Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

nalada
13. jún 2011

ahojte, rada sa k Vám pridám. My sme už začali s prípravou, máme 4 sedenia za sebou... ubieha to celkom rýchlo... kiež by nás na Vianoce bolo viac....

karkana
13. jún 2011

@nalada a čo tam sa deje ,nejaké testy a rozpravate sa ,o čom stale?,,ale psychologičku by skôr potrebovali tí,čo nechcú deti, nie my,čo si ich adoptujeme,ale čo človek preto neurobí

cairka
13. jún 2011

@nalada , no na Vianoce môžte byť už celkom reálne viacerí, záleží od vašich požiadaviek 😉

nalada
13. jún 2011

@karkana psychologička s nami preberá predom určené témy...údajne potrebujú vedieť, že dieťa bude v správnych rukách, tak si nás chcú "oťuknúť". Okrem iného nás oboznamuje z úskaliami adopcie a možnosťami, ako ich riešiť... Zatiaľ sme rozoberali, "čo nás viedlo k adopcii..", "aký je náš vzťah", aké sú naše rodiny a vzťahy v rodine. Písali sme osobnostný test, a v pláne máme témy ako výchova dieťaťa, psychomotorický rozvoj, .... aké "bremeno si to - ktoré dieťa nesie zo sebou, aké sú výhody a nevýhody malého a staršieho dieťatka... Sedenia sú príjemné, ale niekedy to ide dosť "pod kožu".... 😒

suezana
13. jún 2011

@karkana potrebujú zistiť, či nie sme nejakí nevhodní ... či nemáme nejaké úchylky, a tak.... Povedala nám aj o prípade, že týmito sedeniami pár zistil, že oni vlastne vôbec nechcú prijať cudzie dieťa, len boli frustrovaní z toho, že nemôže mať vlastné, a nakoniec zistili, že toto vôbec nie je cesta, ktorá im vyhovuje.... 😔 aj také sa stáva... U nás to bolo tak, že psychologička mala na každé sedenie pripravenú nejakú tému - a to naša rodina, mm rodina - celé vzťahy, ako sa mama správala, oco, aké vzťahy sme mali medzi súrodencami,... a to isté o nás - celé naše chodenie, manželstvo,....dokonca sa opýtala, či nám to v sexe klape 😅

nalada
13. jún 2011

@cairka viem, ... aj o tomto sa s psychologičkou rozprávame....

nalada
13. jún 2011

dievčatá utekám - o chvíľu príde manžel, čaká nás ďalšie sedenie s psychologičkou, držte palce... dnes asi krátky osobnostný dotazník a nová téma (zatiaľ neviem aká)...

naduska
13. jún 2011

ahojte ,chcem sa opytat hlavne cakateliek, ktore su v prvej 5-ke ci uz maju nieco pripravene pre dietatko 😵 😵 😵 a ak ano, co??? ja sa prave chystam ,ze by som uz mohla nieco kupit 😵 ale take neutralne ,lebo neviem ci to bude dievcatko ,alebo chlapcek 😵 😵 😵

dioliana1
13. jún 2011

@naduska postielku máš? kočík? ked kupuješ oblečenie, tak také celoročne su tričká s dlhým rukávom body, pančušky, tepláčky ,dupačky, pyžamká a pod. iné ako bundy alebo kombinezy nechaj, až budeš vedieť aké velké je dietatko a v akom ročnom období ti bude treba danú veľkosť, a velkosť tých vecí najlepšie je kúpiť v hornej hranici veku aký máte v požiadavke... 😉

naduska
13. jún 2011

@dioliana1 no ta velkost ☹ ked my mame od o-1 roka 😵 tak neviem co mozem kupit ☹ ale tu postielku a kocik 😵 😵 😵 to by som mohla 😀

dioliana1
13. jún 2011

tak kupuj na ročné asi tak 80-86 :D,
alebo aj trochu menšie ale nie veľa, lebo fakt nevieš kedy a aké velké dieťa príde k vám...ja by nakupila, napríklad pekne postelne oblečenie, nejaké osušky, uteráčiky, podbradníky, nočník, flašky, hračky, nosič-klokanku, vaničku...je toho veľa... 😉

dioliana1
13. jún 2011

zákldné výbavičky sú aj na internete, čo treba na začiatok pre mimčo...to sa dá hravo za jeden deň nakupiť...

najjulinka
13. jún 2011

Kočik ak sa kupuje nový, tak by som sa neponahlala... lebo vam padne zaruka.... ak kupuješ od ruky, tak pozerať a pozerať a ked bude výhodná kupa, tak kupiť.. idealne nejaký šporťák čo ide až do vodorovnej polohy alebo ku ktoremu sa da dokupiť vanička a autosedačka.. kedže dopredu nevieš či vaničku vam vobec bude treba.... 😉

naduska
13. jún 2011

dakujem Vam za radu 😉

dioliana1
13. jún 2011

Dievčatá blíska sa lepšie časy?: http://krimi.cas.sk/clanok/200187/na-slovensku-...

dioliana1
13. jún 2011
maznacik007
13. jún 2011

@dioliana1 uz som dala a posuvam dalej...

dioliana1
13. jún 2011
meghan
14. jún 2011

@naduska ja nekupujem vobec nic, lebo mam velke vekove rozpatie dietatka 0-4 roky. Ale priklanam sa k nazoru, ze v dnesnej dobe je vsetkeho a vsade, takze radsej odkladat peniazky a potom mozes vsetko najpotrebnejsie nakupit aj za 1 den a postupne dokupovat. Urcite pockam, az budem mat kontakt s konkretnym dietatkom a nez sa okolo jeho prichodu do novej rodiny vsetko vybavi, to potrva, takze bude casu na obstaranie veci habadej...

savia
14. jún 2011

@naduska myslím,že s kupovaním detských vecičiek ešte máš čas.Stihneš to aj za 2 hodinky v dobrom hypermarkete,ako my🙂))

matax
14. jún 2011

@akim ahoj, dík, foto dám ale asi až večre, nestiham :DDDD..... jasné, my sme chceli povodne osvojenie, no neslo to..takto ju máme rýchlejsie doma:D a jej je jedno, ci je v predosv. alebo v pestu:DD

tobopa
14. jún 2011

Ahojte maminy, musím sa Vám pochváliť, dnes sa zo mňa stala skutočná maminka, mali sme dnes pojednávanie o predosvojiteľskej starostlivosti, máme malinkého doma chvala Bohu, už spinká v postieľke domenka 😀

magimary
14. jún 2011

@tobopa wooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooow!!!!!!!!!!!!!!!!
😵 😵 😵 😵 😵 😵 FANTÁZIA!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tak predsa výhra! 😵

kanhwa
14. jún 2011

@tobopa gratulujem 🙂 🙂 🙂

lenkove
14. jún 2011

Blahozelam! 🙂

tobopa
14. jún 2011

@magimary
@kanhwa
@lenkove mooooooc ďakujem, som nesmierne šťastná, súd bol úplná pohodička, ale ráno som mala dobré nervy, žalúdočná nervozita len taká radosť 😀 😎

cairka
14. jún 2011

@tobopa , gratulujem 😵

tobopa
14. jún 2011

@cairka mooooc ďakujem, konečne 🙂

meghan
14. jún 2011

@tobopa nech ste spolu len a len šťastní... MAMINKO! 😵 🙂 😉

tobopa
14. jún 2011

@meghan Ďakujem, aj Tebe prajem, aby si sa skoro dočkala... 😉 😎 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre