Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

barbareta
28. feb 2012

@lenka_21 no ved i ja to tu sem-tam mrknem na konikovi či tu niekdo s okolia nepiše a vlastne podla toho sa riadim. Som včera hovorila mm. že teda ešte 2009 neni uspokojena tu holka tak kludne môžme zvažovať v juli niekde vypadnut k moru . . . 😖 😔
Ja som tam volala 1x ako stojime v poradi až po 17mesiacoch čo sme boli oficial. zaradený .
Som sa chcela ešte spýtať že k akému dátumu ste oficial. zaradený ? dúfam že aspon napíšeš koniec decembra , lebo inak začnem pocybovať či i tieto vianoce budeme v trojici 😉

cherry1981
28. feb 2012

@lenka_21 Tak vy chcete aj ado dietatko ? To je uzasne drzim palceky ze ste si to nerozmysleli 🙂

mmacca
28. feb 2012

Poradíte? Ak súd vydá predbežné opatrenie a dieťa ide do rodiny. Matka nastupuje na materskú dňom prevzatia dieťaťa a budú jej od toho dňa platiť materský príspevok?

marti35
28. feb 2012

@lenka_21 Ahoj vám kedy prvý krát ponúkli tie detičky čo ste boli pozrieť to ste ešte mali pred aktualizáciou že ak si dobre pamätám kolko mesiacov po zaradení?

akim
28. feb 2012

@mmacca , ano. 🙂 matersku mas od pravoplatnosti predbezneho.

mmacca
28. feb 2012

@akim Ďakujem. Zisťujem to pre jednu známu. Dieťatko ešte len teraz malo súd na osvojiteľnosť a ktovie, kedy bude právoplatný. 😠 Už čakali strašne dlho a sú nedočkaví.

tortelinka
28. feb 2012

@mmacca ano, materska je od dna prevzatia dietata

mmacca
28. feb 2012

S predbežkom nemám skúsenosti a nebola som si istá. Neviem, kde sa bol jej manžel informovať a tam mu povedali totálny blud, vraj materskú dostane až po osvojení. 😝 Niektroí úradníci sú skrátka kompetentní 😝 😝 😝

tortelinka
28. feb 2012

@mmacca nie, urcite od prevzatia, ja mam matersku odvtedy

mmacca
28. feb 2012

@tortelinka Mne je to jasné. 😉

mmacca
28. feb 2012

Iba to neviem pochopiť, prečo je dieťa osvojiteľné až po 9 mesiacoch, a pritom ho ponúkajú. Musí to byť strašné čakať a byť v totálnej neistote.

magimary
28. feb 2012

@mmacca jóooj, že ma to vôbec neprekvapuje (tieto dezinformácie)... 😅 😝 🙄
môj muž išiel takto vybavovať príspevky na úrad (vyzbrojený presnými informcáiami odtiaľto, na čo všetko máme ako pestúni nárok) a "teta" mu zahlásila:
-nemáte nárok na jednorazový príspevok pri zverení dieťaťa, ani na opakovaný príspevok dieťaťu ani na odmenu pestúna (!!!)... skoro tam odpadol... 😲
pritom, kdekoľvek si na nete klikneš tento zákon, hneď prvé ti vybehnú tieto príspevky...
muž prišiel domov, doma si z tohto zákona stiahol rovno žiadosti vypísal a vrátil sa na úrad rovno za vedúcou toho oddelenia...ta zo šoku by nedbala aj zlatý koberec mu rozprestrieť a keby mohla tak ešte aj pridať ďalšie príspevky, čo sa tak hanbila za svoje pracovníčky...
...
no a teraz, keď nášmu Pestúnčekovi určili ťažkú diagnózu a išli sme sa spýtať (opäť poučení odtiaľto, konkr. od @marketka1 , že máme nárok na nejaký zvýšený prsípevok), či mu prislúcha niečo navyše, tak "teta" na nás vyvalila oči a zahlásila: "tak o tomto som teda nikdy nepočula!"...
tak sme opäť naklusali sa vedúcou a tá otvorila svoj výtlačok zákonov a rýchlo naštudovala, čo a ako sa nás to týka a zároveň "ospravedlnila" svoju kolegyňu, že taký prípad sme u nás ešte nemali... 🙄 😝
tož "povedomie" našich kompetentných...

mmacca
28. feb 2012

@magimary Mne sa stalo, že som sa dostala do sociálnej poisťovne za jeden deň dvakrát. Prvá mi to vysvetlila, a keď som išla popoludní, tá druhá nevedela nič, že odkiaľ to mám, tak som jej spokojne povedala, že od jej kolegyne. 😝

marketka1
28. feb 2012

@magimary no a podarilo sa vybaviť? 😉 A som za to aby sa informácie prenášali ak sa dá správne aj ďalej iným ktorý nevedia alebo ich odpinkajú.
My sme tiež odchádzali z úradu s dlhým nosom 😕 tiež sa tvárili či mi hrabe napokon im to potvrdili na Kraji+mm si medzi tým zisťoval cez známych z iného kraja na čo všetko ma Maťko nárok. Jeden kraj tvrdil áno z druhého kraja -obvodu tvrdili nie a je pravda že kým sa úradníčka nestretne s konkrétnym, daným prípadom nenaštuduje poriadne zákony neverím že informuje správne. Ja sama som bola svedkom hádky mladej našej a starej prísediacej úradníčky ako sa hádali kvôli nám. Mladá ju odpinkala nemáš takýto prípad tak nevieš- nemiešaj sa .

lenka_21
28. feb 2012

@barbareta @marti35 Baby, asi Vas sklamem, ale my sme zaradeni od prveho decembroveho tyzdna 2009.

@marti35 Ano prvy krat nas kontaktovali az niekedy v polovici septembra 2011 a odvtedy nic 😕 😕 😕, ale podla mna nas kontaktovali, lebo si museli urobit ciarku 😒 😖

@cherry1981 Nie nerozmysleli ... stale cakame 😀 😀 😀 Nakoniec mozno budeme mat dvojky ... vlastne a adoptovane 😉

magimary
28. feb 2012

@marketka1 no, snáď podarilo, len ešte sme to nedostali ani raz na účet... 😕 😝
tak dúfajme, že to tak naozaj bude...
ale bez informácií od Teba by sme jednoducho UVERILI (veď prečo nie?!) "múdrejším" na úrade... 🤐 🙄
ale aj tá nadriadená váhala a dokonca najprv tvrdila aj ona, že nemáme nárok, lebo nespĺňame nejaké dve podmienky, A a B...
a ukázala nám tie podmienky v tom jej vytlačenom zákone...
na čo sme jej ale my povedali, že sa nás netýka ani jedno, ani druhé, lebo ani nemám malého na rodičáku a ani nemá viac ako 6 rokov... a ona o tom hovorila, akoby to bolo naopak (hoci jeho papiere držala v rukách 😕 😉 )...
a, ďakujem za info a pomoc 🙂

marketka1
28. feb 2012

@magimary a rozhodnutie už aspoň máš?

magimary
28. feb 2012

@marketka1 nie.
muž hovorí, že to ani nepošlú 😕

marketka1
28. feb 2012

@magimary rozhodnutie by si mala dostať do 30 dní od podania (ja ho mám +každý rok ak sa upravuje živ. minim august septem. tak príde nové so zvýšenou sumou)kedy si to podávala? zavolaj tam ak prešlo 30 dní vyplatenie im potom trvá trošku dlhšie cca dva - tri mesiace ale príde Ti to spätne.

magimary
28. feb 2012

@marketka1 podávali sme to 31.januára, takže ešte to môže prísť 😕 🙂
vďaka! 😉

kanhwa
28. feb 2012

No baby to je vrchol, tie urady 😀 😀 😀 nic nevedia a ak sa niekto da opinkat, tak ho aj o riadne peniaze beztrestne pripravia 😠 uz sa nejdem znova rozpisovat, lebo som to tu uz raz pisala, mne zamiestli rodicovsky prispevok a az na ministerstvo som musela pisat, aby ich usmernili a konecne v januari som dostala rodicovsky spatne od jula.
tak to len fakt pevne nervy. ale kolko energie clovek strati kvoli neinformovanosti a neprofesionalite 😖
nuz a este na okraj - uz som 2 x ziadala od nich informaciu na zaklade zakona o slob. pristupe k informaciam - prvykrat normalne mailom a druhykrat cez ich odpovedaci formular a obe ziadosti boli odignorovane....

mysiak001
29. feb 2012

Jaj tak urady mne teraz pekne lezu na nervy najme jeden UPSVAR najhorsie je ze spoluziacka robi na kraji pri pripevkoch pre nezamestnanych a ja sa chodim hlasit do ineho okresu pridem nastudovany a na mojou urade tetuska povie nie nie a nie 🙂 ale asi si to vsetko zacnem tlacit a nosit zo sebou aj s vykladom 🙂.

mysiak001
29. feb 2012

@kanhwa Heh ja ked sa odvolam na menovany zakon uradnici/cky mi vyrubia poplatky za okopirovanie pozadovanej informacie a cuduj sa svete vacsinou take ze sa mi oci preotocia 🙂

dia6
29. feb 2012

@lenkove IA sme už ukončili pred týždňom. Dnes by sme mali spísať návr na súd. No a potom už len čakať.
Za drobčekom chodíme každý víkend, ale čoraz viac mi je smutno za ním. Včera mi až do plaču bolo.

karkana
29. feb 2012

@dia6 a dieťatko vás už vníma,zvyká si ,?a domov vám ho nebudú dávať na výkend? 🙂

tortelinka
29. feb 2012

@dia6 jaj, verim ti ze je tazke odcadzat od neho...drzim palce nech je cim skor doma

dia6
29. feb 2012

@karkana Tento detský domov nedáva deti na striedavý pobyt ani hosťovstký, a vraj ani s predbežkom nemáme rátať, takže za ním budeme iba chodiť stále. No a v práci im to začalo vadiť, že si brávam dovoelnku každý týždeň, aj ked len deň. Takže už len cez víkendy. ☹

No malý má 4 mesiace aj týždeň, ale určite nás už pozná, lebo už na nás reaguje úplne krásne. Rozpráva sa s nami, pousmemje sa. A je taký spokojný. A my tiež. 🙂

dia6
29. feb 2012

@tortelinka Je to strašne ťažké. Niekedy mám pocit, že im ho nevrátim. Ale musím.
No a čakať budeme dlho... Radšej na to nemyslím. 😢

dia6
29. feb 2012

@tortelinka ...a ďakujem za držanie palčekov. 😉

barbareta
29. feb 2012

@lenka_21 no to veru si ma sklamala 🤐 😒 😒 😉 ... bo My sme koniec augusta 010 takže prednami je ako to vidím 9mesačne "vzduchoprázdno" ja to tak volám 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre