Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
13. jan 2014

@jafnka ahoj, aj my sme to už riešili v DD pri malej, aj sme dohodnutí, že ak náhodou, dajú nám vedieť aj úradu, lebo aj tam sa môže stať, že ešte bude mať dalšie dieťatko, tak nám povedali, povedať na úrade,kto ťa má na starosti, a urobiť prípravu a napísať požiadavky a aj spomenúť ako písala -záujem o súrodenca,,, 😉

jafnka
13. jan 2014

@karkana super, pôjdeme to teda čo najskôr vybaviť 🙂

karkana
13. jan 2014

@jafnka no áno, potom sa stretneme,máme to blízko,len musí byť malá ešte oficiálne naša 😉 takže asi budeš pred nami v poradovníku

magimary
13. jan 2014

nevidela som, ale možno práve k téme,
o chvíľu na Jednotke:
...

Blondiačik

20:20 - 22:20

Michou D'Auber Gisele si so svojim manželom Georgesom osvojí alžírskeho chlapca Massouda. Keďže vie, že jej manžel by malého Alžírčana nikdy neprijal, zmení predtým chlapcovi meno na Michel, odfarbí mu vlasy na blond a vydáva ho za Francúza. Malý Michou si rýchlo získa priazeň svojho nového otca..

Blondiačik na programe v pondelok 13.1.2014 o 20:20 na televíznej stanici Jednotka.

cairka
13. jan 2014

Tak baby, profi a pestu, máme sa čo učiť 😀 od zajtra majú deti iný režim! A na vynútenie poslušnosti trocha vydierania neuškodí 😝

lenkove
13. jan 2014

@cairka aky rezim??

cairka
13. jan 2014

@lenkove , o piatej vstávať, porobiť kolo domu, čo treba, potom škola, potom porobiť, čo treba a večer šup pod verandu spať 😝

magimary
13. jan 2014

@cairka no jo, ale malý Alžírček je úžasný (a krásny 😵) a tvárny 🙂
a extrémne prispôsobivý...

lenkove
13. jan 2014

@cairka a to je v tom filme, co o nom pisala Mary? lebo vies, my co telku nemame sme v informaciach odkazani len na MK... 😀

cairka
13. jan 2014

@magimary , hej, zlatý je.
@lenkove , Leni, no ten hlavný hrdina sa má lepšie, ale v tej rodine majú aj chlapca s down yndrómom a ten to má tak, ako píšem...a brat hrdinu veľmi podobne ...

magimary
13. jan 2014

Blonďáčik:

lenkove
13. jan 2014

@magimary dakujem 😵 😵 😵 pozrela som si na youtube ukazky, skusim neskor stiahnut..

lenkove
13. jan 2014

@cairka Leni, no.. ;( k tomu, ze brat hrdinu to ma podobne... vies... radsej aby sa clovek nezamyslel nad tym ake to ma brat/sestra tych nasich zivotnych hrdinov... 🤐
Uz vidim, ze ten film orevem...

cairka
13. jan 2014

@lenkove , no hej, len oni sú v jednej dedine . Len teda zrejme nejde o adopciu, ale o niečo ako profi . A teda dôvody asi ako v Anne zo Zeleného domu... (aby mal kto robiť kolo domu) a ešte im aj štát platí...

magimary
13. jan 2014

@lenkove
"všetci sme rovnakí.. alebo rovnako rozdielni...nech sme sa narodili kdekoľvek všetci sme rovnakí-zapamätaj si to"- náhradný otec hovorí Michelovi

magimary
13. jan 2014

ou...tak návrat do biorodiny... 😔 😢
a aké hlboké myšlienky v závere od otca...
"je jedno ako sa tá hviezda volá..či Massau, či Michel...hlavne je, že stále svieti..."

cairka
13. jan 2014

@magimary , koniec som nečakala takýto ... viac pekných myšlienok bolo v tom závere, aj to s tou fazuľou... 😵

Ale teda rátalo sa mi, keď išli do tej arabskej štvrte, že si ho poznali, darmo bol prefarbený 😀 hneď ma napadlo aj to naše, že cigán cigána spozná...tak aj Arab Araba 😀

magimary
13. jan 2014

@cairka presne 😅
a film fakt úžasný!

hora_lka
14. jan 2014

@hencidlo super 🙂 u Vas na urade su rychlejsi ako tu v BA .. mali sme byt zapisani do 27.12. a rozhodnutie stale nikde .. uz som si povedala, ze este dnes im dam sancu a ked to nepride, zajtra tam zavolam .. len nechcem tam vyvolavat, viem ze to nemaju radi, ale tak snad uz by to mohli poslat ..

hencidlo
14. jan 2014

@hora_lka no u nas bolo rozhodnutie vydane k 2.1.2014 ale prislo nam to az vcera a uz som tam aj volala a sme na 87 mieste 😅

hora_lka
14. jan 2014

@hencidlo no ja si stale hovorim, ze boli dovolenky este minuly tyzden, tak cakam .. 87 je pekne cislo .. drzim palce nech Ti rychlo ubieha cas .. to rozhodnutie prislo zvlast Tebe a zvlast manzelovi? lebo doteraz vzdy vsetky papiere prisli v jednom spolocne, ale toto rozhodnutie, ked som si ho chcela ist zobrat osobne, povedala pani na urade, ze musime prist obidvaja, ze je rozhodnutie na kazdeho zvlast, zvlastne ci?

mana85
14. jan 2014

@magimary veru krásny film mne sa na konci páčilo aj to ako hovoril že oni ho polievali láskou 😵 😵 😵

maznacik007
14. jan 2014

Este som tu nebola od Noveho roka ... ale tak teda v Novom roku prajem aby kazdemu prisiel ten JEHO cas.

Všetko má svoj čas a svoju chvíľu každé úsilie pod nebom.
Svoj čas má plač, a svoj čas má i smiech.
Svoj čas má čakanie, i radosť z nájdenia.
Svoj čas má hovoriť a svoj čas má i mlčanie.
Svoj čas má siať a svoj čas má i žať plody svojho úsilia.

Dievčatá čakateľky nech je ten čas čakania čo najkratší
Dievčatá maminy nech je ten čas s našimi deťmi čo najviac naplnený láskou a naše trápenia, čo najmenšie ...

a raz ked príde čas nech si možeme povedať, že stálo to za to ....

L.

hencidlo
14. jan 2014

@hora_lka ano je to tak musite prist obaja :o(

karkana
14. jan 2014

neviem, čo dávali v telke, toho chlapčeka čo mali vrátiť,ako to skončilo? museli ho alebo nie,,,,,nepočula som o tom už dosť dlho,,,,,,
@hencidlo no tak super ,nech to rýchlo ubieha 😉

5katarina7
14. jan 2014

taká som ja už veľká 🙂

fiona123
14. jan 2014

@5katarina7 okaňa krásna 🙂

5katarina7
14. jan 2014

@fiona123 ďakujem 🙂 je to moja láska najväčšia 😵

hora_lka
15. jan 2014

MNE SA ASI SNíííííVA 🙂 tolko som cakala na rozhodnutie o zapisani do poradovnika, nechcela som volat na urad, nemaju to radi a dnes uz som nevydrzala a zavolala .. neuverite, na co som prisla .. dobre je to, ze sme zapisani od 20.12.2013 pod cislom 148 .. a rozhodnutie nam "nejakym cinom" nebolo poslane, tak to nazvala pani na urade .. najprv ma to zarazilo, ale potom som si povedala, ze podstatne je, ze sme v poradovniku, ved aj oni su len ludia a takato administrativna chybicka ma nerozhadze .. ale dufam, ze uz ma nic taketo nepostretne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre