Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lillik3
12. nov 2014

@vikad... jezkoveeeeee gratulujeeeeeem....cez vikend mame smer svokrovci...ak budes potrebovat nejake vecicky 56 daj info. Donesiem 😀

karkana
12. nov 2014

@vikad my sme z nemocnici na urad za kurátorkou napísať predbežko a zaniesli sme na súd, a kým nám schválili, tak sme všetko pripravili to bolo 14 dní, pýtali sme sa, ale vieš, nám povedali, čo vedeli, ani pýtať sme sa nemuseli 😉 😉

vikad
12. nov 2014

@lillik3 Ahojky, jasné, rada prijmem pomoc, nič nemám nakupene ... a také malinke už vôbec nie ... teda nakupene niečo mám, ale boli sme zameraní na chlapca a JEDNEHO nie na dvojku ...
Dnes sme boli malinké pozrieť v nemocnici, jedna spinkala a druhá kukučkovala a zamerala sa na môjho manžela, tak známa lekárka povedala, že to je láska na prvý pohlad 😀. Nechali sme im vankúšiky, aby začali vnímať našu vôňu a malinká taaaaaaaaaaaaaaaaaaaké velikánske kukadielka otvorila, že čo to dostali za darčeky 😀 no rozkošné niečo ... manžel - zrazu iný chlap vedľa mňa ... skoro som ho nepoznávala, fakt láska na prvý pohľad ... no, ale strach mám veliký ... čo vám poviem ...

magimary
12. nov 2014

@vikad jéééééééj! 😵 😵 😵
šťastie a neistota
radosť a obavy
láska a strach
toto už budeš odteraz cítiť celý život...
to cítia MAMY... 🙂 😵

a presne toto všetko aj tak STOJÍ ZA TO!!!

vikad
12. nov 2014

@magimary Bože, to sú ale zmiešané pocity .....................

magimary
12. nov 2014

@vikad tak tak 😵

opicka2
12. nov 2014

@belaanabela jéj, toto by som aj ja chcela zažiť 🙂, muselo to byť ako sen 🙂

santeema
12. nov 2014

@vikad strasne sa tesim s tebou a gratulujem🙂))..a s tym strachom, ved ja som mala rovnaky strach a to som porodila vlastne, ved to je normalne🙂...neboj, ono do toho postupne prides ako ktorakolvek ina🙂...budes stastna, ze ich mas, budes ich strasne lubit, budes sa na ne stale pozerat 🙂, ale budes aj unavena, vystresovana sem tam, ale to je ok. ved to bude stale lepsie a lepsie ako budu rast🙂

vikad
12. nov 2014

@santeema Ďakujem za povzbudzujúce slová ... Mám pocit, že náš psík je z toho viac hotový, ako my ... chodí okolo nás doslova "po špičkách" a nechápe, čo sa to deje .. verím, že si na dievčatká zvykne a bude ich ochraňovať 🙂

lenka_21
12. nov 2014

@vikad ja by som ti poradila co vsetko treba, sice nemam dvojky, ale medzi mojimi je iba 5 mesiacov rozdiel, takze skoro ako dvojky... Nestiham pisat, ale ak mas zaujem napis mi IP a tvoje cisielko a zavolam ti zajtra. Vsetko mam este v pamati 😀
Kocik na zaciatok odporucam Baby jogger city select, pozri obchod www.prenasedeti.sk Ak nechces novy, kukni do bazaru ci niekto nepredava. Ak by mal surodenecku verziu nevadi, casti sa daju dokupit... Juuj, neboj bude to skvele, pre mna to je dost podobne, ci krmim, prebalujem, obliekam...jedno, alebo dve to uz je jedno. Ty to budes mat lahsie, lebo budu asi na umelom mliecku, mne sa podarilo dcerku rozkojit a tak som kojila obidve, co bol obcas zahul, ale dalo sa... Mate to skoro ako my, mala sa narodila 16.10 a domov sme ju s hrdostou niesli 21.12...druhy najkrajsi darcek co nam zivot nadelil 😉

vikad
12. nov 2014

@lenka_21 Ďakujem, idem Ti poslať číslo na seba 🙂

lenka_21
12. nov 2014

@vikad nooo ked si hore, mozem zavolat aj teraz...moje prave spia a to je nalepsi cas... Ved to spoznas 😉

vikad
12. nov 2014

@lenka_21 Kludne volaj ...

lenka_21
12. nov 2014

@vikad este dopis to IP cislo...poslala si bez 😀

milenka74
12. nov 2014

@vikad aj ja ti odporucam babyjogger je uplne skvely a drzim palceky

vikad
12. nov 2014

Zajtra by som chcela skočiť za maličkými, čo by som im mala odniesť? či sa nenosí nič? nejaké oblečko, alebo? ....

mana85
13. nov 2014

@vikad jééj gratulujem 🙂 my sme kupovali malému všetko za pochodu z pôrodnice domov aj po úradoch už s ním sme behali 😉 mne dobre padlo aj to že som s Kubkom mohla ostať v pôrodnici sestričky boli super ukázali návod na obsluhu a tak 😅 ... nám povedali že mu môžme doniesť plienky inač nič sme nenosili až keď sme šli domov sme mu svoje oblečenie kúpili najmenšie číslo čo sme zohnali bolo č 50 komplet a ešte mu bol riadne veľký ...a tiež som si skoro všetko nakupovala cez bazarik tu na koni vždy po balíkoch a mala som oblečenia na dlho a vlastne ešte aj teraz tak nakupujem ... Držím palčeky nech máte všetko vybavovanie čím skôr za sebou a užívate si domácu rodinnú pohodu 😉

lenkove
13. nov 2014

@vikad Gratulujem!!! veľmi sa teším s vami!!!
My sme našej nemohli doniesť nič - typ hračka - mali predpisy... Ale potrebovali plienky a teplomer 😅 🙂 Ja som všetko nakúpila v Non stop Tescu pri ceste domov z nočného kŕmenia 😉 😉

lenkove
13. nov 2014

@vikad inak typ na kočík . Ja mám tento single a som veľmi spokojná. Vídam ich dosť aj v meste, sú ľahké a dobre sa ovládajú.. Do úzkych obchodov a dvier vojdú ako-tak tiež... 🙂
http://www.dvojickovo.sk/index.php/kociky/kocik...

vikad
13. nov 2014

@mana85 Ďakujem za radu. Dnes ideme vybavovať potrebné papiere ku predbežku a zajtra ideme podávať návrh. Verím, že dievčetká budú skoro u nás a že ot tak ostane navždy ... AKo mám dosiahnuť, aby som si mohla bábätká aj na rukách ponosiť a prípadne nakŕmiť. Aj včera sme ich videli nie cez sklo len, len kvoli tomu, že bola s nami tam moja známa lekárka, inak by nám ich vraj iba cez sklo ukázali ... Som z toho rošku rozčarovaná ... A cez bazárik tu sa mi tiež veľmi dobre nakupuje 🙂

najjulinka
13. nov 2014

@lenkove dvojičkove vedla seba je dosť problem cez dvere u lekarov a kdekolvek a aj medzi pokladnami... často aj v uličkách obchodu...... takže ja osobne nemam vedla seba žiaden.. aj ked do auta na výlet - prechádzku by nevadil,a le tak inak je nepoužitelný.....

lenkove
13. nov 2014

@vikad och, to mi je ľúto... Mňa pustili k malinkej normálne, celé dni by som tam mohla byť 😅 ale som nemohla, chodila som do práce, plus doma bola staršia... Aj som si ju kúpala, kŕmila, prebaľovala.. Mojúšikovia, verím, že ti musí byť smutno... Sociálna sestra v nemocnici nepomôže? 😅

lenkove
13. nov 2014

@najjulinka zase ty máš roky reálnych skúseností, ja len vizuálne 😅

vikad
13. nov 2014

@lenkove Ako dlho si tam za nou chodila? Mne dali v práci dovolenku do konca budúceho týždna. A ako je to? Ked dostaneme predbežko, berieme detičky domov a ja nastupujem na matersku? Alebo ako?

santeema
13. nov 2014

@vikad so psikom nebude ziadny problem, neboj🙂. ja pomahamv utulku, doma mam4 fenky a ked sa pritrafi, co sa pritrafi velmi casto, lebo ludia dost vyhadzuju, tak aj steniatka, kym sa neadoptuju. len treba dat neskor pozor, lebo moj maly by ch len za usi tahal, do ociek im strkal prstiky, nenechat ich samých, ked uz deti chodia, lebo vymyslaju🙂

5katarina7
13. nov 2014

@vikad ano ja som nastúpila na materskú keď sme si ju brali domov na predbežko,

zuzka_puska
13. nov 2014

baby, ked to tak citam, tuto diskusiu.... klobuk dole tym, ktore si deti adoptuju, chce to asi vela usilia a trpezlivosti, ze??? a na druhej strane, je velmi smutne, ze zeny su takto nezodpovedne a rodia deti aj ked vedia ze ich nechcu... teda myslim to tak, ked tie deti nechce naco sexuje kde moze... je sice pekne ze to nechcene dietatko potom donosi a "daruje inym" ale rozdelit surodencov to musi byt uplne najhorsie na svete ☹ vediet, ze kdesi tam daleko je moja sestra, brat a nepoznam ich... to je zle ☹

tortelinka
13. nov 2014

@vikad to je smutné že nemôžeš byť s nimi...sociálna nevie pomôcť?

vikad
13. nov 2014

@santeema Jáááj, to sa ja nebojím. Moj Asinko je zlatúšik. Aj my ho máme z útulku a je to naša láska, ku ktorej teraz pribudnú aj naše malé srdiečka 🙂

vikad
13. nov 2014

@tortelinka Neviem, ale idem poobede do nemocnice a s primárkou sa chcem porozprávať v kľude. Nesiem jej kafčo, je to milá pani, ústretová, ale dosť striktná v tomto, tak uvidíme, či sa mi podarí obmäkčiť ju ... Papiere sa nám vcelku dnes podarilo vybaviť, akurát musím ísť ešte po potvrdenie o príjme z práce, ale už o tom vedia, tak to len vyzdvihnem ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre