Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zuzicek88
25. júl 2016

@liluska155 urcite ste sa rozhodli spravne,niekto ktodeticky mat nemoze a velmi ponich tuzi,mu urcite daju vsetko na svete a budu ho vychovavat z laskou,dieta je dar

tatiana6
25. júl 2016

@liluska155 urcite pomozete, dakujem za vsetkych, ze ste sa mu rozhodli darovat zivot. Vela stastia prajem

liluska155
25. júl 2016

Dakujem vam za uznanie..viem ze je vela rodin ktorym nieje to stastie dopriate a prave preto sme sa takto rozhodli.rozhodne chcem aby bolo dietatko v rodine.nie v Detskom domove.toto urcite nechceme.

livinkita
25. júl 2016

ako dlho sa asi caka v BB kraji? a ako je to financne,co sa tyka adopcie? tiez uz uvazujeme o tejto moznosti

maninka1974
25. júl 2016

@livinkita čo myslíš finančne aspon jeden by ste mali pracovat aby ste dieta uživili čo sa čakania týka to je rozne do dvoch rokov možno skor

livinkita
25. júl 2016

Ci sa niečo platí,nejake dokumenty,potvrdenia,priprava a tak...ja vôbec neviem ,čo to všetko obnáša...ideme v septembri na vklad do centra,umele oplodnenie a ak sa to nepodarí,sme rozhodnutý pre adopciu...

lily311
25. júl 2016

@livinkita My práve robíme prípravu NRS a zatiaľ sme nič neplatili, potrebujete potvrdenie o príjme z práce, potvrdenie o zdravotnom stave - my sme neplatili u obvodnej, ale možno sa platí, neviem, prípravu robíme na UPSVAR a tam sa neplatí nič, viem, že návrat alebo úsmev robí prípravu a tam sa dosť platí cca 170e na osobu, ale na UPSVAR je príprava zadarmo, takže finačne sa neboj, je to v poho, horšie sú tie nevydarené IVFka 😝

livinkita
25. júl 2016

Tak o tom viem svoje,poznam,par tisíc sme tam už nechali...ale už nemám na to nervy...aj vám povedali,kolko sa asi čaká na babatko?

livinkita
25. júl 2016

@lily311 aj boli u vás doma na nejakých kontrolách?ako to u vás vyzerá a tak...z úradu

marcelarefat
25. júl 2016

@liluska155 Myslim, ze urcite bude milovane najviac na svete. Ty sama najlepsie vies, co ta k tomu dohnalo vzdat sa svojho dietatka. Ver mi, ze urcite jednu zenu urobis velmi stastnu, a ta da vsetku lasku sveta tvojmu/ jej dietatku.

liluska155
25. júl 2016

@marcelarefat ja som rada ze spravim jednu zenu tou najstastnejsou..prave preto som sa rozhodla vynosit dietatko..je to tazke aj premna to mi ver.ale bude ma hriat pri srdiecku fakt ze som tomu dietatu dala sancu na zivot a verim ze mu bude dobre.

marcelarefat
25. júl 2016

@liluska155 Verim ti, ze je to urcite velmi tazke rozhodnutie pre vas. Ale mozem ti potvrdit sama za seba, ze to dietatko na ktore cakam, lubim niekolko rokov skor ako ho po prvy krat uvidim a budem ho moct drzat vo svojom naruci. Adopcia je velmi zdlhavy proces, cakam a verim kazdy den, ze prave dnes bude urcite ten den kedy ma oslovia, ze maju pre mna dietatko. Toto trva aj niekolko rokov ale viem, ze raz sa dockam a to je ta sila ktora ma pohana vpred. Urcite ta zena, ktoru urobis stastnou ti bude denne dakovat za ten najkrajsi dar.

maninka1974
25. júl 2016

@marcelarefat pekne si to napísala ešte t eraz si pametám ako mi začalo bit srdce a trisol sa mi hlas a ked mi volala pani z uradu .....

vanillaskyy
25. júl 2016

@liluska155 skúste mi napisat do spravy...ja cakam na dieťatko tiez, ale sme len v príprave a chceme väčšie. Avšak som právnička, mozno poradím resp zistim ci by sa to dalo

marcelarefat
25. júl 2016

@maninka1974 No ja neviem ci to vobec budem vediet predychat ked mi raz zavolaju 🙂

liluska155
25. júl 2016

@marcelarefat naozaj si to krasne napisala..velmi si ma tym potesila.budem mat dobry pocit celi zivot ze dieta bude milovane.osobne si myslim ze zena ktora ma adoptovane dieta tak je to prenu naozaj obrovske stastie a dietatko bude lubit oto viac.

vanillaskyy
25. júl 2016

@marcelarefat ja uz mesiac cakam na psychológa a termin :(

maninka1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marcelarefat
25. júl 2016

@vanillaskyy neboj, vsetko pojde tak ako ma byt. Ani sa nenazdas a budes mat vsetko hotove. A potom pride ten den, ked uz budes musiet len cakat, dufat a modlit sa. Ja to robim uz 2 roky a ani neviem ako to ubehlo. Mavam aj chvile kedy mi je tazko na srdiecku, ale potom si poviem, ze vsetko je bozia vola a pride to vtedy ked bude mat prist. A ja viem, ze to pride 🙂 🙂 🙂 Nesmierne sa na ten den tesim ale aj zaroven sa obavam, ci to fakt predycham 🙂

liluska155
25. júl 2016

@vanillaskyy pisala som vam spravu

vanillaskyy
25. júl 2016

@maninka1974 ja cakam na staršie dieta 🙂 Chcela som pomôct právne 🙂

maninka1974
25. júl 2016

@vanillaskyy prepáč ved som to potom pochopila neda sa mi to upravit prispevok ale adoptivny rod sa nesmu zaujimat o bio rod kontatovat ani nič zistovat aby baby vedeli .....

katka48
25. júl 2016

@maninka1974 tak by to malo byt , realita je bohuzial uplne ina

lilienkalilina
26. júl 2016

baby z tt kraja nevieme nic nové?3.8.2016 bude rok čo čakame na babo

jajuskajana
26. júl 2016

@labudka ahoj, naše požiadavky boli neromske dieťatko do dvoch rokov. Ukázali nám 2 spisi.

nikacs
26. júl 2016

@lilienkalilina ahoj teraz som tam volala. Nemam dobre spravy. Pred nami je 20 neoslovenych parov. V 3/16 ich bolo 28 a zaciatkom juna 22. Ale ze od aprila nemali ani jedno biele novorodeniatko,ani hniezdo,ani utajeny porod. Ten posun 8 miest mohol byt preto ze niektori uplne odstupili od adopcie alebo niekto si zobral uz vacsie aleho poloromske alebo romske dieta. Pred nami vsetci maju "kriteria" ako my. A nevedela povedat ze kolki maju pozastavene,len to ze su medzi nimi s pozastavenim do augusta,do oktobra a do decembra. Mozno sa vratia do zoznamu ale mozno ze nie. V priemere maju rocne 12 deti. Takze sa to teraz tak zastavilo. Tak si este pockame.

silvinkabb
26. júl 2016

dievcata a mna fakt zaujima vas postoj, samozrejme nemusite odpovedat, iba tie co chcete. preco nechcete poloromske-romske-inej pleti dietatko?

bosorkabb
26. júl 2016

@silvinkabb My máme v požiadavkách polorómske. Ale rómske asi nie, vnútorný strach mám z toho. Neviem to presne opísať, je to len pocit.

anettta
26. júl 2016

Ahojte dievcata. po prvykrat vstupujem do tejto diskusie. citam ju sice pomerne dlho. ale Vas mamiciek co nemaju svoje vlastne deti je tu pomerne malo. chcela by som sa spytat, mame s manzelom dve vlastne deti , a chceli sme velku rodinu, avsak nedavno nam povedali ze zo zdr. dovodov mat uz dalsie deti nebudeme. vsetci styria by sme vsak velku rodinu chceli. a preto som zacala uvazovat s manzelom o adopcii. tie co s tym mate skusenosti, co si myslite, mame narok na adopciu? a ako to vyzra realne? sme z TT kraja. konkretne z Galantskeho okresu. dakujem Vam vsetkym za odpovede.

silvinkabb
26. júl 2016

@anettta ja len k tomu TT kraju, kukni vyssie, je to tam dost nadlho ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre