Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lubka1709
12. aug 2011

Babenky je tu nieaka z Východneho Slovenka z Bardejova,Prešova,Košic?Budem rada ak sa mi ozvete.

dioliana1
12. aug 2011

@lubka1709 ja tu dnes 😀

najjulinka
12. aug 2011

@lubka1709 z KE 😉

lulucertik
12. aug 2011

@lubka1709 KE 🙂

lubka1709
12. aug 2011

Ahojky som rada,že si sa ozvala.Nas čaka príprava.Mate už po príprave?

najjulinka
13. aug 2011

@lubka1709 čakame na sud

karkana
13. aug 2011

ako to je,za dva roky mi musia nejaké bábo ponuknuť,kedže chceme uplne maličké,čo ak nam ponúknu napr.ročne,potom dvojročne,odmietneme,tak akože oni sú na chybe pretože mám požiadavku na malé,tak načo mi ponukaju staršie,no nie?to musím ak budu dve jedno z nich chcieť?či môžem čakať na tretiu možnosť,

dioliana1
13. aug 2011

@karkana možeš kolko chceš odmietnuť, ak sa ti nebude pozdávať

mexx
13. aug 2011

Ale zase v niektorych krajoch tety nie su az take benevolentne, a robia bububu, ak odmietnete viacero deti, chcu vas vyhodit zo zoznamu (coz je nezakonne, ale deje sa).

karkana
13. aug 2011

vy ste si vybrali vždy z tých dvoch možností?tak dúfam,že nam ponuknu malé babo,

kacena4
13. aug 2011

@karkana co je to "male babo" - oficialne je dieta dietatom vhodnym na adopciu do 18-stky, nie?, takze podla mna male je aj 1 aj 2 rocne, vzhladom k rozsahu 0 - 18 r., asi chcete novorodenca? dojca?? nie? treba to upresnit v ziadosti, nech vam nenukaju dieta, ktore uz vopred viete ze nechcete

mmacca
13. aug 2011

@kacena4 My sme si dali prvý raz hranicu od 1,5 do 4 rokov a stále nám núkali novorodencov.

lenkove
13. aug 2011

Ja ked som sa vcera zamyslela nad tym ponukanim deti, az ma zaludok rozbolel... Take je to... Nepride vam to vlastne nehumanne? 😔 Akoby som to inak prezivala, ked som este dietatko doma nemala a predstavovala som si, ake by som zobrala. A tiez som sa hnevala na uradnicky, ze sa ozvali, aj ked "nemuseli" a "nie podla poziadaviek".. A inak to vnimam, ked mam jedno take deculko doma.. Je uplne uzasne, krasne, zdrave, hovori mi "mama, lubim mamu!" 😔 A a a pritom som velmi ,VELMI rozmyslala ci ju mam ist pozriet, kedze nie je podla mojich POZIADAVIEK. Nieco smrdi v state Danskom..., ze?
Viete co, baby - buduce mamicky? Vykaslite sa na poziadavky a verte vo vyssiu silu, nazvite ju ako chcete, u mna je to Boh. On vam vyberie dieta a da do rodiny. Tak budte otvorene, neviete kde vas caka to vase dietatko. A nie je to klise, zazila som na vlastnej kozi...

lenkove
13. aug 2011

@mmacca my sme si dali do roka a chcela som novorodenca a nechapala som, co mi ho nenukaju 😀 😀 😀

mmacca
13. aug 2011

Páčila sa mi teta z úradu, keď nám povedala, že :Veď dievča máte, tak vám teraz ponúkam chlapca.

lenkove
13. aug 2011

@mmacca 🙂 a nepochodila 😎

mmacca
13. aug 2011

Veru nie! Manžel má teraz doma hárem alebo három? 😀

lenkove
13. aug 2011

@mmacca nem tudom.. 😀 a idem spat. Dobru nocku!

mmacca
13. aug 2011

Naši známi čakajú tiež v poradovníku. Som zvedavá, kedy sa ozvú, že už majú bábo. Potom bude konečne aj niekto poruke na pokec.

mmacca
13. aug 2011

@lenkove Pripájam sa!!!

cicimotinka
14. aug 2011

@lenkove tak toto si mi napísala z duše... ja som tiež hovorila, že tetušky na príprave to s tým "iskrením" preháňajú... každý potom čaká na telefonát, aj keď má požiadavku 0-3 roky a môže vyberať... ale ten telefonát to iskrenie nezaručí... my sme tiež prišli k malému bez iskrenia a nemohli sme vybrať lepšie (aj keď mi niekedy dobre pohne nervami) a prišli sme k nemu ako slepé kury k zrnu... a tiež bol vlastne vekovo mimo požiadaviek...
Babuľky, ktoré ste čakateľky (a nechcete mimi) - nebojte sa zoznamov, listujte, v kraji, mimo kraj, čítajte... budete mať síce strašné pocity a zimomriavky, ale je možné že to vaše dieťatko už niekde na svete je... len ho treba nájsť 😀 Nedajte si nahovoriť, že je to o iskrení a pocitoch, že patríte k sebe... je to o tom, že ste sa rozhodli pomôcť opusteniatku a to, aký budete mať spolu vzťah a budúcnosť - to záleží na vás, vašom prístupe, láske, výchove a podobne a nie na nejakom iskrení... 😠 juj, akosi som sa rozrečnila... 😀 😀 😀

natia
14. aug 2011

@cicimotinka ale pekne rozrečnila...detto

cicimotinka
14. aug 2011

@natia ále, to ma len tak vyprovokovalo... pár dní dozadu mi vravela známa, že koho sme podplatili, keď máme malého, že nejaká jej spolužiačka čaká 9 !!! rokov a stále tie úradníčky niečo proti nim majú, vraj majú dom, muž podnikateľ, detská izba roky urobená, všetko splnili do bodky a stále nič... dokážu ma dobre nasrať takéto reči... ak si niekto myslí, že v DeD nájde dieťatko s rodokmeňom anglickej kráľovny, tak nech čaká aj 100 rokov... ale nech nerozpráva kade-tade kraviny o úplatkoch a zaujatosti atď... takže toto mi tak trošku nahrala @lenkove s tým výberom dieťatka... keď niečo chcem, tak za tým idem, ak chcem dieťa (nie miminko), idem do zoznamov, my sme už na príprave tvrdili, že si vyberieme, aj keď si všetci ťukali po čele, akože z čoho chceme vyberať, že veď sa spamätáme, keď to uvidíme... a ľudia s takýmto postojom nemajú podľa mňa v procese adopcie čo hľadať... 😒

beba1902
14. aug 2011

@iwusa ahoj chcela by som ta poprosit ci by si mi napisala , ze kolky ste a kolko je cakatelov tt nakolko je kamaratka odtial a chodi na pripravu tiez si chce adoptovat babo a je velmi zvedava kolko sa u vas caka 🙂

magimary
14. aug 2011

@cicimotinka dala by som ti za tento príspevok aj 100 likov, keby to šlo... 😉 😠 😎
stotožňujem sa s ním naplno!
like!

dioliana1
14. aug 2011

@cicimotinka u nás v kraji sú aj 13roční čakatelia-holt chcú superdieťa.... 😝

tortelinka
14. aug 2011

@dioliana1 a to sa da? to ich nevyradia?

yukki
14. aug 2011

@cicimotinka a ktovie koľko krát im za tých 9 rokov už ponúkli bábo-pravdepodobne chcú zdravého bieleho novorodenca a iste aj také detičky jej už ponúkli...tak potom aké majú ďalšie požiadavky? Obidvaja biorodičia vegetariáni? Vysokoškolsky vzdelaní s nadaním na tenis? Absolútne zdraví? Aké musia mať ďalšie podmienky a koľko detičiek už odmietli? Zaujímavé...9 rokov. 😖
Apropo koho ste podplatili a koľko ste mu šuchli? 😝 😝 😝 😀

cicimotinka
14. aug 2011

@magimary ďakujem... 😎 😉
@dioliana1 ja by som to urobila tak, že 2x a dosť... to sú v podstate 4 roky a ak si nevyberú, nemajú vážny záujem... šup dolu ružové okuliare a buď vyberieš, alebo skončíš... superdeti sa do DeD neodkladajú... ☹ ☹ ☹

yukki
14. aug 2011

@dioliana1 .....13 rokov? To vari ani nie je možné...alebo je to potom už len taká hra pre okolie, ako chcem adoptovať ale vnútorne o tom presvedčení nie sú a tak si stále nájdu niečo, čo potom vydávajú za prekážku k adopcii toho konkrétneho dieťatka....alebo ja neviem. 13.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre