Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
3. sep 2016

@beka22 na súde sa určuje priezvisko

beka22
3. sep 2016

@kikuska_wedge my sme mali 1interakciu a do týždňa sme mali malého na hosťovskom(4mesiace) až do predosvojitelského súdu. Tak od toho dňa čo nám zavolali že majú pre nás dieťatko do 10 dní sme mali malého doma a to už na vždy. Je to dojonalé. Keď sme sa pýtali v dd či musia byť 3inerakcie tak povedali že sa ráta aj hosťovský a ich návštevy u nás. Všetko to záleží na ľuďoch a dohode

beka22
3. sep 2016

@tortelinka ďakujem

hora_lka
3. sep 2016

@kikuska_wedge my sme mali 2 interakcie, prvy krat v domove a druhy krat s pracovnickami z domova v profi rodine, potom uz hostovsky, zalezi na domove, kazdy to ma inak .. navrh na predosvojitelsku starostlivost si podavas Ty, my sme podavali zaroven aj navrh na predbezne opatrenie na zverenie dietata, co bolo rychlejsie a potom uz sme cakali na vytycenie pojednavania .. so schvalenym predbeznym opatrenim som si uz vybavovala vsetky veci na socialke a vsetko okolo .. "kostru" navrhu nam dala pani z uradu prace, kam maly patril podla bydliska matky, ak chces mozem pozriet co vsetko sme k tomu davali ..

mila165
4. sep 2016

Ahojte dievčatá, som tu nová, a neviem na koho sa obrátiť, potrebujem pomoc. Možno sa tu nájde niekto, kto mi vie poradiť ešte predtým ako pôjdem na sociálny úrad. Sme s manželom zaradení do zoznamu čakateľov na adopciu už rok a pol, ale náš vzťah sa veľmi skomplikoval, možno hrozí aj rozvod. Ale ja nemôžem mať dieťa, mám vrodenú chybu maternice. Jediná možnosť je adopcia. Ak toto manželstvo stroskotá, už ani kvôli veku by som nechcela a asi ani nezvládla začať tak skoro nový vzťah. Moja otazka je, či keď dôjde k rozvodu, ja ako samostatná osoba mám šancu zostať na tom istom mieste na zozname ako sme teraz (celkom dobre), alebo ma automaticky znova zadaria a budem na konci. Prosím pomôžte mi, veľmi som zúfalá, ďakujem

lilienkalilina
4. sep 2016

ahojte baby,otázka trošku mimo,ale neviem sa rozhodnúť.mám začať brať clostilbegit od 5 dc,menzes som dostala 31 .8 cca o 1hodine mám si dať tabletku od dnes,alebo až zajtra ?

lily311
4. sep 2016

@lilienkalilina ak to bolo o 1 hodine poobede tak potom clostil treba dnes

lily311
4. sep 2016

@lilienkalilina ideš do ďalšieho ivf?

lilienkalilina
4. sep 2016

@lily311 ahoj,do ivf nie.skúšame iba aby došla ovulka na čas.mam brať clostil od 5dc do 9dc a skúšať budeme 11,13,15

lily311
4. sep 2016

@lilienkalilina aha, takže plánovaný styk, a pregnyl ti nepichnú? tak prajem veľa šťastia 🙂

lilienkalilina
4. sep 2016

@lily311 dakujem.skúšame čo sa dá. 🙂

lily311
4. sep 2016

@lilienkalilina treba, treba, veľa šťastia, človek nikdy nevie, kedy motyka vystrelí 🙂

liluska155
4. sep 2016

@lilienkalilina
@opicka2
@vanillaskyy
@marcelarefat
@beka22 Dakujem dievcata.zvladam to celkom dobre.tesim sa s toho ze dietatko sa bude mat dobre a myslim na neho kazdy den..aj ked som ho nevidela nepocula nic ale v brusku ma pekne kopalo a lubim ho aj ked nieje somnou.verim ze sa bude mat najlepsie ☺️

lilienkalilina
4. sep 2016

@liluska155 ja by som hned brala tvoje dietatko.držím ti palce,a klobúk dole pred tebou,že si dala šancu dieťatku na život.

vanillaskyy
4. sep 2016

@liluska155 mas moj veľký obdiv. Prajem ti len to dobre v zivote a vela si síl. Si skvela zena ❤️

papricka33
4. sep 2016

@mila165 ja do týchto vecí nevidím, ale viem, že pri osamelých rodičoch je adopcia veľmi komplikovaná a vôbec či je možná ☹ Asi by som sa s mužom nejako rozumne dohodla, a "podržala" to manželstvo aspoň do adopcie. Čiste pragmaticky 😒 ...ak si teda trufaš byť s dieťatkom sama ☹

karkana
4. sep 2016

@beka22 kedže sme to mali dalej, tak sme volali na matriku,či už majú aj oni rozhodnutie,aby sme nešli zbytočne,,,im to asi o 3týždne neskôr prišlo ako nám,,,,takže sme im povedali aj meno na aké sa bude meniť,,,,,,,a že nám to pripravia a zavolajú,,,,,,,,neplatili sme nič,,,,ale za ochotu sme im niečo zobrali 😉

beka22
4. sep 2016

@karkana veľmi pekne ďakujem. Keď bude malý s našim menom aj ja sa pochválim fotkou🙂🙂🙂

maartinkaa
4. sep 2016

Ahojte, nasa dori dostala nase meno a priezvisko hned, kedze bola z utajeneho porodu,,,,mali sme stastie na sudkynu,,,,,nas uz caka o par dni posledny sud, a v rodnom liste jej pribudnu akurat len rodicia😊

marcelarefat
4. sep 2016

@papricka33 Adopcia je mozna aj ked zena je ako jednotlivec. Som jedna z mnoho dalsich ktore sme v poradovniku. Zakon to nezakazuje. A bola by to diskriminacia v dnesnej dobe, ked je velmi vela slobodnych mamiciek a rozvedenych. Dokonca poznam zeny co maju dieta adoptovane, a neboli nikdy vydate.
Ja som sice bola, ale moj ex adopciu odmietal. Dohodnut sa s muzom neda, robia sa rozne testy a psycholog na take veci urcite pride ci nieco hras. A dalsia vec, prijatim dietata do rodiny sa tento kolobeh nekonci. Treba este si niaky ten mesiac - rocik pockat, preskakat sudy, pokial oficialne bude mat dietatko zapisane adopt. rodicov vo svojom rodnom liste ako rodicov. Takze co sa dohodnes s muzom? Ze budete hrat vzorne manzelstvo? A co dieta? To to vsetko vnima, vnima mamu, ocka a zrazu nastane krach? Neviem, podla mna si to vsetko treba ujasnit, ci to spolu zvladnu alebo sa na urade poinformovat na moznosti ako postupovat dalej. Dieta ktore bude raz prijate, potrebuje istotu.
Ale toto vsetko je len moj nazor

hadimrska61
4. sep 2016

@papricka33 tento spôsob určite nie,nakoľko adoptovaným by otec prijal dieťa za vlastné a pri rozchode by mu vznikla povinnosť platiť

liluska155
4. sep 2016

@lilienkalilina Dakujem vam.vazim si to velmi☺️ A dost ma to tesi ze ma povzbudzujete..dodava mi to silu..
@vanillaskyy

evadek
5. sep 2016

@mila165 urcite mozes byt aj sama cakatelka na adopciu..zisti si to,...zavolaj si na upsvar a spytaj sa ako dalej..,
V podstate tvoj manzel by asi adopciu zrusil...a ty by si si musela len asi zmenit podmienky....podla mna...

mila165
5. sep 2016

Ďakujem dievčatá

evadek
5. sep 2016

dievcata..v dotazniku sa piše dieťa ake si chceme adoptovať ....ale ako mam definovať,ze biele?...
ako to mam napisat, upresnit?..ze neromske?..🙂dilema..

maninka1974
5. sep 2016

ja si to už presne nepametám ,ako bol ten dotazník ale ja som normálene napísala že nechceme dieta romskeho povodu alebo etnika ako je to správene neviem ...

marcelarefat
5. sep 2016

@evadek neetnickeho povodu

nikadomi
5. sep 2016

@evadek bez etnickej príslušnosti 😉 napr. Ale pokojne to možeš zjednodušiť napr. Biele, zdravé, do 1. roka bez ohľadu na pohlavie ☺️ Samozrejme píšem len ako príklad, doplníš si tam svoje požiadavky.. ✊✊

vanillaskyy
5. sep 2016

Ja som pisala maximálne poloromske, štandardne sa piše biele.
A to mi potom tety na úrade vysvetlili ze hlavne ked je to bábätko tak oni nemajú ako vediet ci je rómske celkom alebo napoly kedze otec je vačšinou neznámy 😂

registracia123
5. sep 2016

Ahojte dievcata,
ziadala niektora z vas o adopciu sama? Mate niektora z vas realne skusenosti? Ako je to, ked par nie je zobraty? Su tam ine podmienky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre