Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lubinka13
3. okt 2014

tak to je sila, ja už pomýšlam, že to dám do telky. 😖 len či si zase nepoškodím keď ešte nie je rozhodnuté.mám napísané že sa môžeme odvolať tak sa pokúsim. Pôjdem ešte za kurátorkou a uvidím čo mi poradí.

lenkove
3. okt 2014

@lubinka13 skus mozno aj tu na MK, do pravneho okienka napis.. ci niekto neporadi ako je to s presunmi..
To nepresunutie musite tiez nejakym paragrafom zdovodnit.. urcite sa to da.. Len ci to pomoze a bude to k niecomu, no neviem 🙄 Mala by si mat ten sud od podania rok, ak tomu spravne rozumiem.. to ci presunu ci nie by na to nemalo mat vplyv...

yukki
3. okt 2014

@lubinka13 nám takto uviazli spisy, súd RV poslal na súd TV-ale až po uplynutí neviemakej lehoty, súd TV po uplynutí tej samej lehoty poslal nazad na súd RV, súd Rv po uplynutí lehoty poslal na Krajský súd KE......a tam som už napísala predsedovi súdu, tak to urýchlene už určili, a bol to-čudujsasvete-prvý súd, RV. Čo však bolo horšie, malá 9 mesiacov zbytočne takto naviac strádala v ústave, nebola doma. tešte sa, že je to aspoň tak ako je, a možno skúsiť napísať prosbu s vysvetlením na ten-ktorý súd.....

lenkove
3. okt 2014

@yukki no to si presne hovorim, ked sa vytocim.. Dieta mam doma. Nie je v ustave, nie je ani na ulici v ohrozeni zivota.. Je doma, v bezpeci, moje.. Nemame ten sud, no stve, lebo uz by mohol byt, ale v podstate tym nikto netrpi 😔 Nie ako u vas.. 😔 😔 😔

lubinka13
3. okt 2014

myslíš od prvého podania návrhu? či od tohto druhého?

lenkove
3. okt 2014

@lubinka13 od podania navrhu na osvojenie by mal sud rozhodnut do roka. Pri podani navrhu na predosvojitelsku starostlivost by mal sud rozhodnut do siestich mesiacov. Moje vedomosti su take,netvrdim, ze spravne... 🤐 Ale taketo info mam ja.

lubinka13
3. okt 2014

@yukki tak to som aj ja spokojná, že malú máme doma, ale ťa to naštve ide predsa o princíp a takáto byrokracia zo strany štátu je neskutočná. hádžu si nás ako pinpongovú loptičku. už len to nechápem, že ked si dieťa vezmem priamo z nemocnice načo mám mať ešte nejaká adaptačnú dobu 9mesiacov?veď to je uplný nezmysel, veď sme už na seba naviazané ešte do prvého súdneho pojednávania.

lenkove
3. okt 2014

@lubinka13 (5) O osvojení rozhodne súd bez zbytočného odkladu, najneskôr do jedného roka od podania návrhu na osvojenie. Konanie možno predĺžiť, len ak z objektívnych príčin nemožno vykonať dôkazy.

- Konanie o osvojenie je možné začať iba na návrh, V konaní o osvojenie je lehota na rozhodnutie najviac jeden rok od podania návrhu na začatie konania; výnimočne je možné túto lehotu predĺžiť.

tu viac pravnych informacii
http://ficek.sk/pravna-poradna/1764-konanie-o-o...

lubinka13
3. okt 2014

@lenkove tak to je sila.a to tento štát nezaujíma nejaké papierové problémy adoptívnych rodičov?a nejaká etika sudcom asi vôbec nič nehovorí.keď ju budem chcieť dať do škôlky, alebo nedajbože do jaslí a bude mať iné meno ako ja?ja sa nehambím za to že je adoptovaná je predsa moja, ale nechcem aby so to nieslo s dieťaťom po celý čas.a každému vysvetľovať ak by sme chceli vycestovať len do blbých čiech.....no ak nič neporiešim asi to dám fakt do telky to je katastrofa.ja nemienim čakať pokiaľ sa súdy rozhýbu.

yukki
3. okt 2014

@lubinka13 sú prípady, kedy je v tej dobe dieťa vrátené. vyjdú na javo nejaké okolnosti, choroby ťažké či až fatálne, niečo, čo sa skôr nevedelo a je pravdepodobnosť, že bude brániť úspešnému vzťahu, "nesadnú" si dieťa a rodičia.....
Skúste prípadne osloviť listom predsedu súdu, len...-oni tam proste nebudú vidieť dôvod sa ponáhľať, keď teda dieťa nie je v ohrození života a zdravia.......tam tým argumentom, že ročné dieťa má zatiaľ nie vaše priezvisko nepresvedčíš...

Áno, byrokracia...a navyše pohadzovanie....je ubíjajúce. 🙄

lenkove
3. okt 2014

@lubinka13 No to s menom aj mňa štve. Pas máme vybavený na jej súčasné meno, v ČR sme boli, aj na výlete v Poľsku či Rakúsku.. Po radách tu na MK si nabudúce ale vezmem aj preložené rozhodnutie o predosvojiteľskej starostlivosti pre strýčka príhodu. Hnevá to neskutočne, ale štát to nezaujíma, ako aj iné, dôležité veci. Problémy toho rangu, že sa dieťa volá inak sú fakt okrajové 😔 A to nielen pre štát, ale napr. aj pre mňa osobne... Keď je ohrozený život či zdravý vývin dieťaťa a súd rozhoduje o PO mesiace, to je ozaj problém 😔

jafnka
3. okt 2014

@lubinka13 ahoj. my máme tiež problém kde bude súd. na začiatku júna nám písali z michaloviec (odtiaľ je malá), že či sme už podali návrh na osvojenie lebo podľa ich počítania už ubehlo tých 9 mesiacov. ale my sme to chceli riešiť v mieste nášho trvalého bydliska (ZV) aby sme nemuseli zase cestovať cez pol republiky. lenže u nás sa pre zmenu tých 9 mesiacov počíta od iného momentu. v michalovciach to počítali už od začiatku krátkodobého pobytu a v zv resp.bb až od právoplatnej predosvojiteľskej, čo je v našom prípade rozdiel troch mesiacov. takže sme čakali do augusta kedy sme podali návrh na osvojenie u nás. po mesiaci v polke septembra nám prišiel papier, že náš súd to presunul do michaloviec! no nervy máme lebo tam sme už hádam mohli mať aj po súde keby sme to tam podali hneď. takže aj takéto sa stáva

martinkasl
3. okt 2014

@mata71 náhodou nepochádzaš s Komjatic? 🙂

cairka
3. okt 2014

Baby, na to, aby nepresúvali dajte na 1. stranu návrhu na súd niečo takéto:

"Na základe Občianskeho súdneho poriadku 99/1963 v z. n. p. § 88 odsek 1 písmeno c) je na konanie príslušný Okresný súd (vaše mesto), nakoľko tu má maloletá, narodená bydlisko "

§ 88
(1) Namiesto všeobecného súdu odporcu je na konanie príslušný súd,
a) v obvode ktorého mali manželia posledné spoločné bydlisko v Slovenskej republike, ak ide o rozvod, neplatnosť manželstva alebo o určenie, či tu manželstvo je alebo nie je, ak býva v obvode tohto súdu aspoň jeden z manželov; ak nie je takýto súd, je príslušný všeobecný súd odporcu, a ak nie je ani taký súd, všeobecný súd navrhovateľa;
b) ktorý rozhodoval o rozvode, ak ide o vyporiadanie manželov po rozvode ohľadne ich bezpodielového spoluvlastníctva alebo iného majetku alebo o zrušenie spoločného nájmu bytu;
c) v obvode ktorého má maloletý na základe dohody rodičov alebo rozhodnutia súdu, prípadne iných rozhodujúcich skutočností svoje bydlisko, ak ide o vec starostlivosti o maloletých, konanie o osvojiteľnosti, o osvojenie alebo o povolenie uzavrieť manželstvo maloletému;

mata71
3. okt 2014

@martinkasl ale hej pochadzam... 😉

martinkasl
3. okt 2014

@mata71 Okej,už viem kto,čo ako 🙂 Mamka ťa spomínala,ja len preto 🙂

mata71
3. okt 2014

@cairka dobre vediet.. vdaka
😵

mata71
3. okt 2014

@martinkasl tak už aj ja viem ... 😵 😵 som rada že sme naseba aj tu natrafili...

karkana
3. okt 2014

@lenkove to je hrôza ,tie súdy, ved aj my pomaly budeme dávať návrh na súd,,,tak sa obávam 😠 ,,,a je pravda, že sa môže požiadať súd ,aby bolo pojednávanie zas tam,kde pred tým? žeby sa to nepresunulo? 😕 ,,,ak áno, tak ma asi porazí,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
@lubinka13 ahoj,tak predsa aj ty ideš tam kde ja ☹ to je sila, a ešte to len budú presúvať?,,,to ti verím,že si naštvaná,už sa len modliť, aby sme natrafili na normálneho sudcu,ja som tiež z toho znechutená,my čo sa staráme tak budeme v strese stále asi,a pritom chceme len klud a normálne už žiť, ale tu len pevné nervy pomôžu

martinkasl
3. okt 2014

@mata71 príjemná zhoda náhod 🙂 čo vravíš na prípravu profi? a inak malý je krásny,mamina mi ukazovala fotky vo fóne 🙂

mata71
3. okt 2014

@martinkasl no zatial som spokojná,celkom zaujimave je to hovoria nám aj veci z praxe a nie len teoriu... dakujem za maleho že sa Ti páči,spominala Ta mamina viac krát a chvalila 🙂 a kludne ked pojdeš okolo zastav sa .teraz sice muž kašle aj ja ale ved budeš určite mat cestu okolo.. 😵

kmetonyova
3. okt 2014

jej super ze uz mate babo uz aj keby nam zavolali juuuuuj

martinkasl
3. okt 2014

@mata71 chválila? nemala za čo 🙂 Mne sa to tiež páčilo,nejak od vtedy stretávame ľudí s pozitívnejším myslením,neviem ako to napísať,možno s iným pohľadom na svet,pre nás takým bližším...však isto prídeš i ty do Komjatíc 🙂 a za malinkého,neni za čo 🙂 Vôbec som nevedela o vás,alebo celkovo,že aj v našej blízkosti sú ľudia s podobným osudom ako my...

mata71
3. okt 2014

@martinkasl Martinka je nás vela,vela,čo maju detičky zo srdiečka narodené,,čo čakaju na ne stále,to niesu detičky nechcené,,,prave naopak su velmi .velmi vytužené, milované a očakavané, 😵 len porodné cesty prešli inak a inde aby nakoniec skončili v našej náruči... čin v Kom,či v Sur,je vela vela parov čo maju zmenení život vdaka nádherným stvoreniam čo nás obímaju malimi prstekmi... 😵 hore dole už prejde zima a baburiatko budeš mat,,ja som takto čakala pred rokom a teraz 😵 😵 😵 mám moju lásku doma... a chodime sem-tam do Kom... 🙂 Chvalila Ta aký maš pristup,postoj ,,,,

lubinka13
5. okt 2014

@karkana ahojko mrzí ma že si sa mi nedovolala no zajtra chcem ísť za kurátorkou a uvidím čo mi poradí ja som na pokraji zrútenia, už som si myslela, že budeme mať za tým a teraz toto.zajtra ak budeš mať čas tak si zavoláme.ako sa má maličká a čo máte nové?pa

ingridlukacova1123
6. okt 2014

Ahojte neviete ako je na tom Ba kraj?

kmetonyova
6. okt 2014

nevie iekto ako je na tom kosickom kraji

kmetonyova
6. okt 2014

nevie niekto ako je na tom kosicky kraj

vikad
8. okt 2014

@kmetonyova No, pokial mám informácie, tak sa to skoro nehýbe. Ja tu predbežne píšem, ak sa pohneme, ale naposledy sme sa posunuli dozadu na chlapčeka ... tak som z toho rozčarovaná trošku ... vraj sa to nejako zstavilo, to umiestňovanie v KE ... Na akom mieste ste v poradovníku?

kmetonyova
8. okt 2014

ahoj my sme na dievatko 43 a na chlapceka 36 a od novembra uz bude rok nic sme sa odvtedy nepohli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre