Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
19. nov 2013

@naduska72 , krásne dievčatko 😵

naduska72
19. nov 2013

@cairka dakujem mocx

lulucertik
19. nov 2013

@mysiak001 krásnučký smejko 🙂

mysiak001
19. nov 2013

@naduska72 Nadherná slecna

vikad
20. nov 2013

@naduska72 Krásne dievčatko a tie očká a mihalnice ... No, hotová princezná, nádherná 🙂

suezana
20. nov 2013

@naduska72 krásna 🙂 skoro ako moja 🙂 ale máte aj kráááásne pozadie 😵 😵 😵

beba1902
20. nov 2013

@naduska72 krasne dievcatko🙂

vesticka
20. nov 2013

@mysiak001 @naduska72 juj nadherne deturence mate 🙂 a vlastne vsetci, co doposial prispeli foteckami 🙂. Vidno, ze deticky rastu do krasy z tolkej lasky a starostlivosti svojich rodicov 🙂)))

macmart
21. nov 2013

ahojte chcela by som sa spytat neviete niekto ako dlho sa momentalne caka v NR kraji na pestunstvo a ci su volne nejake dvojicky do roka alebo surodenci do roka a pol chlapec a dievca na farbe pleti nam nezalezi a ako to je stimi surodeneckimi skupinami kolko deti je súrodenecka skupina je tu niekto kto si zabral viac deti naraz ?

karkana
21. nov 2013

malá mala písané ,že užíva inj.Kanavit,neviete, načo alebo proti čomu to je?

dorota23
21. nov 2013

@karkana to sa dava standardne - ale v kvapkach, aby deticky nekrvacali do traviaceho traktu, ale pozor, v UM vitamin K je, radsej sa opytaj lekarky, ci to je potrebne a preco. Myslim na teba! 🙂

duratlicka
21. nov 2013

@hora_lka To fakt maju tie psychotesty tolko otazok?Mna cakaju 2.12. Co ak zistia,ze som cvok?Nevezmu mi aj biodieta?😀

hora_lka
22. nov 2013

@duratlicka ano maju, celkovo sme pisali 5 testov, nastastie prave vcera posledny a aj posledna hodina pripravy, zaciatkom decembra pojdeme podpisat spravu, tak pevne verim, ze tento rok nas este zapisu do zoznamu .. nie je to nic hrozne, tie testy, netreba nad tym vela premyslat, a pisat prvu odpoved co Ta napadne, vela otazok sa opakuje .. otazky typu: mate radsej parasutizmus alebo bungeejumping? vyber si 😀 ja osobne ani jedno, ale vybrat treba 🙂 dalej, ci som si niekedy nieco privlastnila co mi nepatrilo, ci som bola ako dieta drza voci rodicom a kopec dalsich, pri niektorych odpovedas hned, pri niektorych rozmyslas co je to doslova za "hovadinu" .. v druhom teste bolo 18 slov, napri. mreza, casa, slnko, mesiac, voda, had a mala sme ich priradovat k slovam ako manzelstvo, laska, svadba, svokra ku kazdemu 8 slov z tych 18tich ... trosku som sa bavila na manzelovi, ako si utieral spotene celo 😀 ja som zvyknuta citat a vyskrtala som to raz dva 😀 a tiez sme sa stale smiali na tom, ze mozno zistia, ze sa k sebe nehodime 😀

duratlicka
22. nov 2013

@hora_lka Nastastie ja tie testy budem pisat sama,lebo manzel by ich nebol schopny vyplnit ani o tisic rokov.On hodinu pisal aj moje 3 dobre a 3 zle vlastnosti😀 Tak to bude asi aj tak zazitok🙂Nam vychadza posledne stretko po sviatkoch.

hora_lka
22. nov 2013

@duratlicka presne aj moj .. napisat moje 3 dobre vlastnosti bol jeho vrchol tvorivosti 🙂 ale aspon ocenujem, ze tie zle mal tiez problem 🙂 napisal iba 1 zlu vlastnost .. potom povedal, ze vobec nevedel co ma napisat, ze ho absolutne nic nenapadlo .. a pri jednom teste ked bol sam, nevypisal vsetky strany 😀 a to sa tesil, ze to trvalo iba chvilku 😀 tak uz viem preco iba chvilu .. on neotacal listy, vzdy si zobral dalsi 😀 ale mame to za sebou, to je dobre

karkana
22. nov 2013

boli sme pozrieť našu malú,tak nám už chýba,ako klobúk dole, v profi, ako sa starajú majú čo robiť boli sme u inej profi, kde nám malú doniesli, no je zdravá , fliačik trochu menší, ale asi šelest, ešte ide na vyš., ale to nevadí, aj muž to mal 😉 a tak po nás neveriaci pozerala naša drobka, že cudzí ľudia až zazerala,kto sme, normálne mi bolo ľúto,,,,no-ešte nás nepozná, zvyknutá na profi mamu,,,no nech je už u nás,aby sme si zvykli na seba,,, tie zákony sú také blbé,,,,,,

tlucka
22. nov 2013

@karkana zlatíčko, stále sedím na koňovi a čakám, kedy dáš nejaký príspevok 🙂 Dúfam, že tentokrát to dobre dopadne a bambulka bude čo najskôr s vami. Posielam <3 😉

karkana
22. nov 2013

@tlucka teraz zas týždeň čakať,dnes sme ju nachovali a zaspinkala len na rukách,obzerala si nás,kto sme čo sme,,,,,

tlucka
22. nov 2013

@karkana Takže teraz je v profirodine? A aký je ďalší postup? Čakáte na predbežné opatrenie, kým vám ju prisúdia? Alebo ako to funguje? Ja som si už tiež volala na sociálku a asi v januári, ak by nám nevyšiel KET, začneme riešiť adopciu 😉

karkana
22. nov 2013

@tlucka no ja dúfam, že sa Ti to už podarííííííííííííííí 🙂 a my-no o týždeň zas ideme za malou,a tam sa už rozhodneme, môžme aj na predbežko,,bio ju nechce ,to že vedia,i ked.?.má viac detí....akože možno,len p.riaditelka je zástanca až ked bude právne volná, je možné, že nedovolí-neodporučí,neviem,,,,bolo by to najlepšie riešenie, lebo sa budem báť zas,,,,,ale teraz už začíname s mm pociťovať túžbu mať ju už doma,dnes nám bolo veľmi smutno,

tlucka
22. nov 2013

@karkana musí to byť strašne ťažké, odchádzať od drobčeka... Ale zase ber to tak, že o pár dní ju budete zase vidieť, zatiaľ si ešte pár dní a nocí oddýchneš, lebo potom už sa niekoľko rokov poriadne nevyspíte 😀 😉 Trošku to zľahčujem, aby si nebola smutná. Možno je to takto lepšie, že je zatiaľ v profirodine, aby ste zase náhodou neprišli k sklamaniu. Lenže čakať 6 mesiacov (ak sa nemýlim) je veľa.... Pevne verím, že ju budete mať čoskoro doma. Zo srdiečka Ti to prajem

fontana
22. nov 2013

Ahojte dievčatá,dlho som tu nebola.Ved viete,nové starosti 😀 Ale velmi milé.Malyčký je zlatý,máme za sebou už aj dve menšie operácie a vyzerá to konečne dobre.Od nedeleje už aj pokrstený.Proste už je náš.
Jediné,čo ma nesmierne vytáča,je tá naša slávna slovenská legislatíva.Musím sa vyžalovať,lebo ma ide porazit.Ešte stále mi nepriznali matersku,lebo čakaju na rozsudok.A včera mi znova volali zo sociálky,že prečo sme si dieta nevzali už 24.9. ako je dátum vykonatelnosti,ale až 4.10. A teraz,aby ste boli v obraze:Vykonatelnost nadobudla dnom 24.9,ale poslané z KE sudu to bolo slovenskou poštou 26.9.Nám domov do Smižian to prišlo 1.10.o 11.30hod.vtedy som podpisovala prevzatie od poštárky.Takže nech mi niekto vysvetlí ako som mala vediet,že pravoplatnost je už od toho 24.9.Medzi tým bol výkend a aj v práci som si musela vybavit volno ako najbližšie sa dalo.Čiže 4.10 sme si boli pre malého v dd.Ja nechápem o čo im vlastne ide.Povedala mi, že mám z dd pýtať potvrdenie,že námdieta nemohli dat toho 24. ale až 4.Proste jedno velké KOCURKOVO V TOMTO NAšON šTáTE....

fontana
22. nov 2013

A ešte jedna aktuálna fotečka....

karkana
23. nov 2013

@tlucka a to ,ked som ju mala na rukách,z ničoho nič akoby nemohla polapiť dych, nadýchnuť sa,tak sme sa vystrašili,,asi po 10sek. už bolo dobre,,to sa musím opýtať, či sa jej to často stáva,,,

belaanabela
23. nov 2013

@fontana to je tak ked na správnych miestach /flekoch/ sedia tie nesprávne teda jednoducho povedané Howada 🙂 a najlepšie ked povedia ako sa to i Nám stalo že jednoducho nevie nie si ista lebo takýto prípad majú tak 1 za 2 - 3 roky 😉 No moja ale kdo to ma vedieť že ? 😀

fontana
23. nov 2013

@belaanabela veru,mi aby sme ovládali všetko,ešte aj každý zákon,a ONI nemusia vediet nič 😝 😝 😝

maznacik007
23. nov 2013

@karkana pisem ti sem ... neviem ci je to presne to ale moja dcerka sa tak zachadzala... mne radili fuknut do tvaricky ... ak nezabera frnuk vodu ... podla mna si zisti vypis z karty malickej a prejdi si to s jej pediatrickou ... pripadne vami vybranou pediatrickou... selest je v podstate uplne banalny problem malinkych deticiek... aj moj to ma je len sledovany aj ine biodeti v sirsej rodine to mali a napr. aj moja mama ..

ale verim ze ta to zachadzanie vystrasilo ... skus si zanalyzovat preco k tomu doslo ... co sa dialo pred ci nebola hladna alebo ju nieco bolelo...

vela sily a lasky celej rodinke

mysiak001
23. nov 2013

@duratlicka Ked som presial ja 🙂 ty sa neboj. Na otazku ako budete branit dieta pred neprajnikmi co mu povedia ze je adoptovany som odpovedal ze ho naucim tuto vetu:
Mna si rodicia vybrali lebo som bol najlepsi a najkrajsi teba museli zobrat takeho ako si sa im narodil.

mysiak001
23. nov 2013

@fontana A ty nemas vestecku kocku alebo gulu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre