Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
17. apr 2012

@meghan ďakujem.

dia6
17. apr 2012

baby, tak som popotvrdzovala priateľstvá, sorry, že mi to toľko trvalo, ale s drobcom sme tak trošku v nemocnici. Tak ma to mrzí. Viem, že je to naša chyba... dostal soplíky a z toho sa mu vraj zapálili ušká a teraz má teploty.
Táááááááááááááááák strašne moc ma to mrzí. ☹
Stále sa mu ospravedlňujem, tak dúfam, že mi to prepáči raz.

najjulinka
17. apr 2012

@dia6 nam sa to stalo tuto sezonu s Luckou 2x.... ale doteraz s tým problem nemala..... ale za to tento rok 2x.... 🤐 čím menšie deti, tým viac to ide na uška... čím staršie, tak tým menšia pravdepodobnosť takýchto problemov...

cairka
17. apr 2012

@dia6 , rýchlo sa vyliečte. Nie je to vaša chyba, jednoducho mu z nádchy zatiekli soplíky do ušiek - zrejme teda má bakteriálny zápal, keď ste v nemocnici. Držte sa, maličkému bude rýchlo lepšie, uvidíš, tam mu pomôžu.

dia6
17. apr 2012

@morisa Držím palčeky. Určite bude všetk OK. 🙂

dia6
17. apr 2012

@najjulinka No dokonca aj v nemocnici nám hovorili, že teraz majú strašne veľa chorých detičiek. Vlastn majú uplne plno a ešte prichádzajú ďaľšie deti.

dia6
17. apr 2012

@cairka Ďakujeme. Dúfam, že mu už bede lepšie, lebo pozerať sa na to ako celé noci vyplakáva a drží ma za prst a nešťastne na mňa pozerá...
Túto noc mal 39,9 stup.Celzia. Ale dnes mu už dali antibiotiká, tak snáď sa to už nezopakuje.

cairka
17. apr 2012

@dia6 , no riadna horúčka teda 🤐 ja mám obe horúčkové, takže poznám...ale ak mu dali ATB do žily, tak to naozaj zaúčinkuje rýchlo 😉 A ako zvláda kanylu a infúzky?

dia6
17. apr 2012

@cairka No je tuším statočnejší než ja. Trochu sa posťažuje, pobľaboce a zvrášti nešťastne čelíčko a je dobre.
No len to, že nemôže spať, lebo má horúčky a stále ho napína s hlienikov, tak to už nezvláda... plače a plače. A hlavne nepapá. Dokoca trošku aj schudol... a to je chudý dosť aj bez horúčok.

a vám je čo?

dia6
17. apr 2012

@cairka A ešte som chcela, že asi to tak trochu bede aj naša chyba. Veď len k nám prišiel a hneď ochorel.

cairka
17. apr 2012

@dia6 , bojovník 😉 No on chce, aby si si všetky radosti materstva vyskúšala 😉 A ináč nemocnica je perfektné miesto na upevnenie vzťahu medzi mamou a ježkom 😅 a to myslím naozaj, nie ironicky. Moje sú teraz zdravé, myslela som to tak, že keď sú choré, tak obidve mávajú vysoké horúčky...chorobu zo zvýšenou teplotou iba nepoznáme veru...

dia6
17. apr 2012

@kanhwa Som rada, že je všetko v poriadku. 🙂 My sme zase 14-teho do nemocnice prišli, aj keď to už bolo asi 15-teho ráno. 😒

dia6
17. apr 2012

@cairka No, asi je to pravda, že to upevňuje vzťah. Uvedomila som si to vtedy keď po studených zábalok zaspával a stále otváral oči ako by sa chcel uistiť či som stál tam. Robil to takto asi pol hodiny, kým na chvíľku zaspal. Vtedy som mala pocit, že ma naozaj potrebuje. 😔

No a dúfam, že teraz si už budeme užívať len tie dobré radosti.

Aha, takže ste zdravý. Niet nad to 😉

natia
17. apr 2012

@dia6 držte sa...hne´d takto z úvodu taký šok ... 🙂 ale zrejme vám to urýchli proces pripútania ... 😉 už čoskoro mu bude lepšie a budete si užívať to pekné a radostné a neboj, na toto čo nevidieť aj pozabudnete všetci 🙂 a vôbec to nie je vaša vina, že k vám prišiel a ochorel, to je len zme nou prostredia, potrebuje sa asimilovať 🙂

aidilka
17. apr 2012

@dia6 urcite to nie je tvoja chyba, len nejaka blba zhoda okolnosti. Pri takych malych detickach sa to stava casto, ze sopliky prejdu do zapalu usiek, kym len lezkaju a nevedia sa vysmrkat 😢 Neboj, ATB zaberu a bude dobre. Kazda mama znasa chorobu deti tazko a trpi spolu s nimi, to mozem potvrdit. Ber to tak, ze ked to malo prist, je dobre, ze az teraz, ked je u vas. Mozes byt s nim uz ty a moze citit tvoju oporu. Prajem skore uzdravenie.

dioliana1
17. apr 2012

@dia6 Ku mne všetky deti., keď prišli buď boli choré hneď alebo do týždňa ochoreli...je to adaptáciou... 😉

morisa
17. apr 2012

@cairka no mame tam ist na stastie vo stvrtok. to je dobry napad.... skusim zavolat kuratorovi, nech to prezisti...

morisa
17. apr 2012

@dia6 dius to ma mrzi, ze ste chorucki. ale urcite sa rychlo uzdravite a budete si uzivat 🙂 drzim palceky 🙂

kanhwa
17. apr 2012

@dia6 prajem malickemu skore uzdravenie 🙂

afrika
17. apr 2012

@dia6 držkajte sa

dadenka1
17. apr 2012

@karkana Ahoj.. kedysi dávno nám bolo ponúknuté dievčatko 9mesačné ale s rizikom ťažkej oligofréhie po bio mame... odmietli sme..

papajka76
18. apr 2012

Ahojte všetci chcem sa pochváliť konečne máme po súde a náš krásny anjelik je náš 🙂 😀 jupííííííííííí...môžete mi pomôcť ako ste vybavovali druhý rodný list?

papajka76
18. apr 2012

@dia6 vôbec to nie je vaša chyba...... a súhlasím s ostatnými malinké detičky sú náchylnejšie na to že soplíky stečú do ušiek a vznikne zápal.....podľa vlastnej skúsenosti nemocnica umocňuje puto medzi dieťatkom a mamičkou a toto puto je potom veeeeeeľmi silné...my sme skončili v nemocke vo februáry ...želám skoré uzdavenie a nech horúčky rýchlo klesnú 🙂

123sabrina
18. apr 2012

@papajka76 gratulujem tiiiiiii ,vsetky papierovacky pominu a uz bude len pekne a pekne 🙂 😀 😀 😀

matax
18. apr 2012

@papajka76 na matriku musi byt zo sudu dorucený rozsudok, až potom mozte vy ist vybavovat.. my sme tusim dokladali nás sobásny, rozsudok-orazený právoplatný.. a my sme davali aj stary rodný list maleho .. na zmenu mena sa podpise dake tlacivo priamo na matrike, viac si nepamatam. gratulujem 🙂

morisa
19. apr 2012

Dobre ranko. Neviete mi povedat... mozme zobrat malu so sebou na sud na ten informativny vysluch, na ktory nas predvolali? lebo mame malu na hostovskom u nas... Dakujem za rady 🙂

lenkove
19. apr 2012

@morisa Ja by som ju nebrala,ak by som mala moznost 😅

lenkove
19. apr 2012

@morisa a blahozelam k hostovskemu 😵 😵 😵 😵

morisa
19. apr 2012

@lenkove dakujem za nazor lenkove. prosim ta aj mi povedz dovod, lebo mozno ta napada nieco, preco ju nemam brat a ja si to neuvedomujem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre