Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
19. apr 2013

@mana85 vieš čo,mojej staršej vyšli až v 10 mesiaci ale hneď štyri naraz aj to bol zaberák.

mana85
19. apr 2013

@5katarina7 uff to muselo byť ... nášmu idú po dva naraz si neviem predstaviť že 4 😨

alicag
20. apr 2013

@mana85 Gratulujeme k doživotiu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 je veľmi zlatý..

alicag
20. apr 2013

@vandijan U nás sú tie isté požiadavky do troch rokov len fakt sa čaká veľmi dlho.dúfam,že sa nám ozvu ohľadne pestúnstva už teraz snád 😒 Veľká škoda je,že nefunguje celoslovenský systém,ale len v rámci krajov čo je úplne šiši 😒 potom to vyzerá tak ako to je...

mexx
20. apr 2013

@alicag Preco podla teba nefunguje celoslovensky system? 😕 Od nas z decaku su deti bezne ponukane v medzikraji, aj odchadzaju do takychto adopcii ci pestunstva... 😕

alicag
20. apr 2013

@mexx bolo nám povedané,že je to v rámci kraja,ale ak v inom kraji nik nemá záujem o dané dieťa tak potom je ponúknuté v inom kraji 😒 Znamená to,že je možné,že budeme raz cestovať zo Za napríklad do Prešova?alebo Trnavy? ak nám bude ponúknuté dieťatko do pestúnstva?

mexx
20. apr 2013

@alicag Ono by to podla spravnosti malo byt tak, ze spis dietata je na urade v prislusnom kraji a je ponuknute ziadatelom. Ak sa dieta nepodari umiestnit, tak spis putuje aj do inych krajov, a tiez do subjektov (Navrat alebo Usmev ako dar). Otazne je, ako je to s tymi lehotami, lebo to ma tusim kazdy urad inu verziu. 🙄 Ja som uz pocula vselico, napr. ze je to 6 tyzdnov, a ked sa za 6 tyzdnov nenajde dietatu rodina v prislusnom kraji, tak spis putuje dalej. Ale napr. nasa riaditelka mi vravela, ze podla spravnosti (resp. v idealnom pripade) sa to robi uz po dvoch tyzdnoch. 😎 Mne ale toto pride ako silna utopia, neviem... 😅
Kazdopadne ale teda bez ohladu na casovy interval, dieta by malo byt ponukane na celom Slovensku, ak sa mu nenajde rodina v prislusnom kraji. V praxi je to asi tazsie, viem, ze nie kazde dieta ma spis naozaj v kazdom kraji, aj ked by to tak byt malo...
Napr. od nas islo prve dievcatko do adopcie ako 4-mesacne, a uz to bolo v medzikraji, ona patrila pod BA kraj a ziadatelia boli z TT kraja. Dalsia babula sa do medzikraja nestihla dostat, lebo o nu prejavili zaujem hned v BA. Ale bezne sa stava, ze deti idu z BA kraja do adopcie na vychod SK alebo aj naopak (aj tu na Koniku je viacero takych pripadov). 😉

alicag
20. apr 2013

@mexx Tak to je super 🙂 🙂 🙂 🙂 len tie lehoty to je fakt divné no zákon je zákon.-Dúfam,že nám budu volať čím skôr .Každý mi tvrdil,že na pestúnstvo 😎 sa nečaká a a teraz to bude 4 mesiace a nič..A to máme dieťatko do 4 rokov..

mexx
20. apr 2013

@alicag A okrem toho, ze do 4 rokov, mate ake podmienky? 😕

alicag
20. apr 2013

@mexx Píšem ip 🙂

iwusa
21. apr 2013

@lenka_21 myslela som na Vás, krásne fotky, krásna rodinka. som rada, že ste išli do toho a už teraz je to skvelé, v budúcnosti budú z detičiek parťáci 🙂 držím Vám pästíky, nech drobečkovia robia radosť každý jeden deň, samozrejme budú aj tie ťažšie ale aby ich bolo čo najmenej a aby ste ich z ľahkosťou zvládali. držte sa 😉 😉

vesticka
21. apr 2013

@lillik3 vydrzkaj este dajako, my si vravime s mm, ze ak nie tento rok tak buduci uz na 150% 🙂. Aj s rodicmi som uz vtipkovala, ze to vyzera, ze tento rok budeme u nich na Vianoce viac nez pravdepodobne v nezmenenej zostave. Nuz co, aspon ze ostatne kocky s MK sa celkom hybu vpred 😵. Keby to vsade tak zamrzlo, to by bolo velmi smutne...

karkana
22. apr 2013

tak som volala ,či sa to pohlo od februára,a NIE stále sme na 4mieste ☹ , pýtala som sa, že som počula ,že boli nejaké detičky, tak že ano, ale išli do pestu ,že mám zas zavolať o dva mesiace,, že niekedy majú aj dve tri naraz 😉 ,,,ách, a tak som dúfala, mužovi ani nepoviem, aby nebol smutný,zas čakať,

iwusa
22. apr 2013

@karkana nevzdávame to!!! neboj moja, teraz je to zastavené ale my sa dočkáme a určite to nebude trvať dlho. verím tomu, že potom naraz príde veľa detičiek a odrazu budeme všetky kočíkovať. A tieto Vianoce už budeme rodinky 😵 😵

123sabrina
23. apr 2013

@iwusa bodaj by si mala pravdu 🙂 ze na vianoce akoze uz fakt dost dlho to trva u nasss

little_bubu
23. apr 2013

Ahojte, neviete ako je to v BA ? Ktory mesiac sa teraz vybavuje ? Dakujem

jafnka
24. apr 2013

ahojte. dnes nám prišiel list z úradu, že sme oficiálne zaradení do zoznamu žiadateľov o adopciu 🙂 🙂 🙂 tešíme sa veľmi 🙂 🙂 🙂

luttka
24. apr 2013

baby, toto ste citali?
http://www.cas.sk/clanok/248932/zufali-nahradni...
Nerozumiem ako sa moze niekto sudit 3 roky o dieta a ako sud 3 roky nerozhodne komu vlastne dieta patri, kde je tu zaujem dietata????

margel
24. apr 2013

V Bratislave vybavuju ziadosti zo zaciatku septembra 2011. Ale neviete ako to vyzera v BA s dievcatkami? Podla datumu sme uz v podstate na rade, ale pani nam povedala, ze je pred nami viac ako 30 ludi. Nechapem ten rozpor. Moze to znamenat ,ze tych 30 ludi chce len dievcatka?

kanhwa
24. apr 2013

@margel nie je to cislo smerodajne, my sme v 2011 boli v jan. 54, v marci nam povedali ze od zac. roka umiestnili jedno dieta a v aprili nam prisiel list ze sme v prvej patke. ale kedze mate dievcatko, tak to bude asi dlhsie trvat. tych 30 pred vami mozu byt aj taki co maju odklad a podobne medzi nimi.

lenkove
25. apr 2013

@luttka biologicka matka sa ozvala v zakonnej lehote... 🤐 zakon je na jejstrane, nechapem ale ako je mozne, ze to trva 3 roky...

vandijan
25. apr 2013

@alicag to je pravda, je to ozaj škoda, bolo by sa to určite rýchlejšie rozbehlo, takto len čakáme a šanca na prijatie dieťatka do rodiny v našom kraji je malá, alebo to možno aj závisí od tej pani, čo tam sedí, akurát že mi bežia už roky ☹

jafnka
25. apr 2013

ahojte. zaujímalo by ma či tu niekto využil aj možnosť hľadania dieťatka cez návrat alebo idete všetci cez úrad? my chceme využiť možnosť cez návrat a už aj máme dohodnuté stretko len by ma zaujímali vaše skúsenosti. vďaka

dioliana1
25. apr 2013

@jafnka ja hladala cez Usmev

jafnka
25. apr 2013

@dioliana1 a tiež to tam išlo tak rýchlo? teraz sme prišli z návratu a pani nám povedala, že budúci štvrtok nám zavolá s tým, že už bude vedieť, ktoré detičky sú voľné. sme len oči vyvaľovali

dioliana1
25. apr 2013

ja som nakoniec vzala čo mi ponukli na UP... kým našli spis som sa rozhodla inak... 😀

jafnka
25. apr 2013

čauko. takže nové info. mali sme dnes stretko v návrate a pani nám povedala, že sa nám ozve budúci štvrtok kedy by už mala vedieť aktuálne info o detičkách, ktoré by mohli byť pre nás vcelku vhodné 🙂 tak tomu sa vraví rýchlosť 🙂 samozrejme nikde nie je napísané, že už budúci týždeň si budeme môcť vybrať, ale aj tak som happy ako sa to hýbe 🙂

dioliana1
25. apr 2013

no je to z Usmevu tak do týždna nové info na UP telefonicky okamžite a hned žiadosť o IA... len sudy sa kus potom tahaju... ale mali by podla nových pravidiel do pol roka rozhodnuť

vikad
26. apr 2013

Ahojky. Čítam tu nejaké, pre mňa, nové veci 🙂 . Dieťatko sa dá adptovať aj cez nejakú organizáciu, nemusí to byť úrad?Nerozumiem teraz tomu. Nám pani na urade povedala, že iný spôsob nieje, len cez nich. Som z KE, kam sa teda mám obrátiť, ak nie len na úrad? Za akékoľvek informácie ďakujem, na Vianoce by sme chceli byť už traja 🙂

cairka
26. apr 2013

@vikad , môžeš sa obrátiť na Návrat, alebo Úsmev ako dar a aj oni majú zoznamy detí, ALE sú to deti, ktoré sa nepodarilo umiestniť úradu. To znamená deti zo zdravotným znevýhodnením, súrodenecké skupiny, deti inej farby pleti, deti po matkách s psychiatrickou diagnózou....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre