Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cherry1981
25. máj 2011

Baby mna by este tak vseobecne zaujimalo hlavne tie co ste z dedin, ako to brali ludia z dediny ked sa dozvedeli, ze si planujete osvojit dietatko, , lebo vcera sme sa s mm vecer rozpravali a on to dost tazko niesol zo zaciatku ked sa dozvedel, ze urad bude este aj od obce ziadat posudok, potom uz boloo fajn po dlhsom rozpravani, ale ako to bralo okolie v dedine ci sa Vas vypytovali, alebo sa tvarili ze nic. My sme to nechceli hned rozoberat s kazdym

naduska
25. máj 2011

ahojte mate niekto dietatko z utajeneho porodu ??? 😉

magimary
25. máj 2011

@naduska my sme mali 😉
čo ťa zaujíma?
máte vo výhľade? 🙂 😵

magimary
25. máj 2011

@naduska máš IP 😉

dadenka1
25. máj 2011

@cherry1981 nie žiadna námatková kontrola... to by ste museli byť nejakí čudní podozriví zúfalci, z ktorých srší info, že pozor pozor... K nám prišli po dohode s nami (aby sme boli doma)... ja samozrejme sterilná čistota, napečené nachystané... prišli ráno o 8hod, presne ako sme sa dohodli, sadli do kuchyne, nič nekukali, ani izby ani či máme miesto pre bábo ani či mánme aspoň záchod... 😀 Boli u nás cca 10 min, sedeli len v kuchyni, čosi sa popýtali ohľadom nažich požiadaviek, zapísali si a prášili ďalej... Takže seriózne, slušné tety a bez otravovania... A ty aké máš požiadavky? My máme do 6 mesiacov zdravé biele, ale idem si zmeniť požiadavku, že môžu byť aj dvojičky (to som nevedela, že tam treba dať vedieť)... A aj nám povedala v júli 2 roky, teraz, keď už dva roky sú a my sme 26 v poradí, tak povedala, že teraz je to horšie, že sa máme ešte na rok čakania nachystať... Aspoň že tie dva už máme za sebou...

amelia17
25. máj 2011

@dadenka1 Ahoj, to su ale prekvapive informacie... My sme ukoncili pripravu v marci a povedali nam, ze tento rok to ide velmi rychlo, ze sa narodilo vela babatiek a ze poziadavky za rok 2010 boli vsetky splnene. Tiez nam povedali, ze cakat budeme cca 1-1,5 roka - a povedali to v tom marci 2011.
Neviem ako sa v tomto celom procese orientujete vy, ale ja zacinam mat dojem, ze je hodne netransparentny, ze nik nevie, na ktorom mieste v poradovniku je, ani kolko deti caka, proste sa vraj ozvu, ked budeme na prvych 10-tich miestach. Naviac ma hneva, ze pridelovanie deti k rodicom ma pre cely kraj na starosti 1 jedina osoba. Zaujimalo by ma kto ju kontroluje a ci tam nie je priestor pre korupciu. Dajte vediet tie, ktore s nimi mate skusenosti...

mata25
25. máj 2011

@cherry1981
my byvame na dedine, ale sme pristahovalci takze tu okrem najblizsich susedov a postarky skoro nikoho nepoznam, zato oni poznaju nas evidentne, lebo ked som kocikovala druheho syna tak sa mi prihovorila jedna pani co byva na druhej ulici, ze ci to mame tiez tak ako to prve a ci sa nebojime. tak som jej povedala, ze mame a ze aj u biologickych to je tak 50 na 50 ci bude v pohode alebo nie. takze som z toho vydedukovala, ze babky sa o nas rozpravaju sem tam, hlavne ked nas vidia. ale inak mam len pozitivne skusenosti, vsetci su vysmiaty a kazdy s kym som sa dostala do reci mi hovoril, ze nas obdivuje ze sme si take deti zobrali a takisto u nasich, tiez byvaju na dedine, ale odtial mama pochadza takze ju pozna skoro cela dedina, ale ohlasy boli len pozitivne.
okrem toho si myslim, ze sa to ani neda utajit, na dedine kazdy o kazdom vie, u nas staci ked vie postarka a uz vedia vsetci. 😉

mata2
25. máj 2011

ahojte,
dadenka,my sme asi podozrivi cudni zufalci,lebo nam sa upsvar nikdy na kontrolu neohlasil 😀

cherry1981
25. máj 2011

@mata25 Ja viem, ze clovek sa sa tomu nevyhne, len tie reci ja nemusim, a moj mm uz duplom nie, no ale nejako sa cez to uz prenesieme co ine nam ostava. My sme vedeli, ze sa to casom kazdy dozvie, ale nie tak skoro 😉 Ja nemam rada reci typu a naco, a preco a nebojite sa? No ale tak na vsetko sa clovek musi pripravit 😀 Moj manzel sa tu narodil v dedine v ktorej byvame tak asi preto to horsie nesie on ako ja co som sa sem pristahovala.

@dadenka1 Tak vari sme neboli az taki podozrivý 🙂 Teta bola velmi mila na urade povedala, ze nam daju dopredu vediet, ale radsej sa pripravujeme na vsetko 🙂
Tak my sme si dali poziadavku do jedneho roka moze by t aj poloromske a na pohlavi nam nezalezi( v kutiku ale by som radsej dievcatko) , ale ked bude chlapciatko nevadi, ale tak my to mame este velmi daleko daleko.

Len som bola z troho prekvapena, kedze nam nevadi poloromske, ze nam povedala dva tri roky 😕 , tak som sa jej nato pytala, a ona povedala, ze aj ziadatelom o biele dietatko dakedy ponuknu poloromske. Uz sa im stalo, ze rodina mala poziadavku na biele a zobrali aj poloromske. Tak ale v kutiku dusicky dufame, ze to tak dlho vari trvat nebude.
Ale ked sme sa s nou vcera rozpravali, a ked nam priprava a vsetko dobre dopadne, lebo aj to je dolezite aby to vsetko dobre skoncilo, tak chceme pozriet tie zoznamy deticiek clovek nikdy nevie.
My sme tiez rozmyslali nad surodencami, ale je to este stale len v ramci rozmyslania 🙂 O dvojikach som ani len netusila, to je super 🙂

cherry1981
25. máj 2011

@mata2 Ved to, clovek nikdy nevie co moze od nich ocakavat, aj ked nam bolo povedane, ze daju dopredu vediet

yukki
25. máj 2011

@mata2 aj u mňa už boli bez ohlásenia, a akurát v pondelok doobeda, keď to tu vyzerá najhoršie (po víkende s obomi opičkami), žeby som tiež bola...podozrivá? 😕 😀 ale teda boli príjemné, oni sú vždy zlaté...

najjulinka
25. máj 2011

Ja sa hlasim tiež k podozrivým zúfalcom.... 🙄 🙄 🙄 a že vedia dojsť to hej.. .fuuuha na tu vetu z mojich ust čo som povedla manželovi pri odchode "vaška nechaj tak, 1 den v pyžame nikoho nezabil" .... takže ano.. našli Vašička v pyžamku.. nehovoriac o tom, že 2 komplet prekakane postielky mali pradlo zhodene pred WC....... :-/ a takto došli.....

suezana
25. máj 2011

@cherry1981 my sme mali termín dohodnutý asi 2 týždne dopredu, aj presnú hodinu, a návštevu sme mali až pred koncom prípravy.

karkana
25. máj 2011

ked sa chodí k psychologičke,ako ste to riešili, dovolenkou?,lebo z prace neviem ako sa uvolním aj s manželom,

dadenka1
25. máj 2011

@mata2 😀 😀 hráte zlé kino 😀 Musíte sa tváriť milo a solídne 😀 😀

dadenka1
25. máj 2011

@karkana my sme to riešili dovolenkou... našťastie to v robote tolerovali....

dadenka1
25. máj 2011

@yukki
@najjulinka no nehnevajte sa na mňa myslela som si že zúfalcov tu ani nenájdem 😀 😀 .. no zasmejem sa ak zajtra dojdú kuknúť k nám... Budem členkou klubu podozrivých zúfalcov

cherry1981
25. máj 2011

Hihi milá prepadovka aj Yukki aj najjulinka, ja uz teraz detom, hovorim, aby stale po sebe upratovali, keby náhodou, no ale tak čo už kde su deti a bude prepad nedá sa mať tip top 😀
Suezana dik, nam povedali, že navšteva bude ešte pred prípravou aby skontrolovali naše bytové podmienky 🙂
Tak Vám všetkým ďakujem

dadenka1
25. máj 2011

@cherry1981 ešte pre povzbudenie... my sme robili prípravu s jednými manželmi..takže sme približne narovnako boli zaradení v zozname žiadateľov... oni mali tiež do roka a polorómske... náhodou som ich (asi po trištvrte roku) stretla v meste a to už mali doma chlapčeka polročného... Takže ma možno aj predbehneš... 😉

cherry1981
25. máj 2011

@dadenka1 Tak to je super povzbudenie 🙂 Dodala si mi nádej, že to nebude trvať tie tri roky ako nám bolo povedané 🙂

tortelinka
25. máj 2011

@cherry1981 nas za zatial nikto nic nepytal, ale v dedine, kde mame pobyt realne nebyvame, ale ani mojich rodicov moc nik neotravoval

sisab
25. máj 2011

Ahojte dievcata, ja mam otazku, ako to vlastne s peniazkami, ked uz je dietatko doma a kym prebehne sud? Materska, rodinne pridavky, atd...
My momentalne absolvujeme pripravu cez urad, to vam je sranda, dneska sme skladali kocky so zaviazanymi ocami a partner mal navigovat;o) No zatial som sa tam ziadne preborne veci nedozvedela...papa a dakujem 🙂

mata25
25. máj 2011

k nam dosli neohlaseny len raz, neboli sme doma, tak potom mi radsej volali ze kedy maju prist. a pri Andrejkovi mi tiez pani hovorila ze musia prist tak som jej povedala ze nech mi zavola lebo na 100% nebudeme doma. my chodime domov iba spat inak sme stale prec takze maju smolu.

cherry1981
25. máj 2011

@sisab To co ste mali za testy, s tymi kockami, no co nas to caka, uz teraz mam strach v ociach ked to citam 😕 😕 😕 😕 Ja si uz robim doma testy na PC len tak skusam aj ked zbytocne mozno ked tak citam, no neviem neviem 😕

naduska
26. máj 2011

ahojte spolubojovnice na AD😀 chcem sa opytat ,ako dlho ste cakali ak ste boli uz asi 2- hy v poradiiiii 😝 aspon priblizne ,teraz to budu tie prave nervy ☹ dik

sisab
26. máj 2011

@cherry1981 Neboj, je to v pohode, je to v ramci skumania osobnosti ci co, vselijake dotazniky a stavali sme vezu. Ide o tom, ako ta ten druhy naviguje a ako ho ty pocuvas;o) Vraj mala teta aj take,ze zahodili kocky, ze sa pritom pohadali. IQ testy nam nerobila vobec, kedze mame ake-take vzdelanie, predpokladala, ze min. priemerne iq dosahujeme, takze skor sa zameriavaju na EQ.

beba1902
26. máj 2011

@naduska no tak to zalezi od kraja my cakame od januara a nic ☹

kanhwa
26. máj 2011

@naduska tak mame spolu nervy. lebo podla mna sme uz isto druhi, ak nie prvi....uz mam take nervy z tej neistoty, ze sa aj prestavam tesit a tie nervy prevazuju 😒
a fakt teda neviem, ze ci po cca dvoch mesiacoch, co sme v tom poprednom poradi mam volat sa pripomenut alebo cakat....

naduska
26. máj 2011

@kanhwa no ani ja neviem ,ze ci sa mam pytat co a ako na urade ....boli sme tento mesiac v Ba na akualizacii pripravi ,lebo v auguste nam konci a by nas nezastavili ....

marti35
26. máj 2011

@naduska Ahoj ,chcela by som sa ta spýtat ako prebieha aktualizácia,kolko sedeni ste museli absolvovat musela si odznovu všetky papiere priniest ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre