Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vivera
29. dec 2013

@ralanka tak to je super, že jedného drobca uz doma mate. Skusali ste predtým aj IVF? Ja stale nejak dufam, že otehotniem.

jomini
1. jan 2014

Ahojte, prosim ktoru organizaciu by ste odporucili na pripravu, pripadne aj kontakt, sme z bratislavskeho kraja, pisala som do navrtatu a neodpovedali nam :(

fiona123
1. jan 2014

Tak čo máme nové v novom roku? Ako sa darí čerstvým mamičkám a kto v najbližšom období očakáva telefonát?

mana85
1. jan 2014

Nech Vám všetkým Nový rok prinesie zdravie , šťastie , lásku , rodinnú pohodu a radosť v podobe vytúženého dieťatka ... 😉

hora_lka
2. jan 2014

@jomini ahoj, my sme mali pripravu na urade a bola som spokojna, bolo to hlavne kvoli tomu, ze manzel je casto mimo, jazdi, a tu sme si mohli dohodnut hodiny ako sme potrebovali ..
telefonne cislo na navrat je na stranke http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=bd1bb87e12bcf... a na usmev ako dar http://www.usmev.sk/sk/nahradne-rodiny mas tam telefonne cisla, urcite teraz v januari otvaraju novy kurz, ja som tam volala v septembri a prave zacali a hovorila pani, ze novy bude teraz v januari, tak skus volat .. inak sa za to plati, sumu presne neviem, na urade je to zadarmo, v nasom obdobi sme tam boli sami, takze sme mali individualnu pripravu, co bolo tiez dobre .. drzim palce

karkana
2. jan 2014

@fiona123 my sa máme super, užívame si bábiku našu zlatú,nepotrebujeme ani telku 🙂 priberáme,máme radosti

jomini
2. jan 2014

@hora_lka dakujem za info, tiez by som to radsej absolvovala cez urad, prosim oolko to trvalo a ako to prebieha, lebo moja polovicka sa prilis nedohovori :D no u nas na urade v sc nas skor odporucili na organizaciu. Vy ste uzzapisany?

hora_lka
2. jan 2014

@jomini nerozumiem tomu, ze Vas odporucili skor na neziskovku ☹ zvlastne, je predsa na Vas kde sa rozhodnete absolvovat pripravu, samozrejme sa dohodnut treba, ale odmietnut by Vas nemali, je to taka ista moznost ako neziskovka .. ja som zavolala do usmevu, prave bol zacaty novy kurz, takze bolo rozhodnute, chodili sme tam asi 2,5 mesiaca, je to presne urcene, tusim 28 hodin treba obsolvovat. ja som to dost nahanala, chcela som byt do Vianoc zapisana. dokonca tam bol manzel aj sam, ked som ja nemohla, psychologicka v pohode, kopec roznych testov, ale z dalo sa to zvladnut, manzel sa z nich viac potil 🙂 sprava do Ba prisla 12.12. a do 15tich dni sme mali byt zapisani, ci sa tak udialo, neviem, dufam, ze ano, ale papier o tom este nemam .. volala som pred Vianocami s pani na urade, mali by sme byt okolo 160teho miesta a momentalne vybavovuju ziadosti z maja 2012 .. patris tiez do BA? stale si hovorim, ze este toto cakanie nie je to prave cakanie, ze musim byt trpezlivejsia .. no aj tak kazdy den spehujem postarku 🙂

hora_lka
2. jan 2014

@karkana ziva telka je najlepsie 🙂 velmi Vam to prajem .. v byte nad nami maju chlapceka a pred Vianocami zacal chodit .. ked som sa naposledy pytala jeho otca, ci chodi, povedal, ze este nie, tak sme stale nevedeli co to je za buchot .. a teraz uz vieme 🙂 a uz sa nevieme dockat, kedy aj nam susedia budu hovorit, kto to u mas beha 🙂 🙂

jomini
2. jan 2014

@hora_lka na urade boli mili 🙂 velmi nas to nastartovalo, mala som z tej navstevy skvely pocit. Povedali nam ze priprava cez organizaciu je rychlejsia. My tiez patrime do Ba. Tak to ide dost rychlo, do roka a pol mate doma drobca 🙂 vyskusam zavolat do navratu a prihlasit sa.

fiona123
2. jan 2014

@karkana to sa dobre číta 🙂 Najmä ten vianočný čas ste mali prvýkrát v trojici, čo muselo obzvlášť potešiť dušu. Tak držím palce, aby ste už zažívali len pekné chvíľky.

hora_lka
3. jan 2014

@jomini neviem ci je to cez organizauciu rychlejsie, mozno ked zrovna natrafis, ze sa zacina kurz, ale ked bude uz zacaty, alebo neotvaraju momentalne, tak potom cakas dlhsie .. dovolala si sa tam?
a v organizacii mas presne urcene dni, kedy tam musis chodit, nam prave vyhovovalo, ze sme si vzdy na hodine dohodli dalsi termin, ako sme mali cas .. ved vyskusaj a uvidis

fiona123
3. jan 2014

@jomini nám trvala príprava cca rok na úrade, ale prežili sme 😉

hora_lka
3. jan 2014

@fiona123 a to boli prekazky na strane uradu? alebo tak vzajomne? ja som to dost nahanala, chcela som to cim skor ukoncit, 15teho augusta sme si boli na urade zobrat dotazniky a 5teho decembra sme ukoncili pripravu, teraz cakam na papier rozhodnutie o zapisani .. a uz budeme len cakat ... kolko uz cakas od zapisania?

karkana
3. jan 2014

@fiona123 my napr.koncom mája sme boli po papiere na úrade,a zač.oktobra sme boli zapísaní, boli by sme aj skôr, ale psychologička mala 2týž.dovču,

dorota23
3. jan 2014

@jomini ahoj, my sme boli na priprave v Usmeve. Boli sme velmi spokojni po cely cas, aj po ukonceni pripravy. Super je to, ze sa na nich mozes kedykolvek po ukonceni pripravy obratit, opytat sa na radu, ich skusenosti. Tiez robia pravidelne stretnutia nahradnych rodin, v lete akcie. Ja by som radsej sla cez neziskovku, pretoze ti poskytne podporu aj po kurze a myslim , ze bude dost pravdepodobne, ze ta podpora v roznej forme (psychologickej, pravnej, skusenosti) je potrebna i neskor po kurze. Rodiny z BA, kt. poznam, boli tiez na priprave cez Navrat a tiez si pochvalovali, takze mozno skor je otazka, kde otvaraju kurz skor 🙂 drzim palce!

lillik3
3. jan 2014

@fiona123 aj tebe a aj všetkým kočkám prajem krááásny a šťastnýýý nový rok 😀
...nooo my sme number 1 od 10/2013 tak čakáme, že každú chvíľu nám donesie bocian náš balíček 😀
@karkana som šťastná s tebou a myslím, že krajšieho Ježiška ste už ani nemohli mať 🙂 nás keď sa niekto pýtal čo sme s mm dostali pod stromček, tak som odpovedala, že náš darček je ešte len na ceste 😀

fiona123
4. jan 2014

@hora_lka tak naháňala som to aj ja, ale ked mala psycho iné povinnosti a hlavne veľa iných párov, tak sme si nepomohli a väčšinou sme mali iba hodinové sedenia. Však keby mi na začiatku niekto povedal, že to bude toľko trvať, tak by som sa zbláznila 😀

hencidlo
4. jan 2014

ahojte dievcata nam to na urade trvalo 3mesiace, ale este nam neprislo ze sme zapisany, lebo su sviatky :o)
tak dufam, ze to uz bude cim skor, aby sme vedeli ake budeme mat ciselko 😅 Drzim palce a prajem pevne nervy 😉

najjulinka
4. jan 2014

@hencidlo sviatky nesviatky maju 15dni na zapisanie do zoznamu od doručenia spravy z pripravy.... možu, ale si ešte predvolať človeka a tak, tak sa to da natiahnuť, ale bežne proste 15dni a šmitec....

hencidlo
4. jan 2014

@najjulinka ok, no uvidime ci to pride buduci tyzden 😉

jajula6
4. jan 2014

@jomini Ahoj my si tiez budeme teraz robit pripravu volala som do usmevu aj do navratu a uz su obsadeni naj blizia priprava zacina tusim v aprily v navrate v usmeve neviem. My ideme cez urad.

hora_lka
4. jan 2014

@hencidlo my tak isto, ja som aj volala na urad, mali sme byt zapisani do 27.12., tak dufam aj sme, mali by sme mat cislo okolo 160 .. tiez cakam ze kazdym dnom mi pride postou rozhodnutie

hora_lka
4. jan 2014

@fiona123 hlavna vec, ze to mate/mame za sebou tieto "povinne cviky" 🙂

karkana
4. jan 2014

@hora_lka booože aké veľké číslo,my sme mali 23,,,dúfam,že Ti to čakanie rýýýýchlo ubehne 😉 ani sa nenazdáš a budú volať, aj mne tie dva roky celkom ubehli,vždy som sa tešila, že zas zavolám ,že kolkí sme v poradí a to som mala super pocit ,ked aj o jedno miesto sme sa posunuli,,,, 😉

najjulinka
4. jan 2014

15 dni maju na rozhodnutie, ale zakon nevravi do kolkých dni to maju odoslať 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

hora_lka
4. jan 2014

@karkana ano je to velke cislo, ale nie vsetci mame rovnake poziadavky a zoznam je len jeden, takze realne mozeme byt nizsie .. uvidim, musim pockat na papier a potom budem chciet ist nahliadnut do zoznamov .. ale na to mi treba rozhodnutie .. ja tak tajne dufam, ze snad tieto Vianoce boli nase posledne vo dvojici 🙂 ako sa ma mala? uzivajte sa navzajom 🙂

hora_lka
4. jan 2014

@najjulinka ved to, teraz je take dovolenkove obdobie a na vsetko treba zopar podpisov ..

fiona123
4. jan 2014

@lillik3 tak to dúfam, že sa čoskoro budeme tešiť s Tebou 😉 aj takéto dobré správy ma posúvajú ďalej 🙂

fiona123
4. jan 2014

@hora_lka a na aké dieťatko čakáte vy?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre