Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

5katarina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
5katarina7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sentoza
31. aug 2015

@5katarina7 krááásna láska...tisíckrát gratulujem a prajem pevné zdravie

mata71
31. aug 2015

@5katarina7 Katka gratulujem je nádhernááá 🙂 🙂 🙂 🙂 oplatilo sa prekonávať všetky tie starosti,teším sa,a podobáte sa všetky spolu... super..už ste doma v postielke?

gelinka75
31. aug 2015

@5katarina7 jej ta je krasna, gratulujem 🙂

silvik1
31. aug 2015

Dievčence len pre info - dnes som volala na upsvar BA-kraj. vybavujú apríl 2013 😉
My sme až na 130 mieste, takže si počkáme - ale po troch mesiacoch od zapísania som ani nič nečakala 🙂

sofinkalv
31. aug 2015

Ahojte. Je tu niekto, kto si adoptoval (osvojil) dvojičky do pol roka? Najlepšie BA kraj. Diky

5katarina7
31. aug 2015

@sentoza
@mata71
@gelinka75 ďakujem vám žienky 🙂

dellfi
31. aug 2015

@5katarina7 ta je prekrasna! Gratulujem a prajem vela zdravicka a stasticka!!!

5katarina7
31. aug 2015

@dellfi ďakujem 🙂

kikuska_wedge
31. aug 2015

Ahojte adoptovali ste si niekto starsie babenko (2 rocne)? Ako dlho ste cakali? Sme z BA kraja.

judy4
3. sep 2015

Ahojte dievčatá, neviete ako sa to teraz hýbe v trnavskom kraji?

mata71
3. sep 2015

@kikuska_wedge moja 2 ročných deti na adopciu je velmi málo skoro žiadne by som povedala.

yukki
3. sep 2015

@kikuska_wedge ja som si obe deti brala 20mesačné. Nie je ich zasa tak málo, lebo často kým sa vybavia všetky papiere ku právnej voľnosti dieťaťa tak má vyše roka. S čakaním ani s BA krajom neporadím. Ale dá sa to, ide to.

lilienkalilina
7. sep 2015

@judy4 ahoj,v tt krajy sa caka cca 2 roky,mi sme zapisany od 3.8 a su pred nami 110

sofinkalv
7. sep 2015

Krásne správy : 12-tí v poradí v zozname čakateľov na dvojičky/súrodencov a 75-tí na jedno... Krásne rýchlo to utekááá

judy4
7. sep 2015

@lilienkalilina vďaka za odpoveď, chystám sa potom niekedy aj zavolať na úrad, že ako sa to hýbe, tak potom dám vedieť 😀 nám sa už tie 2 roky celkom blížia 😉

lilienkalilina
7. sep 2015

@judy4 tak to je super.mi riesime ivf,este stale verim,ze to raz vide,a budeme mat vlastne babenko 🙂

sofinkalv
8. sep 2015

ahojte. Je tu niekto, kto si dal žiadosť aj o medzištátnu adopciu? Chceli by sme si ju "potiahnut" i za hranice, do Čiech napr., no neviem čo a ako a na nete sa mi to dosť ťažko zisťuje.... a je lepšie rady rovno zo skúseností... Ďakujem 🙂

amienne
9. sep 2015

Ahoj mamicky a cakatelky,
chcela by som sa poradit. Boli sme na stretnuti kvoli adopcii - program PRIDE. Bolo nam povedane, ze na to aby sme mohli absolvovat tento "kurz" musime na zaver pisat nejake 3 listy - dietatu, biologickemu rodicovi a uradu. Mame z toho celkom zly pocit -vobec nevieme co to ma znamenat. Prosim kto z vas to absolval a vie v tomto poradit, pomoct? My s manzelom nie sme velmi typy na slohove prace a ani skupinove sedenia nam nie su uplne prijemne ale inak sa kvoli casu nedalo. Vopred dakujem za pomoc.

jenoveva
9. sep 2015

@amienne
ahoj, my sme tu prípravu absolvovali pred dvomi rokmi a bolo to veľmi dobré, Dozvedeli sme sa mnoho zaujímavých a nových vecí. S tých listov si nerob ťažkú hlavu nepotrebuješ tam písať žiadnu slohovú prácu naozaj stačí len pár viet. Biologickým rodičom napíš že sa budeš snažiť vychovať to bábo čo najlepšie a že ho budeš ľubit. Dieťatku napíš že sa naho tešíš a že vám bude spolu dobre a úradu niečo že prečo si sa rozhodla pre adopociu. Neboj sa to zvládneš
Skupinové sedenie boli fajn lebo každý máme svoj pohľad na dané veci a to nám dáva širší rozhľad.Ved nežijem na opustenom ostrove. 😉 .

bbbarunka
9. sep 2015

Ahojte, poradte mi prosim s osvojitelskym sudom. Mame za sebou sud o predosvojitelskej starostlivosti, podklady nam pripravovali v DD, takze netusim, co mam teraz robit. Kam sa mam obratit?

marcelarefat
9. sep 2015

@amienne ahoj, ja som sice nerobila v danej instituci pripravu ale tiez som pisala list dietatku. Ak ti mozem poradit tak napis co citis, nik nebude hodnotit tvoju slohovu pracu ale budu hodnotit tvoje city,

11simca16
9. sep 2015

dobrý deň, sú nejaké vekové obmedzenia u adoptívných rodičov?Poradite mi kde je lepšia príprava Návrat alebo Usmev ako dar?dakujem za odpoveď

lubiduch
9. sep 2015

Ahojte, pred casom som si zistovala informacie ako to je s adopciou slovenskeho dietatka ak nezijeme na SVK. ak by to tu niekto este niekedyhladal, tak mam odpoved pani z OZ Navrat, ze to mozne nie je. Teda mozne to je ale len ako medzinarodna adopcia, co je znacne zlozitejsi a financne narocny proces....som z toho celkom nestastna ☹

jane107
9. sep 2015

Chcela by som Vás pekne poprosiť o podrobné info, ako prebieha príprava na adopciu alebo pestúnstvo v Úsmeve. Bola som tam včera na 1. stretnutí a mám zmiešané pocity -z veľkej skupiny, naplánovaných mne celkom nevyhovujúcich termínoch a časoch konania... Chcela ny som zmeniť na UP, ale to by bolo asi obtiažne...Ďakujem.

nikadomi
9. sep 2015

Milé priateľky/ priatelia, ľudkovia s otvoreným srdcom prijať dieťatko .. V poslednej dobe sa tu dosť opakujú otázky ako prebieha príprava v Úsmeve ako dar.. Ja som ju prednedávnom absolvovala a doteraz som nadšená. Netreba sa ničoho obávať, stretnutie za stretnutím sa budete viac spoznávať so skupinou, s psychologičkou, sociálnou pracovníčkou.. Stačí otvoriť oči, uši, myseľ, srdce a prijímať to tak ako to bude plynúť. 🙂 Áno, na konci bude treba odovzdať nejaké úlohy, nejaké listy (dieťaťu, biomatke a organizácii) avšak som presvedčená, že každá z nás na bábo už teraz myslí, aj na jeho mamu, tam stačí dať na papie pár slov, to vyslovene aby videli, aký máme vzťah vopred, či neuvažujeme negatívne a pod. Ono fakt to treba brať tak, že nám nik nechce zle, práve naopak 🙂 a na konci uvidíte že obavy boli zbytočné.. Prešla som si tým, aj podobnými pocitmi, tak viem o čom píšem 🙂 veľmi vám držím palce aby sme všetci boli čím skor 👪 😉

kikuska_wedge
9. sep 2015

My robíme prípravu v Návrate. Išla som do toho z dosť veľkými obavami a musím povedať, že zbytočne. Bála som sa, čo za "pani" sa nám bude vŕtať do súkromia. A z jednej a z druhej pani sa vykľuli super kočky. Zapálené pre vec. Chápavé. Ochotné pomôcť, posunúť hranicu vnímania celého prijatia. Hlavne poradiť a zodpovedať otázky, ktorá nás trápili. Tykáme si aj požartujeme. Veľmi si ich vážim, je vidieť, že záujem nepredstierajú. Keby si každý robil robotu ako oni, bolo by nám hej. Listy sme písali na skupinovke a za domácu úlohu sme dostali: pozrieť si film, prečítať si knihu, vyrobiť hračku a začať vyrábať knihu života. (Aspoň som prvý krát niečo ušila a dostala sa ku scrapbookingu, ktorý som si na prvý pohľad zamilovala). Čo sa týka skupinovej časti, mali sme šťastie na partiu super ľudí. Napriek tomu, že sme neboli z ich kraja, nás hneď prijali. Oni sa medzi sebou aj stretávajú, ale keďže my sme 200 km ďaleko, tak si aspoň píšeme. Sú približne rovnako starý a majú rovnaké problémy, takže nás to spája a máme mnoho spoločné. Záver: za seba môžem návrat len a len odporučiť, dalo mi to veľa.

nikadomi
9. sep 2015

@kikuska_wedge kikuš, cítime to podobne, ak nie rovnako 🙂 hoc sme robili prípravu v iných inštitúciách a na iných miestach.. Pekný večer

amienne
10. sep 2015

Dakujem vsetkym za prispevky. Ono je to u nas trosku tom, ze celu zalezitost s dietatkom, s nemoznostou mat vlastne tazko vnimame a je pre nas velmi tazke vobec sa rozpravavt o takychto, pre nas intimnych veciach na verejnosti v skupine neznamych ludi. Cely proces beriem aj ja ako intimnu zalezitost a bojujem s tym, ze mam svoje pocity, reakcie ukazovat niekomu inemu. Obaja sme spolocenski ale su iste veci, ktore nie su pre nas prijemne riesit s niektym, koho doverne nepozname. Aj preto tie obavy z listov - manzel mal problem vyplnit aj dotaznik v niektorych otazkach ale nie preto, ze by dietatko nechcel a nevdel mu prejavit lasku ale on sa skratka nevie tak citovo otvorit na papieri alebo pred ucdzimi. No snad to nejako dopadne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre