Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mysiak001
24. sep 2013

Tak dnes sme boli uspesne odsudeny na dozivotie rozsudok dojde do cca dvoch tyzdnov :D. Takze sme uz oficialne 3x ML

mana85
24. sep 2013

@mysiak001 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 gratulujeme k odsúdeniu 😵 nám zase 9.10 vyprší tá polročná záručná lehota 😀

duratlicka
24. sep 2013

@jomini Najprv cez mail,potom telefonicky.Ale ja chodim do Ziliny.

mysiak001
24. sep 2013

@mana85 Dakujeme. Trimem palce aby aj pozarucna doba bola OK

fontana
24. sep 2013

@hora_lka ahoj,mi sme tiež mali prípravu na up a boli sme velmi spokojní.Aj moj mm pracuje na 4 smeny,tak tiež sme to mali tak všeliako,ale dalo sa v pohode,celé to trvalo 3 mesiace.Sme z KE kraja a čakali sme presne 1 rok.O chvílu k nám pribudne krásny 11 mesačný chlapček. 😀 Tak prajem vela trpezlivosti a neboj ani sa nenazdáš a bude to tu.

lillik3
24. sep 2013

@mysiak001 .....Juuuu ...inak dnes som nar vas myslela,ze o chvíľu bude rok čo ste traja 🙂 a ze to zbehlo ako voda .....strašne Vám prajem a pekne doživotné odsúdenie 😉

mysiak001
25. sep 2013

@lillik3 dakujeme.

hora_lka
25. sep 2013

@fontana ja mam trosku obavy aby si to niekto na urade nevysvetlil ako nezaujem, ze sa to bude natahovat, ale pani psychologicka bola velmi mila do telefonu, dokonca povedala, ze sa mozeme dohodnut tak, ze ked bude mat mm volnu co len chvilku, moze prist aj sam .. co teda pochybujem, ze pojde, ale vyzera, ze sa snad dohodneme .. mozno uz aj zacneme buduci tyzden, chcela by som cim skor .. to je super, ze uz mate dietatko, uz sa s nim stretavate? ake to je?

rachel36a
25. sep 2013

ahojte, tak konečne nás zaradili do poradovníka, sme zo žilinského kraja a poradové číslo 119, dúfam, že ten čas čo budeme čakať sa poženie rýchlo nech už máme maličké u nás....

rachel36a
25. sep 2013

@hora_lka ahoj, môj muž pracuje na týždňovky, takže bol tiež problém s prípravou, ale na ˇUPSVaR nám vyšli v ústrety, a prispôsobili sa .. niektoré sedenia som absolvovala sama, inokoedy sme tam pobudli dlhšie ked manžel mohol... boli veľmi milé a ústretové... od podania žiadosti a absolvovania prípravy ubehlo 8 mesiacov a teraz len čakať... my sme zo žilinského kraja, čaká sa u nás 3 až 4 roky...

rachel36a
25. sep 2013

@ralanka ahoj, tak sme zaradení, a sme 119 v poradí.... hrozné, ale vydržíme...

tortelinka
25. sep 2013

@rachel36a my cakame na spravu zo ZA kraja, a snad budeme coskoro zaradeni..a snad nebudeme cakat velmi dlho 🙂

rachel36a
25. sep 2013

@tortelinka a už ste absolvovali prípravu? nechcem ťa sklamať ale je tu kočka tiež zo žilinského čo čakajú už 4 rok a sú na 31 mieste... ale to čakanie stojí za to...

tortelinka
25. sep 2013

@rachel36a my robíme len aktualizáciu, lebo čakáme na 2. bábo a čakanie ma nestraší, u nás to toľko nebude 😉

rachel36a
25. sep 2013

@tortelinka aha, tak ti želam aby to bolo čo najskôr...a prečo to u vás pôjde rýchlejšie? ak sa môžem opýtať..

tortelinka
25. sep 2013

@rachel36a dakujem..no povedzme, že máme voľnejšie požiadavky..

rachel36a
25. sep 2013

@tortelinka chápem, aj my sme poľavili v požiadavkách aby sme nečakali až do dôchodkku 😉

tortelinka
25. sep 2013

@rachel36a tak snád bude čoskoro....aj náš prvý prišiel veľmi rýchlo

rachel36a
25. sep 2013
hora_lka
25. sep 2013

@rachel36a fuuuha 3-4 roky cakat? to je dost dlho, to budete musiet si aj aktualizaciu pripravy? ale snad sa nieco stane a poskocite dopredu 🙂 ja som sa pytala aj na adopciu z ineho okresu, povedala, ze ak sa neumiestni dieta v tom konkretnom okrese, tak ho posunu inam .. ake ste mali poziadavky, ak to teda mozes povedat, chcete tak ulne malinkate babo? este sa chcem spytat na tu pripravu, pisali ste aj nejake testy alebo nieco take? ako to prebiehalo? len formou rozhovoru? dakujem

rachel36a
25. sep 2013

@hora_lka máme v požiadavkách dieťatko od 0 do 12 mesiacov, zdravé, iné etnikum vylučujeme... no a na také sa u nás veľmi dlho čaká, a to sme najskôr chceli len do 3 mesiacov... celá príprava nebola nič zložité, rozhovory s pracovníčkami, so psychologom, s psychologičkou z detského domova, spoločné sedenie s inými párami... a absolvovali sme osobnostné psychotesty, a boli u nás na návšteve z mesta, psycholog a aj paní čo má na starosti žiadosti...adopcia z iného okresu je možná len vtedy, ak v danom okrese nie je o dieťatko záujem... dá sa nahliadnuť aj do zoznamu v Návrate a tak, ale oni majú väčšinou deti ktoré neboli umiestnené, lebo o ne nebol záujem, vzhľadom na ich zdravotný stav, etniku a podobne..

123sabrina
25. sep 2013

je tu niekto s trnavy???????

karkana
26. sep 2013

my už máme aktualizáciu spravenú, a povedala nám zas, že to ,čo sa nám stalo, sa tak tri krát do roka stane, no asi nás chcela len potešiť,,,a momentálne že je nejaký útlm,no bodaj by nie, ked boli 4detičky v lete,tak snáď v oktobri sa stane zázrak, 😖

maznacik007
26. sep 2013

@karkana neboj zazrak pride vtedy kedy ma ... a pride coskoro citim to v kostiach ... a hadam to nebude len reumou 😀 😵

hora_lka
27. sep 2013

@karkana zazraky sa deju 🙂

ralanka
27. sep 2013

@rachel36a nechcem ťa demotivovať ale keď píšeš že vy budete mať skôr bábo máte presne také požiadavky ako my do jedného roka zdravé biele na pohlaví nezáleži a čakáme tretí rok tak si moc nefandi že budete čakať menej aj ked ti to velmi prajem len aby si nebola potom sklamaná a z iného kraja? to by muselo byť staršie dieťa pretože sme neraz skušali také do roka a vždy nás v ZA kraji odbyla že ten daný kraj si to vyrieši že maju tiež čakateľov a ked som jej argumentovala že uplynul čas a dieťa može byť ponukané v celej SR aj tak tvrdila že sa to nedá volala do určitého DD a aj riaditeľka samozrejme dala pani od nás za pravdu že oni si to riešia v rámci kraja ako s prepáčením keby to nebolo zdravé biele dieťa kolo roka ale staršie, neaké zdrav. problémy, polorom, rom a iné tak ho máš doma velmi rýchlo môj názor

magimary
27. sep 2013

zase bolo v správach pokračovanie tej kauzy o Miškovi (adorodičia vs. biorodičia)

karkana
27. sep 2013

@magimary ja nechápem, chlapček nebol nikdy právne volný?a ak je tak, tak sa čudujem nahradným rodičom, že to tak naťahujú, keď tak či tak prehraju, vedeli to, a myslia na seba nie na malého, ,,,,,,,,,to bude rana teda, ked im ho vezmú 😢 😢 my dva mesiace, a mám čo robiť, nezložiť sa, a oni po rokoch,bože, a tie súúúdy,tiež by mali konať rýchlejšie, nie len rečami

vesticka
27. sep 2013

@mysiak001 srdecne gratulujem 🙂

vesticka
27. sep 2013

@fontana jej velmi sa tesim s vami. Veruze niektorym sa podari chlapec v kosickom kraji do roka a to je super. 🙂 Tak nech uz je s vami domka a najviac lubeny 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre