Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cherry1981
30. máj 2011

@beba1902 No ved to ja neviem co tam budu presne vyzadovat, iba nam bolo povedane, ze urad si o nas vyziada od obce nejake formality. Vy ste boli osobne, za nas to robi urad radsej asi sme boli moc podozrivy 😀

beba1902
30. máj 2011

@cherry1981 neviem my sme boli len preto aby to bolo rychlejsie 😉 a pisali tam len ako byvame a ci su s nami ako obcanmi spokojny 🙂

dioliana1
30. máj 2011

🙂 🙂 🙂

dioliana1
30. máj 2011

@anakonda ukazuje ti?

anakonda
30. máj 2011

@dioliana1 ano ale aj foto 🙂 som chcela heee

najjulinka
30. máj 2011

@saskah7 cez naš urad sa nejde, ked obvyklý pobyt je v zahraniči.. .

lenuska74
30. máj 2011

@cherry1981 no nás si normálne starosta pozval na úrad oficiálne, ale bola som iba ja 😀 a aj to iba preto, že nevedel čo to vlastne po ňom chcú a aj preto aby sme my vedeli že čo napíše 🙂 ale inak pohoda v mestách to asi tak nerobia, kuknu či nemáš nejaké dlhy alebo niečo nemajú o tebe na úrade a napíšu že si spôsobila 🙂

jafnka
30. máj 2011

ahojte. s mm sme sa rozhodli, že si adoptujeme dieťatko 🙂 ešte to nie je úplne aktuálne lebo nebývame vo svojom, ale ako náhle to bude možné tak by sme chceli dať domov nejakej osamelej dušičke či už raz budeme mať aj biologické dieťa alebo nie. tak som sa rozhodla pridať k vám, ak ma teda vezmete medzi seba, aby som zatiaľ nazbierala nejaké info o celom tomto procese

rikuska21
30. máj 2011

ahojte
s manzelom ideme prave zajtra podpista oficialne ukoncenie adopcnej pripravy, bola to velmi dlha cesta ale pred nami su uz len cni ocakavania a tesenia sa na nase babusko, vsetkym vam drzim palce nech sa dockame vsetci nasich babetiek ktore si zasluzia lasku a domov

lenuska74
30. máj 2011

@jafnka ahoj 🙂 jasne, že sa môžeš pridať a s bývaním vo vlastnom si nerob starostí, lebo adopcia či náhradné rodičovstvo je zvyčajne dosť zdĺhavý proces čakania, ak by ste mali špeci podmienky, ako že biele malé dieťa prípadne aj pohlavie takže kľudne môžete začať aj skôr 😉 Aj keď stred slovenska a západ je v tom o trochu lepší ako náš východ kde na pest. čakáme už 3,5r. a do adopcie nám neponúkli zatiaľ nič 😒 ale tak aj tak sme viac rozhodnutý, že pre nás nieje prekážka ani to pestúnstvo 🙂 držím palce a kľudne sa pýtaj ak ťa niečo zaujíma a neboj na príprave si aj tak ujasníte či naozaj adopcia alebo pestúnstvo my sme najprv len adopciu a väčšie dieťa a nakoniec to bude maličké a do pest. 😀

cherry1981
30. máj 2011

baby dik, snad už aj nam čim skor zavolaju, že majú všetky potrebne papiere aby sme mohli zacat prípravu 🙂

jafnka
30. máj 2011

@lenuska74 tak drahý má oficiálne 2i byt vo zvolene, ale býva tam svokra a my sme teraz v ba kde bývame v zamestnaneckom 1i byte na vysokoškolskom internáte, ale chceli by sme sa neskôr vrátiť do zv
ešte sme len v štádiu, že sme padlo rozhodnutie, že by sme chceli tak ešte musím preštudovať, že čo je čo a tak, ale chceli by sme dieťatko natrvalo. pestúnstvo je asi na nejakú kratšiu dobu, či?
radšej by sme čo najmenšie dieťa, ale si myslím, že ak by nám "padlo do oka" aj nejaké staršie tak by to vôbec nevadilo 🙂

megynka
30. máj 2011

Ahojte, môžem medzi vás? S manželom sme sa rozhodli po štyroch neúspešných ivf pre adopciu. Prípravu už máme za sebou a v septembri 2010 sme boli zapísaní do zoznamu čakateľov. Za chvíľu budeme mať teda rok čakania za sebou. Hovorili nám, že budeme čakať aspoň 2 roky, lebo chceme novorodenca, nie rómske dieťa. Zatiaľ mi to čakanie bežalo rýchlo ale teraz sa to akosi spomaľuje a ja sa už neviem dočkať 🙂

amelia17
30. máj 2011

Ahojte, je tu z vás niekdo z BA? Čaká niekdo na bábenko práve tam? ozvite sa....My sme v zozname od marca 2011, vraj sa bude čakať zhruba 2 roky.... 😢

rikuska21
30. máj 2011

amelia 17, ja som z Ba aj nam povedali ze zhruba 2 roky, no nikdy nevies, moja znama ma adoptovanu malu, od 2 tyzdna a cakala na nu presne 3a pol mesiaca, no neuveriltelne a ta mala na na nu podoba ako keby jej z oka vypadla,

ja som tu na tejto teme teraz trosku citala a pisali tu , ze dostali aj 6 dnove aleno 4 tyzdnove dieta ako je to mozne???ked nam v navrate tvrdili, ze minimalne musi mat tri mesiace, to je nasjkorsi termin??? zajtra sa socialnej spytam, ze ako to vlastne je?,uz sa neviem dockat kedy tie papiere podpiseme zajtra a uz len cakat

mima263
30. máj 2011

baby je tu niekto z KE? Aké máte skúsenosti s UPSVaR? Ako dlho trvá to počiatočné vybavovanie. Poraďte prosím.

lenuska74
30. máj 2011

@rikuska21 no možné to podľa mňa je ak sa matka vzdá dieťaťa hneď po pôrode, alebo ak je to anonymný pôrod a vy ste práve na rade na adopciu tak vás môžu osloviť a vy môžete chodiť už do pôrodnice za ním

najjulinka
30. máj 2011

@mima263 2x som podala žiadosť v aprili a 2x som bola zapisana do zoznamu v októbri... 😉

lenuska74
30. máj 2011

@mima263 najjulinka je z KE tak ona by ti vedela odpovedať možno 🙂

lenuska74
30. máj 2011

ta to bolo trefne teda jaká náhoda že naraz Juli 😀

mima263
30. máj 2011

@najjulinka ďakujem, to nie je tak dlho. A aká je situácia v tom našom regióne? Ako dlho sa čaká na maličké bábo cca v rokoch?

najjulinka
30. máj 2011

@mima263 netušim.. podla požiadaviek.... ja neberiem vychytávky.. ja berem skor ležiaky...

dioliana1
30. máj 2011

@najjulinka 😀 😀 😀 😀 ta ja aké ležiaky mám, ked najmladšie som dostala 22mesačné 😀 😀 😀 😀

najjulinka
30. máj 2011

@dioliana1 Lucka v den pravoplatnosti mala 2 roky 2 mesiace a 18 či 19dni.... Niku snad zmakneme do druhých narodiek....... 😀 😀 😀 Ja ale berem solo kusy.. .surodenci su mnohokrát ležiaky už len preto, že su surodenci...

dioliana1
30. máj 2011

@najjulinka to je fakt....

lenka_21
30. máj 2011

@beba1902 @cherry1981 Baby, to o akych uradoch pisete??? Kedy to od Vas chceli ... ja o nicom neviem, pre nic sme si neboli a nikto z uradu (obec) nas nekontaktoval. Nam prisli tety z uradu na navstevu (pekne vopred ohlasenu, lebo nas by cez tyzden doma nenasli) a tot vsoj .... nic ine sme neriesili a preto som z tohto co pisete prekvapena 😨 😕 😨 😕

hucka
30. máj 2011

@amelia17
@rikuska21
aj my sme z BA a do zoznamu ziadatelov sme boli zapisani pred mesiacom... Nam hovorili ze na rad by sme sa mali dostat tak zhruba o 1 rok... A kocky, ktore su tu z BA a cakaju rok su uz teraz medzi prvymi... My mame poziadavku na dietatko do 1 roka, zdrave, biele.

meghan
30. máj 2011

@lenka_21 ked si ty vybavuju vsetky paiere - od lekara, od zamestnavatela, vyplnis vstupny dotaznik, tak UPSVaR poziada o odpis z registra trestov a mesto (obec) v ktorej zijes o vyjadrenie sa k tvojmu povedala by som plneniu si obcianskych povinnosti. V obci na teba lahko napisu aky si obcan, ked ta tam vsetci poznaju, ale vo velkom meste asi mozu iba vypisat, ci si platis dane, nie si bezdomovec a p. Mna nasa obec nekontaktovala, ked im papier z UPSVaR prisiel, proste nieco napisali a zaslali na urad... Bolo to uplne v pohode.

beba1902
30. máj 2011

@lenka_21 z obecneho uradu potvrdenie aka si obcianka🙂

5katarina7
30. máj 2011

@lenka_21 ani nám nič nehovorili o tom potvrdení od obce,ani neviem o tom,či si vypýtali,ale tak asi hej,keď je to potrebné,len my sme o tom nevedeli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre