Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
13. sep 2011

@karkana fiha, to je fakt malo, z akeho si kraja?

karkana
13. sep 2011

banska Bystrica

tortelinka
13. sep 2011

@karkana tak to sa moc nenacakate

mysiak001
13. sep 2011

Tak dneska sme mali osobne pohovory. Parada cela priprava skoro za nami uz len zaverecnu spravu dufam ze bude kladna a sup sup do poradovnika 😀

karkana
14. sep 2011

@mysiak001 to ako tam prebiehalo?lebo aj nas na konci že bude kuratorka skušať

mata71
14. sep 2011

@lenka_21 ako bolo 😵 😵 😵 😵 juuuj nenapinaj nas,,,,

tortelinka
14. sep 2011

@mata71 veru veru, cakame 🙂

mata71
14. sep 2011

@tortelinka ja som taka nedočkava ako keby bolo pre mna 😵 😵 😵 zamozrejme ma poteši ked sa každa stane mamina,,,,,,normalne sa mi trasie žaludok, 😵 😵

lenka_21
14. sep 2011

Ahojte baby, dnes mam nestihacky ... no neviem ako to mam cele opisat, lebo sme boli na takomto stretnuti prvy krat ... neviem ci je to standard, ale mne sa tetuska zda dost neochotna ... Prisli sme tam ani sa na nas nepozrela, strcila nam papiere do ruky a mame citat ... ani sme sa nestihli na to pozriet uz nam pustala video. Ked som ju poprosila, aby ho zastavila kym docitame tak sme dostali pohlad smrti a tak sme sa sustredili na video a potom sme sa snazili docitat. Mali sme zopar otazok, ale odpoved tipu ved co ocakavame, kazde dieta je 'socka' (citujem), ved normalna matka sa 'decka' (citujem) nevzda ... sme asi neocakavali. Ked teta zabila, ze decko s blond vlasmi a modrymi ocami od vysokoskolacky maju raz za 10 rokov .... tak som uz chytila paru a pekne sme si to vysvetlili ... my nemame a nikdy sme nemali ziadne taketo poziadavky a samozrejme si uvedomujeme, ze deti pochadzaju vacsinou od socialne slabsej vrstvy ... kedze v tych papieroch vela nebolo tak sme si dovolili sa nieco opytat .... napr.pri jednom chlapceku islo uz o 5 porod dotycnej a tak nas zaujimalo co sa stalo so surodencami .... vraj mame byt radi, ze nejake decka (opat citujem) relativne zdrave maju.
V kazdom pripade sme prehliadli tento "ludsky pristup" a nakoniec sme sa dozvedeli kde je pes zakopany ... pracovnicky v NR si vymienali nazory s pracovnickami v NZ, kedze veducej odboru v NZ sa nepacili postupy jej kolegyn v NR (co som pochopila tak do NZ prislo niekolko staznosti, ze informacie, kt.dostavaju ziadatelia od uradu v NR su zavadzajuce). My sme vobec netusili o co ide, ale kedze patrime pod NZ tak sme si to zlizli v plnom rozsahu 😒 ☹ 😒

Ale podme na dolezitejsie veci ... ponukla nam 2 chlapcekov (cca 1 mesacncyh) a pre porovnanie nam ukazala jedno dievcatko (kt.sa nam pozdavalo najviac, ale ma zdravot.komplikacie a tak sa snazim teraz zistit ako zavazne su). V pripade prveho chlapceka sme si neboli isty a tak sme ponuku zamietli (kto ma zaujem mozem napisat do IP ake boli nase dovody). Na druheho chlapceka sa chceme ist pozriet a tak cakame na termin navstevy v DO. Z aujimala som sa, ze ako sme sa dostali na rad my, ked nam nedavno potvrdili, ze sme cca na 7 mieste a teta nam vysvetlila, ze niekto pred nami pozastavil pripravu, zopar parov ponuku odmietlo a tusim niektore maju podmienku na dievcatko ... V kazdom pripade uvidime ako dalej po navsteve ... ja som naozaj rada, ze sa to konecne trosku pohlo 🙂 😉 🙂 a ako som predpokladala rozhodovanie je tazke ...

beba1902
14. sep 2011

@lenka_21 ten pristup v NR je vzdy taky to poznam dieta blondate z modrimi ocami to by nebola Augustinova 😒

suezana
14. sep 2011

@lenka_21 😔 to je sila...

mata71
15. sep 2011

@lenka_21 no des,,takto pokazit ten vytuženy den ,,,no naco tam potom robi ked je takato.......kedže ja byvam v Šuranoch patrime pod NZ,,,,tak to bude zaujimave,,,

dadenka1
15. sep 2011

To vám vôbec nezávidím takéto hnusné skúsenosti... My sme v TN zatiaľ našťastie dobre obišli vždy... Teraz končíme aktualizáciu, v novembri sa budem informovať, koľkí sme, tak dúfam, že stále to bude o tom, že tety sú ok... 😖

tortelinka
15. sep 2011

@dadenka1 nevies momentalne poradie?

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka v júli sme boli okolo 26tky? už si nepamätám.. ale my máme aj dvojičky alebo súrodeneckú skupinu, tam je to číslo asi iné... som aj zabudla, že dnes grilujeme.. o koľkej dôjdeš?

tortelinka
15. sep 2011

tak to ano...jaaaj a to teraz hovoris? mame dnes oslavu narodenin...no, musime to nejako vymysliet niekedy

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka tak riadne osláv... my teraz prerábame, celý dom je hore nohami, všade samé tehly a miešačka a drevo a betón.. tak budem rada, keď bude hotovo a potom sa ti budem môcť aj pochváliť 😉

tortelinka
15. sep 2011

@dadenka1 ok, bude kolaudacia 🙂

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka dohodnuté.. a to už možno prídeš aj s bábankom.. 😉

tortelinka
15. sep 2011

@dadenka1 to budete prerabat tak dlho?

dadenka1
15. sep 2011

@tortelinka zlatinko moje, ja rátam, že na vianoce ste traja... A moc vám to prajem

tortelinka
15. sep 2011

@dadenka1 paci sa mi tvoj optimizmus...jasne, budeme sa tesit

lenka_21
15. sep 2011

@beba1902 @suezana @dadenka1 @mata71 Boli sme sklamani z toho pristupu, ale co uz ...dolezity je vysledok 🙂 😉 🙂 Kedze my sme vsetko doteraz riesili cez NZ (kde patrime) tak sme sa stretli so skvelym pristupom ... a toto bola ladova sprcha ... mozno teta nemala svoj den ... no vidim,ze ani
@beba1902 nema az take dobre skusenosti. Dolezite je, ze nam ponukli deticky ... 🙂 😉 🙂

beba1902
15. sep 2011

@lenka_21 to je na tom zle, ze ona mava skoro vzdy zly den ☹

beba1902
15. sep 2011

ahoj je tu niekto s TT ? kamoska by si chcela pisat ,ale na fc ,lebo ona tu nie je registrovana dakujem 😉

naduska
15. sep 2011

ja som z tt.

mysiak001
15. sep 2011

@karkana prepáč že tak neskoro reagujem. Neskúšali nás len sa nás pýtali ako žijeme či sa vieme dohodnúť ake máme záujmy a tak dookola uvidíme čo napíšu do záverečnej správy, ktorú netrpezlivo očakávame má byť hotová okolo 20.9

beba1902
15. sep 2011

@naduska prosim ta ak mas fc tak napis tejto babe na fc Michaela Oberhauser Císarová ona sa chce s tebou rozpravat ako to ide v TT dakujem 🙂

lubka1709
15. sep 2011

Je tu niekto z Bardejova,Stropkova prípadne zo Svidníka?

123sabrina
15. sep 2011

naduska ahoj ja som tiez trnava kolko sa caka ??kolko ludi caka??ti mas uz babo,alebo cakas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre