Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
29. mar 2013

@patrikmisko No snáď áno. 🙂

mana85
29. mar 2013
beba1902
30. mar 2013

Prajeme vam pozehnane sviatky velkej noci🙂

mata71
31. mar 2013

pekné sviatky všetkým,,,

mia258
2. apr 2013

Prepacte, ze vam sem takto vpadnem.
Urcite ste o tom uz niekde pisali... aka je sanca na adopciu, ak si chce dietatko adoptovat slobodna zena? Ma prijem, vedela by ho materialne zabezpecit, dom, rodinu, akurat nema manzela ani partnera.
Mohlo by ist aj o dieta zo zahranicia, napr. Ukrajina, Rusko, ...

cairka
2. apr 2013

@mia258 , úplne taká istá, ako keď si adoptuje pár 😉 na Slovensku teda, zahraničné neviem.

yukki
2. apr 2013

@mia258 súhlas s
@cairka . Normálne, takisto ide na úrad a pokračuje ako pár....

mia258
2. apr 2013

@cairka
@yukki
A nie je slobodna zena znevyhodnena, kedze dieta by nevyrastalo v uplnej rodine??

yukki
2. apr 2013

@mia258 no môže byť.....mne nechceli dať chlapca, lebo že by nemal mužský vzor-nežije mi už ani otec. samozrejme, že sa o tom počas prípravy porozpráva, ale každá rodina, každá funkčná rodina-aj keď pozostávajúca len z jedného člena...je lepšia ako ústav.

mia258
2. apr 2013

@yukki dakujem, vsetky info posuniem dalej 🙂

karkana
3. apr 2013

Dnes som stretla babu,čo bola so mnou na príprave na jednom sedení, ona si brala do pestu.star. z nemocnice chlapčeka, dieťatko bolo od sesternice, ktorá nemala záujem a ani otec, tak len preto ,a teraz po roku a pol mi hovorí, že jej idú malého zobrať,bio otec ho chce,, on je z Polska,takže pôjde malý tam, a ona je krsná zároveň, že jej slúbil, že môže za ním prísť, ale neverí mu,a ani si nechce predstaviť ,ako bude malý trpieť,zvykať si na nových ľudí, chodí na súd u nás v BB a sudkyňu že má hroznú, iné jej nepovie, len že je zaujatá, a kurátorka duplom,, , akože má otec právo, ale ako to vraj prežije ona aj jej rodina,tak si ho oblúbili, to je hroznéééééééééééé 😒

fiona123
3. apr 2013

@karkana hrozne je to, ze sa to deje po takom case ☹ Nicoho sa tak nebojim, ako toho, ze aj nam sa stane, ze ked dostaneme bejby, ozve sa niekto z rodiny, co ho bude chciet naspat a mne srdce roztrhne ☹

iwusa
7. apr 2013

ahojte dievčence, čo nového? nejako nám zamrzli vody, zdá sa mi to alebo sa to ozaj nikde nehýbe???

vesticka
7. apr 2013

@iwusa to mas uplnu pravdu. Aj kosicky kraj zamrzol, uz 5 mesiacov ziadne dievcatko na adopciu a s chlapcami to tiez nie je ziadna slava. ☹ Zeby dobra antikoncepcia, alebo sa zenicky rozhodli nechat si svoje babatka? Iste je to super, ak si ich nechaju, ale aj my by sme chceli byt maminy nie? 😔

iwusa
7. apr 2013

@vesticka veru tak, ja viem, je to super, že detičky zostávajú so svojimi rodičmi a nemusia tým všetkým podstupovať, ale vždy je tu ale... veď my vieme. u nás v TT sa to dosť zastavilo, volala som vo februári a pani úradníčka mi hneď povedala, že je máličko detičiek. Musíme vydržať. Jojha, veď už len mesiac a sú to 2 roky čo čakáme. Musím volať na úrad aby sme si spravili aktualizáciu. Možno sa aspoň dozviem niečo nové 😉

vikad
8. apr 2013

@vesticka Veru, v Košiciach to zamrzlo.Stále taká istá odpoveď, nič nové ...

mysiak001
8. apr 2013

@vikad vydrz dobre bude.

vikad
8. apr 2013

@mysiak001 Jaaaaaaaj, veruže držím 🙂, viem, že bude dobre 🙂

tromboska
8. apr 2013

Ahojte, som z Kosic a chcem sa spytat, ci mi viete poradit, ako dlho sa caka a vybavuje adopcia babatka? Dakujem.

kiaramia
9. apr 2013

Ahojte dievcata, rada by som sa pridala do vasej diskusie, aj ked zatial skor len ako zvedavec,
pozorovatel🙂. S manzelom vazne uvazujeme o adopcii a to bez ohladu na to, ci sa nam nakoniec podari
aj bio alebo nie. Nechcem sa vsak rozhodovat s horucou hlavou a tak sme si dali nejaky cas na
"utrasenie" toho vsetkeho, na zzitie sa s tymto rozhodnutim, na prediskutovanie vsetkeho mozneho...
Zatial som sa snazila pozistovat co najviac informacii nie len procesnych (dotazniky uz mame doma🙂
) ale aj z realnych pribehov ludi, citala som diskusie a rozne clanky. Okrem vela pozityvnych bolo aj
par negativnych (sice malo, ale vryje sa to do pamate). Zial velakrat to boli aj hororove pribehy
stylu Novy cas pre zeny: "v 15tich utekaju z domu", "vyhladali bio rodinu a s adoptivnou sa
odsudzili", alebo nieco ako toto (neviem ci mozem dat link, ale susim🙂):
http://zivot.azet.sk/clanok/10856/veronika-zilk...

Som z toho smutna a preto by som sa chcela spytat Vas mamicky - co si o tom myslite? Ja verim, ze
pozornostou a laskou sa da vsetko spolocne prekonat a ziadne hororove konce sa nekonaju🙂, ale musim sa priznat, ze mam trosku strach☹

cairka
9. apr 2013

@kiaramia , to máš ťažké, čo potom toto : http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/zahadna-v... . Takých príbehov je viac, na druhú stranu je rovnako veľa podobných aj s bio-deťmi...

yukki
9. apr 2013

@kiaramia áno, treba rátať aj s tým. Aj s tým že budeš roky len "dávať" a bez pozitívnej spätnej väzby nejakej výraznej.

kiaramia
9. apr 2013

@cairka super, hned sa citim lepsie😉 ale nie, mas pravdu, ani s bio si clovek nemoze byt isty...

cairka
9. apr 2013

@kiaramia , ja som tým len chcela, že áno, je možné, že adoptívne dieťa rodičov zavraždí, narobí dlhy a zmizne, odíde k biologickej rodine (alebo inde, kde sa mu bude zdať pobyt prirodzenejší) ... na druhú stranu väčšinou to také akútne nie je. Aj keď všeobecne to spolužitie môže byť náročnejšie ako s biologickým dieťaťom. Sú to deti zranené, aj tie, čo idú do adopcie ako novorodenci a ono sa to môže prejavovať hocijako . Nepíšem, že musí 😉

kiaramia
9. apr 2013

@yukki dakujem za odpoved...

kiaramia
9. apr 2013

@cairka ...je to so mnou hrozne, uz pochybujem aj o pochybnostiach, uz som si ista len tym, ze si nicim nie som ista🙂 ...asi uz musim prestat vsetko donekonecna rozpitvavat a spomenut si na radu "kto sa boji, nech nechodi do lesa" 😉

lenkove
9. apr 2013

@kiaramia tá veta, že pochybuješ aj o pochybnostiach mi je povedomá, myslím, že aj ja som si prešla niečím veľmi podobným... Nenechaj sa zmiasť strachom z možnej budúcnosti, nepozeraj sa na to, čo môžeš stratiť. Sústreď sa na to, čo môžeš dať. A čím môžeš byť obdarovaná 😉 😉
Ja sa priznám, tiež ma občas napadne, či to bude ideálne, keď bude staršia v puberte... Možno nebude... Ale jej úsmev, jej smiech a áno aj hnev a za tým "prepáč maminka" je pre mňa viac. Vzťah sa nebuduje na tom, čo možno bude, ale tým čo je teraz...
Ja pred svadbou vedieť ako sa ku mne bude môj drahý manžel správať, tak na neho ani nekuknem. No. A divné je, že ho milujem napriek tomu stále rovnako 😀 😀

lenkove
9. apr 2013

no a keď sa pýtame, či to má zmysel...
http://www.sme.sk/c/6711965/detske-domovy-su-st...

mexx
9. apr 2013

@lenkove Ten clanok som zatial len preletela, odlozim si na neskor na pozornejsie precitanie...ale tak mi padol zrak na tu pasaz o tom, ako vychovavatelky detom vyberali otrasne oblecenie. 😅 Nedavno bola so mnou u nas v decaku aj moja segra, a valila oci na vsetky tie decka (prevazne pubertakov), co okolo nas chodili a pristavili sa pri nas porozpravat, a potom konstatovala, ze ona uuuuplne zejra, lebo si myslela, ze decakovske deti su take vacsie chudiatka, ale ked vidi, ako su tito obleceni a nastajlovani a celkove "zrichtovani", tak nechape, lebo take handry a styling a mobily a mp3-ky sa len tak nevidia hocikde... 😅 😀 A teda fakt, ze tie decka maju asi najnovsie vychytavky zo vsetkeho, a ani zdaleka nenosia nejake nemoderne haby. 🙂

lenkove
9. apr 2013

@mexx Pride mi, ze ta babena ma okolo 30, mozno menej, no, ale o vela nie.. ale vtedy to bolo este inak ako teraz. A velmi zalezi od DD, istotne.. Mne nedorazilo to, ze mali starsie oblecko, ale to, ze si ho nemohli vybrat.. Ja necham malu vybrat si vzdy.. Ked je volny den, tak si moze obliect co chce, ked sa ide do skolky, tak ma na vyber z 2-3 moznosti, ktore s nou konzultujem 🤐 Proste ten vyber.. Nutim ju do dost veci, aspon v obleceni nech si mysli, ze moze po svojom 😀
Aj s jedlom detto.. To s jednym kuskom chlebika a nie viac... Inak tak je to aj v skolke.. Moja opica je na niektore veci zrava a a na ine nie.. Takze Brumika by v pohode kamosovi prepusti, ale nechape preco ma rajcinku len taky maly pasik? Esteze moze zjest Marcusovu aj Riskovu 😝 To som uz niekde celkom inde 😀 😀 pardoooon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre