Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
9. feb 2014

@najjulinka , nemôže, pretože jedna z podmienok toho, že dá FASD je to, že je vedomosť o tom, že matka pila... takže diagnózu nedostane...áno, dostane iné diagnózy, ktorými sa to zamaskuje ... aj dysmorfia tváre je len jeden znak...každopádne môže mať dieťa 3 zo známok jasné, ak nie je potvrdený alkohol (4. znak), tak smola...Darmo má dysmorfiu tváre, poruchy rastu, poruchy CNS...

yukki
9. feb 2014

A tak aj mnohé iné veci ako alkohol nechávajú na psychike dieťaťa hlboké stopy...infekcie matky v tehotenstve, jej hladovanie-tiež nedokázateľné, keďže máloktorá je sledovaná v poradni, hladovanie, strádanie, zanedbávanie, infekcie, týranie dieťaťa v prvých týždňoch života......nič z toho nie je nejako obzvlášť spätne dokázateľné....

najjulinka
9. feb 2014

@cairka no vidiš. .tak som bola v tom, že dysmorfia z alkoholu je dosť jasna,a k je tých črt viac.. lebo su rozne dysmorfie a bola som v tom, že alkohol je jasný (pokial tých črt na tvari je viac alebo všetky).. proste som bola v tom, že jedine pri tvári ak ma všetky alebo skoro všetky tak, že to je jasne..... takže ani to nepomože... no dosť na nič....
proste mame same deti dokonalych tehuliek... čo si alkohol ani nelizli..... aspon na papieri.... 😀

najjulinka
9. feb 2014

@yukki a aj take "detaily" ako ked neikto matku v tehotensttve skopal.. hoci aj priamo do brucha.. .vsak sa nič nestalo.. prežila, dieťa prežilo, tak ake nasledky???????

(poznam dieťa, ktoreho otec palicou zbil tehotnu matku po bruchu ale či to nebola bežná prax sa možme len domnievať, takže či nebolo dobite aj to konkretne dieťa ešte v brušku.... 😔 )

yukki
9. feb 2014

@najjulinka áno......aj ja poznám prípady kedy ju skopal a v ziome vysokotehotná čupela v kríkoch a keď ju vzal nejaký dobrák do auta, tak čupela v nohách spolujazdca a odmietala vyliezť až v ďalšom meste-no mohlo to NENECHAŤ následky? A aká je to potom diagnóza na dieťati-akú má skratku, ako sa volá, akú terapiu nasadiť, aké úľavy mu dať v škole....

lenkove
10. feb 2014

Baby, ja viem, ze realita, ale to sa tak tazko cita @najjulinka @yukki 😅

lenkove
10. feb 2014

@vilaamalia ahoj, tak v prvom rade vitaj!
Myslim, ze ti dobre rozumiem. Aj ja som pocas cakania bola typ, ktory chcel vediet vsetko, to dobre na potesenie a to zle na pripravenie sa 😉 Utesim ta, ze to len pri prvom, pri druhom to budes mat lahsie 😀 😀
Kazda maminka, ktora caka dietatko dufa, ze to jej bude zdrave a obava sa komplikacii a chorob, aj ty si cakatelka, tak si to nevycitaj. Je to prirodzene maminkovske. Rovnako, ked sa maminka na dietatko tesi, tak ju choroba, ked ho uz ma v naruci, len tak nevydesi 🙂 Je to ako napisala najjulinka potom o tom vztahu medzi vami a nie o chorobe a jej moci nad vami...
Spominalo sa tu FAS a FASD, ktore popisuju nasledky pozivania alkoholu u dietata pocas tehotenstva. Ak chces, tak si o tom pogoogli. Alkohol ma omnoho horsie - trvalejsie nasledky ako uzivanie drog v tehotenstve, ale je pravda, ze obvykle je uzivanie oboch latok... Ja ked som cakala na prve dietatko, tak som o FAS ani netusila... Vtedy sa o tom este tak nehovorilo, mala som ine strasiaky - najma nasledky ustavnej vychovy (deprivacia), kedze profesionalne rodiny len zacinali... A tretia vec je ozaj spracovanie traumy u dietatka, ktore moze mat kazde ine, tak ako ma kazdy inu povahu...
Zvladat sa da vsetko, nie na vsetko su lekari pripraveni, ale uz sa buduje lepsia siet pomoci aj pre tieto, specifickejsie potreby deticiek. Velmi dobre veci robi Usmev ako dar a Navrat , ktore uz niekolko desatroci funguju v tejto oblasti - a to uz nielen psychologicky, ale maju uz aj lekarov, ktori s nimi pracuju, napr. pri diagnostike FAS..
Ja okrem mojich poznam osobne vela prijatych deticiek, vsetko su to dietky, ktore sme prijali tak v podobnom case, cize najstarsie okolo 8 rokov a vsetky su uzasne 🙂

najjulinka
10. feb 2014

@lenkove však aj my s yukki mame užasne deti.... a niektore k tomu su okrem užasnych aj "užasne" 😀 😀 😀

lenkove
10. feb 2014

@najjulinka asi tak 🤐 😀 Ved uzasnyj v ostatnych slovanskych jazykoch znamena hrozny.. 😉 ale vies, tu na fore su mnohe cakatelky 😀 Treba pisat realne, a to aj negativne aj pozitivne 😎 😀

majka_3
10. feb 2014

Dobry den. velmi rada by som vedela ako to je s adopciu.pisete tu o babetkach...da sa vybrat vek dietata? ja adoptovat nechcem len moja kamaratka ale nevie kde sa ma obratit.na urad?nieco spisat? ako to prebieha? nechcela by babetko ale skor tak 4-5 rocne dieta. par musi byt manzelsky? ci len zijuci spolu.dakujem

tortelinka
10. feb 2014

@majka_3 áno, vek sa dá určiť, musí ísť na UPSVR a tam jej všetko vysvetlia, adoptovať si môže iba manželský pár, alebo jednotlivec(ak žijú spolu, adoptuje si jeden z nich a druhý dáva súhlas)

majka_3
10. feb 2014

@tortelinka este prosim co je UPSVR? a ked to nieje babetko tiez sa caka tak dlho v poradovniku? ci to z detskeho domova?

tortelinka
10. feb 2014

@majka_3 úrad práce sociálnych vecí a rodiny, áno v poradovníku sa čaká vždy, ale to čakanie môže byť oveľa kratšie v tomto prípade

karkana
10. feb 2014

🙂 konečne sa môžem pochváliť, že súd dopadol dobre a môžeme si vydýchnuť 🙂 ale poviem Vám, sedieť vedľa bio a tŕpnuť,normálne som sa bála o muža, ten ani nedýchal, 😒

lillik3
10. feb 2014

@karkana .... Gratulujeeeem 😀

hencidlo
10. feb 2014

@karkana mojko tak to je supeeeeeeeeeeeeeeer konecne nejaka dobra sprava, blahozelam a prajem Vam uz len vsetko najlepsieeeeeeeee 😉 😀 😵

schatje6
10. feb 2014

@karkana suppeeeeeeeer, gratulujem a tesim sa s vami 🙂
aky to bol pocit?

lubanka
10. feb 2014

@karkana fantastická správa!!! blahoželám a veľmi sa teším 😵 želám vám len to najkrajšie a najlepšie 😉 si viem živo predstaviť tú situáciu na súde 😒 hlavne po tom, čo ste si už prežili... 😔

karkana
10. feb 2014

@schatje6 nevedeli sme,že tam bude bio,pohľady navzájom,,,,fúúúú,tak nervičky........strach,čo bude,,,a už bola zbavená práv,,,tak všetko išlo na jednotku,hlavne klobúk dole pred sudcom 🙂 fantastický človek,,,,,,,,,,,,,,,,,,a na konci slzy šťastia,,a veľký kameň nám odpadol

schatje6
10. feb 2014

@karkana fuu tak to museli byt ozaj nervy. Ale zvladli ste a princeznicka je vasa; 0) krasa 😵

pekaska
10. feb 2014

@karkana Gratulujem z celého srdca.Vdaka Bohu,že Vám to dobre dopadlo. 🙂 🙂 🙂

vilaamalia
11. feb 2014

@lenkove Dakujem Ti velmi pekne za to, ako krasne si mi veci objasnila. Je to naozaj vsetko tak, ako pises, a verim, ze s laskou a pevnym putom zvladneme aj tie najstrasnejsie veci. Ale vsetky Vas tu, dievcata, obdivujem. Ste neskutocne silne a to si mozno naozaj malokto uvedomi, snad len ten, kto tym vsetkym prechadza. Ste mojim vzorom🙂

lenkove
11. feb 2014

@vilaamalia Nuz, teraz to mozno tak nevnimas, ani ja som to pocas cakania tak nevnimala, ale zivotom s dietatkom prides na to 😉 Musis vela dat, ale aj vela dostanes 😉
tak drzim palce, nech je cakanie kratke a naplnene 🙂

vargatomas1
11. feb 2014

@karkana ako to že tam bola aj bio? pýtam sa len preto že nám nebola vôbec ani na jednom súde

tlucka
11. feb 2014

@karkana gratulujem, veľmi sa teším s tebou 😀

dorota23
11. feb 2014

@karkana velmi, velmi sa tesim, uz sme tu asi vsetci (vsetky 🙂 ) cakali, kedy sa ozves 🙂

dzordza
11. feb 2014

blahozelam super

kveta
11. feb 2014

@karkana Gratulujem. Vytrpeli ste si.. Ale konecne ste rodicmi.. 🙂

fiona123
11. feb 2014

@karkana tŕpla som s Tebou, tak sa teším, že to vyšlo.

yasminne
11. feb 2014

@karkana gratulujem ! konecne sa mozete nerusene tesit z dietatka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre