Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
19. apr 2012

@morisa Vase stastie ste si uz vybojovali, teraz len zotat byrokratickeho draka...Ja verim, ze to bude ok 🙂 Preskakali ste toho s malickou uz tolko, to sa uz nemoze pokazit! 🙂 A tie strachy su normalne, ja som sa bala, ze mi moje dieta vezmu do sudu o osvojeni 😀 Az ked som mala rodny list s nasimi menami v rukach, som si vydychla, ze uz nevezmu 😀 😀 Holt, sme maminy, bojime sa o tie nase deticky a bojime 🙂 Drzte sa a pokojnu noc!

morisa
19. apr 2012

@lenkove je to tazke, ale snazime sa to brat tak, ze to je dan za to, ze nam malu ponukli taku malicku (prvy raz sme ju videli ked mala 3 tyzdne) a tie chvilky, ktore sme s nou stravili a ze vidime ako rastie a ake robi pokroky hned od malicka stoja naozaj za to.
dakujem ti za tvoje slovicka podpory, su chlacholive a som velmi rada, ze existuje tato tema a ze vas tu mam 🙂

afrika
19. apr 2012

@natia
@lenkove ďakujem 🙂

natia
19. apr 2012

@afrika veru najrozumnejšie bude ako @lenkove vraví, zavolať si tam 🙂

@morisa mne sa to zdá aj pochopiteľné, že ho zamietla, kým nemá osvojiteľnosť...lebo ako vieme, kým ju nemá, môže sa všeličo stať...inak presne keď som si čítala ako si riešila, či tam malú vziať alebo nie, tak ma napadlo, že keď je na hosťovskom, tak asi najlepšie poradiť sa s DD, lebo to je háklivá téma...no už bolo passé to písať, keĎže som to čítala pred asi dvoma hodinami... 😒 držím vám palce...koľko má maličká teraz?

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
misula4660
19. apr 2012

@morisa aj nám schválili predbežko, aj keď nebola ešte osvojiteľnosť...sama sudkyňa nám povedala, že pre malého je najlepšie aby čakal na osvojiteľnosť už vo ,,svojej rodinke''....takže určite veľmi záleží akého sudcu máte....ale držím palčeky, nech máte drobčiatko čo najskôr pri sebe.... 😉

matax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morisa
19. apr 2012

@matax dakujem za povzbudive slova, pohladili na dusi 🙂

matax
19. apr 2012

akurát som docítala super knihu Veža z kociek od Katarzyny Kotowskej, veľmi odporučujem.
prečítala som ju na jeden hlt.. autorka opisuje svoj pribeh adopcie a zamýšla sa nad všetkým okolo adopcie...opisuje ako sa s malým rozprávali o jeho rodicoch...o detoch z domova, co tam prezivaju :( , o tom ako na ich rodinu pozeraju ludia... no fakt dobrá kniha.. aj smutná aj užasna

kanhwa
20. apr 2012

@morisa neber malu na sud ak nemusis, nemaju to radi. mne to rovno bolo povedane, lebo dietatko moze rusit pojednavanie, ze by to nebolo dobre. ono zas je to pravda, ze clovek nemusi mat moznost varovania prave vtedy, ale to uz sa poklada za tvoj problem.

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mysiak001
20. apr 2012

@morisa a ako to dopadlo? Presnejsie co zistovali

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cairka
20. apr 2012

Mne vypadlo stráženie na poslednú chvíľu,tak som brala Vanesku na súd a to už bola chodiaca, doma na hosťovský a nevadilo to ani nikomu -ešte aj sociálna z domova bola prítomná a ani nepípla... Uznávam, že ináč sa vždy snažím vybaviť stráženie, že to nebolo úplne to naj, ale nemali sme žiadny negatívny komentár. Dokonca teraz keď som riešila Klaudinku sa aj pýtali, že prečo som ju nepriniesla ukázať 😀 takže je to asi len o ľuďoch 🙂

lubka1709
20. apr 2012

Ahojte mám super správy 🙂 .Prešovský kraj sa pohol ide na fajn 😉 .Dnes som volala na úrad tak v máji ideme sa pozrieť na dokumentácie detičiek a môžme aj DVD nahrávky pozrieť.Tak to je super správa.Neviem aký sme v poradovníku lebo mali klientov čo si pozerali DVD záznam.Ale stačila mi odpoveď že sa to rozbehlo 🙂

matax
20. apr 2012

@morisa nie je to divne, ze sudy ziadaju buducich náhradných rodičov, aby stiahli predbezko?!
my sme tiež nakoniec, po rade zo sudu, davali návrh na späťvzatie návrhu na predbežko a pojednávanie nám potom vytýčili do 2 týzdnov..len predtým si mesiace sudy presuvali nase návrhy a nakoniec skoncili na prvom sude, kde sme ich vlastne podavali..... Ja som myslela, ze u nás to bolo preto, že presvihli zákonnu lehotu na take predbezko a to mesiac..
Ale preco aj u vás?
Tak v máji drzim palce 🙂
My sme na sud deti nebrali, boli s mojou mamou.. No kamoska má tri deti osvojene a to dieta, o ktore slo, si brali na sud vzdy .. A nás sa tiez jeden sudca pýtal, prečo sme maleho nevzali, že by sa tomu potešil..

yukki
20. apr 2012

@matax hej, ozaj, aj mňa tak predvolali, teraz si spomínam....aby som stiahla, že aj tak mi to neschvália....

Ja som deti na súd nebrala, lebo by sa nik nedostal k slovu.

afrika
20. apr 2012

@dia6 ahoj ako sa Vám darí? 🙂

karkana
20. apr 2012

@morisa a teraz budeš čakať dokedy,čo brani predbežku,že neni pravne volna?

kacena4
20. apr 2012

@afrika @dia6 stale v nemocke, este teplotuju a antibiotikuju, myslite na nu velmi to potrebuje 😒

afrika
20. apr 2012

@kacena4 dúfam, že nič vážne 😔 . 😔 má vymazané fotky malého

matax
20. apr 2012

@yukki tak to je uz ozaj divne, len tu si tretia... Naco je potom moznost predbezka, ked sudy radia/kázu ich stiahnut alebo ich neschvaluju .. hrozne, ded maju zakazovane od upsvar davat deti na dlhodoby pobyt, ohanaju sa moznostou predbezka, predbezka sudy casto nedaju (nemyslim deti z porodnice) , sudy pracuju pomaly.. Pritom ten cas cakania na právoplatný rozsudok by sa deti uz mohli adaptovat v novej rodine.. hlavne, ze vsetko sa robi v záujme detí 😠

cairka
20. apr 2012

@kacena4 , vieš, čo sa deje? Sú OK? pozerám, že má malého aj z pasu Dia vymyzaného 😕 pozdrav ju, ak si s ňou v kontakte, nech sa držia a že držíme palce, nech už prestanú tie teploty....

kanhwa
20. apr 2012

@misula4660 to je krasne, gratulujem 🙂 🙂 🙂

kacena4
20. apr 2012

@cairka @dia6 sa vam urcite ozve ked to preboli 😉 myslite na nu

cairka
20. apr 2012

@kacena4 , OK 😔 len napíš, či sú v poriadku aj s malým 😕 teda až na ten zápal...

mysiak001
21. apr 2012

@kacena4 pozdrav ich

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morisa
21. apr 2012

diuske aj ja drzim palce a velmi na nu myslim. ak mate s nou niekto kontakt, odovzdajte jej to prosim

morisa
21. apr 2012

ahojte, prosim vas ako to je s materskou? ked budem mat pravoplatne predbezko zo sudu tak ho predlozim zamestnavatelovi? a ako dlho mi budu platit matersku? 6 mesiacov alebo do 6 mesiaca dietata? dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre