Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

patrikmisko
28. feb 2013

@mysiak001 krásnučké babatko, fešáčik 🙂 😉 🙂

patrikmisko
28. feb 2013

@5katarina7 krásna slečna, pripadá mi veliká 🙂 🙂 🙂 🙂

mysiak001
28. feb 2013

@lenkove pozdravím len čo prídem domov zajtra.

mysiak001
28. feb 2013

@patrikmisko ďakujeme

5katarina7
28. feb 2013

@patrikmisko na fotkách vyzerá trošku väčšia,ale odkedy ju máme veru už vyrástla 😉

patrikmisko
28. feb 2013

@5katarina7 no ja preto, lebo naša má 16 mesiacov, a je taký drobčúrik 😀 🙂 😉

sisab
1. mar 2013

ahojte, dievcata info NR kraj, zaradeni do poradovnika august 2011,aktualne 24. miesto. od Oktobra 2012 sme sa pohli o 1-2miesta 😖 Biele deticky sa nerodia..., tak cakame dalej...pa

janakjk
1. mar 2013

@sisab ☹ pomaly to ide...

sisab
1. mar 2013

@janakjk no hej, vraj niekedy maju 1dietatko za mesiac, niekedy ani jedno a niekedy 3. vraj keby sme chcela polo alebo uplne romske, tak sme hned na rade...

janakjk
1. mar 2013

@sisab a čakate na dievčatko, alebo to je jedno?

martinkasl
1. mar 2013

No my sme tiež NR 🙂 Zaradení od októbra 2012 a vo februári sme sa pýtali na poradie.Neviem ako a čo tam robia,ale my sme sa posunuli o 5miest a vraj ešte vybavujú 6rodín z roku 2011...

belaanabela
2. mar 2013

@martinkasl
Vážne vybavujú 6 rodín z roku 2011 ! ? ! ? 😀 😀 😀 ha - ha - ha to sme sa zas pobavili 😵 😵 😵
kedže My sme s roku 2010 a ešte ani raz Nás nekontaktovali,,, 🤐 😠 , , , pre tieto ich presné info tam sa sanžíme volať tak zhruba 1x za 3 mesiace pretože čo oni povedia toho sa nedá držať . . .

@sisab My sme august 2010 a tiež čakame na biele mimko a to aspon sedí čo si napísala že momentalne biele detičky sa nerodia ale to už vravia aspoň Nám rok, ale pevne veríme že trpezlivosť ruže prináša .o) 😵

mairam
2. mar 2013

My sme si dali do požiadaviek že akceptujeme aj polorómske dieťatko a ukázalo sa to ako výhoda, lebo vraj ak to tam človek nemá neponúkajú deti s otcom neznámym, lebo, že nemôžu vedieť či to nebol róm. A takých detí je veľa. Čakali sme 11 mesiacov na našu princeznu s otcom neznámym 🙂

majda27
2. mar 2013

Prosím o pomoc. Máme za sebou neúspešné IVF,a rozhodujeme sa o adopcíí. Ja s adopciou súhlasím, ale manžel má s tým problém. A ten problém je "PREDSUDKY,ŽE ČO POVEDIA INÍ resp. ĽUDIA V DEDINE", v úzkom kruhu rodiny s tým, ale nikto nemá problém, a brali by aj adoptované dietaťko za svoje a mali by ho veľmi radi, a už sa naňho aj tešia.Len môj manžel sa stále niečoho bojí. A sám nevie čo s tým, prosím o radu či ste sa týmto stretli? Ako by som mu s týmto jeho problémom vedela pomôcť?

tortelinka
2. mar 2013

@majda27 poradim ti, len tolko aby ste tomu dali cas, netlac, moze sa to obratit proti tebe, mozes ho zlomit, ale ked pridu problemy, mozes dostat na tanieri, ze to nebol jeho napad..nechaj tomu cas, skus sa zoznamit s rodinou s ado detmi, nech manzel vidi...vela stastia

majda27
2. mar 2013

@tortelinka Ja nanho netlacim, ja som mu povedala ze ak bude na to pripravený, že bude on kto prinesie papiere k adopcii. Tým by som ja vedela, že je na to pripravený, ja som mu aj povedala, že sa dlho čaká na babetko v našom kraji, že som ochotná podstúpiť aj dalšie ivf. Ja naňho netlačím, prestala som to riešiť. Prvý krat ked som mu predostrela aj tuto moznost to bolo vtedy ked sme sa to cele dozvedeli, vtedy nesuhlasil, ale postupne menil nazor. Pred rokom mi povedal, ze suhlasi, ze pojdeme na to.Ked som sa ho aj na to pytala, vzdy to odkladal. Az teraz mi povedal, pravdu, ze ma strach co budu hovorit "iny". Ja som mu ale povedala, ze nech to neriesi, ze mi sa nezaujimame o nich tak nech neriesia oni nas. Takto by mali dalsiu moznost byt uplna rodina.
Ja si toto forum často čítam, vždy som nejak cítila že ak by som nemohla mat deti tak že si adoptujem a budem ho mat rada ako vlastne. Bohuzial nam tam niekto hore dal tento udel, že nemozme mat deti prirodzenou cestou. Ten prvy prispevok som pisala v mene manzela, vie o tom. Len sa s tym nevie vysporiadat, myslela som ze tu bude niekto kto tym presiel a bude vediet poradit. Viem cudzích ludí dotoho nie je nič, ja ich neriešim tak nech neriešia oni mna. V tom uzkom kruhu rodiny vedia o tomto.. a tiez mi bolo od nich povedane, ze oni s tym nemaju nijak problem, tak ako ja.

yukki
2. mar 2013

@majda27 ako píše
@tortelinka , možno by mal vidieť iných náhradných oteckov v "akcii", možno by stihli aj slovko dve prehodiť o tom že čo ako okolie.....ale myslím, že pre okolie je to tak, že "každý zázrak tri dni trvá"...... chvíľu budú pletkovať o vás, chvíľu nakúkať do kočíka-ale vtedy on už musí byť presvedčený a hrdý na ten poklad v kočíku 🙂 🙂 🙂 Jansé, pre ľudí je to chvíľu dobrá téma na pletky-no a čo. Dačo potrebujú na zábavu. 😉 😉 😉 vypočuli by ste si kopu glupych rečí o genetike, každý druhý možno by mal pohotovo po ruke nejaký príbeh adopcie, ktorá neskončila dobre at´d a bla bla bla....ale zas mnoho ľudí by vám fandilo, ver tomu. Hlavne tá najbližšia rodina ak je s tým stotožnená, to je bonus. Pokukajte spolu fotky tu na stránke, predebatujte...chodte na Klub náhradných rodín niekedy.....a uvidíte.

majda27
2. mar 2013

@yukki dakujem za odpoved, manzel si to precital, a ze si to dobre napisal. mám pochvaliť.

yukki
2. mar 2013

@majda27 , napísala. Aj keď ja som dvojjedinná, mama aj otec v jednom. A že díki.

tortelinka
2. mar 2013

@yukki dobreeeeee!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

lillik3
2. mar 2013

@mysiak001 .... Tak ten je ale krásny 🙂

majda27
2. mar 2013

@yukki ospravedlnujem sa...

yukki
2. mar 2013

@majda27 😀 😀 😀 😀 😀 akurát keď som to písala som mala otvorené nealko pivo...som bola za otecka. 😀 😀

lillik3
2. mar 2013

@majda27 ..... Noooo my s mm sme tiež podstúpili ivf , aaaale neúspešne...v podstate od kedy sme spolu od toho času aj viem že normálnou cestou to nepôjde... Mm s adop nesúhlasil veľmi dlho, často sa naše debaty končili hadkou, ale to len preto, že čo iní, nie vlastné gény, .... Až raz piatok ráno ( nie pod nátlakom) súhlasil 🙂 podľa mňa každý musí dozrieť na takéto rozhodnutie... Bolo to najkrajšie piatkové raaaano ... Nie na všetko je rada...na toto rozhodnutie je potrebny čas... 😉

martinkasl
3. mar 2013

@belaanabela Tak a teraz si ty pobavila mňa 😀 😀 😀 My nie sme v zozname dlho,ale už som si všimla,že sami tlápu a nevedia čo a ako.Tiež raz za tri mesiace sa im snažíme ozvať...

mysiak001
3. mar 2013

@majda27 Povedz polovicke ze kazde cudo trva tri dni. A aj mne nepriamo jedna teta povedala ze sme si Maťka kúpili tak som jej dal zrecesie kontakt naUPSVAR v KE nech zavola ze este maju a maju aj akcie 🙂. Areci sa nebojte tie boli aj budu a ked niekto podpichne sprosto tak mu odpovedam nieco co som pripravil pre Maťka na obranu mňa si rodičia vybrali lebo som bol najlepsi a najkrajsi ale teba (vas) museli brat aky si sa ( ste narodili) 😀
@lillik3 Dakujeme prave pili otcovi usi.

Jaj mamaaaaaaa uz priiiiiiiid z kostola domovvvvvvvvvv este som s tatom len 15 minut ale ked to takto pojde dalej tak pridem o hlas 😀 .

lenkove
3. mar 2013

@mysiak001 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinkasl
3. mar 2013

@martinkasl Tak som sa pomýlila 6párov z roku 2010 🙂 ale aj tak v tom majú hokej 🙂

sisab
3. mar 2013

@martinkasl
@belaanabela mne povedala, ze maju tam zopar parov z roku 2010 a spolu s tymi sme na 24.mieste.co som ale nechapala, ze pri tejto statistike mi povedala, aby som zavolala okolo maja, co su len 2mesiace, takze mi to vychadza preverit si to tak po lete, skor asi nie...

5katarina7
3. mar 2013

to je ruka mm muža a malej a to už má 5mesiacov
a malá hiphoperka 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre