Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

raza
13. okt 2012

@tortelinka no veď to, že určite žiaden lekár (alebo som o takom ešte nepočula) nepovie : nedajte svoje dieťa očkovať! ja som rozmýšlala aj hladať doktora podla tohto kritéria, aj keď asi by to bolo ťažké, ale v prípade zaočkovania ado dieťatka to vidím ešte ooomnoho zložitejšie 😒

karkana
13. okt 2012

Dnes máme presne rok, ako čakáme na bábo,,,celkom nám to rýchlo ubehlo,dúfam,že takto o rok už napíšem,že sme už traja,a asi zavolám, ako sme sa posunuli 😵

kochanka
13. okt 2012

od 29.09.2012 konečne zaradení do zoznamu čakateľov na osvojenie, teraz len aby nám to rýchlo ubiehalo

lillik3
13. okt 2012

@kochanka... Gratulujem 🙂 pekne cakanie 😀

kochanka
13. okt 2012

@lillik3 dakujem ano nič ine nam nezostava len čakať

susanci
13. okt 2012

ahojte žienky ..neviem či mi budete aj v tom moct pomôcť ale mám krsniatko v deckom domove a chcem si ju vziať do opateri ...chodí cez sviatky k nám a pravdu povediac ked ide od nás preč je to plaču a plaču ..bude mať 10 rokov...môže sa rozhodnúť aj ona sama či chce ostať s nami alebo nie?

ivet37
13. okt 2012

@susanci cauko ako krsna skor ju mozes ty dostat rataj s opletackami zo socialkou ale poziadaj sud o zverenie a krsniatko moze uz vypovedat na sude lepsie mu bude v rodine ako tam

najjulinka
13. okt 2012

@susanci tak daj navrh na sud

susanci
13. okt 2012

@ivet37 dakujem bola som na socke ale ta co to ma na starost tam nebola..opisala som si cislo a v pondelok budem volat aby sme sa dohodli na stretnutí ...je to mojho nebohého strýka dcera a moje krstna..tak ma teší že bude môcť vypovedať 🙂 len si najviac prajem aby mi ju dali..

matax
13. okt 2012

@susanci musi rozhodnut sud, socialka upsvar dava na sud podklady, navrh na sud o zverenie mozes napisat aj sama.. ale na urade ti hadam radi poradia alebo v det. domove (socialna prac.) Myslim, ze mozes dat aj navrh na predbezne opatrenie, kedze je v domove a nie v profirodine

Na pestunstvo alebo adopciu musis mat pripravu 26 hodin na nahradne rodicovstvo, pri pestunstve su aj prispevky od statu

Na nahradnu osobnu starostlivost - nos - nemusis mat pripravu, je to zverenie dietata do star. niekomu ku komu ma dieta vztah, napr. rodina, krstni rodicia.. neviem, ako je to s prispevkami v NOS

v ded isto nema dobre podmienky na naplnenie vsetkých potrieb, ani vtedy, ak su tam mile vychovavatelky... No ma stastie, ze má vas 🙂 , hadam vam ju rýchlo zveria nastalo

susanci
14. okt 2012

@matax a to predbežné opatrenie je ako čo?možno blbá otázka ale ozaj sa v tom nevyznám 🙂 jooj ved to je moje slniečko ...strašne vyvádza ak ide od nás preč :( vtedy sa naplače ona ja som vtedy ako že silná ale ako náhle ideme preč tak sa oplačem ja :/ vždy mi hovorí kika-krstná tak ma volá nedávaj ma preč ja budem poslušná len nechcem ísť nazad :/ tak som si povedala a dosť ja ju tam nenechám 😎 skúsim sa poinformovať čo je lepšie a rýchlejšie aby sme ju mali..a ešte sa chcem spýtať ...ale asi sa tak nebude dať že by som ju chcela vziať k nám a tak pomedzi toto vybavovať papiere? juuuj dakujem za rady 🙂 😉

cairka
14. okt 2012

@susanci , držím palce. Predbežné opatrenie súdu je urýchlené jednanie, kedy súd rozhodne od stola podľa použitých paragrafov do 24hodín, 7 dní, alebo jedného mesiaca. Do 24 hodín sa nepoužíva pri náhradke, to používajú len keď je dieťa ohrozené, ale do 7 dní by sa dalo 😉 Predbežko je ako dočasné rozhodnutie súdu, platné do súdu samotného, takže po právoplatnosti (respektíve vykonateľnosti) môže dieťa ísť domov 🙂 Ak chceš, pošli mi do IP mailovú adresu, ti pošlem vzor predbežka, ideme teraz na výlet, ale podvečer pošlem 🙂 Pri NOS by to mohlo ísť pomerne rýchlo, ak vám budú okolnosti naklonené 🙂 (ochota sudcov 😅 ) Ešte jedna vec, ktorú občas viem, že zvažujú, ako ďaleko je malá od vás? Musela by meniť školu? Možno by nebolo od veci si skúsiť dohodnúť v škole, že môže nastúpiť a to dať do návrhu na súd, že môže nastúpiť aj v priebehu školského roka do tej a tej školy...prípadne zdôrazniť, že bude navštevovať tú istú školu ako doteraz, (neviem, či ste v jednom meste, alebo by sa dalo ju dočasne voziť), len viem, že jedným známym kvôli škole nedali predbežko, tak aby videli, že to máte zariadené. 🙂

matax
14. okt 2012

@susanci mozno by sa dalo dohodnut s DeD na hostovskom pobyte, ked vam ju davaju na kratkodobo, ci by nedali aj na dlhsie..obvykle sa na navstevny(hostovsky) dlhodobý pobyt dava dieta, ked je uz podany navrh na sud na zverenie... teraz ded nechcu hostovske povolovat,pretoze to vraj zakazuje urad=upsvar.. moze sa vraj dat dieta len na kratku dobu a zas do ded, riedavo zas na hostovsky, zas ded..az kym nie je sudne rozhodnutie pravoplatne.. .kedysi sa dalo aj na rok aj dlhsie dat hostovsky :(
preto su tie prebzene opatrenia, myslim, ze v tomto pripade je lehota 30 dni na posudenie predbezka sudom..lenze niektori sudcovia to neschavluju:(

skus sa popytat v ded, tam ti najlpepsie poradia, ale aj na vasom upsvar zajtra sa spytaj, ci na sude, kde mala patri schvaluju predbezka (ked povedia, ze nie, aj tak by som skusila spolu s navrhom na pestu dat aj navrh na predb. opatrenie)

NOS je najrychlejsie, lebo nepotrebujes pripravu.. pestu mas prispevky, ale potrebujes pripravu s psychologom a soc. pracovnikom 26 hodin.. neviem, odkial si a ci más blizko Navrat, ale oni robia pripravy tak, ze 16 hodin je v jeden vikend a 10 uz sa da hadam rychlo dohodnut. este robi pripravy aj usmev.. na urade priprava trva rozne dlho, nám trvala priprava na urade asi 4 mesiace, uz neviem presne.. pocula som aj o roku 😕 😕 Ak by si sa rozhodla pre pestunstvo, hned si zajtra zober dotaznik z upsvaru, pojdes is po potrvdenie o prijme od zamestanavatela (alebo aj tvojho muza,ak by bol aj on pestun-ale mozes byt len ty, on nemusi, len by dal suhals s tvojim pestunstvom, to by nemusel chodit na pripravu) , potom potvrdenie o zdravotnom stave , ked vypises dotaznik, zanesies ho na upsvar s tymi tlacivami o prijme a zdr. stave a potom este treba ist na krajsky upsvar ,kde si vyziadaju z regista trestov o vas... potom mozte zacat pripravu a po skonceni pripravy vas zaradia do 2 týzdnov do poradovnika ziadatelov o nr.. to uz potom mozte ziadat suhlas s podanim navrhu o pestu na sud a ked ho z kupsvar budete mat, poslete na sud navrh. ak budes chciet predbezko, mám vzor, poslem ti . este som zabudla, ze z upsvar k vam pridu na na vstevu, ci mate vhodne bytove podmienky pre dieta.. potom pri pestunstve je stale mozne, ze pridu kedykolvek na "kontrolu" . drzim palce

matax
14. okt 2012

kosice, presov, bardejov -navrat na vychode http://www.azet.sk/firma/pobocka/12589/493830/1...
a usmev - kosice http://www.usmev.sk/sk/kontakt

matax
14. okt 2012

Prípravu na náhradné rodičovstvo vykonáva od 1.9.2005 ÚPSVR, oddelenie sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, referát poradensko-psychologických služieb, Občianske združenie „Návrat “, Spoločnosť priateľov detí z detských domovov „Úsmev ako dar“ a PhDr. Eva Litavská. Príprava je v rozsahu najmenej 26 hodín a prebieha individuálnou, skupinovou formou, alebo aj kombinovanou formou (na základe doplnenia a zmeny zákona č. 305/2005 Z.z. a zákonom č. 466/2008 o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov platného od 1.1.2009).

este ma napadlo, ze na vychode aj phdr. eva litavska robi pripravy http://www.miestopodslnkom.sk/index.php?menu=8

najjulinka
14. okt 2012

kočky ale ono dnes myslim su prispevky nie pestunske ale pre nahradneho rodiča... je myslim fuk aka forma, len posudzuju pribuzenský vzťah.... lebo niektorí príbuzný (neviem či len v priamom rade, alebo aj inak) nemaju narok na prispevky pre seba či je to pestu, či NOSka.... na dieťa su prispevky rovnaké

ivet37
15. okt 2012

@susanci daju uvidis drzim peste a viem ze ak sa citi u vas dobre len nechapem preco ta ako krsnu neoslovili ako prvu nez umiestnili do domova

maznacik007
15. okt 2012

@susanci poziadaj o NOS tam je len velmi kratka priprava a nech ti pomozu spisat navrh na sud, moze tam byt problem s prispevkom pre teba ako nahradneho rodica... kedze ak som spravne pochopila ide o sesternicu...ale isto o to poziadaj cim skor... a s domovom dohodni hostovsky pobyt...

vesticka
16. okt 2012

dievcata prosim Vas pekne ma niekto skusenosti s homeopatkou Mgr. Partlovou? Myslim, ze raz tu bol aj na nu kontakt..
Dakujem 🙂

fontana
17. okt 2012

@vesticka ja som si s nou písala,je zlatá.No zatial som jej služby nepoužila.Ak si blízko BA ,tak by ta chcela vidiet,vyšetrit a potom ti napíše homoepatiká,ktoré budeš používa.Kedže ja som z východu,tak som jej len napísala aké mám problémy,nejaké otázky doplnila ona a poslala mi zoznam homeopatík,kroré som si mala nasledne objednat.Jej kontakt je:mia.partlova@mail.com

goralenka
17. okt 2012

kocky (a chlapci 🙂) my sme 8. v poradi!!! ze v ba kraji minuly mesiac umiestnili 16 deticiek, tento mesiac ani jedno ☹
keby som aspon odhadom vedela, ako dlho to este moze trvat, ci si mam na mesiac zaplatit este nemocenske v plnej vyske, uz ked to platim vyse roka a pol ☹ lenze to je 200 eur mesacne a ked sa to zastavi......sa nedoplatim...
pani valekova bola velmi mila, len nevedela ani ona, kedy sa ozvu, vraj ASI do vianoc urcite ale ze nevie ☹

mysiak001
17. okt 2012

Ja len aby som nezabudol informovat 😀 dnes mi do prace volala pani Ď. z krajského UPSVAR KE aby mi oznámila že sme na chlapca číslo 1 😵 😵 😵

lenkove
17. okt 2012

@mysiak001 huhuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

vemido
17. okt 2012

@mysiak001 supéééér 😀 😀 😀 takže čoskoro sa dočkáte, jupíííí 😀 😀 😀

vesticka
17. okt 2012

@mysiak001 tfuj tfuj, nech Vam coskoro volaju, ze uz maju pre Vas mimi 🙂 Tesim, tesim 🙂 🙂 🙂

tortelinka
17. okt 2012

@mysiak001 tak to uz vybavicku perte a zehlite! 🙂

123sabrina
17. okt 2012

my sme boli neska v polsku a nemohla som si odpustit tak super ceny taM mali tak uz mam doma vnutro do postielky 🙂 a mysiak001 gratulujem

vesticka
17. okt 2012

@fontana dakujem pekne 🙂

sisab
17. okt 2012

Ahojte, info NR kraj, sme v poradovniku od augusta 2011 a sme momentalne 25-26 v poradi. Vraj to uz na tento rok nevidia, ale mame sa ozvat po novom roku. 🙂 Vraj vsetci chceme malicke, biele, zdravucke a sikovnucke a im sa rodia narkomanske a chorucke. A vraj sa tete zda, ze tych nezodpovednych rodiciek je nejak pomenej, vraj sa to spomalilo za posledny rok...

lillik3
17. okt 2012

@mysiak001..... oooooooo ani nevieš ako si mi opekenel dnešný večer 😀 😀 😀 už len jeden a ste traja, darček od Ježiška

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre