Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
24. feb 2015

@tlucka pri súde si súd určite žiada písomné stanovisko, vyjadrenie k vám, takže aj tak to neutajíš

maminkakatkadaniskova2014
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
santamonica
25. feb 2015

@tlucka ahoj, my sme dali v praci vyplnit tlacivo s banky a stacilo to, chceli ale aj pracovnu zmluvu, alebo danove priznanie.....zamestnavatelov zatial nijako nekontaktovali...dufam, ze ani nebudu, nechcem, aby to u nas rozoberali vsetci zas.....je to nasa sukromna vec 😕

maminkaanka22514
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
belaanabela
25. feb 2015
papajka76
25. feb 2015

@tlucka ohľadne referencií od zamestnávateľa asi to záleží od súdu ale u nás si k obom súdom žiadali správu o povesti od zamestnávateľa a dokladovanie príjmu ja osobne som prišla za kolegyňou čo mi robí aj danové a je naša mzdárka a proste som si vyžiadala doklad o príjme za posledných 12 mesiacov bez udania dovôdu, vytlačila mi takú tabulku a tú som odovzdala.

kateri29
25. feb 2015

@karkana idete mat druhe mimi? a ako sa ma malinka?

tlucka
26. feb 2015

@silvik1
@nikadomi
@mana85
@tortelinka
@santamonica
@papajka76
Ďakujem vám všetkým na komentáre a rady. Včera sme si boli na úrade pre papiere a dotazníky, teraz ich už len vyplniť a snáď sa dopracujeme k tomu, aby sme začali prípravu. 😉 Takže ohľadom dokladovania môjho príjmu pravdepodobne budú akceptovať čestné vyhlásenie, v ktorom uvediem výšku príjmu a od zamestnávateľa úrad ani súd nežiada žiadne referencie (ale závisí to od kraja, lebo niektoré UPSVaRy a súdy referencie vyžadujú). Takže som sa celkom potešila 🙂

2210sgr
26. feb 2015

ahojte dievcata...tak sa pridavam aj ja ( teda my s manzelikom) k neparnemu poctu....od 11.2. mame doma krasnu slecnu srdieckovu 🙂 a oplatilo sa tie tri roky pockat, je nadherna a nasa ☺

dzordzina
26. feb 2015

dobrx den ja neviem my sa nic neposuvame od roku 2013 sme na jednom mieste sme z kosickeho kraja

opicka2
26. feb 2015

@2210sgr jéj, veľmi sa teším s vami 🙂 zo srdca gratulujem 🙂))

2210sgr
26. feb 2015

@opicka2 dakujem velmi pekne....aj ked to trvalo pomaly ako tehotenstvo slonice, ale oplatilo sa pockat a nestracat nadej ☺☺☺

2210sgr
26. feb 2015

@dzordzina pri tomto procese je nutne sa obrnit trpezlivostou....ale co ma prist pride....len tym ze to je srdieckove babatko, tak sa nanho oplati cakat. nie je to jednoduche a boli chvile, ked som stracala nadej, ale vzdy boli okolo mna ludia, ktori mi pomohli to vydrzat. a najlepsie je na to vobec nemysliet a neriesit to....a prave vtedy to pride, ked to uz nebudes cakat ☺ drzim prsteky, aby to ubehlo rychlo....

opicka2
26. feb 2015

@2210sgr to verím 🙂, aj my už čakáme 2,5 roka, a nevieme sa dočkať, ale na všetky vzácne veci sa oplatí počkať 🙂, tak sa snažíme byť trpezliví 🙂

dzordzina
26. feb 2015

dakujem

lenka_21
27. feb 2015

Caute baby, nestiham prispievat, ale obcas ked mam chvilku cas tak rychlo citam co noveho... U mna doma velka zabava, detusky trosku podrastli, uz to intenzivne komunikuje a tak sa zabavam 😅 🙂 😀

Baby chcem sa poradit, kedy ste zacali s drobcom riesit, ze je adoptovane? Mala uz samozrejme celkom dobre vnima (ma 2 roky) a mam teda pocit, ze by bolo dobre zacat. Este stale ich dojcim a hlavne vecer sa tocime o teme, ze Samka som nosila v brusku ako tam plaval a pod...samozrejme vysvetlujem aj malej, ze ona plavala tiez v brusku a pod, len nie v mojom...atd.
Zaujimama ci ste mali nejake odporucania napr.od psychologa ako na to, alebo ste si precitali literaturu, podla toho co sa Vam zdalo vhodne ste to aplikovali, ci len podla vlastnych pocitov... Ak mozte budem rada ked mi napsiete svoju skusenost...

Prikladam este aktualnu foto...Kazdy sa ma pyta ako mozem byt takto pozitivne naladena a vzdy vysmiata...no uznajte da sa nebyt ked pozerate na nieco taketo 😀 😉

cairka
27. feb 2015

@lenka_21 , krásna dvojka 😵

maznacik007
27. feb 2015

@lenka_21 krasne deticky podla mna je to prihodny cas my sme tak zacinali tiez obdobne ze videl na foto ako dojcim dceru a ze ci som jeho dojcila ....
pekna knizka k tomu je Preco mam dvoje narodeniny .... s obrazkami .... spolu si citat pred spankom je uz vhodna v tomto veku ...

bola nedostupna ale da sa to riesit pripadne pozicanim ... alebo mozno niekto tu ma dve ... ja mam jednu a viem zapozicat

lenka_21
27. feb 2015

@maznacik007 jooj supeer, ja by som si ju pozicala, lebo vidim, ze nie je dostupna...napisem IP. Mam stastie, lebo dojcim este obidve 😀 😀 😀 , ale uz riesia ako boli v mojom bruchu, co tam robili a pod., takze asi musim s niecim zacat... 😉

anulkaba
27. feb 2015

Ahojte dievčatá, akú máte skúsenosť s adpociou v Trnavskom okrese? Koľko sa cca čaká na dieťa? Ďakujem za každú odpoveď

marcelarefat
27. feb 2015

Ahojte dievčatá,neviete ako je to v Trenčianskom kraji? Či sa poradovník posúva?

opicka2
27. feb 2015

@marcelarefat posúva 🙂 1-2 miesta za mesiac / ako kedy/

marcelarefat
27. feb 2015

@opicka2 dakujem 🙂

siska25
27. feb 2015

@marcelarefat a kedy ste boli zaradeni, my maj 2012 a uz mame drobca doma 4 mesiace....Trosku necakane, ale tesime sa. Povodne nam vraveli, ze na jesen 2015 mame cakat.

dellfi
27. feb 2015

@lenka_21 presne po takejto dvojke tuzim.

belaanabela
27. feb 2015

@lenka_21 veru čas letí detvaky rastu...i moja princezna bude mať na jar dva roky a tuto Dilemu začinam riešit kedy a ako pomaly postupně vysvětlovat...no zatedy sa vobec nechytam,,,viem že ešte mam čas ale predsa,,,no Nie si v Tom sama.

vargatomas1
28. feb 2015

@anulkaba ahoj ak dobre viem tak okolo 2 rokov ale zaleží aj na požiadavkach

anulkaba
28. feb 2015

@vargatomas1 ahoj, to ti povedali na Upsvare v TT?

papajka76
1. mar 2015

@anulkaba záleží od požiadaviek ale tak cca 2-2,5 roka na mimi teraz sa 4 páry vrátili späť do poradovníka

anulkaba
1. mar 2015

@papajka76 ahoj, to vááážne?? mala som info, že 25 párov si dali odklad. Dúfala som trocha, že sa vracať nebudú...Toto info máš z TT úradu? Ako dlho čakáš na bábatko, alebo už máš? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre