Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vargatomas1
12. jún 2015

ahojte potrebovala by som poradit ako dlho asi trva kým nam prebehne súd ohladne pestunstva podavali sme to na Ba2 ma niekto skusenost?

zuzkanka117
13. jún 2015

@kateri29 že by to bolo etnikom 😒

yukki
13. jún 2015

@zuzkanka117 Zuzi bohužiaľ asi hlavne to...

kateri29
13. jún 2015

Ale ved baby pisu,ze pytali aj romske a aj tak ze niesu

yukki
13. jún 2015

@kateri29 no! Tak kde je tá chyba?!!!! Či sa papiere rómskych zakladajú do šuflíkov s tým, že i tak 9 z 10 žiadateľov chce biele malé......a nejako lenivšie sa z tých šuflíkov vyťahujú....či čo???

saskah7
13. jún 2015

@kateri29 u nas v decaku mala kolegyna chlapceka, podobneho tvojmu (i ked mierne spomaleneho 😉 ) a nasli sa pre neho rodicia, ked mal presne tri roky, s tym, ze ponukany bol asi rok... tiez mi to bolo cudne, ze tak dlho to trvalo... ale hlavne, ze sa nasli 😉 najdu sa aj pre tvojho, len skoda, ze cas mu bezi 😒

beka22
13. jún 2015

@nela007 no aj jedno miesto je lepšie ako nič nie mňa to ozaj potešilo 😉

karkana
16. jún 2015

dnes som držala v náručí synovca, 2,700kg,,,taký drobnučký,aj som si poplakala 😉 boooože, ale ja mám našťastie moju malú bambulku,,,,,,,,,,,vdaka ktorej som to zvládla,,,vždy som sa toho dňa bála, ako to zvládnem,,,,,,,,,,,,,

dellfi
16. jún 2015

@karkana Vasa Mely je predsa uzasna!!!

zibi
16. jún 2015

@karkana super moja som na teba pysna 😉 🙂 zvladla si to .... mas svoju babu tak sa tes 🙂 a nepripustaj si negativne myslienky 🙂

yasminne
18. jún 2015

ahojte najde sa tu cerstva mamicka adopciatka, ktora skusa dojcit?

magimary
18. jún 2015

@yasminne , maminky @lalus a aj vyššie spomínala maminka @johanka121 , že dojčili svoje adopčiatka 🙂 😉
no nie sú to čerstvé maminky, ale
budú ti určite vedieť poradiť aj tak 🙂

yasminne
18. jún 2015

@magimary dakujem s Lalus som sa uz davnejsie spojila. Skusim este tu johanku vdaka za typ. 🙂

johanka121
18. jún 2015

@yasminne kludne sa pytaj cokolvek potrebujes..maleho uz rok dojcim aj ked ho dokrmujeme cievkou ale na prsniku 🙂

yasminne
18. jún 2015

@johanka121 prave som ti poslala ip 🙂 😉

jahanka
18. jún 2015

A uz je len nasa milovana Hanicka, ktoru velmi velmi milujeme 🙂

mata2
18. jún 2015

@vargatomas1 ja som mala sudy tak 5-7 mesiacov od podania

magimary
18. jún 2015

@vargatomas1 u nás to trvalo 9 mesiacov, pretože po podaní na BA5 to presunuli na BA2 /tuším, alebo trojku/ a potom späť na BA5, na každom súde nám to stálo 3 mesiace, takže sa to natiahlo na rovných 9 mesiacov,
na súdoch sa nevedeli rozhodnúť, kde je náš malý "miestne príslušný" 😝

najjulinka
18. jún 2015

my sme prve podavali v decembri a sud bol juni , pravoplatnosť v auguste... druhe sme podavali v maji, sud bol v septembri-oktobri a pravoplatnosť v marci...

beka22
18. jún 2015

@jahanka je zlatunká prajem veľa zdravíčka a šťastíčka 🙂 🙂

marcelarefat
18. jún 2015

@jahanka krasne dievcatko, prajem vsetko dobre 🙂

jahanka
19. jún 2015

@beka22 Dakujeme velmi pekne 🙂

jahanka
19. jún 2015

@marcelarefat Dakujeme velmi pekne 🙂

kikuska_wedge
19. jún 2015

Ahojte, tak konečne som sa dočkala a 15.7 máme oficiálne stretnutie k príprave. Teším sa, že sa to konečne pohne 😎

kubena
20. jún 2015

ahojte kocky kolko sa caka momentalne v ZA kraji na biele dieta 0-3r ? pripadne aj tak do 5 ?
ja viem ze tu je problem a pred 2rokmi to bolo aj 4-5rokov tak ze ci sa nieco nezmenilo ☹ , ale zas deti v nasom kraji je malo kedze tu nemame tolko asocialov ako v BA (fetakov, bezdomovcov,..) a na Kysuciach a Orave by nedali dieta na adopciu kvoli viere ..

mana85
20. jún 2015

@kubena UFF ! ešte že žijeme v kraji kde je tiež zrejme ako v Ba dostatok asociálov , bezďákov , feťákov a neveriacich ---------- čakali sme len 19 dni v poradovníku YES 😝 a tretí rok sme najšťastnejší rodičia na svete 😵

yukki
21. jún 2015

@mana85 Kubkovi všetko najlepšie k narodeninám a veľa "kilometrov" na bicyklíku bez úrazu!

mana85
21. jún 2015

@yukki Ďakujemééé 😵 ♥

5katarina7
21. jún 2015

@mana85 všetko najlepšie prajeme Kubkovi k narodeninkám 😵 😵 😵

mana85
21. jún 2015

@5katarina7 ďakujeme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre