Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
7. feb 2012

@bodka70 Bodka, nieeee. To len maznacik stiahla z netu fotku rozkosneho tmavucha a krasnej blondinecky, sfotomontazovovala ich a supla nam na kona 😎 ( 😀 😀 Odpust, ja len vyuzivam informaciu, ze poznas ironiu 😀 😀 😀 to sa na forach casto nevidi 😎 😎 😎 )

bodka70
7. feb 2012

@lenkove , to nič nemení na tom, že minimálne toho chlapčeka skadiaľsi poznám, ja mám hroznú pamäť na mená a okolnosti ale tváre si pamätám veľmi dobre 😉

mysiak001
7. feb 2012

@maznacik007

Nastastie ze svet ma aj ine farby ako biela a cierna to by bolo nudne. Krasne detvaky.

mysiak001
7. feb 2012

@lenkove No vediet taku fotomontaz urobit hned mam foto studio :D

bodka70
7. feb 2012

@lenkove , ale pekne, že si zo mňa srandu robíte 😎 😀 😀 😀

mysiak001
7. feb 2012

@poka Nicoho a nikoho sa neboj. Ked som presiel ja co mal najvacsi strach z kreslenia stromu 🙂 My sme mali skupinovu v mieste pod slnkom v KE a partia sa taka stretla ze az. A aj zajtra ideme ku kamoske z pripravy.

zuzik242
7. feb 2012

už je to tu hrozne tak pre pekný večer trošku potešenia cmuk

maznacik007
7. feb 2012

@bodka70 ano v mama a ja sme boli resp. taky pribeh ako to cele prebiehalo od rozhodnutia az po prichod maleho k nam... toto su ale fotky teraz z jesene... a kludne dam aj viac len teraz sa pripajam cez wifi a strasne pomaly to stahuje foto na MK

mysiak001
7. feb 2012

@zuzik242 super aj ja chcem mat uz doma svista a chvalit sa . No ale pekne detvaky mas.

zuzik242
7. feb 2012

@mysiak001 joj a to sme ešte len začali tých bude

bodka70
7. feb 2012

@maznacik007 , no áno, tie jeho chutné "bokombriadky" som si pamätala, aj to že v rodine bolo staršie dievčatko 😉

jolinka
7. feb 2012

@maznacik007 uuuufff, az teraz mi doklaplo...i ja som si spomenula na ten pribeh. no ale vyrastli od vtedy, zlati su. 😉 😉 😉

bodka70
7. feb 2012

@jolinka , akosi nám to dnes večer myslí spomalene 😉 😀

jolinka
7. feb 2012

@bodka70 noooo, ale sme si spomenuli. 😉 radsej mysliet pomaly ako nemysliet, ze ano... 😉

maznacik007
7. feb 2012

toto je aktualnejsia.... bokombriadky som mu uz fikla dolu... teraz ma dlhsie vlasky... zakazali mi ho doma strihat so strojcekom.... 😀 kadernicka zo mna nebude

jolinka
7. feb 2012

@maznacik007 a ako vychadzaju surodenci?

maznacik007
8. feb 2012

@jolinka no ako surodenci.... niekedy sa hasteria a niekedy sa pekne hraju, spievaju a tak.... Nasa N. je typ riaditelky vesmiru a prilahlych galaxii a tak ho diriguje co zasa jemu jemu vyhovuje a aj potrebuje... keby bola nejakej tichsej povahy utiahnuta tak by ju prevalcoval... preto treba aj taketo okolnosti zvazovat ...

jolinka
8. feb 2012

@maznacik007 jj, chapem jednu riaditelku zemegule mam doma aj ja 🙂 Pekny den prajem.

cairka
8. feb 2012

@maznacik007 , tak to je ešte dobré, že sa D. nechá dirigovať 😀 tá moja riaditeľka vesmíru narazila na menšiu riaditeľku zemegule a občas to vyzerá, že po ich zrážke ostane len čierna diera 😝 😅 ako vedia sa aj pekne pohrať, ale aj pekne pobiť 😠

brita
8. feb 2012

@maznacik007 Ja som nahlasila adminovi presne tie iste dva prispevky ako ty, kde ta alicka urazala zuzanku117 a admin ich fakt oba zmazal. Tak som rada, ze si to nahlasila aj ty, ze mame na to rovnaky pohlad. 😉
@zuzkanka117 Nic si z toho nerob 😉

maznacik007
8. feb 2012

@cairka no ja by som tak povedala ze on je nou fascinovany... a vyslovene ze chodi za nou vsade a tak a ked chce byt s nou tak sa necha aj dirigovat ... no cisty chlap... a zasa aj moja riaditelka ma inak talent na opateru deti a aj prax od babky z jej miniskolky takze sa da...

lilih
8. feb 2012

Ahojte .. mam na Vás jednu otázočku .... je tu niekto z Košíc ? ... chcela som zistiť ,že ktoré ste v poradovníku ,lebo mne to zatial neprezradili a to už je 9 mes.... stále tam s manželom chodíme ,telefonujeme a stále nam povedia to isté ...Ked budeme v prvej trojke tak nás informujú a aby sme zbytočne nechodili ... dakujem za odpoved...

123sabrina
8. feb 2012

lilh no to je strasne ,ze vam nepovedia ake ste cislo ! toto uz co je ? ved kazda ma pravo vediet na com je ved podla coho sa mate zariadit ? urcite tu niekdo je s kosic neni som si ista ale tusim nie pani ale pan🙂 mysiak001

jaron
8. feb 2012

Ahojte,

viaceré píšete o probléme poradovníku s dlhým čakaním. Chcem sa spýtať, či sa to týka predovšetkým adopcie alebo pestúnstva alebo aj aj.

lilih
8. feb 2012

adopcie...

maznacik007
8. feb 2012

@jaron moze sa to tykat aj pestunstva... zavisi od poziadaviek
ono si treba uvedomit jedno v celom systeme je len par percent deti ktore su ponukane po jednom velka vacsina deti je v surodeneckych skupinach a potom ak ide o pestunstvo a je tam kontakt s biorodinou tak sa preferuje aby nebolo umiestnene na druhom konci republiky...

lilih
8. feb 2012

@123sabrina dakujem pokusim sa skontaktovať pana mysiaka 🙂

larinka133
8. feb 2012

ahojte 🙂 potrebovala by som taku zhrnujucu informaciu, lebo sa tu uz o tom isto vela popisalo, ale akosi nie je casu “listovat” dozadu vsetky strany … ked sa teda rozhodneme, ze nechceme len cakat v poradovniku na adopciu, ale hladat aj cez usmev alebo navrat, ako mame postupovat? Kontaktovat telefonicky kazde z centier a dohodnut si stretnutie? Co sa deje na tomto stretnuti? Budeme si pozerat deticky v nejakych zoznamoch s fotkami? A co tie deticky, ktore su v profi rodinach? Budu tiez na tychto zoznamoch? Predpokladam, ze takto mozeme najst skor starsie deti, ci aj nejake 2-3 rocne? Vopred vdaka za kazdu radu 🙂

maznacik007
8. feb 2012

@larinka133 zavolaj do Usmevu do DOlneho Kubina... odporucam vyborna pobocka... dohodni si termin treba so sebou rozhodnutie z UPSVAR o zaradeni do zoznamu ziadatelov
este je zvykom dopredu povedat priblizne poziadavky na dieta napr. nula az tri roky aby si vedeli nachystat spisy.. pridete pracovnik s vami preberie vase poziadavky vysvetli ak budete mat otazky a potom vam bude ukazovat spisy a vy si ich budete pozerat ku kazdemu spisu by malo byt DVD a fotky tie su poslabsie a mozete si DVD pozriet ak vas dieta zaujme v spise je socialna sprava... za akych okolnosti prislo dieta do ustavky a pod.. su tam lekarske spravy zvykne byt aj o porode aparg a pod. sprava o psycho motorickom vyvine mate pravo si urobit poznamky v zmysle diagnoz a informovat sa o nich u lekara v pripade ze sa vam dieta zapaci tak pracovnik usmevu telefonicky overi na prislusnej socialke ci uz nahodou dieta nie je kontaktovane ..

ano su tam samozrejme aj deti z profirodin takych by tam uz mala byt vacsina su tam aj mensie deti ja som videla aj par mesacne ale su to deti co sa dva tyzdne ponukaju v kraji a potom idu do neziskoviek ..

123sabrina
8. feb 2012

lilih dobre 🙂 skus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre