Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
17. nov 2014

@ofinka Ďakujem, si veľmi zlatá ... ja som riadny stresúň, ti poviem, tak si nechám poradiť a pomôcť 🙂

123sabrina
17. nov 2014

no dlho som tu nebola toto je nas adoptovany chlapcek . a zachvilku mame sud konecny osvojenie a vsetko bude za nami sme stastny ze ho mame 😉

najjulinka
17. nov 2014

@123sabrina jake velikanske tmavé kukadlá... 😵

123sabrina
18. nov 2014

po tatovi - mojom muzovi ,,, celi on 🙂

karkana
18. nov 2014

@karin415 my ideme zajtra podať žiadosť o osvojenie 😉

karkana
18. nov 2014

@123sabrina malý je nádherný, ako ten čas beží, všetky sme boli netrpezlivé,kedy nám príde radosť do života a už sme aj zabudli, ako sme sa stresovali,na ktorom mieste sme ,,a už sa len tešíme 😉

suezana
18. nov 2014

@vikad ja som to až teraz našla 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 to je neskutočnéééé, tak predsa sa to čakanie vyplatilo 😵 😵

všetko prežívam s tebou, čo píšeš ..... na to človek nikdy nezabudne na tie pocity 😵 😵 ja by som to rada zažila ešte raz všetko - tie chvíle prvé, čo bola s nami doma .... nie to čakanie, to bolo ťažké, aj vracanie (zanášali sme do profi)

alicag
18. nov 2014

@123sabrina gratulujeme je krásny 🙂

larinka133
18. nov 2014

@123sabrina krasne naaranzovana fotka 🙂 zlatucky je drobcek 🙂

mata71
18. nov 2014

@123sabrina zlatučkááá

karin415
18. nov 2014

@karkana super tak drzim palce, my mame vsetko konecne po kope a bud.tyzden robim poobede tak ju konecne zanesiem 🙂

karin415
18. nov 2014

@nikadomi dakujem krasne pomohla si mi 😉

nikadomi
18. nov 2014

@karin415 rado sa stalo 🙂 keby čokoľvek, tak sa pýtaj 🙂 keď viem, poradím... Vyzerá že nás čakajú rovnaké "starosti" ale na konci už len radosti, snáď 🙂

tery3018
19. nov 2014

uzasne citat tie spravy, ze mate vytuzene deticky konecne doma 🙂 ja uz koncim pripravu a verim, ze to moje cakanie v poradovniku bude rychle 🙂

karkana
19. nov 2014

@karin415 😒 no my sme chceli už dnes zaniesť papiere na súd, lenže odkial sme mali vedieť, že nám neplatí aktualizácia s pred roka a musí byť pred osvojením zas?, 😨 ledva nás obj. psycho,,,tak zajtra a či nám to aj napíše-pochybujem hned, takéto info ja neviem, odkial máme vedieť, potom beháme stále na úrady ,,,,,,,,,,,,prečo nás to hned neinformujú , že aký je postup,,,mali by na úradoch napísať nejaký postup-body niekde , kedy čo,,--------------mali by sme to jednoduchšie,,,,,

lenkove
19. nov 2014

@karkana coo? Sud vyzaduje dalsiu spravu, alebo ako tomu mam rozumiet 😅 My sme bez aktualizacie podali papiere na osvojitelsky, uz nam po 10 mesiacoch aj termin vytycili 😵 😵

lenkove
19. nov 2014

@vikad myslim na vas! Pohlo sa to spravnym smerom? 😵 😵

vikad
19. nov 2014

@lenkove Ďakujeme, tak zatial čakáme na to predbežko ... Neviem sa dovolať na sociálku, ako to ide, pretože ich tam sťahujú ... a Bohvie, kde teraz sedí tá pani ... doma zatiaľ zariaďujeme a perieme a žehlíme ... no, je toho dosť ... a samozrejme chodíme za bambulkami do nemocnice 🙂

lenkove
19. nov 2014

@vikad 😵 😵 😵 😵 tak nech je to cim skor 🙂 ale tak aby ste vsetko postihali 😵 😵 A postihate, neboj 😵 😵 Mne napr. montovali nove skrine a kuch. linku den pred prichodom malej 😀 😀 Ono sa to vsetko tak zariadi, aby to bolo dobre! 😵 😵

vikad
19. nov 2014

@lenkove Ďakujem za povzbudenie, fakt to potrebujem, lebo som v nejakom strese ...

karkana
19. nov 2014

@lenkove no ja som si myslela, vlani v septembri sme mali aktualizáciu, čiže teraz bol rok že je to ok,,, no ale až dnes ,ked sme písali žiadosť nám bolo povedané, že musí byť nová aktualizácia-po 9mesiacoch, ako zvládame malú a tak,,,,takže túto aktualizáciu súd potrebuje, že bez zanesiem zbytočne,ale len to ma štve, nikto nikomu nič nepovie, a pritom to robia každý deň a nepovedia-to vám treba hento,,,,,a ešte ked sa opýtam, nevedia 😠 a to som sa našťastie nedala odbiť u psycholo., lebo má skoro november plný....,,,,,,,,,,,,,,,,

tortelinka
19. nov 2014

@vikad tak nech to čoskoro vybavíte 😉aké "staré" sú baby?

natare
19. nov 2014

@karkana no nám dali tiež takúto info, že potrebujeme aktualizáciu ako sa malý adaptuje, ako ho zvládame, presne ako ty píšeš. Psychologička nám ju odmietla spraviť, keďže neboli ešte dva roky a ona nemá na základe čo robiť novú, iba ak by to výslovne žiadal súd. Tak sme nedodali a predstav si súd žiadnu aktualizáciu nepotreboval. Takže oni vlastne ani sami nevedia čo treba. My sme mali súd v Ba. Na Tvojom mieste by som si to ešte overila aby ste zbytočne nestrácali čas.

mata155
19. nov 2014

@karkana len upresnim (nas usmernila psychologicka): k osvojitelskemu sudu treba AKTUALNU SPRAVU a nie aktualizaciu, ako si mnohi zamienaju.
Ale aj my sme podali ziadost bez tej spravy s tym, ze sme pocitali ze nam pride nejaka vyzva ze treba doplnit tento papier. Kym sa vytycilo pojednavanie, spravu sme vybavili a na pojednavanie sme prisli s papierom v ruke. Ale v tom strese sme na to uplne zabudli a nikto po nas nic nechcel, takze spravu mame stale doma "na ozdobu"..

natare
19. nov 2014

@mata155 no tak ale potom to súd nevyžaduje a zbytočne na úradoch zavádzajú...

karkana
20. nov 2014

@mata155 boli sme na aktualizácii aj s malou a budúci týždeň zanesieme papiere na súd konečne, vraj nám to hovorila na príprave-no ale 3roky do zadu,,,a veľa info naraz 😲 😲 ,,,,,,prečo úrad nevie čo robí súd a naopak, možno že to ani nebude treba,,,,iba čo nás preháňajú,kurátorka ju videla ,od detskej potvrdenie,,,no ale spravíme pre malú všetko,,,,,,,a to som chcela sa ísť zapísať s touto aktualizáciou, tetuška mi hovorila, že sa dá naraz urobiť a zapíšu nás do zoznamu žiadateľov, a že sa nedá psycho povedala(tak neviem)-zas objednať na aktualizáciu,,,,,,,,,,,,,brrrrrrrrrrrr 😨

suezana
20. nov 2014

@vikad neboooj, všetko bude dobre, len si ich čo najviac uži, v kľude, tichu .... 😵 😵 😵 😵

@karkana zvláštne... u nás bola pred súdom pani z DD a ona urobila nejaký papier, ako sme si zvykli naseba ... žiadnu aktualizáciu sme nerobili...

karin415
20. nov 2014

@nikadomi no tak to vyzera... dufam ze budeme mat tie radosti cim skôr ... 😉

vikad
23. nov 2014

Poprosím o radu ... AK zajtra dostaneme do rúk predbežko, tak s tým papierom kde všade musím ísť a čo všetko musím vybaviť? Tá pani z úradu mi ani nevedela povedať, čo je skôr, či materská alebo rodičovská ... tak jej sa ani na radu asi pýtať nebudem ... vopred ďakujem 🙂

tortelinka
23. nov 2014

@vikad treba to oznamiť v práci, aby si mohla nastúpiť na MD a bežať po deti domov 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre