Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
24. nov 2013

Prosím magimary aby napísala karkane ohľadne profi informácíi lebo ju považujem nielen za profi PROFi ale za veľmi jemné a pokojnú osobu ktorá čokoľvek povie tak to aj tak myslí. Držím Vám dievčatká palčeky všetkým tíško vás tu čítam a radujem a strachujem sa s vami. Pekný deň

hora_lka
24. nov 2013

@mysiak001 tak takuto otazku sme nemali ani v testoch ani sme sa o tom nebavili .. ale velmi dobra odpoved 🙂

magimary
25. nov 2013

@zwalsh ďakujem za odporúčanie 🙂
karkana mi už napísala a ja som jej už odpísala 😉 🙂
takže sme vybavené...
a keby čokoľvek niečo, tak som k dispozícii i naďalej-samozrejme 🙂

maznacik007
26. nov 2013

@karkana pityriasis versicolor je to plesnove ochorenie na pokozke, nas to mal kvoli sadre, davala som candibene sprej a mast ... treba premastit aj po ustupe tazkosti aspon sedem desat dni aby sa to nevratilo...

obrazky
https://www.google.sk/search?q=pityriasis+versi...

jafnka
27. nov 2013

ahojte. dnes nám prišlo už právoplatné rozhodnutie zo súdu o predosvojiteľskej starostlivosti a chceli by sme si vybaviť prídavky a ja rodičovskú. dá sa to aj bez rodného listu?

lalus
27. nov 2013

@jafnka však máte malej rodný list, nie? mali by ste mať jeho originál od DeD a rodičovskú, resp. materskú ak máš nárok si vybavíš s tým a s rozhodnutím súdu, kde je vyznačená právoplatnosť/vykonateľnosť 😉

jafnka
27. nov 2013

@lalus doteraz sme nemali, ale vraj ho nájdu a pošlú... dúfali sme, že bude stačiť kópia

lenkove
27. nov 2013

@jafnka Mozete skusit s kopiou.. Obvykle chcu na porovnanie original, ale skusit mozes.. 😉
Ja som bola s kopiou a original som mala tiez so sebou a ani ho nechceli vidiet...

jafnka
27. nov 2013

@lenkove @lalus
už sme sa dovolali na úrad, tak chcú vidieť aj originál... vďaka za odpovede

lalus
27. nov 2013

@jafnka
@lenkove odo mňa tiež chceli originál v oboch prípadoch. ale my sme ho automaticky dostali z DeD, keď sme boli oficiálne podpísať prevzatie dieťaťa...

pelikan8
28. nov 2013

Naša najväčšia láska!!Ja som taká šťastná mamina!

lubka1709
28. nov 2013

Baby potrebujem radu.9.1.2014 budu dva roky od zaradenia do poradovníka.Volala som na UPSVaR tak vraveli že oni budu zasielať papier aby sme si spravili novu aktualizáciu keď chceme byť ďalej žiadatelia.Ja som pochopila že zašlu až po uplinuty dvoch rokov papiere.Ale mam info že ta druha aktualizacia ma byť spravena ešte pred uplynutim dvoch rokov.Ako to je vlastne.

suezana
28. nov 2013

@lubka1709 my sme robili pred - v marci mali byť dva roky, ja som už v januári volala, nech mi dajú termín 😉

belaanabela
29. nov 2013

@lubka1709 jasne musi to byť Pred ! uplynutím, volaj na upsvar alebo kde ste si robili pripravu a dohodni si termin . 😉

belaanabela
29. nov 2013

@pelikan8 nádherná veľká baba 🙂

lillik3
29. nov 2013

@lubka1709 ... Spoj sa s človekom čo Vas mal na starosti na príprave. Ja som sa a uz si to riešia medzi UPSVaRom a ÚSMEVOM

mana85
29. nov 2013

@pelikan8 Krásne dievčatko 😵

dada242
29. nov 2013

Ahojte prosím vás o radu na buduci týžden idem na prvu naštevu do DOD kde sme si vybrali 2 ročneho chlapčeka len neviem ako to bude prebiehat a ako sa hm 😒 spravať aby som to takpovediac nepokazila asi to bude hlupe ale budem rada keď poradíte veľmi ďakujem 🙂

dioliana1
29. nov 2013

@dada242 🙂

lulucertik
29. nov 2013

@dada242 správaj sa tak ako to cítiš , nič nejde nasilu 🙂

kveta
30. nov 2013

@dada242 Najskor si len ticho prisadni a za chvilku sa jemne zapoj do jeho hry. Ziadne objimanie na uvod..

magimary
30. nov 2013

@dada242 veľmi podobnú otázku mi napísala nedávno jedna budúca pestumama do IP, tak ti skopírujem, čo som napísala jej:
na dieťatko NIJAKO NETLAČIŤ!!! toto je základ všetkého...nechať ho nech je spontánne, uvoľnené, veselé, zo začiatku ho len pozorovať, ako sa hrá, príliš ho netlačiť do telesného kontaktu-objatí, komunikácie...
ozaj prvý krok má byť len pozorovanie a keď si decuľko chvíľu odpozhoruješ, pokús sa opatrne vstúpiť do jeho hry tak, že sa začne hrať s ním (napr. ak si posúva autíčko, tak si vezmi druhé a posúvaj si za ním tiež)...toto je začiatok úspešnej interakcie 😉 , plus môžeš podať dieťatku novú hračku (autíčko/bábiku), ktorú mu vezmeš so sebou (úplne malinkú jednoduchú)...
ak decuľko prijme tvoju "výzvu" a hrá sa s tebou, tak už máte "polovicu" za sebou...
/opakujem-treba sa vyhnúť násilnému, nečakanému objímaniu, či bozkávaniu a pod./
no a nasledujúce reakcie už budú plynúť samé...
podľa toho, ako je väčšie decuľko naviazané, podľa toho to bude chcieť viac času (viac interakcií, viac stretnutí), aby si zvykalo na vás, ako na nových blízkych ľudí, ale aby malo stále možnosť (počas tohoto zvykania) byť aj so svojou pôvodne blízkou osobou (pretože vtedy sa cíti v bezpečí a ľahšie si zvyká na nové situácie), takisto decuľku veľmi pomôže, ak cíti medzi "bývalými" a "novými" rodičmi prepojenie, pozitívne emócie a nie rivalitu, nepokoj, napätie 🙂

dada242
1. dec 2013

@magimary veľmi pekne ďakujem 🙂 🙂

dada242
1. dec 2013

@kveta ďakujem 🙂

karkana
5. dec 2013

tak zas za našou bambulkou, už nech je ráno 🙂,,,,samozrejme aj Mikuláša bude mať

karkana
6. dec 2013

naša malá si nás dnes užívala, ani nespinkala, len si nás obzerala 🙂 a my ju, a tak papali sme, a poláskali ,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,no ale som sa zas dozvedela, že nás jeden pár predbehol,presne tam boli po dievčatko a zas z iného kraja,čiže,za tri mesiace , už 3dieťatko biele,po toto si prišli, no po znamosti, lebo v ich kraji sa velmi dlho čaká,no a my čakatelky,čo poctivo čakáme -si môžeme ,,,,,,,,,a takto sa to postupne dozvedáme,,,a ,,hlavne že na urade povedia -nie nerodia sa teraz bohužial,,,tak pekne z nás robia blbých,,,to je sila,,,,,,tak už sme mohli mať kludne bábo doma, keby nás nepredbiehali, 😠 ,,,,to je systém teda,

kateri29
6. dec 2013

@karkana moja vsetko toto,co sa stalo asi nasvedcuje tomu, ze prave tato bambulka bude pre Vas ten vytuzeny poklad. podla mna sa nic nedeje nahodou,takto to malo byt.i ked to je casto nespravodlive a tazke.ale cas ukaze,preco sa to vsetko dialo.
moc vam drzim palce.ako ste sa nakoniec rozhodli stym predbezkom?

duratlicka
7. dec 2013

Chcela som si tuto diskusiu precitat celu spatne,ale je to same dohadovanie sa,preco romske nie a biele ano,tak som to vzdala.
Zda sa mi,ze cely problem je v tom,ze adopcia je o tom,ze nemozem mat deti a preto si vyberam dieta,ktore sa na nas bude aspon trosku podobat a v kutiku duse dufam,ze tam rozdiel s biorodicovstvom nebude. Druha strana su ludia (profi a pestuni),ktori si beru deti,lebo deti potrebuju domov a to bez ohladu na ich etnikum a povod.
Preto su aj tie diskusie 2 - adopcia a Prisli k nam.Len nechapem,preco nie sme kazdy vo svojej "skatulke" a bol by mier😀

mana85
7. dec 2013

@duratlicka A do akej škatuľky patria takí čo majú predsa len rómske dieťa a nie sú profi a ani pestúni ? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre