Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
29. mar 2012

@marketka1 nezdedil dlhy sa dedia len do vysky majetku...

najjulinka
29. mar 2012

@cairka ale u nas kým neda dakto odhlašku, tak neprihlasiš..... ti vravim, že karol sa nemohol prihlasiť, kým jeho mama nedala odhlašku...... a to bol dospelý svojpravny..... 🤐 dal dakto odhlašku našim deťom?????

@marketka1 vlastnicke prava trvalým pobytom už nemožu byť ohrozene. .kedysi to tak bolo,a le bola to hovadina....... proste v dnešnej dobe kupiš byt a nikto nerieši či sa predošlý majitel odhlasil z miesta trvaleho pobytu...... ale už byt si späť byvaly majitel nemože....

Naš byt ma vlastnika jedneho... a 7 ludi s trvalým pobytom v nom.... ale trvalý pobyt je len pojem, to nie je niečo realne.. dnes kludne možeš mať trvalý pobyt v dome, na adrese ktorá už neexistuje.. aj takeho chlapika poznam. .dom zburany... zrovnaný so zemou ... ale on tam má trvalý pobyt......

pri pestunstve možeš, ale nemusiš zmeniť trvalý pobyt dieťaťa... može mať tam kde biologická matka..

najjulinka
29. mar 2012

no a okresy mame rozne s detmi... a dokonca deti mali každé inde sud o pestu - podla ineho okresu.... lucka mala podla trvaleho bydliska a nika už podla obvykleho bydliska matky......

maznacik007
29. mar 2012

mne osobne by prekazalo keby moje dieta malo trvaly pobyt niekde s pr...li s prepacenim...a nie pri mne a jednak u nas ani neni o com kedze ide o iny kraj... a dalsia vec je u nas aj skolky... a pod. to sa vsetko riadi trvalym pobytom

a k tomu smetiu... tak kludne to mozu aj susedia nahlasit alebo domovnik a pod ... ze nemas dieta prihlasene na smeti .. a nepotrebujem nejake dotahovacky kvoli tomu...
teraz to uz mame ine lebo sme v dome a tu sa plati inak nie podla poctu osob...

magimary
29. mar 2012

@maznacik007 jj, mne by to tiež vadilo...
a veľmi...
neviem, možno je to len taký pocit, ale nezniesla by som to...
akoby to dieťa patrilo "papierovo" niekde inde...
skrátka nie... som rada, že ho mám tu (aj prihláseného)...

nehovoriac teda o tom, že u nás by sme nemali šancu so škôlkou, keby ma TP v BA
(hoci sa nás teda škôlky aj tak netýkajú 😝)

jaj, a tiež netuším, či niekto niekedy dával na moje dieťa odhlášky... a ani ma to nezaujíma,
ale viem, že mi ho bez problémov okamžite prihlásili 😉

matax
29. mar 2012

@morisa kopie, posielas tusim 4 návrhy? ci kolko? uz som zabudla, ale orginál si ber so sebou nasud zo vsetkeho, aj ked ti nenapiseu, ze más vziat
takze podávaš predbezko a pestu? ako my🙂 drzim palce

magimary
29. mar 2012

@matax máš pravdu, nech berie na súd originály, ale my sme ich nemali a ani nepotrebovali (všetko mal sudca v spise a bol spokojný 😉),
ale tak - pre istotu

morisa
29. mar 2012

@matax ano, hned zajtra rano ideme na to 🙂
babulky dakujem vam krasne za info 🙂

maznacik007
29. mar 2012

@magimary ani ja som ho neodhlasovala.... matka mala trvaly pobyt v romskej osade na juhu SVK a v zivote som tam nebola... a ani neplanujem ist...

@morisa drzime peste...

magimary
29. mar 2012

@maznacik007 no, u nás doteraz nie je jasné, kde vlastne mal trvalý pobyt...
ani na súde to nevedeli, takže nám skoro rok presúvali spis z jedného súdu na druhý,
preto veľmi pochybujem, že by ho niekto niekde odhlasoval 😕 😝

najjulinka
29. mar 2012

@magimary u nas nahlasuje jeden človek akože domacnosť na smeti... a ten človek musi aj odhlasiť daných ludi z domacnosti.... u nas nahlasujem domacnosť akože ja... u karola to bola jeho mama.... u nas asi moja mama (alebo otec - už sa nepamatam)... a aj ked je človek dospelý a sa presťahuje z domacnosti do domacnosti, tak sa nemože sam prihlasiť, ale v odchadzajucej domacnosti musel odhlasiť ten čo nahlasoval domacnosť a prišiel akože do mojej domacnosti a ja som ho musela nahlasiť.... a to je dospelý svojpravny!!!! a nemohol sa sam prehlasiť (odhlasiť, ani nahlasiť)... 😝
mne sa tieto koniny riešiť nechce....
v bytovom družstve nahlasujem jednoducho počty ludi a hotovo, tam problem nie je.. .a tam fakt nahlasujem tak ako realne sme... aj profi deti.... ich nezaujima aký pobyt kto a ako, ale kolkí v byte sme v danom mesiaci....
so smeťmi sa vypisovali total koniny aj druh pobytu a musela som meniť akože nahlašku na celu domacnosť.. čiže vypisovať myslim všetkých a vyznačiť zmeny a pismenkami mali zadelene rozne druhy pobytov..... hotová veda - proste čisto uradnicka zaležitosť...... a ešte total od ruky to treba nahlasovať... osobne samozrejme.... ja už som pri mužovi povedala, že deti nahlasim, až ked budem mať pocit, že je to koncový stav.. .že všetky naraz 🤐 😀 😀 😀
a trvalý pobyt tiež tak nahlasim.... tiež to tam nemaju na kočiky upravene.... a je to fuk kde ma trvalý pobyt... u nas nikoho trvalý pobyt nezaujima.... nikoho... všade ked poviem, že ma inde ako my, tak povedia, že chu obvyklý a vyriešené... ak by to malo sposobiť problemy, tak prehlasim.. dovtedy je to jedno...

matax
29. mar 2012

@magimary ja som pobrala vsetko mozne, nechcela som,nech sa to pre daky jeden lajster skomlikuje.. nieco pýtali,ale uz neviem, co ..isto obciankse sobásny list.. jáj, ja som bola na sude sama bez mm, lebo bol odcestovaný a ja som mala splnomocnie, tak to pozerala, inak tusim nic...
a tvrvalý pobyt som malej menila aj olimu , ked bol este v pestu.. my ked chceme adoptovat malicku, tak sa tým zároven aspon trosku istim, ze posta nezabludi na min. trv pobyt, aj ked medzitým uz je osvojitelna a aj práva matke vzali..

a k tým pasom, práve dnes mi volala segra, ze od juna uz nebude mozne dieta do 5 rokov zapisat do pasu rodica.. a ze nie je iste, ze tie deti, co su uz zapisane, ze to bude platit.. ze sa to este preveruje, ci ine staty budu to zapisanie dietata akceptovat..
Ja som sa akurát chcela vybrat, ze detom vybavim pasy, len u malej je to jedno, jej bude aj tak platit len dva ročky.. ju máme v pestu, tak beriem ako vtedy pri malom, rod. list, rozsudok a moj obc., kolok.. Viete niekto, ci som povinná nechat na pasovom kopiu rozsudku o pestu? alebo ci mozem nechat taku so zatretými udajmi? alebo len prednu stranu? dakujem
ale u maleho (uz adoptovaný dávno) mám problem, lebo on bude mat koncom juna 5 rokov a neviem, ako to je, ak by som chcela uz pas prenho ten pre deti od 5 rokov, lebo ten je na dobu 5 rokov platný.. len neviem, ci on mozem ziadat aj vtedy, ak este nedosiahne presne 5,ale vtedy,ked mi pas odrucia, uz by 5 r mal. To vidanie trva do 1 mesiaca, inak je to dost predrazene.. este neviem, kedy na dovolenku a ci vobec ... Viete niekto,ako je to ak este nemá 5,ale o chvilu bude? dakujem

matax
29. mar 2012

@najjulinka ja som ani pri jednom nepotrebovala odhlasku, normálne som si ich prihlasila , na evid. obyvatelstva som dokladovala rozsudok o pestu a rodne listy a moj obc. preukaz a este som musela doniest výpis z listu vlastnictva, ze tento byt vlastnim

magimary
29. mar 2012

@matax podľa mňa už v pohode môžeš žiadatť ten "vyšší pas" (od 5 rokov), ale ak si chceš byť istá, tak si brnkni na pasové a oni ti presne povedia...
čo sa týka rozsudku, tak u nás si ho vôbec na pasovom nechceli nechať, ale môj aktívny mužík im ho doslova nanútil s tým, že to je prefotený pre nich, nech si ho nechajú... tak si to založili do spisu, ale nijako na tom netrvali (a ako píšem, ani to neočakávali) 😅 😝 😉

matax
29. mar 2012

@maznacik007 pestu dieta nemá majetok,ak s nim do pestu neprislo, nie? takze sa nemusime nicoho báť? dik

najjulinka
29. mar 2012

@matax na smeti odhlašky boli....

na trvalý pobyt je to fuk. .tma netreba nič.. tam toho uradovania vela nie je...

najjulinka
29. mar 2012

od 5 rokov možeš žiadať až od 5 rokov.. naša lucka ma koncom maja 5.... a končil jej teraz v aprili. .takže sme jej dali urobiť nový ešte pre malačov na 2 roky za 8€.. lebo 5 ešte nemá....

matax
29. mar 2012

@magimary dakujem, chystam sa tam volat, ale z minula nemám dobru skusenost, tak sa mi do toho nechce a ani tam ist, ale musim 😀
Ja som tam rozsudok nechala, ale potom som sa dozvedela, ze vraj na to nemaju právo, tak neviem..ale to uz bol rozsudok o osvojeni!!, mali tam bordel, lebo malemu sa menilo rod cislo a nemali ho v registri..to preto som sa nehádala, lebo nám termin horel,ale teraz sa chystam, ze neustupim.. ale vtedy to bolo ine, ked uz bol adoptovaný

maznacik007
29. mar 2012

@matax nie .. a ak by aj prislo k tomu ze mu umrie biorodic a je dedicske konanie.. tak ak dlhy prevysuju majetok tak je tam moznost odmietnut dedicstvo a potom nededi nic ani dlhy ani majetok...

nie netreba sa nicoho obavat... v tomto smere rozsudok sme my na pasovom nenechavali.... ani napytali len k nahliadnutiu... vybavovat to bol muz..

matax
29. mar 2012
marketka1
29. mar 2012

áno tu dám @najjulinka za pravdu s tými odhláškami a prihláškami je tu riadna byrokracia a zbytočná vždy musí majiteľ nehnuteľnosti odhlásiť aj prihlásiť jak pobyt tak smetie. My sme Maťka riešili prech. pobytom je riadne prihlásený platí sa za neho taktiež a zatiaľ som sa stým nestretla že by sme stým mali problém.
a k dedeniu dlhov v našej vzdialenej rodine stým boli riadne opletačky vďaka gemblerstvu a viem aké sa robili exekútorske razie a ďakujem, neviem ako je to teraz ani ma to netankuje len mám zafixované trv. pobyt = exekútor na krku + dlhy.
















,

maznacik007
29. mar 2012

@marketka1 inak k tomu ja verim ze taky exekutori a tak ze to je riadny stres... v kazdom pripade pestunske dieta nema narok na vas majetok.. a defacto mu vo vasom pribytku nic nepatri okrem veci osobnej potreby... ono ani po nas nededi... takze tam aj keby prisiel exekutor ze dajme tomu vase pestunske dieta narobilo dlhy a bude chciet exekuovat u vas tak sa da tymto branit...

matax
29. mar 2012

@marketka1 kukám, ze co je s konom a to medzera 😀 😀 podla mna nemusi byt ani na smeti odhlaska, moze sa platit za smeti aj tu aj tam, ale tam asi tazko za deti niekto plati a to, ze si to bio neodhlasia je ich vec..pokial nemaju deti bydlisko len ako bezdomovci na obci, vtedy je to sumafuk 🙂
u nás v meste je to tak, ze napr. student z blavy sa musi tu odhlasit z platenia smeti a ked nie ,nech plati aj v ba aj tu..je to na nom dla mna. ale to si len myslim, lebo odomna to nikto nechcel a kamosku som odhlasovala,ked zije v ba prechodne

marketka1
29. mar 2012

@matax hej Kubo asistoval 😀 v Ke od teba chcú kde si platila smetie do teraz až tak ťa nahlásia.

matax
29. mar 2012

@marketka1 jáj, no u nás automaticky pri prihláseni na trvalý pobyt, poslu šek na smeti aj za prihlásne dieta, ale dokladala som pestu rozsudok, tak asi pochopili, ze preco az odvtedy

najjulinka
29. mar 2012

inak aj moj muž si nemenil hned trvalý pobyt.. až ked mu končil preukaz (on nema občiansky ale povolenie na pobyt), tak vtedy zmenil.. .aby nemusel 2x na policiu vybavovať nový preukaz.... my nejak v rodine to už mame tak rozhadzane čo sa týka trvaleho a obvykleho pobytu, že my to moc neriešime..... však vravim, že tu sme nahlaseny siedmi... ale len dvaja tu skutočne bývame.. a ja som tu mala trvalý pobyt aj ked som tu nebývala............. proste fakt pre nas je to len uradny pobyt.. nič viac.... kým to nekomplikuje život pre niečo, tak nevybavujeme žiadne zmeny....... reku možno vyhram milion a sa odstahujem a ušetrim si jednu prechádzku na urad..... proste chodenie po uradoch je zabitý čas.......... dokonca aj termin svadby sme mali jeden taký, že mne končil občanak a reku ked už ho mam meniť, tak rovno aj zmenu mena... ale potom sme dali iný termín svadby.... 😀 😀 😀 a moja pestu segra mala trvalý pobyt tam kde biomatka.... naši ju neprihlasili k sebe, lebo aj oni sami mali trvalý pobyt inde ako bývali a bývajú... tak vlastne by ju tak či tak nahlasovali na fiktívnu adresu v podstate, nie na realnu kde bývala.. .tak reku je fuk že kde tu adresu trvaleho pobytu má......

misula4660
29. mar 2012

@morisa náš malý nemal tiež vyslovenú osvojiteľnosť, tak sme podávali predbežko ( aj s tým rizikom, že matka bude vedieť naše mená, ale nakoľko nikdy svoju poštu neprebrala, tak sa ich ani nedozvedela) a predbežko sme mali do cca týždňa schválené...My sme dávali len kópie dokladov a ani si sudkyňa nežiadala originály... Držím palce, nech máte predbežko čo najskôr schválené... 😉

morisa
30. mar 2012

@misula4660 jeeeeeeeee dakujem za povzbudive slova 🙂 poviem ti, som z toho dost nervozna, zavisi od toho dost vela, lebo termin o vysloveni osvojitelnosti je az 7. 5. ☹

morisa
30. mar 2012

tak predbezko podane 🙂)))))))) viete poradit ako sa co najskor dozvieme vysledok? viem, ze to poslu postou, ale to asi bude chvilu trvat... teta na podatelni povedala, ze vraj existuje nejaka porucenska kancelaria, kde sa mozme pytat, ak mame nejake otazky..... viete o tom niekto nieco? 🙂

moma80
30. mar 2012

@matax Ahoj. My sme min. rok vybavovali pasy, a chceli vidieť originál, žiadnu kopiu. Deti museli mať nahlásený trvalý pobyt na MÚ na našu adresu, a ny MÚ žiadali od nás výpis listu vlastníctva z katastra-okolkovaný, na ktorý sa pani len pozrela a vrátila nám ho späť. Na pasovom nad tým maturovali, lebo, že sa s tým často nestretávajú 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre