Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka pisala som ze nechcem svoje deti...precitaj si, ako som sa nadejala kazdy mesiac, ako som pri kazdom pichnuti v bruchu bezala kupit test a ako som bola zakazdym sklamana...v zivote kazdej snazilky pride hranica kedy si povie staci, uz nebudem zit touto myslienkou...uz som sa proste nechcela kazdy den pozorovat a nahovarat si, ze prave toto je priznak tehotenstva..velmi je to ubijajuce, stale cakat a dufat a stale nic... ☹ ked som to pisala, zas ma raz sklamal nadejny mesiac... o adopcii sa bavime uz dlho...ale kazdy mesiac som mala nadej...uz som sa na to proste vykaslala, povedala som si, ze uz deti nechcem.... ☹ aby som nezila len tou ideou. lebo ked myslis len na jedno a stale sa ti nedari je to velmi ubijajuce... ☹

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka kto to nezazil, ten to nepochopi...myslela som ze vacsina z vas to prave bude chapat, lebo neverim, ze ste sa nesnazili aj vy....

natia
15. okt 2011

@severaseptima nesnažili...ja som VŽDY čo si pamätám chcela prvé dieťa z detského domova...bez ohľadu na to, či raz zistím, že som neplodná ja alebo muž alebo či budeme môcť mať spolu deti...aj keď ťa to rozčuľuje, dievčatá ti to dobre napísali ... ak chceš dieťa, ktoré nemá ani na kilometre nič spoločné s cigáňom, tak nemôžeš ísť do adopcie..., lebo si tým nikdy nebudeš istá...a teda nebudeš môcť to dieťa ľúbiť, keĎže sama píšeš, že cigáňa by si ľúbiť nemohla...
A asi by si mala menej pozerať telku 😉

cairka
15. okt 2011

@severaseptima , nikto nepovedal, to čo píšeš, nevkladaj nám slová do úst (teda prstov) 😉 všetci, ešte aj ja, sme ti odpísali v dobrom, reagovať ináč sme začli až po tvojich narážkach 😠

áno, iste aj u mňa bola túžba byť matkou, bez toho by to nešlo.asi by to bolo divné, keby sme bývali ako spolubývajúci 😝 A neviem prečo sa furt oháňaš osadami. Keď uvidíš v televíznych novinách MOJE deti (ktoré predstav si to nevyrastajú v osade), ako pľujú na okolidúcich, alebo bijú dedka, tak potom sa ozvi. ja som videla skupinku cca15ročných bielych mladíkov, ako hnusne napádajú rómskeho chlapca. Dokonca aj policajti tam boli a bolo im to fuk (teda tým mladíkom, stále pokrikovali nie veľmi lichotivé slová) . Mám podľa toho súdiť, že všetci biely mladíci sú rasistický bitkári?

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima vela z nas co sme tu sme tiez dufali...takze chapem, ale uz tu takych rychlych pisalo vela, baby vedia o com hovorim..

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka na kazdom fore sa najdu baby co vypisuju hluposti a vymyslaju si problemy ☹ Predstav si, ale ze si tri roky vydata a baby okolo teba tehotneju jedna radost...nevystriedaju sa u teba vsetky fazy zufalstva (medzi inymi aj ta, ze "ja uz to serem, ked mi neni dane, tak dieta nechcem"? ked uz clovek zabali vsetky snahy o vlastne, vziat si nechcene dieta mi pride ako logicky krok...bude aj vlk syty aj koza cela...aj milujuci sa manzelsky par bude mat dieta, aj dieta bude mat domov...

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima tak skusim inak..."chcem mat dieta" nie je dostatocna motivacia na adopciu, to ber ako fakt...a aj ja a dalsie baby su viac rokov vydate a cakaju na babo

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka a ta veta ze: tak skludni hormony a venuj sa radsej tomu psovi co si chcela .... ☹ ☹ ☹ 😢

severaseptima
15. okt 2011

@tortelinka a co je dostatocna motivacia na adopciu? ale prosim ta, ziadne velikasske reci...

tortelinka
15. okt 2011

@severaseptima neviem co ti mam povedat, ale to ako sa pytas, je podla mna znak toho, ze nie si pripravena..ocakavanie dokonaleho dietata...skus si precitat nejaku knihu, stretni sa s niekym, kto ma adoptovane dieta...

yukki
15. okt 2011

@severaseptima na Tvoje požiadavky o radu si dostala realistické a slušné odpovede.
Nie, mnohé z nás sa nesnažili, proste to brali normálne, poniektoré z nás sú samy adoptované alebo vyrastali s adoptovanými súrodencami a tak túto možnosť berú úplne normálne a nie ako "poslednú možnosť" ani ako niečo, čím budú pre okolie zaujímavé ani nijak ináč-skrátka normálne, akoby rovnú pôrodu.
Keď sú požiadavky pomôcť opustenému dieťaťu v rovnováhe s naplnením potrieb materstva, je to v poriadku, pokiaľ sa pri procese osvojenia (pestúnstva, NOS-ky) vyskytuje iba nenaplnená túžba po materstve a snaha pomôcť dieťaťu len ako klišé, potom sa môže stať, že dôjde k nepríjemnému prekvapeniu. Sama som si náhradné rodičovstvo (napriek tomu, že si myslím, že moje pohnútky adoptovať boli v rovnováhe) nepredstavovala takto tvrdo a ťažko, roky som len a len dávala a nedostávala nazad nič, ani lásku, ani energiu...našťastie sa to začína trošku lámať-keby som si chcela len naplniť svoje nejaké potreby po materstve, tak by som to možno nebola vydržala ...

severaseptima
15. okt 2011

@natia ked som bola mala a v puberte tiez som chcela dieta s domova...bol to taky dievcensky sen a motivoval ma k tomu aj fakt, ze moja mama vyrastala bez rodicov, lebo ju splodili mladi na diskoteke a jej az doteraz chyba ta rodicovska laska...ale ako plynul cas, zacala som chciet mat v prvom rade vlastne deti, ktore by mali manzelikove modre oci, jeho kucerave vlasy, nieco zo mna, nieco zo starych rodicov... 😢 telku nepozeram vela, iba televizne noviny, simpsonovcov a sem-tam dajaky film...

maznacik007
15. okt 2011

@severaseptima pri osvojeni sa naozaj hlada vhodna rodina pre dieta ktore sa ocitlo v takej situacii ze ju potrebuje a nie naopak.... to je gro a zaklad celej filozofie prace odboru socialno pravnej kurately pre deti a mladistvych....
ano je uplne normalne ze ludia tuzia si naplnit svoju rodicovsku rolu nie je to nic nenormalne... ale pokial sa rozhodne niekto pre prijatie ineho /nie biologickeho/ dietata s jeho inou rodinou a genetickou historiou / vcitane temperamentu, ochoreni atd... / tak prosto je to ine ako ked sa ti dieta narodi.... dnes to absolutne nefunguje tak ze ty prides do domova a vyberas si dieta... uz dlhsie to funguje uplne inak... tu nejde o to ze musis byt matka tereza a mat altruisticke pohnutky.... ale cestne sa sama seba a manzela spytat ci je vobec osvojenie pre vas v sucasnosti vhodna cesta...
treba si aj uvedomit ze tak ako ty teraz reagujes na romske osvojene deti tak mozu iny neskor reagovat na tvoje osvojene biele... a tvrdit ze z nich nic dobre nevyrastie, ze budu z nich nasilnici a vrahovia a ktovie ake geny podedili...

ano sme tu zeny ktore si presli dlhou a narocnou cestou aby sme mali svoje biologicke deti my sme sa snazili a riesili toto s lekarmi dlhsie ako vy a presla som si viacerymi potratmi v tehotenstve a roznymi stavmi... takze nie je pravda ze nemame ponatia o tomto...
rovnako mame dost ponatia a aj skusenosti s celou touto problematikou aj s matkami ktore davaju deti na osvojenie aj s detmi ktore su z roznych dovodov vynimane z rodin a stretavame sa aj s nasledkami ktore sposobili prave nevyzrete rozhodnutia a to aj nahradnych rodicov

v kazdom pripade kludne absolvujte pripravu a v takej slobode a zodpovednosti sa rozhodnite spolu s tym ktory vas bude pripravovat a davat stanovisko k vasej ziadosti...

severaseptima
15. okt 2011

@maznacik007 dakujem, pises rozumne...bez emocii, urazania a k veci. Si zlata, ze hned neodsudzujes ... spravime tak ako radis a uvidime...uvidime co nam povedia kompetentni ludia...hadam predsa len najdu niekoho pre nas a nas pre niekoho...a mozno uz o rok budeme mat doma skolkara.... 🙂

natia
15. okt 2011

@maznacik007 tá prvá veta mala byť veľkým a tučným písmom 🙂

natia
15. okt 2011

@severaseptima neviem, prečo máš pocit, že ťa tu niekto odsudzuje...ale je to na zamyslenie pre teba...

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 dakujem ,za kompliment...ale tiez nerada citam hrubky a podobne....to asi aj ako kto vystuduje, alebo ci vobec nieco vystuduje...aspon podla mna...ja si tak myslim....ano som z okolia TN...a ty si priamo z TN?...to dost dlho cakate...ja sice mam 31 rokov, ale myslim,ze uz je cas mat babatko...velmi po nom tuzime...a sice len jedno umele nevyslo, resp. vyslo, ale s potratom....ale neviem, ci sa chcem dalej trapit a pchat hormonami...a takto aspon pomozeme nejakemu dietatku, ktore potrebuje lasku....

lusterka
15. okt 2011

@tortelinka praveze asi mam dost prestudovane, aspon si myslim...a aj rozhodnutie je dost velke..dokonca sme boli v okoli TN aj na jednom stretnuti vo virtulanom detskom domove...ani som nevedela,ze nieco take existuje a tam sme sa rozpravali s rodicmi, co maju deti v pestunstve, alebo v adopcii...ale nas prekvapilo,ze vsetky mali pestunstvo a len jedna rodinka adopciu...

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka ja som z Trenčianskych Stankoviec... A mám 35.. áno, čakáme dlho, lebo máme v požiadavkách biele dieťatko.. a ako vidíš, takých je málinko.. TN kraj je pomalý.. Ľudia s našimi požiadavkami čakajú 3-4 roky... Kedy idete na úrad?

suezana
15. okt 2011

ja som tiež prešla takými fázami, ako píše
@severaseptima .... aj takou, že nechcem deti... fakt si to človek vie nahovoriť v takých chvíľach 😔 😔 😔 😔
ja som teraz v takej situácii, že netúžim..... možno som sa tiež unáhlila..... neviem.... nerozumiem tomu....myslela som si, že budem letieť s vetrom opreteky, keď mi zavolajú....

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 hned v pondelok...uz nemame co cakat a celkom sa tesime, ze ideme do toho..uz ako male dieta som si hovorila, ze ked budem dospela, tak si adoptujem dietatko..vzdy ma to lakalo...

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka virtuálny detský domov? to je čo? Môj pubertiacky sen (a dlho ma držal) bol mať súkromný detský domov... Super, tak potom daj vedieť ako ste dopadli.. Som rada, že je tu konečne nejaká TRenčanka

najjulinka
15. okt 2011

@dadenka1 virtuálny je, že ma len profi rodiny, takže budova decaku ako taka neexistuje kde by boli poodkladane deti... všetky deti su len v profi...

dadenka1
15. okt 2011

@najjulinka Akože Detské mestečko?

najjulinka
15. okt 2011

@dadenka1 nie detske mestečko je decák... to tam normalne maju vychošov a kedysi manželske pary zamestnaných ako vychošov, mali v mestečku svoj byt a za dverami bytu bola "skupina".. to ma dosť daleko od rodiny...

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 presne ako @najjulinka pise....ja som tiez predtym o tom nepocula...mavaju tam parkrat takto do mesiaca v jednom rodinnom dome, ...len na toto im sluzi, ...stretnutia, kde sa stretnu tieto rodiny, ci s detmi, alebo bez...a rozpravaju sa a rozoberaju, co maju nove, co nove vedia, co nove zakony a tak..kto aky prispevok moze dostat...a tak..a deti sa zatial s pestunkou, resp. s au.pair-kou hraju a rodicia kecaju...je to podla mna veeeelmi dobre, a isto tam budeme dalej chodit...bolo to pre nas velkym prinosom...a inak sranda, tam najmilsie a najkrajsie dievcatko bolo take male romca...ale tak dobrucka a krasnucka bola...

lusterka
15. okt 2011

to my sme sa tam dostali cez Navrat...lebo sme sa tam chceli popytat, ako zacat a tak dalej..tak nas hned zoznamili s rodinkami....

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka V Soblahove?

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 bingo..presne....bola si tam uz?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre