Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

monika15
7. feb 2012

@bodka70
ja som reagovala na tu pani co sa tu vyjadrila....
takze nevidim dovod ze co sa tu vyskukuje.... a to ze ci ona ma dieta ci nie.. tak to neviem... a nai neriesim....

a okrem ineho to uz nie tebe : ale vseobecne..... ale povod ostane vzdypovodom :( zial...to je kruta realita....sorry...

matax
7. feb 2012

@monika15 pekne priklady 😀 😀 aký mali k detom pristup? aký pristup maju ti rodicia k romom? ako ty? no a k povodu.. ano, povod zostane romom romsky a ludom s predsudkami zostane taký pohlad na vec aj po faktoch, ktore tie predsudky vyvracaju..

bodka70
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika15
7. feb 2012

@matax
ja som ragovala na to co jej povedali a nie na nu, ci ma dieta ci nie to neviem a neriesim....
hej asi na to ich adoptovali aby tyrali tak troska zapni mozocek a rozmyslaj ne....
nie maly normalny pristup si predstav... a deti mali vsetko co len chceli pretoze oni vlastne nemohli mat...
ale jedno.
to je moj nazor a mam pravo sa vyjadrit... a ked sa ti nepaci tak nereaguj.
bye.

monika15
7. feb 2012

@bodka70
hej hej.dovi.a precitaj si to este raz, co jej povedali ze ma narok na ciganka alebo chore...
tak som sa vyjadrila ze je to diskriminacia voci slobodnej matke... tak si daj lepsie okulare a daj mi pokoj.
bye.

matax
7. feb 2012

@monika15 ok,uz nebudem

dia6
7. feb 2012

@monika15 Ja poznám celkom dosť detí, neadoptovaných a bielych, čo v 18-tich opustili svojich rodičov a už sa neozvali, prípadne začali drogovať a skončili dosť zle. ☹ ☹
Tak neviem v čom to bude... ale asi nie v adopcii ani v pôvode.

monika15
7. feb 2012

@dia6
kazdy ma svoj nazor nie 🙂 a je to forum kde sa kazdy moze vyjadrit......
a to domna chcete nahucat ze biele deticky neni su v ustovch :(((((?????????

bodka70
7. feb 2012

@monika15 , skúsim to ešte raz a po - ma - ly 😉 : ten príspevok myslela @zuzkanka117 viac menej ironicky - že aké má niekedy človek názory a postoje a ako ich život nakoniec úplne zmení. Tá úradníčka, čo je to povedala - to ju len citovala. Tá to myslela, že na "nič lepšie" nemá ako slobodná nárok. Život je však niekedy nevyspytateľný a ironický a zrejme netušila, že to čo jej "priala" je nakoniec to najlepšie, čo mohla dostať 😉.

My na východe hovoríme: "odrikaneho chleba najväčší falat" 😀

dia6
7. feb 2012

@monika15 Jasné, každý sa môže vyjadriť. Len sa snaž neuraziť iných.
Bielych detičiek je tam veľmi veľa hlavne novorodených. Lebo biele maminy si asi nevedia vážiť dar čo dostali.
Len teraz nechápem presne súvislosť.?

monika15
7. feb 2012

@bodka70
no vidis ze ti to doslo.. a ja som na to regaovala v prvej casti ze ju lutujem.. ze ako slobodna matka nemala narok na biele len na chore alebo romske.... ze aky je to system ze je to diskriminacia voci slobodnej matke !!!!!

a po druhe ja som sa nekukala ze ci ma deti ci nie.. ja tu pisem ale nestudujem osoby.. ze co maju.....

a druha cas sla vseobecne.........

monika15
7. feb 2012

@dia6 ja ju neurazam.... a nebudem sa opakovat... precitaj vysie... co som pisala bodke...

bodka70
7. feb 2012

@monika15 , vzdávam to!!!! 🤐 🤐 🤐

monika15
7. feb 2012

@bodka70
cituje pracovníčku, doslova - "vy ako slobodná si ale musíte uvedomiť, že jediné, čo môžete chcieť, je rómske, polorómske alebo postihnuté decko"

myslis ze to neni diskriminacia voci tebe??? ako slobodnej matke 🙂 ???? alebo ty taky rozhovor vnimas ze je to OK nic sa nedeje....

cairka
7. feb 2012

@monika15 , ale to bola jedna konkrétna jeb. ..trafená pracovníčka. Ja keď som povedala, že chcem rómske dieťa, tak sa ma niekoľko iných pracovníčko snažilo presvedčiť, že takú blbosť robiť nemám 😝 a tiež som sama 😉

jaron
7. feb 2012

@monika15 ahoj, v tomto máš pravdu, vyjadrenie pracovníčky bolo zle

tvoj príspevok mal dve časti a s tou prvou súhlasím (asi aj ostatní)

v tej druhej časti si vyjadrila, že s rómov nič nebude, aj keď si ich adoptujú - s tým už nesúhlasím ja a asi ani ostatní

dia6
7. feb 2012

@monika15 OK, ako myslíš.
Len by som sa chcela spýtať. Ty si v tejto téme lebo....? Len sa chcem spýtať, že či si ideš tiež zobrať dieťatko z DeD, alebo len tak náhodou?

monika15
7. feb 2012

@jaron no vidis ano prva cast bola jej a ta druha vsetobecne
@dia6 a co je to zakmnuta tema kde sa neda vyjadrit je to tu niekde pisane?

nemienim tu uz nic riesit... je to otvorene forum ... takze tak.
dovi dopo... chodte dalej a nereagujte ... komu sa to nepaci.

dia6
7. feb 2012

@monika15 Nie je zamknutá, len ma to zaujíma.

raza
7. feb 2012

@monika15 tak ako sa nehnevaj, verejné fórum to síce je, ale ty si asi trochu mimo!!! nechápem, ako tu môžeš vôbec napísať niečo tak primitívne, ako : ,,ale povod ostane vzdypovodom :( zial...to je kruta realita....sorry...
" . také sprostosti, ako že dieťa vyrastajúce v milujúcej rodine bude ,,drogujúce" len za to, že je z domova, ale je rómske??? všetko to svädčí akurát o tvojej inteligencii..
Ak si to ešte stále nepochopila, MY VŠETCI sme pochopili, že dotyčná úradníčka bola asi blbá, že sa takto vyjadrovala, ale ty asi tiež nie si úplne v pohode, keď sa takto vyjadruješ 🙄

marketka1
7. feb 2012

@monika15 pre teba špeciálne. Buď taká láskavá a požiadaj admina sama aby bol Tvoj príspevok vymazaný respektíve opravený tak aby nemal podtón RASIZMU.
Urážaš tu viacero matiek!!!!
Prečítaj si pár strán spätne ako to funguje v tejto republike s danou problematikou možno pochopíš potom aj ironické príspevky.
Ak stým máš problém nezapájaj sa do debaty, hovoríš dosť mimo. Si na stránke kde sa bavíme o ceste k dieťatku.
Založ si tému o Rasizme ak stým máš nejaký problém.

Ahojte ja len tak v krátkosti, každý žiadateľ vie čo chce, vie na čo má (či je sám alebo s rodinou). Nemal by sa dať niekým ovplyvniť žiadným smerom. Každý by mal vedieť do čoho ide, aj keď teória je jedna vec prax zas iná. (treba čítať aj príspevky občas spätne)nezabúdajte že každý je strojcom svojho šťastia 😵 . Ako rýchlo sa k svojmu šťastiu dostane závisí od mnohých faktorov no na začiatku sú fakt stále omieľané len a len tie požiadavky s ktorými sa dá pracovať. 😉

magimary
7. feb 2012

baby, skúste na ňu nereagovať (to sa napokon vždy osvedčí najlepšie),
označte jej príspevky, admin to vyrieši...
táto téma je predsa len o inom 😉

123sabrina
7. feb 2012

kokoss toto uz co nebola som tu par hodina neviem sa docitat najlepsie je starat sa sama o seba,uz tu takychto hadky bolo vela ,ale kde su zeny su hadky najhorsie je zo zenamy akosa hovori. po prve zuzanka117 toto ti povbedali uradnicky? no tosa mi nepaci ,ved aj slobodne maju biele deti aj mel-ale to je jedno mas pekne dievcatko je ozaj velmi pekne , mne osobne sa paci je zlata
a dalej prosim vas ked sa tu chce niekto vyjadrit ved to nemysli zle ako aj ta monika15 sak to hadam nemyslela zle preco ju hned klikate a chcete vyhodit ? nehajte to tak bozee

magimary
7. feb 2012

@123sabrina ak niekto napíše, že "z rómskych detí aj tak nikdy nič nebude", tak to sa inak ako zle ani nedá myslieť ...
vnímaj kontextuálne... 😝
/ale to bude asi problém/

marketka1
7. feb 2012

@monika15 ešte som chcela že dieťa má byť DAROM (ak nieje pre bio rodičov ) Tak je určite DAROM pre rodičov náhradných. 😉
Myslím že tie Tvoje príspevky tu fakt robia zbytočnú nepohodu 😝 z cesty za dieťaťom.

123sabrina
7. feb 2012

to mas pravdu magimary, aj romske deti su len deti je jedno ci su orazove zlte su to deti

zuzkanka117
7. feb 2012

@bodka70 na moje meniny budete mať bábätko !!!!! 😵 😵 😵 😵 spolužiačka z výšky mala termín 11.7. - vtedy mám narodky a ja som asi 7 mesiacov "rozprávala" na to jej bruško, aby sa narodilo presne na termín a ja budem mať darček 😀 😀 😀 nevydalo, týždeň prenášala 😅 😅

bodka70
7. feb 2012

@zuzkanka117 , no asi ťa sklamem, mne tento termín vychádza podľa týždňov tehotenstva, ale v skutočnosti pôjdem na plánovanú sekciu takmer na isto o pár týždňov skôr (je to už 3.sekcia a aj vzhľadom na iné faktory (vek, zdravotný stav) rizikové tehotenstvo.
Ale nechcem zahlcovať vašu diskusiu, je to o adoptovaných deťoch, ja ich nemám....
Ja to len väčšinou sledujem, kedže ma to zaujíma a poznám aj veľa adoptovaných detí a tiež kvôli zopár babám čo sú tu a ktorých názory sú mi blízke ( @magimary , @yukki , @cairka , @cicimotinka a ostatní....)
To len ten príspevok od moniky ma zdvihol zo stoličky 🙄
pekný deň prajem a všetkým rodičom i budúcim rodičom radosť z ich detí 🙂

dia6
7. feb 2012

@marketka1 krásne napísané dieťa je dar. A veľa "rodičov" to nechápe.

dia6
7. feb 2012

@bodka70 Ja myslím, že kľudne môžeš prispievať do tejto témy. Prečo nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre