem ci je nahradne rodiny dost citatelny nazov..
no a este ci by ste chceli 😀

dioliana1
18. feb 2013

jasné

zuzana84
19. feb 2013

Ahojte mamicky. Chcela by som vas poprosit o pomoc pri vyplneni dotazniku ohladne nahradnej rodinnej starostlivost, najmä teda o osvojeni, kedze sem podla pravidiel nesmiem dat link na dotaznik, prikladam link na forum, kde mam dotaznik:
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dotazniky-a-ankety/

vopred dakujem za ochotu

najjulinka
19. feb 2013

@zuzana84 a možnosť strende neodborne,a le uplne vzdelanie mi tam chýba... mam gympel...

najjulinka
19. feb 2013

@zuzana84 via cmožnosti odkial viem o adopcii by sa malo dať zaškrtnuť...

cairka
19. feb 2013

@zuzana84 , otázka "aký je váš názor na osvojenie si dieťaťa" nemá pre mňa vhodnú odpoveď. Dotazník je písaný skôr pre "bežných ľudí" nie náhradných rodičov , v druhej časti síce sú otázky aj pre náhradných, ale celé je to dosť nesúrodé

zuzana84
19. feb 2013

@cairka
@najjulinka v pohode, dik za nazor, nechystam sa ist s tym robit rigorozku, ale aj tak dakujem za ochotu a cas

matax
19. feb 2013

Ahojte. Dovoľujem si osloviť náhradných rodičov s prosbou o vyplnenie dotazníka, ktorý je súčasťou diplomovej práce mojej kamarátky.
Dotazník je zameraný na zisťovanie podmienok, v ktorých prebieha proces sprostredkovania náhradnej rodinnej starostlivosti. Viac informácií a samotný dotazník nájdete na tomto linku:
http://nrs.wz.sk/dotaznik.php
Vopred úprimne ĎAKUJEM za Vašu OCHOTU a ČAS, ktorý venujete jeho vyplneniu. Vami poskytnuté údaje zostanú v anonymite a budú použité výlučne na akademické účely.

cairka
19. feb 2013

@matax , máš to tam, dotazník 33 😉

matax
19. feb 2013

@cairka Dakujem,si rýchla 😉

lenkove
19. feb 2013

@matax otazka c. 6 sa da dat iba ano a nie, a podla mna chyba netyka sa ma 😀

matax
19. feb 2013

@lenkove veru, to by jej mohli aj vytknut pri obhajobe..dam jej vediet, dik

yukki
19. feb 2013

@matax 35. Som sa vybúrila...všetci pamätáte naše súdne prieťahy...kedy z 9 mesačného dieťaťa sa do rodiny dostalo 20 mesačné 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

matax
19. feb 2013

@yukki dik🙂 hej, hrozne prietahy byvaju, sudcom nezalezi, ci sa deti dostanu skor do rodiny, ved asi podla nich pockaju v teple, jedlo maju, .. o matejcekovi a deprivaci nechyrovali 😠

matax
19. feb 2013

deprivacii 😝

mysiak001
21. feb 2013

@matax hotovo 🙂

karkana
21. feb 2013

no tak som sa telefonicky informovala, že koľkí sme, už som to nevydržala, tak že sme už na 🙂 4mieste 🙂 ,v oktobri sme boli 6, , no ked som sa v máji pýtala boli sme 15 a v oktobri už 6, takže raz to ide rýchlejšie raz nie, takže sa už pripravujeme len aby neboli nejaké prieťahy, bodaj by sme mali aj my také šťastie, a všetko prebehlo hladko, už aby to bolo, a neviem, ako to mám svokre vysvetliť, aby ešte neštrikovala vecičky pre malé,nedá si povedať, tá sa tak teší, že sa bojím , či nám to všetko dobre dopadne,

iwusa
21. feb 2013

čerstvá správa - včera večer sa našlo v žilinskom hniezde záchrany 43. dieťatko, konkrétne 6. v Žiline, dievčatko a dali mu meno Livika. teším sa s Vami žilinčanky 🙂 len nech sa okolo toho zasa nerobí veľké haló v novinách, ale to bude asi moje nesplnené prianie...

raza
21. feb 2013

@karkana ahoj. ja len že kludne nechaj svokru, nech štrikuje odušu 🙂 super, že sa tak teší 😉 ja som už rozdala dobrých 20 čapíc, aj viac, čo som uháčkovala a stále mám dosť 😀 deku idem už druhú háčkovať, svetríky mám,papučky... noačo, aspoň zabíjam čas 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre