Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
22. nov 2011

@tortelinka no zrejme , jedna z rodiny si dala do požiadaviek do 4 rokov a zdrave a hlavne neromske ponukli jej najprv 4 deti ktore boli uplne mimo jej požiadavkam ...
Ako nam nezaleži ani na pohlavi ani farbe pleti no možno trochu ale asi by sme ani take tmave nevedeli odmietnut teda aspon si to neviem predstavit jedine kriterium sme uviedli aby bolo zdrave viem že aj chore deti potrebuju lasku a tak aj ma to mrzí , ale ked je možnost si vybrat tak sme dali radšej zdrave asi je to sebecke možno aj za to tak reagovala teta...

mana85
22. nov 2011

@cairka Ahaa no ja som písala že aj romske može byt take bledše ako poloromske 😉

yukki
22. nov 2011

@mana85 pani sa musela zmýliť alebo prepočuť, a ja Vám strašne držím palce, takéto detičky Vás čakajú aj v neziskovkách, celoslovenských zoznamoch, do ktorých budeš oprávnená nazrieť -resp.z nich ti vyberú pracovníci neziskovky pár spisov, ktoré zodpovedajú vašim požiadavkám-po ukončení prípravy zapísaní do zoznamu žiadateľov.

vandijan
22. nov 2011

@lenkove už som si prihodila foto, aby si ma v tom meste aj s malým spoznala 🙂 🙂 🙂

mana85
22. nov 2011

@yukki Neziskovky ? to su aké ako navrat a usmev ? či ..

cairka
22. nov 2011

@mana85 , hej hej, ja som len reagovala na to, že to, že je polorómske poznajú podľa farby pleti. Ako polorómske sú často núkané aj deti rómskych matiek, ktoré majú neuvedeného otca (aj náš prípad) . Na druhú stranu niektoré rómske deti sú svetlé, to je fakt. V neziskove isto nájdete niekoho, kto odpovedá vaším "nárokom" 😉 už len dokončiť prípravu 😀

yukki
22. nov 2011

@mana85 hej, také. Uži si prípravu, a teš sa....a chystaj pomaly detskú izbu.

suezana
23. nov 2011

@mana85 ja si tiež myslím, že máš v pohode požiadavky (presne ako moje ) tiež som si myslela, že keďže dávam do troch rokov, tak to bude rýchle a prvá ponuka prišla až po 1a pol roku 😕 😕 😕

lenkove
23. nov 2011

@mana85 Ja si myslim, ze v neziskovkach najdes raz-dva! Mozno aj v sanonoch u vas na urade 😉 Poziadavky mas este volnejsie ako ja 😎 , a to ja som po 5 mesiacoch na tretom mieste....

vandijan
23. nov 2011

@mana85 ja mám s návratom len tie najlepšie skúsenosti 🙂

vandijan
23. nov 2011

@lenkove už som si pozerala ako prerobím detskú izbu 🙂 , idem kúpiť druhú postieľku 🙂

karkana
23. nov 2011

@dadenka1 a vy ste neboli pozerať v Návrate nejaké bábo v tom zozname?

dadenka1
23. nov 2011

@karkana neboli, lebo biele, zdravé a do pol roka (také máme požiadavky) v žiadnom zozname nenájdeme... A prerábame dom, tak sa ani nejako neponáhľam a nesúrim to.. Na jar dokončíme a potom už príde aj deculo... 😉

tortelinka
23. nov 2011

@dadenka1 ani my sme nepozerali zoznamy, tiez sa tam asi take nenajde

matax
23. nov 2011

@mana85 oni su v nasom kraji dáko mimo v tomto, my sme chceli romske dievactko do 2 rokov a ponukli nám: biele dievcatko, skoro 2 rocné , so zdrav. problémami, ale ked som prvý den premýšlala, ci cakat na miminko romske, alebo vziat malu, tak pani na urade zaskocilo, že : a vy ste chceli aj romske? a mali sme napisdane, ze nám je jedno akej rasy a etnika....

mana85
23. nov 2011

@suezana fuha až po takom dlhom čase asi zaleži aj od kraja ktovie ...

matax
23. nov 2011

@mana85 tie poziadavky máte úplne v pohode a hlavne ono sa (zo strany ziadatelov) casto na tých požiadavkách ani na 100% netrvá, ked ukázu dieta a vies, ze potrebuje rodinu a ty potrebujes dieťa:DD držím palce, my sme cakali od 6. 7 len jeden den!! to som bola v soku, ked mi zavolali, romske novorodeniatko, odmietli sme a dodnes lutujem, necakali sme to hned na druhý den.... potom to uz slo pomalsie, boli sme na urade v oktobri , hladali sme zo vsetkých krajov sk a nic..len sme im zavolali a dohodli si stretko..., cakali sme a nevolali, tak sme sli potom opat v januári a to uz sme nasli malicku:DD

mana85
23. nov 2011

@matax ahoj tak to je fakt šok že na druhý den nam by to hadam aj vyhovovalo 😉 (decku izbu už mame komplet) tak to ste vlastne čakali len 6 mesiacov ?

karkana
23. nov 2011

ja som bola dnes na návšteve u kamošky má trojmesačné dievčatko,bola som si skusiť ake je to ,bože ten pocit mať na rukach také malinké bábo nádhera,zároveň mi bolo ľúto ,že nemôžem mať aj ja,už sa neviem dočkať kedy zavolajú 😉

mana85
23. nov 2011

@vandijan Ked spominaš ten navrat tak to sa snimi možme skontaktovat aj ked pripravu budeme mat na urade v okrese ?

matax
23. nov 2011

@mana85 ahoj, ano. my sme neboli pripravení tak skoro, teda prípravu sme mali,ale skusenosti iných hovorili, ze na malé dieta do 2 rokov sa caká...a hlavne máme syna, kt. mal vtedy tri roky a bol u nás necelé dva, rozprávali sme mu, ze bude mat sestricku, ale ze nevieme kedy... no a naozaj to bol sok, koktala som... musela som sa rozhodnut hned.. no tak som povedala , ze pockáme, pani mi povedala, ze teraz sa rodi vela deti, tak som bola spokojnejsia..no ale aj tak som to dievcatko v oktobri hladala v prehlade, aj ked som vedela, ze isto uz má rodicov...aj ich uz mala :D. a my svoju dcerku v januári, aj ked u nás bola az neskor.. ked máte poziadavku do 3 rokov, tak také deti tam zrovna vtedy boli... okolo tých 3 rokov, aj 4 rocne, no ja kukala len dievcata, chlapcov som "prelistovala". doteraz si pamatám dve krásne romske dievcatká , boli vsak blízko veku syna a to by nebolo dobre...prajem ti, nech aj tebe tak rýchlo volaju alebo nech si nájdete v zoznamoch rýchlo. jáj a este som chcela k tomu, ze sa pani cudovala, ze chceme aj romske, aj napriek tomu, ze to bolo v ziadosti napisane: náš syn je rom, tak to uz nechápem, co jej bolo cudne...

matax
23. nov 2011

s navratom alebo usmevom sa mozes skontaktovat aj ked robis pripravu na upsvare:D

mana85
23. nov 2011

@matax Dakujem tak to je fajn že sa to da aj takto ... My sme si nedali do žiadosti či chlapec alebo dievča ved uvidime čo nam osud prinesie 😉 teta sa možno zle pozrela do spisu ked bola taka prekvapkana ...Veru len nech nam to ubieha ... tak všetko dobre vašej rodinke želám 🙂
Bože tato stranka je super ked je s kym porozpravat poradit sa ešte raz dakujem

lenkove
23. nov 2011

@mana85 My sme mali v poziadavkach dietatko do roka s miernymi zdrav.komplikaciami, poloromske a tetuska nam povedala, ze take dieta ako chceme, take nie su! Sme ostali ako mechom ovaleni.. Nakoniec vyslo najavo, ze si myslela, ze chceme par dnove babatko... Takze by som celkom verila tomu, ze to zle precitala 😉

mana85
23. nov 2011

@lenkove No je to možne my sme napisali že chceme zdrave ved aj tak sa u dietatka može nejaka choroba prejavit aj u mna to tak bolo najprv že zdrava , zdrava a ked ma mali par rokov tak som ¨začala dostavat epi, zachvaty ale zaujmave je že už pred osvojenim som bola sledovana neurologom a rodičom to nikto nepovedal ... tak aj tak sme pripraveny na zdravotne komplikacie ale tie sa možu dostavit aj pri bio- dietatku ...

mysiak001
24. nov 2011

@mana85

ber to tak ze vsetci velikani mali EPI napr. Sokrates,Aristoteles,Pytagoras,Apoštol Pavol,Budha,Alexander Veľký
Július Cézar ,Johanka z Arku ,Peter Veľký,Napoleon Bonaparte ,Hannibal,Dante Alighieri ,Leonardo da Vinci, Michelangelo Buonarotti, Charles Dickens a dalsi vid napr tu http://www.epiklub.sk/stranka-13-slavni-ludia-s... a aby som nezabudol na najdolezitejsiu osobu moja polovicka ju ma tiez od 7 rokov 🙂. Uz len cakame co z nej vyrastie. Takze drzim palce. Inak ja uz EPi ani nepovazujem za chorobu ale za dar.

vandijan
24. nov 2011

@mana85 isto , odporúčam napojiť sa na nich, sú veľmi milí a ochotní pomôcť 🙂 tam naozaj cítim že sa im jedná o deti 🙂

cairka
24. nov 2011

@mysiak001 , zaujímavý pohľad 😕 ja teda Epi za dar nepovažujem 😕 Už to síce neberiem ako strašiaka (sú oveľa horšie ochorenia), ale darom by som to tiež nenazvala.... myslím, že občas epileptik zažíva krušné chvíle...také prebratie (poprípade aj pomočený) niekde na ulici, kde si ho nik nevšíma, lebo si myslí, že je opitý, nafetovaný atď. , musí byť ozaj darom...danajským

zuzkanka117
24. nov 2011

@cairka 😕 ani ja nepovažujem epi za žiadny dar, možno preto, že som sedem rokov chodila s priateľom, pre ktorého bol posledný epi záchvat naozaj posledným ...

včera večer som premýšľala o bielych zdravých novorodencoch .. pred časom som mala zamestnanca, "bieleho", expert, dokázal ukradnúť aj to, čo som nemala, v tom čase mali sedem detí a jeho žena chodila do pôrodnice so svojou nevestou aj dcérou. Keď mi vysvetlila svoj postoj, že ešte dva razy porodí a pôjde do dôchodku, len som sa pridŕžala stola, lebo by som spadla z nôh ... Zo siedmich detí len ten najstarší syn chodil do normálnej základnej školy, všetky ostatné deti chodili, a aj chodia, na špeciálnu ( pomocnú ) ZŠ. Ale aby som sa dostala k tým očakávaným zdravým novorodencom - jedna z tých detí mala asi 15 rokov, keď sa nasťahovala k 47 - ročnému tiež jednoduchšiemu pánovi a ich prvé dve deti sú tými "očakávanými bielymi zdravými novorodencami", pretože hneď v pôrodnici dala súhlas na osvojenie ... keď si pedstavím mentálne schopnosti oboch rodičov 😒 ( tetie si už nechali 🙂 ) a sú dve rodiny, ktoré mali požiadavku zdravý biely novorodenec a "dostali" deti z tohto "spojenia" ... veď boli zdravé a biele tiež. Pozor !!Netvrdím, že z tých detí nie sú normálne zdravé veselé deti ... ale ani ten biely novorodenec nemusí byť tým, akého páry očakávajú.

@yukki @cairka @matax 😵 viem, že to nevysvetlím 😀 😀 ale žiadne z tých rómskych detí sa dobrovoľne nechcelo narodiť ako rómske a už vôbec nie narodiť ... stalo sa a nepáči sa mi, keď o tých deťoch hovorí spôsobom, ako som to tu niekde čítala. Keby som mala porovnať deti mnou spomínanej rodiny a dieťa z rómskej osady, je to to isté 😉 😉 a som presvedčená o tom, že takých "bielych zdravých novorodencov" je tam viac .. Je to ako - ja mám rómske, ty máš biele, máme presne TO naše dieťa 🙂

karkana
24. nov 2011

@zuzkanka117 aj my máme požiadavku zdravý nonorodenec,každý má predstavu ked čaká aj bio,len aby bolo zdravé,takže aj pri osvojení je to prvoradé,bohužial máš pravdu,aké zdravé asi budú,ked aj biele od takých rodičov?ale ostáva nám aj dúfať ,ked nemôžem mať svoje,su aj naozaj zdrave deti na osvojenie aj u nas dve sestri chodili na zakladnu otehotneli a dali na osvojenie,a su uplne zdrave detičky ,jedno dievčatko aj stretávam viem u koho je,a tieto mladé kočky čo sa im pošťastilo,boli slušné a poznam ich ,nie vždy je to také hrozné, 😉 iné nám neostáva máme na výber???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre