Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maccca
23. júl 2015

@janakjk ahoj my s manzelom sme s nitry sme 40 rozhodnutie nadobudlo pravoplatnost april 2014 a ty?

janakjk
23. júl 2015

@maccca ahoj, neviem presne, pred mesiacom sme boli 9, čím je to bližšie, tým som netrpezlivejsia ...

rachel36a
23. júl 2015

@tortelinka ja by som chcela tak rocny rozdiel, zial to nie je mozne, tak budeme len cakat a cakat na princeznu 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊

santeema
23. júl 2015

@5katarina7 ako porastla virtuana sestricka môjho malého krpca🙂.krasna je a tie vlasky nemaju chybu. cese sa rada?🙂
prikladam foto, ja si nepomozem, mne sa podobaju🙂. mono maju rovnakých predkov🙂. na fotkách to nie je vidno, ale teraz cez leto maju uplne rovnaku aj farbu pokozky.

5katarina7
23. júl 2015

@santeema fakt majú podobné črty ešte aj medzi zubami tú medzierku 😀
Ja ju češem iba keď jej umývam vlasy,inak sa nedá,nerobí cirkus pozerá zatiaľ niečo na notebooku,skôr nemá rada umývanie vlasov 😀

santeema
24. júl 2015

@5katarina7 asi nejaky pra..pra...je spolocny🙂...len vlasy sa netrafili🙂...

maccca
24. júl 2015

maccca@janakjk,odkedy ste vy zaradeny zaradeny do zoznamu ziadatelovalebo kolko priblizne cakate ???😃ale krati sa drzim palce

janakjk
24. júl 2015

@maccca od januára 2013, už je to vyše 2,5 roka...

labudka
25. júl 2015

ahojte, prosím koľko sa platí za prípravu v Úsmeve a v Návrate v Bratislave? Pani na úrade mi hovorila že v jednom 120 na osobu a v druhom 60 na osobu, ale na stránke som to nenašla, tak vy mi možno poradíte, dakujem.

kikuska_wedge
25. júl 2015

@labudka v navrate sme prave teraz akutalne v piatok platili 60 eur na osobu

nikadomi
25. júl 2015

@labudka ahoj, my v usmeve v ba sme platili 130€ na osobu ak so dobre spominam

labudka
25. júl 2015

dievcata dakujem

nikacs
27. júl 2015

Ahojte je tu niekto z trnavskeho kraja kto je na cakacke alebo uz ma babo doma?

zuzanamajo
27. júl 2015

@nikacs ahoj , my sme z okolia trnavy .nejaká rada?

deedee28
28. júl 2015

Ahojte dámy, mi s manželom práve dávame dokopy všetky papiere, ktoré je potrebné zaslať aby nás zaevidovali do zoznamu čakateľov. rada by som prijala radu ako máme vypísať žiadosť. pretože máme záujem o bábätko bielych rodičov. ako sformulovať túto požiadavku?
ďakujem za rady a typy.

tortelinka
28. júl 2015

@deedee28 normálne napíšeš do kolónky, že si žiadaš dieťa bieleho etnika, do xx rokov/mesiacov, chlapec/dievča/ na pohlaví nezáleží

maruska_maru
28. júl 2015

@nikacs ahoj,ja mam doma,cakame uz len na sud,isla som na marodku aby som ho mala pri sebe

lillik3
29. júl 2015

Taaaak toto je uuuuplne v p***.... vybavovali sme malemu novu kartivku poistenca...aaaa oni to poslali BIO matke...pricom sme riesili aj zmazanie bio ako zakonneho zastupcu!!!! Dovera ma jedno stastie ze BIO dalo ze adresat neznamy...takto dalujem nas3j nespolahlivej SP za pomoc!!! Ale tlak ma este teraz taky ze som obrovska casovana bomba😈😈😈

cairka
29. júl 2015

@lillik3 , och...takýto (podobný) príbeh tu už raz bol a nie som si istá, či sa nejednalo o rovnakú poisťovňu....Takéto chyby by sa stávať nemali... 🤐

najjulinka
29. júl 2015

no ja som riešila schvalenie zdrav. kočiara a tiež to poslali biolke.. hlavne som šla osobne a ona hned pri okienku, že už ma maju ako zak. zastupcu tam napisanu, aby mne posielali veci, takže mi to dojde..... 5x to poslali zle!!! jedne a ten istý papier si 5x nechali poštou vratiť!!!!!!! akože mna skoro piclo.. mater sa ani na sud nedostavila, nejavi zaujem a oni jej šli 5x pripomenuť, že kdesi ma decko a o čo hošie by to bolo, keby to prebrala... ja decko doma a čakam na schvalenie kočiara a matka by to len tak šmarila do pece asi, keby to došlo a ja by som mohla nanovo obehavať a vybavovať... aj tak som už nadavala, že im to trvá jeden štempel.. že ich tempom sa kočiara nedočkame....

tak ale ja mam decko v pestu.. v adopcii takto zblbnuť, už je riadne cez....... (aj ked teda koli tomu som tam bola aj ja osobne, aby nenastal problem a tvarili sa, že oni to už v PC maju, že to je ok, že mi to dojde)

mata71
29. júl 2015

@lillik3 fuuu mi budeme teraz o týžden menit kartičku ...všeobecnu máme zatial :D

karkana
30. júl 2015

my máme dôveru a pracujú tam milé a rozumné pracovníčky,,,,presne vedia čo majú robiť,takže všetko urobené OK,,,,,,,,,,,ja naopak vo všeob.pois. som mala nervy,nevedeli pochopiť,čo vlastne od nich žiadam,,,,,,,,,,,,,,,stretneme sa teda zo všeličím,,,,, 😨

najjulinka
30. júl 2015

@karkana no Nika ma tiež doveru... a takto 5x sa snažili doručiť kamsi inde poukaz.... iniciativnejši ako sud.. .sud 5x nedoručuje... 🤐 🙄

mata71
30. júl 2015

Dievčatá ked pojdeme menit preukaz poistenca samozrejme s rodným listom a orazeným rozsudkom ...to pojdem najskorej do tej kde má teraz vystavený/ všeobecná / alebo to vybavím hned v inej poistovni ...ved do 30.9 sa mže prestupovat...vdaka.............a ešte asi na počkanie to nebude že ?

lillik3
30. júl 2015

@mata71 maj kopie z rozsudku a rodneho listu... a nie na pockanie to nebude...cca 2tyz...

mata71
30. júl 2015

@lillik3 no super ..kopie nemusia byt overené dufam...

lillik3
30. júl 2015

@mata71 ee... ale maj pri sebe pre istotu aj origo keby chceli porovnat...

maccca
31. júl 2015

@janakjk ale blizi sa to pevne nervy zelam ,nech ju ci jeho mate coskoro doma 😄😄😄

compatible234
1. aug 2015

Môžem sa spýtať koľko sa čaká na dieťa v prešovskom.alebo v košickom kraji?

lillik3
2. aug 2015

@compatible234 ... KE... cakali sme na chlapceka 2r a par dni v roku 2014...teraz je to podla mna aj viac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre