Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
8. nov 2015

@continental ach jaj, tak nech vám to čakanie rýchlo ubehne, asi by ma to riadne deptalo toľko čakať

bajciatko
8. nov 2015

Baby, je tu niekto kto si adoptoval aj staršie dieťatko? Od 3 rokov vyššie?

ofinka
8. nov 2015

ahoj, chcela som sa adop. mamiciek spytat, ci maju, alebo mali problem so zaspavanim osvojenych deti. ci tento fakt moze suvisiet s tym, ze su osvojene a mozu si niest so sebou svoj "balicek" deprivacii, aj ked boli len v profi a su osvojene ako polrocne? alebo aj vlasgne deti zle zaspavaju, lebo mozu byt drazdivesie, alebo co? mne sa zda, ze dcerka je na mna naviazana az prilis a teda pri zaspavani je na mne nalepena a aj to jej je malo, podchvilou zamrnci, ze nie je spokojna. zaspavate tiez s detmi? mne sa zda od veci nechat ich revat, ked z dlhodobeho hladiska je pri adop. detoch dolezite pestovat si vazbu a stale ju upevnovat.

dellfi
8. nov 2015

@ofinka to je uplne normalne. Moja dcera je bio a robi to iste. Nenechavaj ju plakat. Potrebuje ta!

ofinka
8. nov 2015

@dellfi dakujem za odpoved, vsak to ani nerobim, ze by som ju nechavala plakat. ona mava afektivne zachvaty, kedy straca vedomie, tak to si netrufnem nechaj ju revat. ale zaspava hodinu aj pol. ☹

siska25
8. nov 2015

@ofinka Ahoj,my mame s malym problemy so spankom, ale ci to suvisi s tym, ze je osvojeny si netrufam povedat. Zatial to pripisujem zubom, ale tiez ma uz napadlo vselico. Z bio dcerou sme mali problemy so spanim do roka, postupne sa to upravilo. U nas je maly ale celkovo inej povahy ako dcera, ta bola kludnensia, maly je viac drazdivejsi, nebavi ho hrat sa, len lozi, stale je v pohybe...

siska25
8. nov 2015

@ofinka Zachvaty revu mava aj nas maly, v spanku a ak mu nieco zakazane nedovolime a dokonca aj pri jedle...

dellfi
8. nov 2015

@siska25 ale ja si nemyslim, ze to suvisi s osvojenim ale s tym, ze je krpata. 🙂 dk udciteho veku potrebuju fyzicku blizkost. A samozrejme kazdy ma svoju povahu. Nasa tiez neposedi ani sekundu. Si normalne myslime s manzelom, ze adoptovanen bude kludnejsie. Len ju nenechavaj plakat!

dellfi
8. nov 2015

@ofinka som omylom odpovedala siska25 namiesto tebe. To patri tebe ta reakcia.

ofinka
9. nov 2015

@dellfi dakujem za odpoved. nenechavam ju plakat, tomu sa fakt vyhybam, len lezat tam hodinu a pol a ona sa po mne vala doslova, pricom neviem zaspat, ale je unavena, tak to je niekedy dost. pomedzi to sa vypyta cikat aj 8x, ale len pro forma. a su dvaja aj s malym, ten mi zas vyklada nohy na hlavu, tak by najradsej zaspaval. a to uz sme po pozerani kniziek, po rozpravke a uspavankach...

mana85
9. nov 2015

@ofinka Ahoj ak môžem za nás odporučiť tak toto je super ! http://hra.navrat.sk/terapeuticka-hra/dotykova-...
Dotyk je podla mňa najlepšia terapeutická metóda a vhodná je pre všetkých kto potrebuje pocit blízkosti starostlivosti a to veru potrebujeme všetci ... zúčastnili sme sa seminára v návrate a môžem povedať že nám to veľmi pomohlo náš malý mal proste obdobie vzdoru nepripisujem to k osvojeniu každé dieťa si tým zrejme prejde u niektorého je to viac vidieť v chovaní a u niekoho zase menej my sme patrili k tým čo bez plaču a kriku sme nevedeli jesť , nakúpiť , zaspať , zahrať sa či obliecť , veľkú výhodu sme mali a to že Kubko mal rad masírovanie a olejčekovanie tak si zvykol na večerný rituál šlo to pomaličky no aspoň sme si oddýchli po celom dni a hoci sme sa počas dňa na seba " hnevali " večer po kúpaní to bolo už len o láske , kľude a tichu ... Kubkové chovanie je teraz skvelé klop-klop a ja verím že nám pomohla práve táto terapia ...Tiež som čítala jeden článok o tom či deti treba nechať vyplakať či nie a podla neho je najlepšie nechať vyplakať no spôsobom že dieťa len objímeme prípadne len hladkáme ak sa nechce dať objať nemusíme nič komentovať ...- Hlavne nepodplácame ho " ak prestaneš plakať kúpim Ti to či ono " alebo nehrešíme za plač dieťa a nevyhrážame sa mu " ak neprestaneš plakať tak dostaneš nech máš dôvod na plač " a už vôbec za plač dieťa trestať " a do kúta a tam si rev koľko chceš " celkom súhlasím že opäť dotyk môže pomôcť k utíšeniu a k ukludneniu dieťaťa ono to nieje jednoduché aplikovať v praxi zvlášť ak automatický ako ja zvyšujete hlas na
"utíšenie " dieťaťa 😝 no učím sa .... 😉

ofinka
9. nov 2015

@mana85 dakujem za odpoved, aj ja som dost impulzivny typ, ale velmi sa snazim a ozja sa mi to aj dari, ved mali su velmi zlati, len teda mala si ma uzurpuje pre seba maxilamne ako sa da a doslova aj fyzicky pri tom zaspavani, takze ked sa potom k malemu aspon rukou natahujem, som hodinu aj pol ako na skripci niekedy, v divnych polohach a teda som taka ubolena, aby som im vyhovela, neviem, ci toto robia matky, ale ja som skratka s nimi, lebo sa potrebuju tulit a doslova to miluju. na to masirovanie, to planujem odkedy ich mame a ja sa akosi od unavy fakt neviem k tomu dostat, viem, ze to nie je vyhovorka, ale ja viac nevladzem ako vladzem pri dvojcatach.

marcelarefat
10. nov 2015

Dievcence, nemate nahodou niektora na predaj knizku"Preco mam dvoje narodeniny?" alebo neviete mi poradid kde by som ju zohnala? Dakujem

siska25
10. nov 2015

@marcelarefat Ja som ju tuším kúpila normálne v kníhkupectve Pantha Rei. Tiež som ju tam nevedela nikde nájsť, ale nakoniec mi ju predavačka niekde vyhrabala....

solyka
10. nov 2015

Ahojte! Je tu niekto, kto caka v okrese komárno. Mi teraz robime psicho prípravu.

dellfi
10. nov 2015

Ach ja by som tak chcela male adoptovane dievcatko...a tolko problemov pri tom... ☹

malena
10. nov 2015

@ofinka kuku náhodou som sem nakukla, ja mám 2 vlastné deti, a to druhé 11-mesačné má dosť špatný spánok, budí sa nielen na kojenie cca 3-4x za noc, ale má asi zlé sníčky či čo, z ničoho nič občas začne plakať, neviem, ...je to milované a obletované dieťatko, takže deprivácie nie, jednoducho sú také obdobia zlého spánku, ....čo si však myslím, že ak nejaké dieťatko zažilo niečo zlé, môže sa to prejaviť. veľmi vás všetky obdivujem, že si adoptujete detičky, ja ak by som nemala tieto moje tiež by som do toho išla...

marcelarefat
11. nov 2015

@siska25 dakujem, zhanala som ju tam ale nedostupna ☹ Aj cez net mi ju tam pozerali , a nikde nic

sentoza
11. nov 2015

@marcelarefat ja som si zohnala fotokopie a dala som si ich zviazat ako album...inak nema chybu je krasna

marcelarefat
11. nov 2015

@sentoza Vidis, to je super napad, kamoska ju ma , tak asi aj ja to tak vyriesim 🙂 Ano je krasna, ja som ju mala na priprave precitat nahlas pred psychologickou a veru mi aj slzicky padali. Dala mi ju za vzor, lebo som mala napisat za domacu ulohu rozpravocku pre moje nastavajuce dietatko. Tak aby som mala inspiraciu.

sentoza
12. nov 2015

@marcelarefat ja este rozmyslam, ze pre malu pripravim nieco podobne ale co bude sediet na jej pribeh...

sentoza
12. nov 2015

@marcelarefat ked budem mat viac casu, tak ti pohladam tie fotokopie a preposlem...ak chces

marcelarefat
12. nov 2015

@sentoza dakujem velmi pekne ale ako som ti vyssie pisala, kamoska ju ma tak to nebude problem od nej poziciat a urobit. Sj zlata. 😉

ereska
13. nov 2015

Ahojte tak my sme nejako zmakli psychotesty uvidime nabuduce ako dopadli dalsiu pripravu mame v decembri ;)

nikadomi
14. nov 2015

@ereska no super, len tak dalej! Pozdravujem 🙂

bahary
22. nov 2015

Ahojte. Nemate niekto skusenosti s tym, ze aky sudca sa specializuje na NRS v BA2? Mame malu v predbezku od juna, najprv malo byt pojednavanie v Rimavskej Sobote no zmenili sme jej TP a prehodili nas sem do BA2 kde byvame. No v podstate sa to od juna nehybe...ked uz je u nas tak dlho tak sa uz snad nic nepokazi...len mi to pride nekonecne cakanie. Mame nasu malu do pestunstva🙂

mary17
22. nov 2015

Ahojte. Neviete niekto ako dlho sa caka na dietatko v Banskobystrickom kraji?

waw
23. nov 2015

@mary17 asi tak rok až rok a pol.Uz si v zozname?

mana85
24. nov 2015
vargatomas1
24. nov 2015

@bahary my mame podane od konca maja a tiez este nemame termin na pojednavanie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre