Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
5. apr 2014

@zuziklc29 áno, 😉 je to na Úrade pr. a soc.vecí, 7posch.,ak pôjdeš na konci chodby v ľavo,robia každý deň okrem štvrtka,

123sabrina
5. apr 2014

@zuziklc29 trvale mas lucenci _?a byvas v bb ? dobre som pochipola? a ziadat o adopciu budes sama ako jednotlivec tak ano lucenec

zuziklc29
5. apr 2014

@123sabrina ja som z lučenca a bývam b partizánskom 🙂 a nakoľko nie sme manželia tak asi sama buďem pýtať

zuziklc29
5. apr 2014

@karkana to je teraz partizánske alebo lučenec?

mana85
5. apr 2014

@zuziklc29 🙂 myslím že @karkana písala o BB 😉 Ak máš trvale v Lučenci tak tam si dáš žiadosť a pokiaľ si budeš chcieť robiť prípravu na upsvar-e tak môžeš aj v Pe dá sa dohodnúť zo psychologičkou aj môj muž nemal ešte trvale bydlisko na tej istej adrese ako ja tak sa nás pýtala či nám to vyhovuje tu že môžeme aj inde na úrade práce kde máme bližšie to Ti najlepšie povedia tam ....

yvoneta
5. apr 2014

Ahojte zienky, s manzelom by sme chceli poziadat o dietatko a zaradit sa do poradovnika...mame aj svoju dcerku...preberala som to s kamoskou a dostala som od nej otazku, ze ako to budem riesit v pripade dedenia po nas, ci nase aj osvojene dieta bez rozdielu. Ja si myslim, ze ano, bez rozdielu, obidve by boli nasimi detmi, cize zo zakona na polovicu, alebo inak? Prepacte, viem, ze hlupa otazka, vyznieva to nepekne, ale predsa. Dakujem.

najjulinka
5. apr 2014

@yvoneta adopciou je dieťa vaše a take postavenie mu pred zakonom prinaleží.. . takže dedí rovnako ako biologicke dieťa...

yvoneta
5. apr 2014

@najjulinka dakujem, ja si to tiez myslim, ale ludia, ktori to nemusia riesit, vidia rozdiely medzi detmi, ale to su zrejme charakteri, ze by dokazali robit rozdiely aj medzi biologickymi detmi.

bahary
7. apr 2014

Sme z BA, dnes som bola zaniesť papiere na UPSVaR. Koncom aprila zacina kurz v USMEVe, tak sa tesime. Nechysta sa tam niekto z Vas baby?

tlucka
8. apr 2014

Ahojte, vedeli by ste mi niektorá z Vás povedať, koľko sa čaká na novorodenca v TT kraji?

123sabrina
8. apr 2014

@tlucka ja som dostala babo som s tt cakala som 2roky presne

123sabrina
8. apr 2014

dievcata ja mam este otazku ..mam dieta s anonymneho porodu.. uvediem priklad.. dostala som ho 1.1.2014 bio ma narok do 6tt na den ? takze napriklad januar ma 31 dni 6ttx7dni je 42 dni .... takze uz 11 februara je 6tt? pocitaju sa tam normalne vykendy vsetko ? potom uz nema narok ?od toho11februara?

123sabrina
8. apr 2014

skratka keby sa ozve po 6tt to je 43den potom co ?

tlucka
8. apr 2014

@123sabrina Ďakujem za odpoveď a gratulujem k bábätku. Môžem sa ešte spýtať, tie dva roky boli od zaradenia do poradovníka alebo od začiatku celého procesu riešenia adopcie? Kde ste absolvovali prípravu? Na úrade, v Úsmeve alebo Návrate?

123sabrina
8. apr 2014

@tlucka
@tlucka robili sme na urade.a 2roky od zaradenia,ale 1rokto islo pomaly a tento sa to rozbehlo.a vybavovacky psycholoha tak trwalo cca8mes plus2roky.my na urade.a dakujem

suezana
9. apr 2014

@yvoneta ja mám tiež jednu dcéru vlastnú a druhú prijatú - tiež mi dal môj šéf v robote takú "výčitku" , že to dieťa bude po mne aj dediť ..... čo som pri túžbe a čakaní na malé bábätko vôbec nedokázala nejako spracovať.... taká ďaleká budúcnosť..... ale tak ľudia sú všelijakí, všeličo ich napadne..... toľko sa toho ešte napočúvaš.... ja som niekedy až vyčerpaná z otázok a postrehov cudzích ľudí a to už máme malú doma skoro 20 mesiacov 😝 😝 😉
aj na poslednom súde, ako to čítali ten rozsudok, tak tam bolo, že sme povinný sa o malú postarať a tiež tuším, aj o dedení niečo 😉
koľko rokov má tvoja dcérka?

yvoneta
9. apr 2014

@suezana Ahoj, moja ma 5 rockov, zazrak, ze ju mame, uz pred tym som uvazovala o prijati dietata a rodina bola vtedy v poho, suhlasila (napr.moja mama), ale teraz ma odhovara, ze sa mam uspokojit s jednym dietatom a nevymyslat s adopciou. Ja mam obavy akurat z toho, ako by to zalomcovalo s psychikou dcerky, ak by nastal pripad, ze by sme dietko museli vratit. Da sa tato situacia vopred predpokladat, ci u daneho dietatka existuje moznost, ze ma nan narok este biol.matka? Alebo u kazdeho to hrozi? Neviem, dakujem za radu.

yasminne
9. apr 2014

ahojte adoptivne maminky mam na vas otazocku, ked vam zavolali, ze maju pre vas dieta (novorodenca) o co vsetko ste sa zaujimali po telefone ? Asi ste to riesili hned navstevou a osobne sa na vsetko popytali ja som ale v situacii, ze zijem v zahranici a preto prvotne info, ktore by som mala ziskat bude po telefone. Chcem sa na to nejak pripravit 😉 lebo si viem predstavit, ze ked zavolaju budem z toho pekne mimo 😉 samozrejme od radosti :D Budu mi vediet tetule z uradu hned povedat o zdravotnom stave dietata, matky a pod.? Ci to az pri navsteve v porodnici informuje lekar? dakujem

lenkove
9. apr 2014

@yasminne hm, my sme dostali iba zakladne info (pohlavie, vek, a >zdrave>).. Ani meno, miesto narodenia, o rodicoch tiez nic... Ziadne podrobnosti o zdrav. stave.. Asi preto, ze az pri osobnom kontakte na urade podpisujes papier tom, ze informacie nebudes posuvat tretim osobam, okrem zvoleneho mudr. dietata a subjektu, ktory ta pripravoval... (ti si mozu tiez vyziadat ten spis na tvoj apel a absolvovat vsetko spolu s tebou - to napr. ak je dieta starsie, ci surodenci sa robieva..)
Inak, zo vsetkych informacii, ktore mi tetusa povedala, bola pre mna najdolezitejsia, ze "je krasna" 😀 😀 mozem potvrdit, ze vobec nezavadzala!!!! 😵 😵 😵

suezana
9. apr 2014

@yasminne no neviem či novorodenec - väčšinou to nie je nemocnica, čo informuje - nám volali z upsvaru, že majú dievčatko malilinké - ja som do pár minút sedela v autobuse aj s dcérou a utekali sme kuk tú foto, čo mali na upsvare 😵 😵 😵 nepovedala ani teta nič konkrétne - len miery, zdravá, anonymný pôrod, ..... volali, až keď bolo dieťa umiestnené v profirodine - lebo vraj nemocnica nechce mať nič s týmto procesom - či ako to nazvať - tak nám bolo povedané ....

suezana
9. apr 2014

@yvoneta ja mám skoro 9ročnú - ona si doslova sestričku vymodlila a vyprosila - podľa mňa to nie je argument, že máte jedno, tak buď spokojná - inak toto a veľa iného som si aj ja vypočula od mojej svokry .... bolelo to, ona zašla ešte oveľa ďalej, ale teraz je malá miláčik celej rodiny a nevieme si predstaviť, že by sme ju nemali 🙂 🙂
na tú druhú časť ti neviem odpovedať, stáva sa všeličo.... ale je na to ochranná doba, po tej si vydýchnete 😉 tie opustené detičky majú právo na milujúcu rodinu, rodičov, súrodencov..... ja som to vždy brala aj z tej druhej stránky 😉

tortelinka
9. apr 2014

@yasminne ja som bola v takom šoku, že som sa nezaujímala o nič, dozvedeli sme sa iba pohlavie a vek a nejaké zdravotné veci, ja som sa nebola schopná pýtať, dokonca som ju poprosila, že zložím a zavolám o chvíľu späť 😀

yasminne
9. apr 2014

@tortelinka
@suezana
@lenkove
Dakujem za vase odpovede 🙂 tak ved ako pise tortelinka vzdy mozem zavolat naspat :D viete ja len potrebujem z nich vytiahnut co najviac 😉 urcite by som tiez hned najradsej bezala kuknut ale predsa len 1200km je dost valit aby som sa potom dozvedela ze je tu taky a taky problem 😉
A este malinke ste boli kuknut spolu s uradnickou ci sami? Ja som pocula i o pripadoch ze dieta slo hned z porodnice na predbezko naco ho posuvat este aj cez profi??

tortelinka
9. apr 2014

@yasminne my sme boli pozrieť sami, a dostali sme ho z pôrodnice bez profi, pokiaľ viem, je nás tu veľa takých, resp. okrem BA kraj to funguje takmer všade

mana85
9. apr 2014

@yasminne Mne keď volala z úradu tak som bola úplne hotová som sa rozrevala tak že som sa moc nepýtala len ona hovorila dostala som zo seba že zavolám mm a dám jej vedieť kedy prídeme boli sme v robote obaja tak až na druhý deň sme boli na úrad pre povolenku na návštevu malého v pôrodnici tam sme šli iba my na návštevu nechali nás s drobcom osamote personál bol super až od doktorky sme sa dozvedeli o zdravotnom stave malého ako prebiehalo tehotenstvo , pôrod . dva dni som zostala s malým v pôrodnici a potom sme šli odtiaľ spolu domov na predbežko ...

suezana
9. apr 2014

@yasminne a pod aký kraj patríš?

ako píšem - ja mám dieťatko z anonymného pôrodu - a dôvod prečo to šlo cez profi som napísala - tak nám to bolo povedané - mohli nám zavolať hneď ako sa narodila - ale neurobili tak - vraj to je rozhodnotie nemocnice - prednostu nemocnice (?)

najjulinka
9. apr 2014

@yasminne nie každy je ochotný ist do rizika a riešiť NOSku... mnohí chu istotu, že dieťa bude ich... a preto niektore urady ani neponuknu dieťa nie osvojitelne na osvojenie....

suezana
10. apr 2014

to znamená, že až po 6.týždňoch .... a tých 6 týždňov musí byť v profirodine

mata71
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yollanda
11. apr 2014

@mata71 uz je oficialne vas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre