Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
9. jún 2011

@magimary vsak sme to vedeli 😉 😀 😀 😀 😝 😎 😎 😎 No kolko presne takýchto hrozienok sa tu najde??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
9. jún 2011

@najjulinka no, zrejme aj více... 😝
ale ja fakt žasnem, čo z toho títo ľudia majú...
v téme, kde sa nič konfliktné nerieši... 😒 🙄
len tehulkovanie zo srdca a ešte aj to niekto potrebuje takto narúšať?!? 😨 😠 🙄

cicimotinka
9. jún 2011

@magimary vďaka za info... inak je to smutné, keď niekto nevie, kde sú hranice komunikácie ☹

karkana
10. jún 2011

@anakonda chodím v Banskej Bxstrici,dnes mi prišlo,že splname podmienky a môžme začať prípravu u psychologičky,tak neviem či jej zavolať a či počkať na návštevu najprv,riadim dom ,ale asi nebude chodiť po izbach,že

karkana
10. jún 2011

že si neplodná nepíš,ja som tiež a mne obvodna napísala,že som zdrava a nič mi nebrani adoptovať ,ich to nezaujíma,

mana85
10. jún 2011

ahojte prosim Vas viete mi poradiť či si možme s partnerom požiadať o adopciu ešte pred svadbou ? viem že dieťa si môžu aj jednotlivci adoptovať ale či aj partnersky par to neviem ja som sice tiež bola adoptovana ale 28 rokov do zadu to bolo predsa len trošku ine a vtedy sa nejak moc na divoko 🙂 nežilo. Ďakujem

meghan
10. jún 2011

@mana85 ako jednotlivec urcite - aj ja takto cakam na dietatko, ale ako par sa mi zda, ze na 90% nie. Bud ako manzelia, alebo len jeden clovek.

mana85
10. jún 2011

@meghan aha asi bude lepšie ked požiadame až keď sa vezmeme aby nebol problem neskôr s priezviskom dietatka len som to chcela čim skôr lebo to dlho trva nuž tak asi uponahlame svadbu 😉 dakujem za odpoveď a nech maš drobca čim skôr doma 🙂

tortelinka
10. jún 2011

uz je zrusena?podla vyjadrovania to bolo uplne jasne ze je to ona

magimary
10. jún 2011

@tortelinka hej 😉 a ak si zvolí ďalší (už "x-tý") nick, tak je bloknú komplet comp 😉

tortelinka
10. jún 2011

@magimary to sa da?

magimary
10. jún 2011

@tortelinka hej. včera ma informovali 😉

tortelinka
10. jún 2011

@magimary este stale sa moze prihlasit z ineho pocitaca

magimary
10. jún 2011

@tortelinka asi hej...ale my na to prídeme, neboj 😅 😉 😎
každopádne, máme hneď upozorniť adminku 😉
a ďakujem 🙂

tortelinka
10. jún 2011

@magimary nemas za co! 🙂

magimary
10. jún 2011

ale mám!
tu:
prosím, ak si nájdete čas, podporte nás aj ostatní tu :
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-jun-2011-mesiac-so-samsung-vyhraj-fotoaparat-samsung-v-planeo-elektro-bratislava-raca/

klikom na "Páči sa mi" pri našej fotke nám dáte svoj hlas, za čo Vám budeme nesmierne vďační! 😉 😵

suezana
10. jún 2011

ja som tu dva dni nebola... 😲 😲 😲 žiadna sranda??? 😅 😉
@magimary aký pekný veršík 😀 šikovná si 🙂

magimary
10. jún 2011

@suezana zuzi, srandu sme stopli hneď v zárodku, lebo napokon by to malo od srandy už hoooodne ďaleko, však áno 😝 😉
ale o nič si teda neprišla 😅

a vďaka 😅 😵

suezana
10. jún 2011

@magimary len raz nás prekabáti - keď sa naučí pravopis 😉

magimary
10. jún 2011

@suezana nooo, to budeme mať potom podstatne náročnejšiu úlohu...
hoci, nešlo len o formu, ale aj o obsah 😉 😝 😅

suezana
10. jún 2011

@magimary viem.....ja som čakala, či sa nebude riešiť vek a príjem... tam som myslela, že sa to prelomí 😅

cista_voda
11. jún 2011

@mana85 Ked su buduci rodicia partneri, o adopciu ziada zvacsa matka a v priprave sa prihliada na to, ze zije v domacnosti s partnerom. Pripravu ale absolvuje (vraj) len ona. Ja by som uprednostnila ziadat az v manzelstve, ak to mate na spadnutie.

alicag
11. jún 2011

Ahojte 🙂 dlhšie som tu nebola tak čítam,čítam a zisťujem,že zasa mala určitá osoba asi zábavu 😒 asi sa nudí je to smutné...

maznacik007
12. jún 2011

@lenka_21 uplne v phode tu chod.. baby ta isto budu rady informovat... ved sa pozname aj z ineho fora...

ta anakonda to je nejaka divna osoba ale vidim ze ste ju uz odhalili.. ja to az tak tu nesledujem.. tak nemam prehlad
ale to ze jej mountfield robi dva tyzdne bazen je nejaky blud... lebo oni to robia za jeden den... mam nedavnu skusenost... uz sa aj kupeme celkom fajn je to.. dali sme aj ten ohrev .. takze je aj tepla vodicka...
ja mam teraz hrozne nahanacky nic nestiham... ale hadam sa to vsetko utrasie... ked sa prestahujeme

maznacik007
12. jún 2011

@cista_voda k tomu oblecneniu kupovaniu dopredu.. tak ja osobne si myslim ze po zapisani do zoznamu je uz mamicka v srdci tehotna... a tak je prirodzene ze ked uvidi ze sa jej nieco paci tak si v pohode kupi.. ono sa to da ciastocne odhadnut.. ked chces napr. babo do pol roka tak kupuj si na tu vyssiu hranicu na polrocne a tak.. pozerat kociky a tak..podla mna to patri k tomu obdobiu.. a niekedy je to velmi hekticke to obdobie od interakcii po prijatie dietatka.. a je lepsie ked maju aspon rozmyslene co chcu a pripravene peniazky a tak..
ale je to moj postoj.. a kazdy moze mat jasne ze iny nazor...
samozrejme aj zavisi od toho kolko je ta perspektiva cakania.. tu v nasom kraji to je rok aj cosi na male babenko.. takze tam je ta dlzka cakania porovnatelna s klasickym tehotenstvom.. a tehotne si v pohode kupuju vecicky aj skor ako po porode...

suezana
12. jún 2011

@maznacik007 tak vy si užívate bazén? 😵 😵 😵 😵 super....

cista_voda
12. jún 2011

@maznacik007 Uplne s tebou suhlasim a myslim si, ze nakupovat aspon cast veci vopred je dolezite. V nasom pripade to ale moze byt velmi frustrujuce nakupit vybavicku a potom cakat na jej naplnenie dva roky 🙂 Zrejme spravime kompromis a zacneme zhanat drahsie veci (kocik, autosedacka atd.), nech si trochu rozlozime neskorsie vydavky. Tie mozu cakat v garazi a nikoho nebudu cele mesiace dennodenne drazdit 😀

dadenka1
12. jún 2011

@cista_voda ja mám nakúpené a odložené už aj 4-5 rokov... vlastne okrem kočíka všetko.. kočík počkám, kým budem vedieť či náhodou nemáme dvojky.. 😀 A to mám pred sebou ešte taký rok čakania...pozor ale na drahé veci... kvôli záruke... ja som nevydržala... 😀

tortelinka
12. jún 2011

@dadenka1 nezabudaj na zakaz!

dadenka1
12. jún 2011

@tortelinka neboj moja... nič už nekupujem.... ale mám vyhliadnutú cestovnú postieľku, a keď príde segra s malým, budem ju musieť kúpiť, lebo ten krpec, predstav si, už z mojej drevenej špekuluje a môže vypadnúť.... cestovná je vyššia, tak asi budem musieť kúpiť... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre