Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
15. feb 2013

@cairka je to skor o vyspelosti a zodpovednosti...... a ono ak ten profi zvažuje a neprijme čokolvek, tak aj ked ma 22 tak može zvažiť triezvo.... však naša samotna supervizorka ma v nahradke dieťa, ktoré keby mala porodiť, tak ho ma asi v 16tich.. a tiež nemala svoje biologicke ani žiadne ine deti dovtedy.........

a poznam z fora maminu čo ma 4 deti a tiež prve stihla pred 18kou a pripada mi vyspelo a zodpovedne....... netušim či ju dali aj splnoletniť oficialne skor, ale proste je fakt, že mala dieťa,a le aj bola schopná sa o neho postarať....... nie len ho mala....

najjulinka
15. feb 2013

@cairka no to ano toto s tými profi, že radšej jeden na tri deti ako par na 3 deti .. pritom mnohokrát to tak je, že sa staraju obaja,a le šupnuť jednemu tri deti je vyhodnejšie....

lenkove
15. feb 2013

@najjulinka trošku sa strácam v tvojom príspevku, musím sa priznať..
Profesionálna rodina je ústavná starostlivosť a robím ju za plat. Mám zamestnanie a podmienky zmluvy si idem vyjednať s riaditeľom..

Pestúnstvo je hádam rodinná starostlivosť a tam dostávam odmenu... Tam nič hádam nič nevyjednám 🤐 a hádam beriem deti preto, že ich chcem a nie preto, že koľko za ne dostanem...

Adopcia je zase niečo iné a keďže mám skúsenosti len s touto starostlivosťou a moje nervy si nechávam žrať celkom zadarmo, tak zase - strácam sa v Tvojom príspevku...

cairka
15. feb 2013

@najjulinka , áno, ale prirodzené to nie je. Ja tiež poznám baby, čo porodili pred 18 a sú fajn mamy, ale "prišlo k nim" (porodili) malé nevinné bábätko, ktorého jediné nároky sú mať plné bruško a čistú plienku a občas sa ponosiť. Iné je keď prídu k takému neskúsenému 2 školkáci, máš Lucku, vieš čo školkáci dokážu a koľko toho vyžadujú. Myslím pozornosť, zdieľanie, spoločné hry...do toho lezúň, na ktorom treba oči nechať, lebo vylieza všade a hrozí úraz....a nešťastie je na svete...

najjulinka
15. feb 2013

@cairka však ano.. mame sveje hranice.... však preto manžel nerobí profi, lebo do istých detí nejdeme, ked sa na to necitime.... a vieme to už od stola... niečo vyvstane až doma, že toto teda nie (to čo sme jedno vratili ☹ ) - tomu by som tiež najradšej predišla, ale kto mohol tušiť 😒 .....

najjulinka
15. feb 2013

@lenkove plat vyjednaš, nevyjednaš.. je plus minus aký je.. verim tomu, že rozny.....

vravim e to o kombinacii deti.... ak by sommala jedno postihnute v profi alebo pestu, tak fakt neviem čo je finančne lepšie.... 😝 😀 ked porovnavam takýto solo kus... nedá sa na to celkom divať cez peniaze.... že toto je lepšie a toto horšie... .je to inak a hotovo.. ja som kratkodobu chcela robiť... ja som vravela, že ja by som to bola schopna robiť aj ako pestu, len ench tomu dieťaťu hladaju rodinu, nie že je vybavene.. proste ja som chcela byť kratkodoba a pre niektore chcem byť na furt....... v totmtoo vidim ja najvacsi rozdiel.... vravim, že keby som kukla na to cez prachy, tak ešte aj za tie na furt sme mohli mať viac... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (samozrejme z čistej lasky sa žiť nedá, ale j to tak jedno či je to odmena či plat, lebo kým my pojdeme do dochodku, tak soc. poistovna bude total vybielena a ak by nahodou aj nie, tak či nerobim,a lebo robim za nizky plat, tak dochodok budem mať minimalny 😝 😀 )

gabika.mato
15. feb 2013

@cairka ja som tým len chcela povedať, že nie všetci 21 ročný sú rovnaký. teda myslím ženy lebo podľa môjho názoru sú 22 ročný chlapci/muži ešte deti a neexistuje aby sám zvládol tri deti.

najjulinka
15. feb 2013

a ja som rozmyšla o tom isť na rodičák,ale prečítala som si mihalov članok sexy odvody a asi sme v prdeli 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 asi pomaly ale isto sa bližime k tomu, že budem zarabať len na odvody... z ktorých dostanem to iste ako keby som nerobila vooobec - zdravotne poistena budem a budem mať minimalny dochodok.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a naozaj su to sexy odvody.. včera valentinsky večer a my pri tom rozoberame Fica a Mihala... 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mne až smiešno bolo, že chápem prečo su tie odvody sexy.... že sa ani pri tom neda na to nemyslieť... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mata71
15. feb 2013

aahojte .Dievčence vyjadrím sa.. k tomu ferovi,,mal finančné problemy a velke preto sa po dohode svojich pestunov dal na drahu pestuna....☹

najjulinka
15. feb 2013

@mata71 zasnubeyný su snad par mesiacov,a le ked aj na profile FB dobre vidim, tak s tou čajou, čo ja poznam už davno ako jeho... 🤐 do vypisu z učtov mu nevidim na nete 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gabika.mato
15. feb 2013

@lenkove ja som si plat ani podmienky vyjednať nemohla. čo mi povedali musela som vziať keď som to chcela robiť. a ani deti si nemôžem vyberať aké mi dajú také musím vziať, ale ťažko zdravotne postihnuté som podpisovala papier, že také dieťa nevezmem.

najjulinka
15. feb 2013

@mata71 aha už si poopravila... 😀

mata71
15. feb 2013

@najjulinka no nie z vypisov na učte ale provident moja...,nestihal platit tak možno to bolo pre neho stresujuce,,

najjulinka
15. feb 2013

@mata71 netušim.. ja len k tej partnerke soms a vedela vyjadriť... len k dlžke ich znamosti .. a chodenia,ale to tiež nemam info že by mi osobne hlasil.... len proste čo vidim..

mata71
15. feb 2013

@najjulinka
kupoval aj vybavenie do bytu,aj niečo na deti čo dostal do pestunstva,,myslel že splati a nedalo sa tam su strašne uroky,,,, 😕

lenkove
15. feb 2013

@gabika.mato rozumiem.
Ale je to zamestnanie a ako píše Julka, dá sa povedať nie (a byť bez práce 🙄 )

lenkove
15. feb 2013

@mata71 pestúnstva? On mal tie detičky v pestúnstve či v profesionálnej staroslivosti?
Lebo to je rozdiel riadny...
Ak v pestúnstve, tak za nič riaditeľka DD nemôže 🤐

najjulinka
15. feb 2013

@lenkove len sa to hovorí ťažko ak maš jedno dieťa doma a bud vezmeš druhé ake nechceš alebo to jedno vratiš.... vyberaš si menšie zlo? komu nechceš ubližiť a kto bude musieť byť druhoradý?????? ☹ 😔

najjulinka
15. feb 2013

@lenkove v profi mal

lenkove
15. feb 2013

@najjulinka to o "vrátení" som písala v mojom prvom dnešnom príspevku...

najjulinka
15. feb 2013

@lenkove tak tak... tot je naj problem.....

lenkove
15. feb 2013

@najjulinka je to proste také Kocúrkovo, že 🤐 🤐 že 😔 😔 ach...

mata71
15. feb 2013

@lenkove ježinko... v profi mal,,profi,,, 😵 😵 prepáč...

najjulinka
15. feb 2013

@lenkove tak tak.. ludia nalistuju zakon, zistia ako to všetko je... resp. má byť... 🤐

gabika.mato
15. feb 2013

nechcem nikoho súdiť, ale každý teda skoro každý máme nejaké tie záväzky/hypo atď/ rodinné problémy, starosti, ale nikto normálny si to nebude kompenzovať na deťoch. mojim deťom sa nikdy nič nestalo, nikdy nemali ani nič narazené ani zlomené. a ako som sa teraz dozvedela, že už volali do môjho ded / niekto z hora/ a vypytovali sa na mňa lebo som mladá kvôli tomu, že niekto zabije dieťa. ale že túto robotu robím viac ako 4 roky vychovala som 5 deti a nikdy nebol žiadny problém z deťmi nato nikto nehľadí. Hlavne, že ich zaujíma pomaly aj veľkosť mojich topánok. Nemali by hádzať všetkých ľudí do jedného vreca.

najjulinka
15. feb 2013

@gabika.mato no som zvedava kedy to dojde k nam.... hlavne či na take zbieranie info maju hore pravo.. jedna vec ked si decak preveri čo a ako a koho ma za profi a druhá vec zhromaždovať tieto info menovite, nie štatisticky.... 🤐

najjulinka
15. feb 2013

ale ak umrie dieťa v decáku, tak pride kontrola a hotovo... nevolaju všetkým domovom a nevypytuju sa na vek a životný pribeh vychošiek.... tak isto by mali postupovať aj teraz.... maju decák v ktorom umrelo dieťa nie na oddeleni ale v profi rodine.... nech šetria a rešetruju anech nezbieraju info kde kom... (naše info v domove maju uuuplne kompletne, kompletnejšie ako ja , kedže maju aj zdrav. karty, socialne spravy našich pestu deti... 😀 )

gabika.mato
15. feb 2013

@najjulinka no veď ostala som dosť zarazená keď mi to špeciálna vravela, že večera volali a na všetko sa vypytovali či mám vlastné deti, muža atď. to ich do teraz netrápilo? 4 deti mi už vzali do adoptívnych rodín vtedy im nevadilo koľko mám rokov keď som ich mala pripravovať na odchody atď. ☹

saskah7
15. feb 2013

@gabika.mato neboj, neidu zrejme konkretne po tebe, mne pred chvilou volal nas socialny z ded a pytal sa presne na to iste... zrejme zhora si to niekto vyziadal a robia si prehlad, aby tomu, co sa stalo, sa v buducnosti vyhli... 😔 i ked si myslim, ze samotnou statistikou na nic nepridu (teda mozno ak este existuje niekto taky mladunky a ma 3 deti, co je fakt vela, tak to mozu osetrit... ), ale aj tak je kazdy pripad silne individualny... ja som mala kolegynku, ktora mala 23, ked nastupila, slobodna, bezdetna, dostala babatko (telesne postihnute) a prikladne sa mu venovala 😉

gabika.mato
15. feb 2013

@saskah7 no ja som to nemyslela tak, že idú konkrétne po mne, ale po mladých. už nás teraz budú hádzať do jedného vreca. u nás v ded má byť vo štvrtok kontrola, tak uvidím, že o čo im vlastne ide.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre