Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
1. aug 2014

😵 😵 😵

opicka2
1. aug 2014

@lea101 jéj, veĺmi sa teším s vami 🙂 Nech vás všetkých Pán Boh požehnáva a ochraňuje 🙂

mana85
1. aug 2014

@5katarina7 krásna 😵

tortelinka
1. aug 2014

@lea101 jeeeej, tak to je fantastické!!!!

larinka133
1. aug 2014

@schiantii dakujem velmi pekne za odpoved, tak to su dobre spravy ... ved ja som aj kdesi na nete citala o tychto 500 eurach - prispevku pri zvereni do NRS, ale nikde na fore som to tu nevidela spomenute, tak som tomu neverila 🙂

123sabrina
1. aug 2014

vzdy som sa vas pytala dokedy ma bio narok moc sme tomu nerozumeli kazdy pisal do 6tyzdnoov.. a nebolo to tak to ma cas na odtajenie identiti,,, az pred par dnami som sa dozvedela ye bio nema narok.. ked uz je po sude predoosvojenie a je vyznacena pravoplatnost ... teraz uz nema narok ? je to tak ? uz vobec ziadny narok ? my sme nali su zrusenie rodicovskych prav urcenie mna a preosvojitelska....

lenkove
1. aug 2014

@lea101 blahoželám 😵 😵 😵 jéééj 😵 😵 😵

mata71
2. aug 2014

@lea101 tešííííímmm a želám krááásne rodičovstvo 😵 😵

lea101
2. aug 2014

@mata71 este nezarieknime🙂 daj boh aby bolo vsetko ok. Pa x

123sabrina
2. aug 2014

toto je nas malinky krasavec .... 😉

lea101
2. aug 2014

@123sabrina ozaj krasne babatko . Kolko ma ? Fesacik 🙂 💗💗💗

karkana
2. aug 2014

@123sabrina ten je nádherný, baculko 🙂 🙂

majka21
2. aug 2014

@123sabrina krasny fesacik

123sabrina
3. aug 2014

ma 5mes dakujeme

123sabrina
3. aug 2014

este jedna chcem len napisat ze vsetky vybavovacky a vsetko okolo urcite stalo zato.

raza
3. aug 2014

@123sabrina nádherný je 😵

123sabrina
3. aug 2014

@raza dakujemm

marti35
3. aug 2014

@5katarina7 krásne bacuľaté usmiate kučeravé dievčatko 🙂 ako z časopisu 🙂 tak šťastne jej vždy žiaria očká bodaj by na svete boli takto šťastné všetky deti 🙂 🙂 🙂

5katarina7
3. aug 2014

@marti35 ďakujeme pekne 😵 😵 😵

vemido
4. aug 2014

@schiantii my sme prispevok dostali, ked mal maly 3 mesiace... Hned ako sme isli z nemocnice s nim, sme obehli vsetky urady a vsetko sme vybavili. Teda aj prispevok, len ten nam poslali na ucet, az po dvoch mesiacoch...

lea101
6. aug 2014

Ahojte dievcata- potrebujem surnu radu aj IP. Mozno profi maminky budu vedet alebo sestricky. Kolko stoji denna profesionalna pomoc - platena k babatku detskej sestricky? Domov ze by k nsm chodila?
Nieze by som bola nejaka neschopna ale mam zlamanu nohu ..... A v prvych tyzdnoch kym som o barliach budem potrebovat pomoc. K babatku . 🙂 viac bepoviem az v pondelok. Ale prosiiiiiiiim ak viete aspon kde to zistit alebo pribliznu sumu , napiste. Dakujem . Pa. 💗💗💗

matax
6. aug 2014

@lea101 ahoj, netusim..ale skus zavolat do dakej agentury domacej osetrovatelskej starostlivosti- ados vo vasom okoli... mne ujo google nasiel napr.toto http://www.e-vuc.sk/ados-social-services-uz-zno... alebo u pediatra sa spytaj.. Mozno by ti stacila aj opatrovatelka- nezdravotnik.. Drzim palce 🙂

lea101
6. aug 2014

@matax dakujem skusim. Zajtra sa asi priamo tam opytam na novorodeneckom ...🐥

santeema
6. aug 2014

@lea101 ja som s detmi nemala ziadne skusenosti, narodil sa mi maly a okrem priatela mi nikto nepomahal a dalo sa to zvladnut, tym chcem povedat, ze aj nejaka mamina by ti pomohla urcite rada a bude to lacnejsie, lebo tie profesionalne sluzby su dost drahe, vyuzivala ich mamina môjho priatela a to v martine, kde tak draho nie je vo vsetobecnosti a dost ju to vyslo na hodinu.

dioliana1
6. aug 2014

@lea101 na bazosi aj inde su ponuky opatrovania od studentiek pedagogiky alebo zdravotníctva 😉

lea101
7. aug 2014

@dioliana1
@santeema dakujemdievcata. Pozrem to. Ale aj sa opytam dnes na novorodeneckom.
Mne suma taky problem nerobi ako fakt ze som so sadrou na nohe akomplet o barliach.
My radsej s manzelom aby to bola zdr. Sestra s prscou s novorideneckeho. Myslim ze na tom novorodeneckom nam poradia. Ak nie, tak pojdem po svojej linii ako ste navrhli. Dakujeme🙂 xxx

lewica
9. aug 2014

Ahojte, máte tu niekto skúsenosť s predbežným opatrením, prosím? V domove a aj na infolinke o adopcii mi tvrdia, že na materskú môžem oficiálne ísť už v deň rozhodnutia súdu, keď je "vykonateľnosť" a nemusím čakať ďalších cca 15 dní, kým to rozhodnutie nadobudne "právoplatnosť"....
Neviete, či je to naozaj tak? Uznajú mi na sociálke a v zamestnaní "vykonateľnosť"?

mana85
9. aug 2014

@lewica ja som šla na materskú hneď nečakalo sa na vykonateľnosť prebrali sme to spolu kurátorkou na súde a vzdali sme sa odvolania ...a aj toho dňa šiel Kubko domov ...

lewica
9. aug 2014

@mana85 ... takže Ti to normálne uznali na sociálke aj v zamestnaní......?
No snáď to pôjde tak aj u nás.... to by som bola rada 😉

belaanabela
10. aug 2014

@lewica tak ako píše mana85 ide sa hned § nečaka sa na vykonatelnosť, ale si pamätám že ked som mala už vyznačenu vykonatelnosť tak som to pre istotu aj tak zaniesla na social. poisťovňu kôli MD.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre