Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lusterka
6. mar 2012

@aidilka gratulujeeeeeeeeem...tak tak...je dovod, preco tam ist...aj mne hned povedala, cislo kolo nas je v zozname..xixi

vandijan
6. mar 2012

ahojte, tak konečne sme po tom všetkom zaradení do zoznamu a zas čakať 🙂 🙂 🙂 , dievčatko okolo troch rokov je tam niekde pre nás iste 😎

larinka133
6. mar 2012

ahojte dievcata ... je tu niektora z vas, ktora uz absolvovala aktualizaciu 2x krat, cize prvu po 2 rokoch a dalsiu po dalsich 2 rokoch? resp. ako je to s dalsou aktualizaciou, robit sa opat po dvoch rokoch? vopred vdaka za odpovede 🙂

larati
6. mar 2012

ahojte, rada by som sa spytala, ked ste si adoptovali babatko, kolko ste nan cakali. Ja som z Trenč. kraja, pojdeme poziadat o adopciu, resp. zaradit sa do zoznamu cakajucich. Prípadne dá sa adoptovať aj babatko z ineho kraja? vdaka za odpovede

lusterka
6. mar 2012

@larinka133 moje nervy, to ani nehovor,ze stale cakate....a 4 roky...ake ste si dali poziadavky?...ved moj uz bude aj 40tnik..xixi

lusterka
6. mar 2012

@larati ahoj...naprv davaju deti v kraji, lebo v kazdom kraji je vela ziadateliek...resp. ziadatelov...a kolko sa caka?..zalezi, ake chcete dietatko, ake mate poziadavky..najnovsie info, ak chcete biele, zdrave dietatko do roka, tak sa caka okolo 3-4 roky..

larati
6. mar 2012

lusterka dakujem za info, myslela som, ze sa to teraz po novych zakonoch trosku pohne vpred, ale to sa asi tyka len pestunov i profesional. rodicov.som nieco take citala, ze deticky by mali ist hned do rodin a nie do domovov.

larinka133
6. mar 2012

@lusterka nie neboj sa, nepytam sa to preto, ze my by sme uz cakali tak dlho ... aj ked predpokladam, ze viac ako 3 roky to isto budu ... momentalne cakame len rok aj vyse, prva aktualizacia nas caka v auguste ... ja len tak informacne sa pytam 🙂 inak sme od septembra 2010 na 59. mieste v ZA kraji ☹

vandijan
6. mar 2012

@larinka133 aj my sme zo ZA kraja hádam sa tom polepší 😒 😀

matax
6. mar 2012

@larati ahoj, profesionálni rodicia su zamestnanci detskeho domova, deti su stále vedené ako domovácke deti.. len ziju v rodine a nie v ded 🙂 Ked chces novorodeniatko, tak vyberás z násho kraja a ak by sa v inom kraji nenasli pre niektore dieta rodicia, tak mozes aj z tých deti. Vsetky deti su ponukane najskor v svojom kraji a ak sa pre nenájdu novi rodicia, tak ich spisy sa poslu do vsetkých krajských upsvar. Take deti nájdes aj v návrate a usmeve. Ak chcete aj starsie dieta, tak mozte ihned po zaradeni ist pozriet prehlady deti a vyberat deti z celeho slovenska, my sme maleho nasli hned po zaradeni a malu po 9 mesiacoch.. je menej nechcených deti, co je vlastne aj dobre 🙂 V nasom kraji je málicko deti do 6 rokov volných na osvojenie, ked sme pozerali min rok, boli tam len 4 chlapci.

tortelinka
6. mar 2012

@larinka133 som za zlakla ze tolko cakate..tak dlho to snad netrva nikde,

larinka133
6. mar 2012

@vandijan neboj sa, vy urcite tolko cakat nebudete, kedze mate miernejsie poziadavky 😉

larinka133
6. mar 2012

@tortelinka no neviem, neviem, ked som to vyratala ze za rok sme sa pohli o 11 miest a sme teraz 59, tak matematika nepusti 🙂 a vychadza to aj viac ako na 4 roky ☹

vandijan
6. mar 2012

@larinka133 neviem, veď uvidíme, pri prvom to bolo rýchle po ukobční sme ho mali o tri mesiace, a to v ZA kraji, 5 párov to zrušilo, teraz neviem ale ďakujem za podporu, dúfam že nám to ubehne rýchlo

tortelinka
6. mar 2012

@larinka133 fuha, neviem az tak som to uz nesledovala, nestihla som 😀 , boli sme rychli

vandijan
6. mar 2012

Už sa na malú teším, taká malá slečna do 4 rokov, mi isto zamotá hlavu a život. mooc sa na to teším 😀 😀 😀

matax
6. mar 2012

@vandijan ak chcete aj starsie dievcatko, tak chodte pozriet prehlady, zavolajte na kupsvar a dohodnite si návstevu, alebo v YA máte návrat 🙂 dievcatko do 4 rokov sa , myslim, nájde 🙂

vandijan
6. mar 2012

no, zavolám do návratu, ved sme tam opakovali celú prípravu, a navyše aj oni boli u nás pozrieť sa že ako si žijeme, myslím, že sa opýtam . . . Ďakujem za tip 😀 😀 😀

dia6
6. mar 2012

Ahojte baby.
Taká otázočka... čím sa treba riadiť pri dieťatku z DeD... vlastne pri čomkoľvek podobné dôležitom v živote. Citom alebo rozumom???
Pýtam sa lebo u nás je to teraz najdôležitejšia otázka... ako sa rozhodnúť. Srdce hovorí tak a rozum opačne.

yukki
6. mar 2012

@dia6 prečo rozum vraví nie? Je niečo s dieťatkom, čo si ako dvaja rodičia netrúfate zvládnuť?

dia6
6. mar 2012

@yukki Nie, nie... drobec je perfektný... vlastne je čoraz lepší a úzasnejší. Návrh sme si už podali.
Nechcela som písať o čo presne ide, lebo som to chcela brať tak vo všeobecnosti.

Ide o predbežko.
Srdce vraví jednoznačne: áno, no rozum vraví: ešte počkaj.
😒

yukki
6. mar 2012

@dia6 ta mne dnes nekapče dajak...kde vlastne je problém? Súd v tom meste kde má byť súdený malý neschvaľuje predbežká? Alebo sa bojíš, že kôli predbežku Vám posunú aj hlavný súd alebo čo?

dia6
6. mar 2012

@yukki Všetci tu mi radili, že si mám aj tak skúsiť to predbežko podať. Tak som chcela, no potom ma napadlo, že v práci mám zmluvu na rok... Takže mi končí zmluva k 31.máju. Potom mi ju predĺžia (teda ak sa nič vážne nestane).
No a teraz.. mám počkať tie tri mesiace - teda na normálny súd. A teda budem mať prácu aj po materskej,
alebo mám si dať predbežko a o mesiac aj niečo môžem ísť na materskú, ale skončením materskej mám padáka.
???

najjulinka
6. mar 2012

@dia6 a to už viete termin normalneho sudu??? 😨

lusterka
6. mar 2012

@dia6 podla mna pocuvaj srdiecko..to je podstatne..nie?

yukki
6. mar 2012

@dia6 aháááá...hm. No. Najprv to čo sa pýta
@najjulinka je dôležité asi vedieť...

lusterka
6. mar 2012

@larinka133 tak to som rada...tak drzim palce..

najjulinka
6. mar 2012

akože nekcem byť zla,a le mali sme aj take odovzdavanie že 2 mesiace po podani na sud už bolo pravoplatne rozhodnutie... čiže kludne može zbytočne dieťa byť ešte 2 mesiace bez vas a aj o pracu prideš.... a dalsi extrem, že si povieš, že 1.juna to maš v suchu a vaš pripad sa bude ťahať 10mesiacov a drobec bude zbytočne tak dlho čakať..... zbytočne....... práca bola a bude....... tam kde robiš aj tak možu skrachovať alebo čosi počas tvojej matrerskej... alebomať nadstav a prepušťať, vratiš sa po materskej a aj tak možeš byť prva na vyhadzov... a dnia mesiace čo budete bez maleho nijak nenahradiš.... pracu pracou nahradiš 😉

dia6
6. mar 2012

@najjulinka Nevieme. Len tak nám povedala sociálna, že to tam u nich približne trvá 3 mesiace a viac.

cairka
6. mar 2012

@dia6 , no, treba zvážiť... a vieš na isto, že ti zmluvu predĺžia na dobu neurčitú?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre