Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
23. dec 2013

Všetkým prajem krásne Vianoce. Prežite ich v pokoji, v kruhu svojich milovaných blízkych a do Nového roka vykročenie tou správnou nohou. Verím, že budúci rok nás tu bude viac maminiek a všetkým terajším maminkám a oteckom, ktorí majú už svoje ratolesti doma, želám len to najlepšie CMUKYYYYYYYYYYYY 😀 A ďakujem za podporu, ktorú si tu navzájom preukazujeme a za nádej, ktorú si vzájomne dávame ...

pelikan8
23. dec 2013

Prajeme Vam prijemne prezitie vianocnych sviatkov!

123sabrina
23. dec 2013

Maličký anjelik v okne stál
a krásne Vianoce všetkým ľuďom prial.
Aby v novom roku zdravie, šťastie, lásku mali
a stále sa na seba pekne usmievali. stastne a vesele vianoce a nech sa nam uz konecne splnia sny 🙂)

kochanka
23. dec 2013

prajeme krásne a pokojné Vianoce všetkým

fontana
24. dec 2013

Dievčatá,prajem Vám všetkým krásne prežitie Vianoc,nech Vám narodenie Spasitela prinesie radost a štastie do života,nech sa aj Vám čoskoro naplnia aj tie Vaše najtajnejšie sny....Ten náš sa splnil....

karkana
25. dec 2013

Aj ja Vám prajem hlavne veľa splnených snov, 😉 ,šťastia a zdravia a trpezlivosti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,naša Mely si už zvykla 🙂,už je za nami to najhoršie , už je dobručká , 🙂 tešíme sa,smejkáme sa aj hrajkáme , je šikulka,krááásny darček pod stromček 🙂 dnes sa pôjdeme kočíkovať prvý krát

hencidlo
25. dec 2013

@karkana ahoj moja, to je krasa boze ani nevies ako Vam to prajem, myslim ze u Vas STASTNE A VESELE su na 100%. tak si to teda uzivajte plnymi duskami aj za nas co na dietatko este cakame 🙂 😉 😵 😀

karkana
25. dec 2013

@hencidlo to teda sú,konečne máme aj živý stromček,patrí sa k takému darčeku, a vieš, veľa trpezlivosti hlavne, ktorú som ja nemala,vždy som bola nedočkavá,asi všetko príde, ked má, 😉 ,,,,už zas robíme šoky ,ked nás vidia s bábou 🙂

opicka2
26. dec 2013

@karkana jéj, veĺmi sa teším s vami 🙂)), to je nádherný darček, s láskou ho opatrujte a ľúbte 🙂, teda maličkú princeznú ľúbte, to je všetko, čo bude potrebovať, vašu lásku !!! Som šťastná s vami !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

suezana
26. dec 2013

@karkana šoky 😅 😅 😅 😀 😀 len robte 😎 😎

zwalsh
27. dec 2013

@karkana moja to sú krásne šoky a veľmi Vám ich prajem. Nech Mely rastie do krásy a nech je taká dobručká a usmiata stále. Pekné kočíkovanie a nie len to. 🙂

suezana
27. dec 2013

@zwalsh a vy sa ako máte? 🙂

zwalsh
27. dec 2013

No my celkom ťažko, naša malá je už mesiac veľmi chorá a mňa v práci vyhodili v posledný deň skúšobnej lehoty lebo som s ňou musela k lekárke tak teraz také hluchý obdobie. Už sme na SK 2 roky uletelo to ako voda, prišla som sem plná optimizmu a ten sa úplne vyparil. Ale to sem nepatrí. Asi sa kvôli práci budeme musieť presťahovať lebo manžel dostal prácu ďaleko od domova tak sa aj teším aj neteším lebo neviem čo mám urobiť, chcem byť s manželom a zároveň musím byť s mamou a tása už nechce sťahovať nikam (má 83). Tichučko sledujem túto stránku a prajem všetkým dievčatám aby to šlo rýchlo a aby mali v náručí svoje detičky 🙂 všetci aj mamičky aj detičky si to nesmierne zaslúžite 😉 držte sa 🙂

yukki
27. dec 2013

@zwalsh čo je malej?

cicimotinka
27. dec 2013

Ja mám takú nevianočnú vec cez tento vianočný čas... potrebovala by som info do bakalárky, za akých podmienok sa v ktorom kraji môžu pozerať žiadatelia do zoznamov detí... písala som na úrad, odvolala som sa na zákon o prístupe k informáciám, ale ako som predpokladala, tak paňulka odcitovala zákon a šmitec... u nás v Tn sa dá na požiadanie a pani vyberá deti podľa požiadaviek žiadateľov... je to tak všade? lebo viem, že kedysi sa tu písalo, že niekde vôbec, niekde len keď sú v prvej päťke... bola by som veľmi vďačná, lebo celkovo sme bakalárku so školiteľom poňali mimo teoretickej roviny a opisujem prax... takže citovaný zákon mi veľmi nepomôže... moc ďakujem... 😉

karkana
27. dec 2013

@cicimotinka ja som už raz písala, že nám nedovolili a ani len nechápali, že do akého zoznamu chceme nazrieť, a predbehnúť nemôžeme 😉 ,asi tak,napíš, že sú aj prví v poradovníku aj PRVŠÍ,,

zwalsh
27. dec 2013

@yukki má neskutočný kǎseľ, v noci sa nám dusila ale dnes sme už boli vonku a je to zo dňa na deň lepšie 🙂 veď je už na čase od 27.11.

vivera
27. dec 2013

Ahojte, uz niekolko dni citam tuto temu. O babatko sa snažíme 9 rokov. Máme za sebou niekolko neuspesných IVF. Ale až teraz som nejak začala rozmýšlať o adopcii. Neviete ako dlho sa čaka v žilinskom kraji? Ak by sme chceli novorodenca?

lenkove
27. dec 2013

@vivera ahoj,
drzim palce nech ste kompletna rodinka 🙂 akymkolvek sposobom.
na novorodenca sa v ZA caka okolo troch rokov, aj cosi viac.. v poradovniku je napr. @ralanka uz neviem ako dlho cakaju.

hora_lka
27. dec 2013

@cicimotinka ja len cakam na rozhodnutie,aby som ho mala v rukach, dnes bol termin, tak snad kazdym dnom pride a potom Ti poviem, urcite sa o to budem zaujimat

cicimotinka
27. dec 2013

@hora_lka ďakujem, držím palce

tortelinka
27. dec 2013

@vivera držím palce..ak myslíš čakanie na bieleho novorodenca tak sa hovorí okolo 3- 4 rokov..budem volať po sviatkoch ak sa niečo dozviem, napíšem ti

zwalsh
28. dec 2013

@cicimotinka takže za prešovský kraj vlastná skúsenosť. Ak nie je požiadavka "zdravé biele" (ospravedlňujem sa termín ale používam iba pre rýchlošt výberu) tak Vám dovolia nahliadnuť do zoznamu. Musím povedať že sú tam veľmi ústretové pracovníčky. Ak má naozaj niekto záujem o dieťa tak aj po neúspešnej interakcii sa môže opäť ohlásiť a popozerať novšie záznamy.

zwalsh
28. dec 2013

@cicimotinka len ešte odložím že som skôr mohla použiť výraz dieťa ktoré sa nepodarilo zatiaľ umiestniť. Mala by som najprv rozmýšľať a potom písať 🙂

zwalsh
28. dec 2013

No a taká samozrejmosť je že v neziskovkách je to nazeranie normálna vec. Ale skúsenosť s nimi nemám osobnú iba telefonickú. Ak žiadatelia robia kurz v neziskovke tak tá potom hľadá vhodnú rodinu pre dieťa a nie naopak.

cicimotinka
28. dec 2013

@zwalsh ďakujem

vemido
29. dec 2013

nemá niekto info ako postupuje Trenčiansky kraj? 😒 dik za info a užívajte si voľno v kruhu najbližších.... 🙂

ralanka
29. dec 2013

@vivera ahoj, no my čakáme tri roky už a naposledy ked som volal to bolo 10. septembra a boli sme 31 v poradí takže ja to vidím ešte min. na rok. Na prvé sme čakali tri roky ale to sme boli 3éty v poradí na začiatku teraz ked sme boli zapísaný sme boli až 88 a po troch rokoch sme 30ty teda dufam že do vianoc bolo to jedno bábatko od oktobra :D Ale tiež chcem volať po sviatkoch že ako sa to realne pohlo 😒

vivera
29. dec 2013

@ralanka dakujem za odpoved, a čakate na novorodenca? My este nie sme celkom rozhodnutí, ale chcem aby sme aspon podali žiadosť, nech sme v poradovniku.

ralanka
29. dec 2013

@vivera máme požiadavku do roka ale skor by sme chceli mimi aj prvé sme brali vlastne mesačné bábo z porodnice

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre