Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akramgad
11. aug 2011

@luttka ahoj my máme dievčatko kde mama je bezdomovec a otec neznámi a nepozorujem zatiaľ nič zvláštne chvalabohu a čo sa týka tých info od socky myslím že majú to čo zistia žiadna čo sa nechce starať pravdu nepovie žiaľ je toho málo popísané ale človek keď ide do adopcie musí s tým rátať ž dostane minimum info ☹

lenkove
11. aug 2011

@luttka jeej, my mame dievcatko a sme v poradi na chlapceka 😉 Drzim vam palceky, nech to dobre dopadne s malickou 😵 😵

@akramgad dohodneme asi veeeelke konikovske stretko, lebo by mi vsetci zavideli, ze sme sa len my s kockami videli 😉 uz pracujes? Ako a kedy mas volno? 😕

akramgad
11. aug 2011

@lenkove no len na 4 hod a malú máme z mužíčkom na striedačku nech vie aké máme doma čertíča xixixi ale moc mi chýba malá lebo keď mám poobednú tak už ležká v postielke a nemôžem ju vymadžgoriť ☹ hold ale keď tento poondiatý štát dá tak moooc euríčiek čo už 🙂 no stretko by nebolo zlé len neviem či to bude všetkým vyhovovať v rovnaký termín ☹ aspoň keď vidím že si tu babulienky dávajú stretká nie vždy to všetkým vyhovuje 😢

dioliana1
11. aug 2011

@lubinka13 ja viem že isto budem min. ešte raz musieť absolvovať prípravu, v našom kraji je to tak... 😒

lubinka13
11. aug 2011

@akramgad v priebehu jedného sedenia mi to povedala tá moja psycho, že do dvoch rokov mi musia ponuknuť baby.ja som sa jej na to potom ešte raz spýtala, že či dobre počujem ešte ma zahriakol aj partner, že je to tak.vraj po tých dvoch rokoch musia preverovať, či pscholog nespravila nejakú chybu v posudku, či nejako ľudia nešpekulujú a či to je chyba úradu. a vy ste si dali dieťa len s vášho okresu, alebo z celého slovenska?možno v prípade celej SR to ide rýchlejšie.

happy8051
11. aug 2011

kocky sorry ze vam sem skocim a mozno to bude odveci...ale vidim tu podla pasov profi maminky... mate moj obdiv robite skvelu vec....nieco by som sa chcela opytat vrta mi to v hlave vzdy ked tu narazim na tuto temu..... ked mate dietatko u seba urcity cas....ako sa viete s nim rozlucit??? ja neviem, pride mi to strasne tazke asi by mi srdce odtrhlo ☹

magimary
11. aug 2011

@happy8051 aj my si to musíme odsmútiť a odžiť...
tie detičky sú istú časť nášho života našou súčasťou....
ale to k tomu skrátka patrí...bez nás by tieto detičky nemali byť koho súčasťou...
my si to PRE nich odsmútime a odtrhneme si ten kus srdca... PRE NICH...
/napokon každý tak raz urobí...či už je to v puberte, či, keď naše dieťa dospeje, či, keď sa mu nájdu milujúci rodičia/
...
zbytok odpovede na túto otázku mám v pase 😉

lubinka13
11. aug 2011

@cista_voda ahoj ty si z BB?aj ja som len ešte nie som zaradená v zozname ešte len končím prípravu a koľkí ste ak sa môžem spýtať. 😕

dioliana1
11. aug 2011

@happy8051 je ťažké sa rozlúčiť...ale niekto to robiť musí, aby tie deti a rodičia mohli byť šťastní

lubinka13
11. aug 2011

@magimary my si chceme adoptovať asi by som to ja nezvládla.a prikláňam sa k predošlému názoru obdivujem a skláňam pred vami klobúk ste proste úžasné a baby s veľkým srdcom do ktorého sa vám zmestí kopec lásky pre kopec detí. komu česť tomu česť.

magimary
11. aug 2011

@lubinka13 rozhodne si nemyslím, že je to zvládnuteľné pre ľudí, ktorí túžia po SVOJOM dieťatku...
najmä nie, kým ho nemajú... 😉

lubinka13
11. aug 2011

@erikadodo tak to je bomba.ked budem mať špunta dom tak si u teba niečo objednávam.bieš aj čiapočky pre také väčše cca dvojročné?mám kamošku a ona by potrebovala čiapočku s takými dlhými šnúrkami.neviem či vieš o čom hovorím.

mexx
11. aug 2011

Ja by som @magimary poopravila - ze zvladnutelne to je aj pre ludi, ktori tuzia po svojom (biologickom) dietati, ale nesmu (nemali by) to vnimat ako riesenie svojej "bezdetnosti". U nas prisli profi/pestu deti este pred tymi biologickymi, ale keby sme do toho isli s tym, ze chceme byt profirodicia, pretoze nemame vlastne dieta, tak by sme velmi rychlo padli na hubu...

lubinka13
11. aug 2011

@erikadodo no tak to je bomba.určite sa ti ozvem.len asi to nebude tak skoro ko to tu tak čítam. 😕

lubinka13
11. aug 2011

@mexx vaša diskusia ma zaujala.taktiež som toho názoru, že by sme si nevedeli predstaviť vychovávať ,,v tejto dobe plnej predstudkov rómske dieťa,, rozhodli sme sa už na začiatku, že náš špunt bude biely a na tom si aj trváme.taktiež si myslím že ide o alibizmus ked niekto povie, že priti rómom nemá nič a v požiadavkách má biele dieťa.no sme rôzny.

yukki
11. aug 2011

No, ešte si tu aj my ponadávame na rasistickú spoločnosť, a posplúvame...až naše deti si vypočujú a plne pochopia čo je to Ty si cigán...Bude to ťažké, postaviť sa za dieťa, ktoré je iné nielen v tom, že je adoptovnané ale navyše je cigán... 😉

lubinka13
11. aug 2011

@karkana presne aj ja mám ten pocit.stále len o tom istom a mohlo by byť aj väčšie. a presne chcem si tomalé užiť so všetkým čo ktomu patrí. od nevyspatia cez zuby a pod.

lubinka13
11. aug 2011

@mexx bože to je strašné. ja som si mylslela, že ked sa raz rozhodnem pre ado tak je to na 100%.a som o tom na 100%presvedčená.a aj keby som otehotnela a čakala trojičky tak toho adop.sa nevzdám už len z toho dôvodu, že môžem nejakému špuntovi spraviť pekné a šťastné detstvo. 😵

magimary
12. aug 2011

nové deti v nových rodinách 😉
http://babetko.rodinka.sk/pestunska-rodinka/vza...

magimary
12. aug 2011

@silviaa , ako sa máte? 😵
vidím, že malá je nádherná-ako anjelik... z filmu 😵 😵 😵 😵

silviaa
12. aug 2011

Dakujem krasne :D, mame sa fajne, Veronka je uplne fantasticka, kazdym dnom sa meni a napreduje. Dnes sme mali narocny den, boli sme na krv. Naposledy mohla jest o druhej a u doktorky sme boli o pol osmej. Aj sme si spolu poplakali 😢 . Ale uz je dobre spinka na dvore v kociku.

luttka
12. aug 2011

@akramgad ahoj, mate zlate dievcatko. Toto je nase slniecko, tesime sa na druhe.

magimary
12. aug 2011

@luttka odkiaľ si? 😕 🙂

luttka
12. aug 2011

@magimary zo Stupavy

magimary
12. aug 2011

@luttka aha, trošku mi to okolie okolo malého pripomenulo Pezinok 🙂 😉

kanhwa
12. aug 2011

@lubinka13 velmi Ti to prajem 🙂 🙂 🙂

kanhwa
12. aug 2011

@akramgad mala je super 🙂 🙂 🙂

akramgad
12. aug 2011

ďakujeme áno malé živé slniečko 😀

akramgad
12. aug 2011

@luttka záhradníček 🙂)

lubinka13
12. aug 2011

@akramgad ahoj máš nádhernúdcérku, dlho ste čakali kým ste sa dočkali?my sme si dali taktiež dievčatko no budeme asi dlho čakať, no ked som už vydržala do teraz tak už vydržím. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre