Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

luttka
10. jún 2014

ahojte, vedeli by ste mi poradit co robit? Uz od decembra mame podany navrh na sude na predosvojitelsku, stale sa to natahuje, momentalne koli tomu ze uz mesiac je pridelena sudkyna chora. Da sa to nejak posurit aby ten nas navrh vzal iny sudca, neviete ? Vdaka

cairka
10. jún 2014

@luttka , juj, toto ma vie nahnevať tieto prieťahy 🙄 Pri chorobe sa nedá presunúť, aspoň mne sa nepodarilo... A máte ale dietko doma na predbežko?

luttka
10. jún 2014

@cairka no babo mame doma na hostovsky 🙂 , uz 6 mesiacov predlzujeme a su aj v DD z toho na nervy, cez prazdniny sme chceli na dovolenku do Chorvatska a kedze nebol sud, nemame pas.......okrem ineho ze nemozem byt na materskej a pod.

magimary
10. jún 2014

@luttka my sme mali malého 9mesiacov bez súdu a nepomáhalo žiadne "naliehanie"... 😝
a mali sme aj viac "nových" rodičov, ktorí čakali na predosvojiteľský súd rovnako dlho ako my
-tí prví čakali 10mesiacov
-iní zase 9.mesiacov
a ďalší taž okolo 12mesiacoov (presnejšie tuším 11!) 😖

a nikomu nič iné neostávalo, len čakať...

cairka
10. jún 2014

@luttka , je super, že je doma, tiež sme mali to šťastie, že nám dopriali 11 mesiacov hosťovský pobyt...nie všade sú ochotní...ale zas ono to tiež nie je med lízať, keď robiť nemôžeš, lebo máš doma bábo, ale na MD tiež nemôžeš, lebo ti nie je zverené...bolo to ťažké obdobie veru, aj keď teda isto ľahšie, ako keď ten čas čakali noví rodičia bez dieťaťa doma 🤐

luttka
10. jún 2014

@magimary no ved cakame, len trpezlivost dochadza, lebo ked bude sudkyna este par mesiacov PN budem musiet riesit pracu, som momentalne na rodicovskej so starsou dcerou, ale ta mi o chvilu skonci.

magimary
10. jún 2014

@luttka jasne, ja ti verím... 😉

karkana
10. jún 2014

@luttka mne dali materskú od dátumu predbežka nie od zverenia,,,,ak máš predbežko , 😉 tak by Ti mali dať,,,

vargatomas1
11. jún 2014

@franzziska my sme patrili pod trnavu

najjulinka
11. jún 2014

@karkana predbežko je tiež zverenie.... 😀

karkana
11. jún 2014

@najjulinka áno 🙂zle som si prečítala, myslela som ,že ho majú na predbežko doma---aha na hosťovský,,, 😉

majka21
11. jún 2014

Ahojte. Tak ja sa idem pochvalit. Mame doma krasnu dvojmesacnu princeznu 🙂

karkana
11. jún 2014

@majka21 🙂 🙂 🙂 🙂

mata71
12. jún 2014

@luttka ahojn aj naša bola chorá a mne sa podarilo presunut inej sudkyni,,,som za napisala list danému predsedovi sudu ,že k prihliadnutím na citový vyvoj dietata a vazby a presunuly,,, 😵 a 17,3 sme doniesli drobca domov,,osvojitelnost mal od 20,3...doma bol na riaditelkyn podpis na zaklade právoplatnosti o zverení dietata bolo to uznesenie k rozsudku /predbezko /a som na rodičovskej od marca,,,,aj kočikove sme dostaly a rodinné pridavky,, teraz budeme mat predosvojitelský sud,,,boli nás už popozerat z uradu a som spokojná,ešte od dokyny potrebujem papier a hotovo.. 🙂

pelikan8
12. jún 2014

🙂 🙂 🙂

mana85
12. jún 2014

@pelikan8 Zlatááá 🙂

mata71
13. jún 2014

@pelikan8 krásna je Kristinka 🙂

lubka1709
13. jún 2014

@pelikan8 Aka je už velika krásna

papajka76
15. jún 2014

@franzziska ahoj my sme ....a máme jedného krásneho drobca doma a na ďalšieho čakáme 🙂

fiona123
17. jún 2014

Čakateľky z BA kraja - min. týždeň som volala na UPSVaR a vybavujú žiadosti z 11/2012.

ofinka
17. jún 2014

zdravim vospolok, mam otazku, bol niekto na sude o osvojeni, teda 9 mesiacov po predosvojitelskej starostlivosti aj spolu s dietatom? je to vobec mozne, vojst s cca 1 a pol rocnym dietatom do "sudnej siene"?

mata71
17. jún 2014

@ofinka ahoj mi sme skoro 5 mesačny mali sme predosvojitelsku a boli sme s malym v sudnej sieni,,,balil sudkynu stale sa smial ... takže neni problem normalne nás dolu pustili...prečo nie..skorej aj kuratorka aj sudkyna boli vytešené že sme spolu... 😵

juranka
18. jún 2014

@pelikan8 krasna princezna 🙂

mata71
18. jún 2014

kočky ja chcem maleho okrstiť ,ale až z našim rodnym listom si myslím že je to dobré urobiť ,či krstili ste aj skorej ? tu su tetky zvedavé a ja nechcem aby niekto vedel origoš udaje o rodičoch,,,

belaanabela
18. jún 2014

@mata71 nie rozhodne to urob ako My s novým rodným listom ! my sme krstili ked mala krašlica rok a poňali sme to dva v jenom i krst i narodky :o)

jajula6
18. jún 2014

@fiona123 dakujem za info

ofinka
18. jún 2014

@mata71 ok, dakujem, celkom ma to potesilo. vsak sa este spytam kuratorky pre istotu. 😉

mata71
18. jún 2014

@belaanabela vdaka 😵

lea101
18. jún 2014

@fiona123 ahojky. My sme sice novembrovi 2012 ale pani V mi minuly stvrtok este hovorila ze stale su 4 pred nami. Nemozem si pomoct ale pani V ma vzdy " da dole aj sposobom reci . Pritom jej kolegyna pani P mi uz pred 4 tydnami povedala ze sme takmer na rade a ze uz kazdy den mame cakat:( ja neviem akym sposobom to tam cele funguje. pani v zase tocila o tom ze ci nam uz prisiel list ak sme 5 v poradi. Ja jej na to , ze "aky list ," ze ho predsa nikomu neposielaju sak viem z tejto stranky predsa.. Tak navela navela isla kuknut do pocitaca a naratala este 4 pred nami . My ideme k moru v sobotu na par dni, nevladzeme tu uz cakat. Tieto posledne dni su priserne. Neviem kollko ziadosti mohli byt schvalenych v novembri ked my sme jasni novembovi aj potvrdila ze teda uz robia novembrovych a este stale su pred nami4 . Dufam ze. Nas nepreskocia potom 😀 😀 😀 to by som uz " fakt neprezila asi. 😖 😀

mana85
18. jún 2014

@mata71 tak nám napríklad sudkyňa nedovolila pokrstiť že až po osvojení 😝 alebo si dať návrh a to by bol druhý proces 😒 a to sme boli už poručníci po predosvojitelskom súde .... Ale viem že dievčence odtiaľto dávali ešte pred osvojením a všetko v pohode ani im to nemusel nik schváliť 🙂 no myslím že je to lepšie keď už bude mať Vaše priezvisko a nový RL....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre