Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
2. jún 2015

@alicag ďakujem, ale asi to patrilo @mata2 🙂

alicag
2. jún 2015

@magimary ano,ano 😉

ellit
2. jún 2015

Ahojte maminky, som uplny novacik. Vy sa tu uz bavite daleko rozsiahlejsie, ale mozete mi prosim dat radu, kde spravit ten prvy krok ak je clovek rozhodnutý adoptovať si dieaťatko. Uvedomujem si, ze je to beh na poriadne dlhu trat a preto nechcem stracať čas. Ďakujem

magimary
2. jún 2015

@ellit ako prvé treba ísť na ÚPSVaR (odbor sociálnych vecí a kurately), tam rovno povieš, že máte záujem o adopciu a oni ti k tomu povedia pár slov a dajú ti také dotazníky na vyplnenie (aby ste si ich mohli vyplniť v kľude domova), ostatné inštrukcie ti tam dajú.
Ak by náhodou nie, tak znovu napíš sem 🙂.

Zatiaľ ti úplne stačí toto-lebo presne toto je ten prvý krok, na ktorý sa pýtaš. 🙂

123sabrina
2. jún 2015

@karkana ahoj dakujem ano rastie;) nie nejdeme staci .. nie ze by som mala nieco proti naooak som rada adopcii ale strasne vaetko ten dlhi cas same papiere a psycholog a vybavovacky..stalo to zato to urcite ale uz nie druhe.. skusame keby sa nam zadari co sa teda nedari prijala by son . Mali nam robi veliku radost strasne ho lubime moccc.. ale aj da zabrat on nachvilku nesadne a teraz to teplo ach;( no zvladneme

ellit
3. jún 2015

@magimary dakujem velmi, chcem zacat robit prve kroky, lebo je to beh na dlhu trat.

yasminne
4. jún 2015

ahojte zienky 🙂 chcem sa spytat, ci sa tu najde adoptivna maminka, ktora ma trvaly pobyt na SK, ale zije za hranicami a ma na SK adoptovane dietatko?

larinka133
4. jún 2015

@magimary nadherny rozhovor, uzasna mamina, precitala som na jeden dych, velky obdiv!

magimary
4. jún 2015

@larinka133 ďakujeme 🙂
spolu aj s @mata2 😉
si ma potešila tým, že sa ti to podarilo prečítať celé... som sa bála, že to (kvôli dĺžke) nikto neprečíta do konca, no ale dalo sa z toho niečo "vystrihnúť"? 🙂 😉

larinka133
4. jún 2015

@magimary za malo, neuveritelne ma ten rozhovor a vobec cely zivotny pribeh zaujal ... ze to bolo dlhe? ani nahodou, nemala som ten pocit, praveze som si povedala na konci, ze skoda, ze to este nepokracuje ... a uz sa tesim, ked drobec vecer zaspi, ze si to precitam znovu 🙂 tesim sa na dalsie taketo rozhovory 🙂

ereska
4. jún 2015

Ahojte baby chcem sa vas opytat v tom dotazniku kde je napisane suhlas nanzelky pri osvojeni dietata manzelom matky dietata a suhlas manzela pri osvojeni dietata manzelkou otca dietata tam sa my nepodpisujeme pravda? To su kolonky pre tych co davaju dieta do adopcie ? Dakujem

bbbarunka
4. jún 2015

@magimary ten rozhovor mohol byt pokojne dlhsi. dobre sa cital, aj ja dakujem🙂

nikadomi
4. jún 2015

@ereska ahoooj 🙂 presne tak, to nevyplnaj 🙂

ereska
4. jún 2015

@nikadomi dakujeeem srdcko

nikadomi
4. jún 2015

@ereska a ak cokolvek, pytaj sa 🙂 ja uz mam papierovacky aj pripravu chvalabohu za sebou 🙂 drzim palce, urcite je to spravne rozhodnutie 🙂

santamonica
4. jún 2015

ahojte, prosim vas, prisiel nam papier, ze sme zaradeni do zoznamu cakatelov, ale nepise sa tam, na ktorom mieste sme......myslela som, ze to tam bude.....musime tam zatelefonovat a informovat sa, alebo pride este dalsia posta? dakujem za odpoved

beka22
4. jún 2015

@santamonica Ak to chceš vedieť musíš tam zavolať 😉

nela007
4. jún 2015

@beka22 ahoj, nevies nieco nove o ZA? Dakujem.

kikuska_wedge
4. jún 2015

@magimary nedalo. Perfektný článok, prečítala som ho na jeden nádych. Ďakujem zaň.

magimary
4. jún 2015

@bbbarunka @kikuska_wedge ste super! ďakujeme! 🙂

beka22
4. jún 2015

@nela007 ahoj neviem ale plánujem zavolať okolo 10-teho. Určite napíšem 😉

ereska
5. jún 2015

@nikadomi dakujem urcite chceeeem vediet kde ste boli na priprave kolko ste platili ci ste chodili len doobeda alebo sa dalo aj popoludni lebo ha sim volala do usmev ako dar a tam sa plati okolo 120 e na osobu rakze 240 e cca tam sa da popoludni aj cez vykendy len musi sa nazbierat viac parov az potom otvoria kurz pripravy . Takzeo tej priprave mi mozes vsetko popisat budem rada poslem ti moj nick na fb do spravy. Cmuky diky

nela007
5. jún 2015

@beka22 dakujem

johanka121
5. jún 2015

Zajtra je to rok co sme si po 4 rokoch cakania z porodnice odnasali Filipka.. 🙂 z casti sa nam podarilo rozbehnut aj adoptivne dojcenie, maleho nosime v nosici a spime spolu a uzasne si na nas zvykol a cela rodina ho zboznuje.. maly uz ma 1 rok, uci sa chodit a rozpravat a mame s nim veselo..len uz 3 mesiace cakame na sud o osvojenie a vobec sa nam neozyvaju
takze cakat sa oplati 🙂

magimary
5. jún 2015

@johanka121 nádherný, prenádherný Pokladík! 😵

beka22
5. jún 2015

Zlatučké chlapiatko prajem veľa sily a šťastia a aj trpezlivosti. Keď máme mamky ktoré nám dajú foto čoraz viac nás uistia,že sa čakať oplatí,

johanka121
5. jún 2015

@magimary dakujeme 🙂

karkana
5. jún 2015

@johanka121 🙂 krásny chlapček

beka22
5. jún 2015

@johanka121 to kojenie je super zážitok pre mamku super že sa Ti to podarilo 🙂

johanka121
5. jún 2015

@beka22 ano je to uzasny pocit a Filip prsnik zboznuje..ukludnuje sa na nom a uspava a casto ho pri dojceni drzi oboma ruckami.. co by som bez neho robila naozaj neviem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre