Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

afrika
18. nov 2010

🙂 @mariana78 ahoj. nepamätáš sa koľkí ste boli na začiatku zápisu pred dvomi rokmi. si mi vylepšila náladu, že po vyše dvoch rokoch si na 8 mieste 😵 😵 😵
všetky ostatné čakateľky pozdravujem 🙂

mariana78
18. nov 2010

Ahoj @afrika na začiatku sme boli asi 56, niekedy prešli aj 3 mesiace čo sme sa nepohli ani o jedno miesto, z toho že sme na 8 mieste sa aj potichúčky radujem, ale opatrne lebo ak zase prejdu 3 mesiace bez pohnutia tak budem len sklamaná .
Stále mi nejde do hlavy ako môžete nakupovať vecičky, veď neviem či to bude chlapec, dievča, novorodeniatko alebo už bude mať rôčik. Ja som asi staromódna, alebo poverčivá ale ani tehotná by nemala nakupovať dopredu aby si neprivolala nešťastie .

afrika
18. nov 2010

@mariana78 ja tiež nenakupujem. mám z toho tiež obavy. ale keď budem čakať cca rok a pol-dva kúpim jedny dupačky pre radosť. tiež by som chcela nakupovať ale mám dosť zlé skúsenosti z tehotenstiev a preto som až príliš vo všetkom opatrná 😉

afrika
18. nov 2010

ešte sa chcem opýtať či chcete novorodenca alevo staršie dieťatko?

suezana
18. nov 2010

pre@mariana78 ja mám dcéru a tiež som sa celé tehotenstvo akosi nemala k tomu, aby som nakupovala - mala som dosť rizikové, ale trošku som nakupovala. Potom som zistila, že som mala nakupovať. Krpec bolo dieťa, ktoré stále plakalo, kojila som každé dve hodiny, s ňou sa mi nakupovať nedalo (bolo leto) len revala... no suma sumárum mrzelo ma, že som si nenakúpila veľaaaa. Inak mala som dosť podedené, ale veru, keď som malú do toho obliekla, môj muž ma vždy dorazil, že v tomto chceš s ňou ísť von?? 😝 A inak veľmi dlho grckávala, takže sme vkuse prezliekali, lebo taká grcka z mlieka fuj 🤐 smrdí. Ale keď tak pozerám na dnešné kočky aj tu na koníku, že aké výbavy majú 😕 tak to klobúk dole. 😀
ale keby mám véééľa peňazí, tak to kľudne nechám tak a potom nabehnem do nejakého butiku alebo tesca a kúpim všetko naraz, ale žiaľ - nie moja situácia 😉

mariana78
18. nov 2010

Chceme asi ako každý, do 12 mesiacov, biele, zdravé.
Ja sa obávam ako si na to zvykne manžel, sme spolu už 12 rokov, a neviem neviem či sa mu bude páčiť, že sa mu budem menej venovať. On hovorí, "var si zvyknem" ☹ , ale minule ma zaskočil, keď som sa ho opýtala, že kde dáme postieľku v našom novom dome, tak povedal že to už meral. Potešilo ma že na to už myslel.
Nám sa to asi tak podarí, že keď dostaneme bábo tak sa presťahujeme od rodičov do nového domčeka. Tak neviem neviem či si toľko šťastia zaslúžim naraz 🙂 🙂 🙂

suezana
18. nov 2010

po 12 rokoch si toľko šťastia určite zaslúžiš 😉

dadenka1
18. nov 2010

Ja nie som poverčivá a tak som si nakúpila veľmi veľa vecičiek ešte tesne po svadbe, lebo som si myslela že do roka a do dňa... Keďže sa nič dlllho nekonalo, vecičky som rozdala. Mám totiž veľmi veľa kamarátok plus sestra, ktoré už niektorá aj tretíkrát otehotneli... Nosila som im to ako darčeky. Nechala som si len tri veci. Odvtedy uplynulo niekoľko rokov a povedala som si, že už nebudem kupovať nič. Ale akosi mi to nedá a občas si niečo /keď príde mrcha tak práve na just aby si nemyslela že sa poddám a že sa vzdávam.../ pekné kúpim. Nemám žiadne deti tak si aspoň takto radosť urobím. A keď nevyjde ani adopcia, tak to proste zase rozdám. Ale obdivujem vás, ktoré ste proste rozumné a nekupujete. Ja som taká oplašená niekedy. Obdivujem mm že má so mnou toľko trpezlivosti.

lenkove
18. nov 2010

ahojte dievcata
ja vas citam a prepadavam sa v spomienakach na cakaci cas a je to krasne 😵 vtedy som mala cas cele dni snivat o dietatku a o tom aki budeme rodicia, teraz mam na zamyslenie par sekund denne..
@mariana78 chapem tvoj strach.. my sme boli s manzelom pred prichodom malej spolu iba tri roky, ale tiez sme mali vytvoreni svoj stereotyp, system.. A aj ked malicku obaja velmi lubime a mm sa pre nu dost obetoval (napr,. super pracu v zahranici), poznacila nas vztah.. Je jednoducho iny.. Byt matkou je podla mna diagnoza 😀 Dostanete dieta, je jedno ake velke a zrazu je z vas matka a VSETKO sa podriaduje dietatu. A matka je prirodzene taka, ze to vsetko aj tak robi.. A tak je otecko na chvilu na druhej kolaji 😉 Ale mat doma drobceka stoji za to, lebo ocka teraz nebude lubit len manzelka, ale uz aj mama a dieta 😵 to je ooomnoho viac lasky 😎 tak sa o ockov nebojte, ved nie su z cukru! 🙂

@dadenka1
ja obdivujem tvoju trpezlivost.. nech ti to uz dlho netrva! 🙂

suezana
18. nov 2010

lenkove, krásne si to napísala 😵
dadenka chceš povedať, že tie, ktoré nič nekupujú sú rozumné? 😕 no prepáč! 😲 😉 😀 😀 😀

magimary
18. nov 2010

babulky, nie ste nerozumné, ani menej rozumné! 😵
ste len milujúce MAMY...
mamy, ktoré už milujú a svoju lásku ešte nepoznajú...a preto túžobne čakajú na "objekt" svojej túžby a lásky...
a robia preň všetko... 😉 😵

a, napokon, pripomína mi to jeden z príbehov z Knihy kníh... 😉
o rozumných pannách, ktoré mali lampy pripravené aj s olejom 😉 ...,
aby boli pripravené, keď príde ich ženích... 😉

vaše dieťatko je vašim maličkým "ženíchom"... 😉 😵

len sa pekne uvoľnite a hniezdite tak a toľko, ako to cítite 🙂
patrí vám to!

dadenka1
19. nov 2010

@magimary jejej ale toto si nádherne napísala

Nie sme nerozumné... Ja sa niekedy len hnevám trochu na seba, že by som mala žiť viac prítomnosť ako veľmi ďalekú budúcnosť. Kupovať a chystať sa neprestanem, len sa snažím byť v tom taká rozumná... Včera som sa za nás čajkateľky modlila a budem v tom pokračovať... verím v silu modlitby takže čakajte zázraky dámy... 😅

smejka
19. nov 2010

@dadenka1 ty si ale trpezliva zena..plna nadeje 🙂

maja64
19. nov 2010

@magimary, @dadenka1, ďakujem Vám!
Boli to krásne slová, ktoré ma upokojili, a potešili. Tak preto sa sem oplatí chodiť, pre porozumenie a povzbudenie. Podľa mňa netreba prestať s nakupovaním, predsa: aj my potrebujeme potešenie... no že to odo mňa chytí aj mm 😅, no to som nečakala 😉 . Teraz nakupujeme aj keď sme spolu, a aj keď sami 😀 😀 😀 .
@smejka, nádej umiera posledná... 🙂 🙂

smejka
19. nov 2010

@maja64 ano 🙂 ....ved to nas drzi nad vodou 🙂

5katarina7
19. nov 2010

no baby,tak ja som už párkrát tiež v obchode mala nutkanie kúpiť vecičky pre dieťatko,ale mm ma hneď schladil,že aj tak nevieme ako veľké bábo dostaneme,ale teraz ako si vás čítam,tak nabudúce sa nedám odhovoriť,alebo pôjdem s dcérou,lebo tá má sklony ma nahovárať na kúpu vecičiek.

maja64
20. nov 2010

@5katarina7, nakazili sme ťa 😉 😀 😀 😀 ? Uvidíš, hneď budeš mať lepšiu náladu 😉 !

5katarina7
20. nov 2010

@maja64 tak dnes sme boli nakupovať,a už aj ja mám pár vecičiek pre dieťatko 😀 ,a ani mm nenamietal,no a s dcérou sme sa nadšene prehrabúvali v detských vecičkách.No bolo to super.

suezana
20. nov 2010

jéééj Kati a čo si nakúpila? Pre dievčatko, či neutrálne? 😀

mariana78
20. nov 2010

No aby som nezaostávala už robím pokroky, 2 dni visím na internete a obzerám kočíky a postieľky. Doteraz som nemala odvahu. A ak sa dostanem do obchodu myslím, že si kúpim aspoň nejakú fľašku alebo nejakú drobnosť. Lebo sa začínam toho báť či to naozaj stihnem všetko a naraz pozháňať.

natia
21. nov 2010

je tu niekto, kto je z TN kraja a žiada o pestúnstvo?

5katarina7
21. nov 2010

no kúpili sme neutrálne,pulóvrik krémovej farby,takú deku s plyšovým mackom tá je modrá,to sa dá aj pre dievčatko.No ale večer ma napadlo,že my máme v požiadavkách,že môžu byť aj dvojičky,tak teraz neviem či mám ďalej nakupovať. 🙂

suezana
21. nov 2010

Dvojičky??? 😵 Aj ja by som chcela, ale asi by som to nezvládla. Tak radšej nenakupuj, alebo len plienky postupne 😀

natia
21. nov 2010

no ja keď si predstavím mať naše dieťa dvojmo, tak neviem neviem 😀

dadenka1
21. nov 2010

A to trebalo uviesť do požiadaviek že môžu byť aj dvojičky? Tiež som otvorená aj pre túto alternatívu akurát ma nenapadlo to tam uviesť. hihi Ja som tu raz našla maminku čo mala dvojičky a po roku ďalšie dvojičky.... Tak to je iný úlet... To aj Pán Boh musí uznať že to trošku prehnal... 😀

natia
21. nov 2010

@dadenka1 ja som to mala v žiadosti takú kolónku, že či sme ochotní prijať súrodeneckú dvojicu, prípadne dvojičky...ale ako som sa dozvedela, tak tie žiadosti sú všade inak riešené... 😕

dadenka1
21. nov 2010

@natia aha.... my sme nič také nevypĺňali... Ja sa ani moc nepamätám, čo sme tam písali... Asi som bola opitá radosťou, že sme sa rozhodli a naša cesta za bábätkom nabrala smer...

5katarina7
21. nov 2010

@dadenka nás sa to pýtala psych.na príprave,takže to potom ona napísala do tej záverečnej správy. 🙂 Ja som tiež z nadšenia súhlasila,no potom doma,keď som si to predstavila,tak neviem neviem,či by som to zvládla,hlavne keď mm je stále v robote,a keď by boli také náročné ako moja dcéra,ktorá mi do troch rokov neprespala celú noc. 🙂 Však uvidíme,čo bude,podľa mňa šanca na dvojičky nie je až taká veľká.

mariana78
21. nov 2010

Nás sa pýtali len či by to mohli byť aj súrodenci, požiadavku sme dali na dieťatko do 12 mesiacov a súrodenec by mohol byť do 3 rokov, ale konkrétne o dvojičkách nebola reč, len manžel sa zasmial, že by nám mohli dať odrazu dvojičky aby sme to mali hneď z krku a nemuseli zasa tým prechádzať. Avšak mm sa to povie on chodí na týždňovky alebo aj 2 týždne, ale povie že jeho manželka to zvládne.

smejka
21. nov 2010

ahojte
ja k tym poziadavkam...my sme mali dievcatko alebo dvojicky...hm a mame dvojicky chlapcov 🙂
nakupene i hlavne darovane sme mali vecicky na dievcatko....a dvojicky prisli tak chytro k nam ze sme ledva stihli pokupit zakladne veci 😉
tak kupujte...popr potom darujete....ako my 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre